Tulapowisko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Agnieszko,dziękuję bardzo ;:306 Ale dalej inspiracji nie było ;:224
Karolinko, piórka są ogólnie fajne, jak teraz ptak zostawia to wbijam w słupki od płotu ;:306
Lucy, może i dla porządku mógłbym, ale:
1. Denerwują mnie liczby w tytule :lol:
2. Skoro te trzy wątki, których się dorobiłem, to ciągła kontynuacja tego samego nieudolnictwa ogrodowego, to nie widzę sensu ;:306
Wrzosowisko ro będzie wyglądać co najmniej ciekawie,ale nie zdradzę,czemu ;:173
Anusiu(no to narobiłaś, mam trzy Anie w wątku :;230 ), jak widzisz, po pięciu dniach Twój wątek znacznie ożył, także post nieaktualny ;:173 Hibiskus w słońcu rośnie,o zachodzie tylko półcień od drzewa ma ;:108
Aneczko(jakoś trzeba rozróżnić ;:224) , te wrzosy i reszta to tylko jakieś 130zł było więc żadna fortuna na takie sadzonki :lol: Gorzej z cebulkami, ale zdjęcia mi się zapodziały :;230
Aniu, wątek tak po cichaczu założyłem, racja. Ale wiesz-kto się skapnie będzie, a kto nie-mniej wątków to odwiedzania i pisania :lol: Komu zależy ten trafi :uszy
Wrzosy naprawdę ładnie się przyjęły, wiosną chyba dorzucę dwa razy tyle jak fundusze będą ;:215

***
Posadzone mam cebulki, pomysły na wiosnę, zostało uporządkować do końca rabaty i ściąć w końcu te gałęzie od wiśni i mogę odpoczywać ;:172
Na dzisiaj postanowienie: w wątku mym zdjęć będzie mniej i rzadziej, jednak będą one tylko ładne. Brzydkich nie wstawiam. Wyrobił mi się zmysł fotograficzny, stałem się wybredny i oto i skutki :;230 :
Pierwsze trzy stare,reszta z dziś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marzy mi się takie makro żeby było zarodniki grzybów nawet widać ;:167

Obrazek

Ten gościu to pozował. Najpierw poszukał wysokiej trawki, jak poprosiłem to podszedł wyżej ;:306

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Tulapowisko

Post »

Tulapku, zdjęcia robisz cudne. Z ogromną przyjemnością je obejrzałam, a te z opieńkami ( chyba tak się nazywają ?) są the best ;:333
Może teraz, jak odkryłeś w sobie pasję, to zacznij zbierać na dobry aparat, żeby te grzybnie focić? Bo kwiatków i cebul masz już dużo przecież :lol:
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Tulapowisko

Post »

Mateuszu, powinieneś robić jak najwięcej zdjęć, bo wychodzą Ci świetnie :) łapiesz wszystko z bardzo dobrej perspektywy, a to zdjęcie z chmurkami- cudowne :) w dodatku masz szczęście do owadów, ja z koleżanką byłam w botanicznym i tyle nie nałapałam na zdjęciach i to takich dużych ;:185 zdjęcia wychodzą Ci bardzo artystycznie, a więc kontynuuj ;:215
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tulapowisko

Post »

O, Tulap jakie ja fotki u Ciebie widzę ;:oj
Nie było mnie trochę to i nie w temacie jestem - jakiś nowy sprzęcior masz?
A wracając jeszcze do starego - co znaczy wycacane, to samo co cacane?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Małgosiu,może opieńki, może coś innego, w każdym razie to jest nowoczesne smerfowo ;:173
Kwiatków i cebulek może mam dość, ale jeszcze trzeba dokupić krzaczków ozdobnych i owocowych :;230
Aparat to droooga sprawa. Suma sumaru nie lubię wydawać na elektronikę, bo to szkodliwe i się szybko psuje. W sumie to ja tylko kwiatki i papier mogę kupować ;:306 Czasem dzwonki i kamienie jak widzę ;:173 Ale kiedyś... W każdym razie na pewno jeszcze nie w przyszłym roku.
Anusiu, zdjęcia robię wtedy, kiedy przychodzi inspiracja-sama wiesz, o co chodzi, i że inaczej nici z tego :wink:
Owady to mnie lubią ogólnie, czasem miłością dosadną, że nie chcą mnie opuścić i się żądłem podhaczą... Nie odwzajemniam ;:224
Zuza, żaden nowy sprzęcior, jestem żyła i kwiatoholik :;230
W końcu doszedłem do poziomu, na którym się ogarnia, do czego służy wartość ekspozycji ;:172
Wycacane to jeszcze bardziej niż cacane, ale jak przyuważyłem przez ludzi niższej klasy używany w znaczeniu nieprzystającym nam ;:224 Nie zmienia to faktu istnienia takowego w mowie potocznej :;230
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Witaj Mateuszu. :wit
No musiałam zajrzać zaciekawiona jak to mężczyzna z kwiatami sobie radzi.... i co?
Niektóre fotki to jakby moje... ;:oj
Tulapowisko już dawno wpadało mi pod nogi, ale jakoś zawsze tak nieświadomie omijałam. ;:124
Szczęśliwym trafem w końcu zajrzałam i......podoba mi się. ;:173
Pozdrawiam.
Ela.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tulapowisko

Post »

Witaj Mateusz :wit . Wspaniale rozpocząłeś nowy wątek a zdjęcia robisz jak zawodowiec ;:138 . Cudne zbliżenia i z perspektywy także. Hibiskus ma piękny kwiat ;:108 . Nowoczesne smerfowo bardzo ładne ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulapowisko

Post »

Cześć Mateusz :wit

Jesteśmy w podobnym wieku i mamy podobne zainteresowania :tan

Zdjęcia robią wielkie wrażenie, nie tylko na mnie ;:131

Zajmujesz się też uprawą warzyw ? Czy tylko kwiatów ?

