Tulapowisko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tulapowisko

Post »

Tulap, rasowy kolekcjoner z Ciebie ;:215 Taka ilość róż to będzie spektakularna burza kwiatów, już się nie mogę doczekać :D Tulipanowa ścieżka też niczego sobie, już niedługo pięknie zakwitnie, niech się zrobi wreszcie porządnie ciepło :wink: .
No i krokusy.... ;:167 uświadomiłam sobie ostatnio, że od jesieni mam trzy odmiany... wszystkie fioletowe :lol:

;:3 życzę
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Tulapowisko

Post »

Za Tobą nie nadążam. Jaki rozmach ;:138 Róże już posadzone? Sporo róż kupiłeś. Ja w tym roku skromnie z różami, bo mam problem z ich rozlokowanie. Wszystko w ogrodzie zarasta, rabaty pęcznieją, a mi brakuje pomysłów.
I muszę donieść ze smutkiem, że z wszystkich daturowych sadzonek została mi tylko jedna. Jest zdrowa, resztę przelałam ;:224
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulapowisko

Post »

Mati super zakupy ;:oj ;:138 Ja też przymierzam sie do kupna róż - jest tyle ciekawych odmian, nie wiem które wybrać ;:173 ;:224
Ciekawie się zapowiada :)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Ojj... Człowiek się cieszy, że weekend wolny, bo róże posadzone, to wyślą lilie i róże następne, dadzą nauki i zadowoleni ;:173
Także jutro lilie, a róże chyba we worek. Ale to tylko 7 sztuk, to nie jest źle :wink: Tym bardziej, że wiem, gdzie posadzę, i 4 dołki wykopane.
Te posadzone bez dwóch sztuk bo zabrakło obkopczykowałem po same końcówki (kopczyk mniej więcej do połowy, a potem błoto i oblepiałem ;:224 ) A to co wystawało obsypałem słomą ;:306 W dodatku perełki jak Novalis są zakopczykowane od góry do dołu i słomą porządnie okryte, żeby mi nawet milimetr pędu nie odpadł :lol: Pytanie-kto to odkopczykuje :;230

Agnieszko, jeszcze nie, jeszcze nie, na efekty trzeba czekać, ale dziękuję ;:168
Bea, wiedziałem, że tak samo jak ja sobie go skojarzysz ;:306
Ewelino, od Ewy róże zawsze takie ;:215 Sadzenie nie takie złe, jak się wydaje :wink: Ale lilii.. Będzie źle ;:224
Grażynko, wyobraź sobie, że u mnie się nic nie dzieje-następuje załamanie czasoprzestrzeni i zniszczenie światów równoległych ;:306
Zwierzaki i oko Horusa robił Przemek-Priam. Ścieżka dość fajnie wygląda póki co, zobaczymy, jak zakwitną, bo tak grubych ogółem pędów ich nie miałem jeszcze.
Latem nie będę przesadzać, raczej w kwietniu wezmę się za byliny, jak trawy już będą posadzone i będę wiedzieć, co u mnie w ogóle rośnie.. Sadzenie o tej porze to robota dla sapera :;230
O Novalisie wiem, ocieniony choinkami i bzem od wschodu, od południa wiśnią i domem od zachodu, nie powinno mu nic być, tym bardziej, że jeszcze metr od niego będzie wierzba bambusowa ;:215
Malvy, zaraz tam kolekcjoner ;:131 Taka burza to za rok czy dwa. Boję się, że wszystkich wyduszę, jak miskanty zamkną ostatnią wietrzną stronę ;:224 Krokusów dokupisz, mogę Ci jesienią podesłać stronę, 50 sztuk wychodzi 15zł :wink:
Małgosiu, i vice versa w sezonie! Posadzone, a jakże. Jak rabaty pęcznieją, to bierzesz sznurek i prowadzisz wszystko na pion, szybko wsadzasz i robisz tak samo ;:306 A tej jedynej datury pilnuj, bo nie będzie czego porównywać ;:173
Seba, jak Ty dopiero teraz zamierzasz kupować, to trochę powybierane będą. Ale powoli wybierzesz. Powodzenia :wink:

