Tulapowisko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, popłakałam się ze śmiechu z tej sytuacji z Babcią :;230 Że go biła kijkiem za karę, że nie jest dość żółty ;:306 No nie wiem, ale od bicia kijem raczej nie pożółkł bardziej :wink:
Tablet, super wybór! Jaki wybrałeś? Mój Wacom leży zapomniany w gabinecie i już się zakurzył, a mnie jakoś nie ciągnie nic do projektów, a jak już ciągnie, to do ołówka, papieru i rysowania w ogrodzie na krześle na kolanie :wink: . Zupełnie mi przeszła pasja do grafiki. Wolałabym teraz, zamiast projektów, zrobić kurs rysunku, kurs malarstwa, kurs fotografii ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tulapowisko

Post »

Tablet graficzny -super sprawa ;:138 Znowu nowe kwiatki ;:138 a i tak kwitnie u Ciebie przecież wiele roślinek ;:138 Niech się ciocia dołoży do Twojego ogrodowego hobby ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Chwilkę widzę mnie nie było :D
Ale jestem zrehabilitowany i stabilny emocjonalnie ;:306
Jeszcze ciocia z Anglii była na tydzień.
Anido, ten sam się skądś wziął. Muszę go jutro ściąć, żeby nie zginął.
Dominiko, na tej rabacie to naprawdę się tropiki tworzą ;:224
Blue For You ma coś problemy, chyba za mało sił na kwiaty plus coś podżarło.
Talentu nie mam, mażę więcej niż rysuję i dlatego w miarę wygląda ;:306 Od dzisiaj, po przerwie, próbuję całe ciało maznąć i sam szkic co gdzie i jak zajął dwie godziny..
Pestko, dziękuję :D
Natalio, no niestety już nie stoją :;230 Rozsadzone!
Grażynko, ja się wspomagam jeszcze czekoladą ;:224
Róże kwitną, kwitną. Kolorowo jest to i nastrój dobry :wink:
Piotrek, ja się po prostu dużej ilości rzeczy na raz chwytam ;:306
Agnieszko, komu było do śmiechu to było ;:224 Tablet to Intuos Art, taka nowa seria. Mi pasuje. Takiego z wyświetlaczem to bym raczej nie chciał, bo to mnie w rysunku denerwuje, że ręką sobie zasłaniam :;230 Zresztą ja i mieszanie kolorów kredkami czy czymś innym... Wolę grafikę cyfrową ;:224
Karolinko, już kwiatkowy stop mam, niech się rozrastają i rozsiewają. Chociaż kilka róż bym dokupił :;230

Zdjęcia ogarnę i wrzucę, trochę się ubierało ;:224
A teraz mogę wyniki z testów gimnazjalnych pokazać :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Cardinal De Richelieu. Ja od trzech lat jej tłumaczę, że ona nie powinna być różą okrywową, to ona jeszcze sąsiadkom to wmówiła..
Za to ten trupi odcień przy przekwitaniu, mocny fiolet przy fikuśnym rozkwicie, dziwnie zadymiony zapach... Kochana moja ;:167 Idzie do cięcia po kwitnieniu, minimum o połowę ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Souvenir De Doctoreu Jamain. Ta za to nadrabia za poprzedniczkę-stoi sztywno i za żadne skarby nie chce okrywać ziemi, woli do połowy być goła. Przepiękny zapach, który uzależnia, powoli otwierające się kwiaty od czerwieni do fiolet..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuscany. Nadrabia za zeszły rok-liście wypuściła w połowie lata na czubkach jej 3 pędów i przyrosła może z 1 cm. No to w tym roku, słuchając koleżanki Cardinal, położyła się na komosę i kazała mi się schylać. Oddymiła zapach Cardinala i wzięła troszkę nuty z Souvenir. Po obydwóch zgapiła zmianę koloru i od siebie stwierdziła, że nasyci swoje kwiaty jeszcze bardziej niż poprzedniczki. Zajęła miejsce ulubionej ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hippolyte. Moja biedaczka, która w tym roku stwierdziła, że da z siebie, co może, po zeszłym feralnym sezonie, jak przez coś ściąłem ją prawie do ziemi. Kochana robi się z roku na rok coraz ciemniejsza i ma większe kwiatki.