Dopiero co trafiłem na Twój wątek, muszę przeczytać poprzedni :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Tulapowisko

Post »

Rozbawił mnie pozujący konik polny :D A mogłeś poprosić jeszcze, żeby się uśmiechnął :D
Jakie cebulki już masz posadzone? Jakieś fajne nowości? Ja się skusilam na ostatni moment, przy ostatnim zamówieniu na pretty princess, ktora mnie zupełnie oczarowala, peach blossom i dream touch. Nietety nie mam light and dreamy :| Rozprowadza go tylko jeden producent i musiałabym zamówić tylko tą jedną odmianę... poza tym już dość wydałam na cebule i będę je sadzić do listopada. Mam silne postanowienie nie patrzeć na żadne więcej odmiany :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Hejka :wit
Seba, no cześć :wit
Warzywami się nie zajmuję-jeszcze. Po pierwsze że i tak nikt jeść nie będzie lub wolą kupić, po drugie mi szkoda miejsca :lol:
Ale pietruszkę Moss Curled mam :;230 I zioła!!
Poprzedniego wątku nie warto czytać, tyle co zdjęcia. U mnie każdy kolejny post jest nowym rozdziałem, a co dopiero poprzedni wątek ;:224
Agnieszko, wypiszę może potem, kiedyś, jakoś... Najlepiej jak zakwitną ;:306
Zimowity-3 waterlily, 6 the giant i 6 podobnych, 5 żółtych. Wychodzą turami ;:224
Tulipany, 80 botanicznych 4 odmiany. Normalne 50 Apeldroon, 50 Golden Apeldroon, 50 które są połączeniem tych dwóch ;:306
I wtedy z 50 innych, prostych, liliokształtnych.
60 śnieżników, mieszanka 80 czosnków drobnych, 20 niebieskiego, 5 karatawskich, jeden gigant.
Krokusy, 50 Blue Pearl i z tym samym wybarwieniem 50 kremowych-mają największe kwiaty i najwięcej ich robią i rzucają się w oczy.
Tulipany co wykopałem. 5 obrazków włoskich co jeszcze nie wylazły, korona cesarska pomarańczowa i czerwona bo żółtą mam.
Chyba tyle. Aha, 4 piwonie. Nie kupowałem tych wymyślanych, po białych pełnych strzępiastych, czego nie było widać, 4 dniowym kwitnieniu bukietowych żółtych strzępionych i nijakich Victoria Secret mam dość.
Dream Touch są piękne, jak moje dwie zmaltretowane cebulki zakwitną i w tym roku to sobie dokupię ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Ale ładna kalikarpa, już z 2 lata temu przymierzałam się do jej zakupu i tak jakoś zeszło.
Pasowałaby mi do moich fioletów. ;:173
Na zdjęcie grzyba, które zrobiłeś nawet bakterię widać - takie makro Ci wyszło. ;:oj ;:108
Sam zobacz:

Obrazek

To pewnie mieszkaniec tej huby. :wink:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Ło rany ;:oj
Chyba pod mikroskopem oglądałaś ;:306
Aktualnie huby już kończą żywot :roll:

Była sobie ćma domowa, dopóki siostra nie upolowała ;:219

Obrazek

Haworcje lubią, kiedy je widać, dlatego najpierw sięgnie nieba ;:150

Obrazek

A ten ma na wosku plamy od wody, nikt nic nie mówił o efektach ubocznych ;:222 Ogólnie z tarcznikami walczę :pogon

Obrazek

Żurawie odlatują...

Obrazek

Obrazek

Nawet sarnę mam ;:306

Obrazek

Za ostre to może nie jest, jednak pośrodku coś tam widać ;:131

Obrazek

Koleżanka zawsze na mnie krzyczy, że temat nie jest pośrodku, ale ja robię po swojemu i już :lol:

Obrazek

Smerfy się przeprowadziły-mają większe i ładniejsze chatki.

Obrazek

Spierają się-czy kosmici są,czy nie ma. Odpowiedzcie sobie sami ;:173

Obrazek

Mokrego psa nikt z bliska nie fotografuje. Ja zresztą też. Ale czyściec dobrze wygląda ;:108

Obrazek

Obrazek

Nie nie, nie zasuszyłem. Ona taki kolor ma. Urokliwa,prawda? Muszę dokupić jej i wrzosów.

Obrazek

Ściemniona ekspozycja zdjęcia, czyli tak naprawdę ciągle zdjęcie naturalne, a wygląda jak spod studia ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Tulapowisko

Post »

Mati , w końcu dotarłam do ciebie...
Zdjęcia zajefajne...Coraz lepsze. Te z chmurami pierwsza klasa.Masz do tego dryg. ;:180
Też pomyślałam że zmieniłeś sprzęt. A ty twierdzisz że nie...Może w jakimś innym programie robisz?
Jak zwykle u ciebie bogato w zakupy... Ale to już mnie nie powinno dziwić.Normalka... ;:306
Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę.
ps. Ta twoja ciocia to nie pojechała jeszcze? Bo jakoś rozpadało się na dobre i u mnie... ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”