Tulapowisko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Ile Was ;:oj Chyba deszcz i zimno wszystkich do domu pozaganiały ;:306
Ja jutro chyba nie wrócę ze szkoły świadom swego istnienia ;:224 We wtorek wróciłem z migreną. Jutro m.in. biologia, religia, wychowawcza.. Muszę sobie japońskich znaczków na karteczkę dopisać, bo to jedyne, co mnie utrzymuje przy świadomości ;:306 Serio!

**
Seba, ja wstawiam rzadko a nie średnio co dwa dni i większa ilość jest w dodatku rzadko :lol:
Ktoś widziałem Ci napisał, że to Double Beauty of Apeldroon (czy jakoś). U mnie już ładne grupki są, to jak nie ma deszczy to stoją. Ale jak są:

ObrazekObrazek

I w ogóle mam większe odmiany, Double Negrita albo te żółto-pomarańczowe z tulipanowego szlaku :wink: Ale wrażenie jest ;:108
Ja bym bardzo chciał kupować od forumków (jestem pierwszy na tanie kwiaty ;:224 ) ale mam problem z rodzicami. Jeszcze w zeszłym roku musiałem tydzień chodzić mamie nad głową, czy mogę w ogóle zamówić. A jak powiem, że ,,od znajomego z forum", to będzie ,,a co ty tam w ogóle robisz?" ,,to obca osoba" :roll: No nic, teraz zarośnie na maksa i jak już to drobne zakupki. No, z większych jeszcze wrzosy. A potem oszczędzam na lustrzankę ;:172 (Jak kupię to przypomnij mi o ilości zdjęć, bo mi makro nigdy dość :;230 )
Elwi, od płotu zbytnio nie widać, a i rzadko ktoś chodzi ;:172 W tym roku posadziłem 150 na ścieżce, innych może z 50. Mam dużo botanicznych. A z poprzednich lat też są. Powiem tak: ta ilość ciągle mnie nie zadowala :;230 Nie są podpisane, bo połowa to z ogrodnika (pani da po cebulce z odmiany) albo pomyłki. Ten na zdjęciu to akurat Belicia. Długo kwitnie, zaczyna tak jak teraz i kończy różowa, taka magia :D
Łukaszu,dziękuję, jednak jeden ład rośnie. Jesienią może się zmieni ;:170
Dominiko, jak zawsze! W zeszłym roku zamówiłem od nich 60kg drobnicy i nawet nie wiem, gdzie to jest ;:224
Koniecznie pokaż, jak do Ciebie paczka dojedzie ;:108
Joasiu, dlatego też będę Cię zachęcać do kupna ;:224 U mnie taka różnorodność musi być. Każdy jeden kwiatek piękny, nie mam miejsca żeby sadzić łanami jedną odmianę. W sumie ze mną tak samo, wszystkiego chwytam po trochu i coś z tego jest. Migdałek, dzięki bogu, chyba po miesiącu!! stania się otwiera ;:215

Ciąg dalszy już w trakcie produkcji ;:167
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, a może siądź kiedyś z mamą przy kompie i pokaż jej o co w tym wszystkim chodzi. Na pewno da się przekonać. Kiedyś mój syn (wtedy 15/16 lat) suszył mi głowę, że chce zaprosić do siebie takiego kolegę, znajomego z netu. Najpierw podchodziłam do tego bardzo sceptycznie, później przez skypa pogadałam z chłopakiem i jego mamą, która też nie była zachwycona pomysłem. I tak sobie rozmawialiśmy kilka razy, aż w końcu kolega przyjechał. Obie dałyśmy się przekonać. Spróbuj.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

***
Ufff, kto by się spodziewał, że będę musiał tyle pisać ;:224
Dzisiaj lejeeee znowu. Ja tam nie narzekam. Wolę zimno i deszcz niż upał i suszę-rośliny po prostu wolniej będą rosnąc, a nie zasychać. Stan wód gruntowych się normuje. Bo w naturze musi być harmonia ;:167

Fotkiii wczoraj? i dziś.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzcinnika sezon trzeci... Zakochałem się na umór ;:167 Dwa normalne rosną i jeden Overdam, zamówione jeszcze 2 Overdam ;:224

Obrazek

Obrazek

Ładna lilia? W końcu i tulipan liliokształtny ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak mówiłem, wiśnie lecą. Ale ładnie to wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najdroższa Novalis daje z całą mocą-żadna róża jej ie dorównuje :!: ;:172

Obrazek

Co z nim zrobić.. Chciałem też skalniak, ale skoro on taki wysoki i tak się przyswoił, to chyba tylko po prostu położę jasne kamienie. I poucinam troszkę, gdzie go nie chcę.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedziałem że coś się popsuje! W weeeknd ogłoszę chyba petycję o więcej uśmieszków, bo przez to dzielenie postów i wysyłanie jednej części w kosmos można bzika dostać!!!!!!!!
Grrr...