Obrazek

Obrazek

Veichleblau się dzisiaj otworzył pierwszy kwiatek, a ma cały pęk. Lubię ten kolor, a zapach jest tak dziwaczny i nie różany, że tylko czekam, aż się rozrośnie i mnie nim zasypie!

Obrazek

Big Purple. Ta, co mi nogę rozpłatała, i jeszcze ślad jest. Dumna sobie stoi z jednym pąkiem. No ale wiem, że kwiat i zapach ładny ;:224

Obrazek

Obrazek

NN. Taka przedwojenna, co na rynku rosła i z matki na matkę przechodziła, mam od prababci. Pnąca, kolczasta, na piachy i patelnie. Pachnie ładnie i gdyby nie ten okropny kształt kwiatu, za którym teraz niejedna z Was przepadnie :;230

Obrazek

Na cztery piwonie wyszły wszystkie i jedna zakwitła, ta najważniejsza, jest przepiękna a takiego zapachu jeszcze nie czułem! Tak, wiem, powinienem oberwać, ale jak chciała się odwdzięczyć za miłość, to jej dostanie jeszcze więcej, i wody i naturalnego nawozu :lol:

Obrazek

Obrazek

Calla. Taka z biegu wrzucona do koszyka. Zaczyna na żołto, potem się pali i pewnie na brązowo skończy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzewuszka,mam trzy, ta jest jakaś niereformowalna i zakwitła, ja tam dalej nie dowierzam ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostróżki. Najpierw najpiękniejsza na świecie, NN, która przez dwa lata się łamała, to w tym roku się zgięła, zrobiła łuk w górę i kwitnie nisko :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta jest prawie taka jak ja! Z nasionka, samodzielnie wyrosła. Niech mnie jakaś w końcu przerośnie, chcę takie dwumetrowe! ;:167 No i połączenie koloru jest obłędne!!!!! ;:167

Obrazek

Obrazek

I inne. Coś mało, a co roku wysiewam swoje i kupne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maki. No trochę ich skądś przyszło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I różności.Ale kilka, reszta i z dzisiejszego spacerku może jutro, zobaczy się :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłem prusznika i nawet zakwitł!

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Tulapowisko

Post »

No proszę ile piękności się rozwinęło.
Super ostróżki, u mnie wszystkie wszamały ślimaki.
Dobrze że humor już Ci się poprawił. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Tulapowisko

Post »

Matti, dobrze, że się ogarnąłeś i jak sam piszesz: "psychicznie stabilny" jesteś ;:306
Takie wyniki egzaminów godne pozazdroszczenia ;:180 Nie dosyć, żeś zdolny, to jeszcze dobrze się uczysz (co nie zawsze idzie w parze). Gratuluję z całego serca ;:138
Wspaniałe ostróżki, szczególnie cieszą te własnego chowu, prawda?
Zobacz na pw :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tulapowisko

Post »

Piękne Twoje Calle, one tak szlachetnie i dostojnie wyglądają ;:167 Róże też wspaniałe !
A Twoja NN to może Louise Odier ? ;:131
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tulapowisko

Post »

Witaj Mati :wit . Te wyniki egzaminu są autentyczne ?? 100% no szacun ;:180 . Dobrze wiedzieć, że jesteś "stabilny emocjonalnie" ;:333 . Zdjęcia jak zawsze piękne ;:333 . Widzę, że lubisz taką biskupią kolorystykę róż ;:224 . Ostróżki cudnie kwitną, tylko dlaczego nie ma białej i różowej :wink: ?? Zaraz będą wakacje i czasu więcej znajdziesz ;:173 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

Gratulacje! Świetne wyniki! :)

Cieszę się, że masz lepszy humor. Zresztą dziwnym byłoby, gdyby te Twoje kwiaty Ci go nie poprawiły. Uczta dla oczu (i nosa pewnie też :wink: ).

