Ogród Biedronki641 cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

U mnie najwyżej da storczyki z 5 szt zakwitną , chyba co nie tak robię
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Smagliczka piękna.
Kolekcja kwitnących iryskow spora ;:215
I te storczyki.
Ładnie się one rozrastaja ?
Lewizja faktycznie cudna. Ja miałam ja tylko raz.I padala . ;:222
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Ewelina nie mam dużo irysów,ale będę kiedyś mieć ich więcej. Pumilla mi się podobają ,bo niskie i nie pokładają się.A odnośnie nazwy Boży kwiat to nie pomogę,bo nigdy się nie zastanawiałam. Za słoneczko dziękuję,bo właśnie świeci.

Krysiu lewizje muszą mieć w zimie sucho. Ta miała daszek i odwdzięczyła się,bo inne już tak nie kwitną. Storczyki mają swoje wymagania.Stanowisko cieniste,podłoże zdrenowane.Ja przed posadzeniem mieszałam kompost z piaskiem .Ściółkowałam korą. Wymagają też nawożenia.

Mariolu dziś przecudnie i wszystko ruszyło.

Gieniu u mnie trzech nie widać.Inne miały więcej pędów a w tym roku mniej ich jest.Nie wszystkie zakwitną. Chyba im nie zima zaszkodziła tylko ta dziwna wiosna. Zobaczymy ja inne np Reginy.

Aniu obuwik królewski różowy mam 4 lata . Było jedno kłącze i nadal jest jedno.A białemu przybyło jedno.Inne miały 10kłączy a teraz 2-3.Więc szału nie ma.


Ta lewizja nie była pod daszkiem i jest różnica ;:108

Obrazek

Jak maj to kwitną konwalie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu widać, że roślinki dobrze czują się u Ciebie. Nie ma co się temu jednak dziwić, skoro tyle serca wkładasz w ich pielęgnację.
Ech rzebym to ja miała pamięc, by móc wszystko spamiętać. ;:173 Co bliże sercu, to daję radę. A z tym co po prostu ładne, to bywa różnie. :wink:
Kochana a czy planujecie nowego czworonoga? Mam nadzieję, że nie jestem mało taktowna... :oops:
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu, Twoje irysy chwaliłam tyle razy że chyba nie będę się powtarzać... :oops: No piękne są :D
Zauważyłam że masz Lewizje w cudnych kolorach ;:oj ;:138
Ja kupiłam jedną jasną na próbę, jeśli się sprawdzi na balkonie w upały to za rok postaram się o więcej ;:3
U Ciebie rosną w gruncie jak dobrze widzę.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aneczko nie wszystkie rośliny mi przezimowały a wiosna też im nie sprzyjała. Coś przymroziło i już kwiatów nie będzie. Dobrze,że mam dużo roślin ,to pokazywać będzie co. Dziś też otrzymałam parę roślin zamówionych w lutym ze szkółki. Doniczki duże, dużo ziemi a w niej po jednej rozecie kwiatów.
Ja już nie chce żadnego stworzenia w domu. Znów pokochać i się zżyć . Jestem coraz starsza a pies to duży obowiązek. Mężowi się marzy i już obmyśla jaki piesek by mi zastąpił Amikę.

Aga iryski mam wszystkie nn,ale się ciesze ,że są i kwitną. Myślę ,że lewizja się sprawdzi , bo lubi sucho. Najwyżej nie będziesz jej zalewać. A na zimę je okryjesz. ;:108 ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Okryję, jakieś styropiany skombinuję.

Ten ostatni irys fajnie wygląda przy jasnym tulipanie :D Chociaż sam w sobie jest piękny.
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu u Ciebie zielony busz! :D Piękne masz iryski. Alu powiedz proszę, czy lilak może nie kwitnąć co roku?? Mam 3-letniego, w tamtym roku trochę kwitł, ale w tym roku nie ma kwiatów. Czy są lata kiedy odpoczywa i nie kwitnie?
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aga ten iryska mam od koleżanki i kwitnie u mnie po raz pierwszy i mnie zauroczył.

Kasiu moje bzy to stare krzewy i kwitną co roku. są tak wysokie,że im ciężko zrobić zdjęcia.
Myślę,że skoro już kwitły to powinny co roku zakwitać.

Dla Was trójlist lutem jeszcze nie do końca rozkwitnięty

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu masz tych rarytasików troszkę, o storczykach myślę coraz intensywniej tym bardziej, że wiem gdzie co ma rosnąć a przygotowanie podłoża po nie nie będzie chyba problemem. Muszę poszperać gdzie mają i sprzedają.

:wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Piękne iryski.
Konwalia ładne .W tym roku kwitną z opóźnieniem. To faktycznie szału nie ma z tymi storczykami :roll:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witaj Alu ,piękne masz te storczyki ,ja kupiła 2 szt na wiosnę ,jeden padł szybko ,a teraz pada drugi ,nie wiem czy one na następny rok odbiją ,czy wypuszą jakieś nowe listki ,czy już ich nie będzie ,czy storczyk lubi mokro w nogach ,czy sucho,tyle mam pytań do ekspertki storczykowej ,lewizje ślicznie ci przezimowały,pozdrawiam i pięknego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witam. Dziś przepiękny dzień. Podgoniłam zaległości. Jutro dalsze wsadzanie.

Krysiu jeśli o nich myślisz to na początek przygody z nimi polecam pospolity,potem królewki.Jeśli masz dla nich miejsce to kupuj i sadź. U Ciebie klimat łagodniejszy to będą lepiej rosły. ;:108

Aniu może i szału nie ma. Niestety ta wiosna im też nie sprzyjała.Dwa razy był przymrozek,kiedy były już na wierzchu.

Marta nie wiem gdzie ja nabyłaś. Jeśli w L.M.to na 100% były przelane. Wiem ,bo sama takiego kupiłam. Nie mogą mieć za mokro,bo dopadnie je choroba grzybowa i po nich. Trzeba zrobić drenaż. Ziemię rozluźnić. To są dziwne rośliny. W jednym roku są a w kolejnym mogą nie wyjść a pokazać się jeszcze w następnym roku. Zobaczymy jak będzie za rok.

Obrazek

Obrazek

Zaczynają kwitnąć rutewki orlikolistne

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Aleja po jesiennych przeróbkach. Kiedyś tam rosły płomyki.

Obrazek

Obrazek

Kulnik
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”