Kropelka zaprasza cz.4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Cudna ta czerwona chryzantema czy ona przetrwała zimę w ogródku ??? Rozsypane kamyczki przypominają grubą świeżą warstwę śniegu wśród zieleni choinek .Mariolko w ogrodzie w ogóle nie widać jesieni
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

:wit Mariolko!
Prześlicznie prezentuje się ta czerwono wybarwiona hortensja. ;:63
Równie pięknie również czerwona chryzantema. ;:63
Lubię kwiaty o takich zdecydowanych barwach. ;:108
Bardzo kolorowo jeszcze w Twoim ogrodzie. ;:333
A ten mosteczek wprowadza taki romantyczny nastrój... ;:15 Cudnie! ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Lucynko, dziękuję za miłe słowa. Teraz już coraz bardziej hortensje przybierają rdzawo-rudy kolor. Ciągle pada, ale jako przymrozku jeszcze nie było. Przynajmniej nie na tyle, żeby poniszczyć dalie czy hosty. Wciąż jeszcze kwitną!


Obrazek

Jadziu, wszystkie chryzantemy, które mam w ogrodzie są po co najmniej rocznym zimowaniu. Ta rdzawo bordowa to posadziłam ją ostatniej zimy (tzn. jakoś tak w połowie listopada), wzięłam z grobowca.


Obrazek


Marysiu, mostek jest już u mnie jakieś 5-6 lat w ogrodzie. Nie zabieram go na zimę nigdzie, bo i nie mam gdzie! Ale jednak takie elementy drewniane w ogrodzie niszczeją dość szybko!


Obrazek


Dorotko, za ciepłe słowa dziękuję! No fakt, do "kulturystek" nie należę, ale wiesz jak to na wsi jest- każdy ma przydzielone zajęcia, czy to z wyboru, czy z konieczności ;:224
Kamyki mam w ogrodzie już jakieś 7 lat, te rzucają się w oczy, bo świeżo wysypane, bielutkie. Z czasem tracą intensywną barwę. A liście wygrabuję z nich normalnie grabkami do liści. Nie sprawia mi to większego problemu.
Ot, jak z białymi meblami w kuchni. Też straszyli, ze na wsi się to nie sprawdzi, a jednak mam takowe i nie narzekam ;:173

Jolu, fakt niezaprzeczalny, świnki mają wysoki stopień rozmnażania :;230 Ale poważnie rzecz ujmując, teraz mamy 5 samiczek, żadnego samczyka, to mam nadzieję, ze już żadnych niespodzianek w temacie nie będzie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przepraszam za stare fotki, ale ciagle pada...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Osoki w oczku poszły już na dno? moje już zimują głębiej. Mariolko, osoki rozmnożyły się po zimie pływało na powierzchni sześć sadzonek ;:215 Właściwie zostały oderwane z dna grabiami, jakoś nie śpieszyły się na górę. Ciekawe roślinki ;:333 Widok oczka jak zawsze przyjemny, zarybiłaś zbiornik?
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Aniu, przyznam szczerze, że nawet nie patrzyłam jak tam osoki. Wiem tylko, że cały sezon, to praktycznie one zacieniają całe oczko. U mnie w tym sezonie trochę ucierpiały, bo za każdym razem jak tylko psy były wypuszczane z kojca, od razu leciały się kąpać do oczka i łamały co popadło...
Nie zarybiam oczka, jest w nim sporo żab, kumaków, różne ślimaki wodne i ogólnie wiele tam się dzieje...

Jeszcze raz Aniu dziękuję za paczuszkę ;:168 Roślin nie udało mi się posadzić, bo ciągle pada deszcz...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Oooo! Własne grzybki Ci urośli :roll: :roll:
Bardzo jeszcze wesoło mimo deszczu w Twoim ogrodzie, Mariolko! ;:63 ;:63
Niech Ci słonko zaświeci. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko, jak cudnie przebarwiły Ci się hortensje. Ogród jeszcze ciągle bardzo kolorowy, wiele się w nim dzieje. Świnki są urocze, tak miło wtulają się w mamusię ;:63 Ale czy tej samotnej nie jest smutno? Może to i dobrze, że wszystkie prosiaczki okazały się samiczkami, przynajmniej rodzinka nie będzie się powiększać :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