A zaraz będą fotki, z emotkami bo wyczerpałem!
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Krokusowa ścieżka!!! Piękno w zamknięciu i niebo w otwarciu! Jakkolwiek by nie brzmiało-100 sztuk krokusów to za mało. W ogóle jestem zszokowany-sadzone jesienią pojedynczo, dały po 4-7 kwiatów ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odmieńce też są :wink:

Obrazek

I to bardzo urokliwe ;:167

Obrazek

Przerwa na sobotniego żurawia ;:306

Obrazek

Reszta krokusów, ale ich powinno więcej być. Znaczy nie pokazuję każdych, ale mniej ich o wiele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mówiłem już (oczywiście, że tak) że muszę dokupić mega ilość wrzośćców, bo są przeurocze? Pogodzić to z cebulkami ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tulapowisko

Post »

Tulap pisze:
Obrazek
Mati jak to ślicznie wyszło! ;:oj A w przyszłym roku jak się zagęszczą to już miodzio i malinki. ;:215
Własnie wpadłam na pomysł, by jesienią posadzić DUUUUŻO krokusików na moim skalniaczku. ;:333
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulapowisko

Post »

Wrzośce teraz są bardzo ładne, wręcz śliczne.
Muszę nadrobić te zaległości, może jesienią posadzę aby były jak znalazł na kolejną wiosnę.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Tulapowisko

Post »

Mati piękne krokusowe zdjęcia.Jak w przyszłym roku ci się rozrosną dopiero będzie zjawiskowa ścieżka.A jeszcze jak dosadzisz drugie tyle!!!!Żuraw musiał bardzo blisko podejść, że udało ci się go złapać...Miłego tygodnia ci życzę i żebyś się wyrobił z tymi nasadzeniami zanim coś następnego przyjedzie... ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tulapowisko

Post »

Witaj :wit . Śliczne masz krokusy i tak dużo ich nasadziłeś ;:oj . Jak wszystkie się zagęszczą to będzie cudnie ;:215 , już teraz ładnie to wygląda . Przyjemna przerwa na żurawia ;:306 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Tulapowisko

Post »

Witaj Mati!!
Dziękuję za odwiedziny u mnie.
Już jestem..
cudne krokusy,,, u mnie jakieś dziwnie zakulone z zimna.
wiosna trochę zimna a dla mnie po ostatnich dniach ciepłych gdzie indziej to brrr !!
ale wreszcie kolorki i zieleń się budzi :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tulapowisko

Post »

Świetny pomysł na wstęgę z krokusów ;:333 pokaż jak kwiaty się rozwiną ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulapowisko

Post »

Mati ;:oj świetne krokusy ;:173 Bardzo lubię takie kolory.
Z jakich tulipanów zrobiłeś ścieżkę ?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Normalnie nie mam czasu na FO posiedzieć ;:202
No, niby. Bo gdybym róż nie sadził to bym miał :;230
Jak jutro o 2:15 skończę to nic nie robię, dorobię fot i pokażę. Dzisiaj 3 pszczoły i bąk ;:215 I osa, która jeszcze na mnie się przyczaiła w taczce, wiedziałem, że nie można jej ufać ;:124
No i róże w floribundy wczoraj przyjechały, mają duże korzenie i minimalnie pędy grubsze bym sobie życzył przy dwóch.Ale jestem zadowolony ;:108
Też była niespodzianka, bo ani mejla, ani smsa, a tu paczka od Wę... sobie stoi ;:306 Dostałem jagodę kamczacką w gratisie i fajne, bo sobie jeszcze dwa krzaczki zamówię skąd indziej przy okazji, bo nawet do ozdoby ładne :wink:
A lilie były w poniedziałek i niektóre naprawdę małe, jak tulipany. Ale moje odmiany w miarę normalne, niech się reszta martwi :lol: Więcej nie kupuję, wystarczy.
To do jutra, jutro poodpisuję :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”