Agnieszko, a mają wybór? :wink:
Ewelino, u mnie motylki już w marcu były, coś się pośpieszyły ;:oj Dziękuję bardzo ;:168
Trzymam też kciuki ;:215
Sabino, łan jest jeden ;:173
Mi dopiero wyślą po 25 maja... Szczęśliwa ty ;:306
Karolinko, nie mniejsze niż u Ciebie zaraz będą ;:108 Studnia ma być pomalowana. Zobaczymy, wraz z werandą od roku się ciągnie.
Kasa płynie, ale po to jest ;:306 Moje motto-jak to,co kupię, ma zaszkodzić naturze i ktoś ma cierpieć jak ja, że las wycięty, to wolę drzewo kupić ;:108 Ostatnio cięli gałęzie od brzóz-i to takich wyróżniających się, starszych, z duchem, żeby je upalikować, bo FIGURA szła. Demony, demony..
Zuza, sprawdziłem-30 kwietnia i 6 maja. Ale ciepło nie było ;:185
U mnie jakieś trwałe w tym roku są. Chociaż przekwitanie się zaczyna ;:222
Aniu, ekscytacje jesienne na cebulki dają plon :uszy
Mam nadzieję, że więcej przymrozków już nie będzie ;:185
Anido, mama jak mama, po czasie by uległa. Ale jeszcze tata jest. A to jest rolnik epoki kamiennej ;:219 Nie mam ochoty ;:185 Dorobię się własnego domu to jak najbardziej ;:108
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

Znów pełno pięknych kwiatów. Poprawiasz humor przy tej koszmarnej pogodzie. :)

A z ilością różnych roślin to jest tak, że jak wchodzę do ogrodniczego, to aż mnie palce świerzbią, żeby wziąć... WSZYSTKO! :D Tylko rozsądek nakazuje jednak ograniczyć zakupy. Wszystkie rośliny piękne, wszystkie kwiaty cudne, ale jednak ogród z gumy nie jest. A potem to wszystko zarasta, jedno wchodzi na drugie i już jest bałagan. A ja z tych, co lubią porządek. Przynajmniej w ogrodzie. ;:306
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Tulapowisko

Post »

Hej Tulapek, ale Ci wyszły ładne zdjęcia migdałka ;:138 Ja nie umiałam swojego sfotografować ;:173
Masz tulipan Dream Touch, auć, aż mnie ukuło z zazdrości ;:oj bardzo go chciałam mieć, kupiłam, posadziłam i wyrósł...Top Lips ;:130
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Tulapowisko

Post »

No proszę jak bajecznie kwitną tulipany na tulapowisku. ;:138
I jaki bajeczny migdałek. ;:224
Płatki z jabłoni, grusz i wiśni na trawniku to mój ulubiony widok.
Pięknie przełamują zieleń trawnika.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulapowisko

Post »

Patrzyłam na tą Novalis - kolor kwiatu ma cudny. Czekam aż u Ciebie zakwitnie ta róża.
A ten tulipan jest niesamowity, dół to lilia, a góra to kielich tulipana - pierwszy raz się z takim spotykam ;:303 ;:108 Na prawdę tak świetnie to ująłeś, że w pierwszej chwili można się nabrać ;:215 Super ujęcie!
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, nie bój nic - co roku Ci tulapków przybywa, w końcu będzie tyle, ile chcesz ;:215
Migdałek cuuuudny.
Z uśmieszkami tak sobie radzę - wstawiam kod np. z http://emotikona.pl/emotikony/ - można wstawiać ile chcąc...
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

Jakie przepiękne kolory! Pięknie i wiosennie, a bez to niemal czuć jak pachnie. :)
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, cudny ogród :wit Mnóstwo wiosennych kolorów, aż oczu nie można oderwać :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”