Ogród Biedronki641 cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Mnie też spodobał się kwiat tulipanowca, ale i ta ismena ciekawa!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witam.
Upał i susza. ;:222

Janku tak poczytałam o niej i już mi się spodobała.

Gieniu [/ okey.A już Ci kwitną ?

Jerzy ja czekam jeszcze na dwie Arisemy ,ale dopiero wychodzą kiełki. Stały w miejscu jak zaklęte.

Aniu ja sama posiałam jednoroczne a sobie je wyplewiłam zamiast chwastu

Dziś budowniczy rozwalał hałdę ziemi i układał z kimś trelinki niedaleko moich trójkątów , Może będzie kolejna przybudówka. :;230
A nowych i korytarzy jak na razie nie widzę. Nie ma też rycia i podnoszenia roślin. Czy to się wyniosło już nie wróci nie wiem.Oby tak się stało,bo to uciążliwe było. Bo ciągłe ugniatanie ziemi i podlewanie mnie wykończyło.

Mariola tulipanowiec to już duże drzewo a kwiatów nie wiele. Ismena jest inna i już mnie urzekła,bo zwykłe mnie już się znudziły.


Obrazek

Kwitną kalie i dość długo

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Parę róż nn .Startujące od zera w tym roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu jaka to przyroda skomplikowana, taka Arizema, wyjątkowy kwiat. ;:oj Róże jak to królowe, :wink: zawsze dadzą radę, nawet jak od zera startują. Hortensje cudnie obsypane kwiatami, lubię dużo kwiecia. :D Kłosowce zakwitną z pewnością, choć na Twojej glinie wysokie chyba nie będą, a może wilgoć im posłuży. ;:131 Moje mają teraz około 25-30 cm. Czy rutewkę orlikolistną mogę teraz przesadzić. ;:218
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Soniu ta Arisema Forgesii. Kwiat podobny do innych ale liść już inny. Posadzona do ziemi ogrodowej kwitnie długo.Inne się męczą w doniczkach. Kłosowce są żyją i są już bardzo wysokie. Posadziłam w jednym z trójkątów ale ziemię im udoskonaliłam . Ja w upały nie przesadzam roślin,jedynie wsadzam rosnące w doniczkach. Jeśli będziesz ją mieć na oku i podlewać to przesadź, choć ja bym poczekała na chłodniejsze dni.

A to co kupiłam na Twoim ryneczku.

Obrazek

Obrazek

Trzy jeżówki zakwitły .Bardzo wysokie urosły.Inne przy ziemi.

Obrazek

Obrazek

A tam leżą liście z drzew. Czyżby u mnie już jesień? :;230

Obrazek

Niskie parzydełko


Obrazek

I wysokie z rdzawymi liliowcami

Obrazek

Róża już przekwita. Wierzba jeszcze trzyma trzy kolory liści.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu cóż to za roślinki te dwie pierwsze variegatki?
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu ryneczkowe nabytki śliczne. ;:oj Na pewno doskonale rozjaśniają rabatę. ;:215 Moje jeżówki jeszcze kilka dni potrzebują. Dziękuję, ;:196 o przesadzaniu rutewki myślałam, czy można w porze letniej. Oczywiście nie ryzykuję w czasie takich upałów, jakie dalej prognozują, po niedzieli ponad 30 stopni. ;:202
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aniu coś mnie nachodzi na wariegatki.Przybyło dwie.Pierwsza to Lepnica nadmorska Druett's Wariegata a druga to niska na 10 cm trawka Atrophodium Candidum

Soniu te jeżówki ładnie wystartowały i już kwitną ale nie wszystkie są takie. Mam takie karłowe jakieś i liche też. Ja już nie chcę upałów.Wszystko mi uschnie.

Obrazek

Obrazek

Wiązówka pełna

Obrazek[/URL

[url=https://imageshack.com/i/pm3uCPIij]Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kielisznik ma dużo pąków w tym roku.

Obrazek

[URL=https://imageshack.com/i/pm343sYqj]Obrazek[/URL

A tej zarazy to nie da się pozbyć.Już ją widzę w rożnych miejscach.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Ja variegatki zawsze lubiłam, bo nie muszą kwitnąć by wyglądać ładnie. Ostatnio dokupiłam iryski i floksy variegata :wink: No i nadal poluję na variegatki.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witaj :wit . Dokładnie tak upał i susza. Dzisiaj u mnie wyjątkowo upalnie ;:oj . Mimo aktualnej pogody Twój ogród wygląda cudnie ;:333 . Rośliny jakby nie interesowały się tym upałem i suszą ;:224 . Bardzo ładna ta pasiasta trawka i jarzmianki ślicznie się prezentują ;:333 . Takie jeżówki już Ci kwitną ;:oj ?? Szybkie są, mi zakwitła tylko zwykła purpurowa a odmianowe jeszcze daleko w tyle. Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę a najlepiej jeszcze deszczyku w nocy ;:108 .
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aniu irysa miałam ale zanikł.Za to mam parę innych. Może później zrobię im fotki. ;:108 Jak się nam rozrosną to może się powymieniamy.


Ewelina Kwiaty omdlewają, liście podsuszone. Tragedia. Staram się nie pokazywać ale jak tak dalej będzie to zacznę, bo tylko to mi pozostanie. Czekam do wieczora i muszę podlać wszystko. A WARZYWA TEŻ BIEDNE .Mam 5 szt pietruszki na dwóch rządkach. Jeszcze tak nigdy nie miałam.

Wszystkim forumowiczom oczekującym na długo wyczekiwany deszcz życzę,by w końcu nam podlał ogrody.

Obrazek[/URL

[URL=https://imageshack.com/i/pmJpJc1Fj]Obrazek[/URL

Trojeść bulwiasta


[url=https://imageshack.com/i/pmBr6T93j]Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek


Aniu Troja mam jeszcze


Obrazek[/URL

liliowiec

[url=https://imageshack.com/i/poqPR7inj]Obrazek


Odętka


Obrazek

Wiązówka

Obrazek

Rozchodnik


Obrazek


Aster shogun


Obrazek

Niskie nn
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu iryski variegatki mam trzy różne gatunki, z jednego właśnie zrobiłam sadzonki, floksy trzy gatunki ale jeszcze młode bo świeżo kupione, rozchodniki też są trzy różne gatunki, liliowca variegate też mam. Jeszcze jakieś variegatki by się znalazły :wink: A co do wymiany to bardzo chętnie, bo ciężko coś ciekawego kupić, a zachcianki rosną.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aniu Ja dopiero od zeszłego roku naszło mnie na wariegaty. Ale już wiem,że chcę ich więcej mieć w ogrodzie. To upatruj i notuj. ;:108


Obrazek


Soniu jak zaglądasz to pokazuje od Ciebie kłosowce. Urosły i zakwitną. ;:196



Obrazek
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu ja na variegatki zachorowałam 10 lat temu kiedy jeszcze bardzo ciężko o nie było, trochę udało mi się zgromadzić i niestety wszystko straciłam, teraz powoli odbudowuje ogród na nowo. Cały czas szukam szkółek z ciekawymi roślinami bo w sklepach ogrodniczych zwykle pospolite rośliny są, a co ciekawsze mają kosmiczne ceny. Tylko mów co Ci się podoba i jeśli da się zrobić sadzonkę to zrobię :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”