W takim razie lepszej pogody życzę , u mnie też pada...jesienna pogoda :(
Przycięty iglak dobrze wyszedł...chmurki w nowym sezonie będą tylko do wyrównania. Mariolko ten jałowiec jest paskudny do cięcia, też go mam , przycinam od trzech lat...rośnie trzymany w ryzach. Tylko paskuda igły ma strasznie ostre, źle ciąć i zbierać wycięte gałązki...podkładasz coś pod spód podczas cięcia...kombinowałam z workiem, miednicą...wszystkiego nie da się jednak zebrać. Pod koniec przycinania mam ochotę go całkiem wyciąć ;:224 widać kopiec, przy drzewku czy to kret :?: U mnie na razie plagi nie widać, wiosną w każdy nowy kopiec rozkładałam Karbid...codziennie, zużyłam dwie puszki. Gryzonie niech sobie buszują na obrzeżach ogrodu.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Czy Wy wstajecie w niedzielę tak rano? :shock:
Ja przekręcam się właśnie o tej porze na drugi bok.
Niedziela to jedyny dzień kiedy pozwalam sobie na dłuższe pospanie.
Podziwiam Cię jak Ty to wszystko ogarniasz i masz siłę pracować jeszcze w ogrodzie
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Kochani, u mnie dziś mglisto, zimno. Przestało co prawda padać ale na jak długo? Nie wiem. O ile kojarzę prognozy zapowiadały zeszły tydzień ciepły ok 15 stopni i słoneczny. Oczywiście lało cały tydzień :(
Dziś udało mi się wyskoczyć na chwilkę do ogrodu i posadziłam roślinki z paczki od Ani.Mokro jest bardzo. Miejscami woda stoi i nie ma ochoty wsiąknąć w glebę.

Małgosiu,
w niedzielę chodzimy na 7 do kościoła, zatem żeby ogarnąć całą ferajnę trzeba wstać dość wcześnie. Ale ogólnie cały tydzień wstaje ok.6, zatem ta niedziela nie robi mi różnicy. Gorzej się czuję gdybym próbowała odsypiać tydzień...
Dobra organizacja to podstawa! Ja zdecydowanie należę do osób, które im więcej mają obowiązków, tym bardziej jestem zorganizowana.

Obrazek

Aniu
masz rację. Jałowiec wyjątkowo kłujący i z twardym drzewem. Taki sam krzak miałam po drugiej stronie skalniaka, i szarpałam się z nim kilka dni zanim go wycięłam.Ten na razie formuję, ale nie wiem jak długo. nie wykluczone, ze kiedyś też będzie wycięty... Grabię ścinki od razu na świeżo, bo te które choć trochę przyschną to dopiero kłują! Krety, nornice i inne szkodniki to u mnie norma. Przez nie odechciewa mi się sadzić cebulowe bo i tak większość wyżreją!

Obrazek

Iwonko, ta świnka osobno ma 3 miesiące, na początku spijała mleczko od mamusi tym maleństwom, ale świnka-mama wszystko poukładała po swojemu. Na czas karmienia oddala się, ale w zabawie wszystkie brykają po klatce jak szalone... Masz rację- ogród jesienny, ale wciąż jeszcze dość kolorowy.



Obrazek

Lucynko, toż to psioki :;230 :;230 Słonko bardzo by się przydało, bo paskudnie, buro i ponuro...


Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

MARIOLKA,pogodę mamy podobną - czyli złą :oops:
Nie wiem,co to tak ładnie kwitnie na ostatniej fotce :?:
Pozdrówki :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko, Twój ogród naprawdę czaruje kolorami. ;:138
Śliczne zakątki w nim: takie nastrojowe, trochę tajemnicze, ale wielobarwne. ;:215
Ja dzisiaj odwiedziłam swoje roślinki dzięki temu, że nie lało się z nieba. Tylko ciemne chmurzyska niziutko wisiały i mgła delikatnie opadała na ziemię. Przekonałam się, że M nie oszukuje, bo faktycznie coś nie coś jeszcze kwiatkami się pyszni. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolu co za roślina jest na zdjęciu z astrami w tle, pod perukowcem? Czy dzieci Ci nie protestują, że muszą w niedzielę tak wcześnie wstawać? :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”