Souvenir De Doctoreu Jamain mnie po prostu zachwyciła! Chyba muszę kupić sobie różę... ;:306
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulapowisko

Post »

Mati fajnie, że masz już trochę czasu dla FO :)
Piękne róże, co najważniejsze są to ładne krzaczki.
Ostróżki uwielbiam, Twoje są cudowne. Każda zachwyca swoim wyglądem, nawet ta najzwyklejsza.
Gratuluję dobrych wyników :wit
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, brawo ;:138
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, przybiegłam szybko na Twoje zaproszenie i zachętę różaną ;:183

Cardinal jest cudna! Marzę o niej i już dwa razy się spóźniłam z zakupami i jesienią i wiosną, wykupiona przede mną ;:oj Ale mam ją na oku teraz, widzę, że jest dostępna w jednym sklepie, to sobie ją zamówię jak tylko będę miała wolne fundusze :heja (no chyba, że tez wykupią, ale to już nic nie poradzę :roll: ) Śmiesznie to opisałeś, że jej tłumaczysz, że nie jest różą okrywową ;:306 Ale i tak ładnie wygląda, nawet pomimo dziwnego pokroju :wink:


Piękne kolory róż wybrałeś - to takie moje ulubione kolorki (taaa, widać po avatarze ;:131 ) Mam podobne, bo i Veilchenblau (chociaz nie zakwitnie chyba jeszcze w tym roku), Tuscany oczywiście też i uważam, że jest przepiękna ;:167 Dokorka sobie dokupię, myślałam o nim wiosną, ale bałam się, że będzie jednak bordowy, ale z tego co widzę na Twoich zdjeciach, to fiolecik ładny ma.

Piękne masz róże Mati, piękne ;:167 ;:215

Gratulacje za świetne wyniki ;:333
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Hejka Wam :wit Miło mi ;:196 Aktualnie w końcu zostałem doceniony artystycznie, po tylu latach bezustannego ,,wycia, fałszowania i wydawania okrzyków godowych" Tak mnie motywuje rodzinka, a potem nagle pretensje, że im nie zaśpiewam ;:224 Chociaż mama dalej twierdzi, że na pewno w szkole nie mają słuchu muzycznego, po ja przecież fałszuję, a ona chodziła do szkoły muzycznej i ma słuch absolutny. Pamiętajcie-szkoła muzyczna wytwarza ego, ego i ego ;:224
Także ja sobie najpierw śpiewam z dwom chłopakami ,,Piosenka jest dobra na wszystko", mamy podział na początku na 3 głosy-od niskiego przez średni po mój najwyższy, ale jeszcze normalnie. Potem lecimy razem jednym tonem, i w linijce ,,życie czasem nie jest cudne, ale przecież mam piosenkę" zabieram scenę ;:170 Z mikrofonem wpadam w samozachwyt i mój głos ogarnia całą salę :;230 No mam wysoki, nie da się ukryć, niektóre chórzystki mogą się ukryć. Ale jak śpiewałem, tak ,,swoje" piosenki już w 2 klasie podstawówki, no to w końcu ten głos się ogarnął. Zawsze chciałem, żeby ktoś powiedział, że dobrze mi wychodzi, to pan od muzyki od 5 klasy nigdy nic (przez gimnazjum ten sam) i dopiero teraz ;:131 Za to wszyscy zastygają, wsłuchani, lubię to ;:215
Także potem jeszcze mam drugą z jednym kolegą z poprzedniej, ale to już na spokojnie jednym tonem. Za to się aż nauczycieli parę zleciało, kto to tak ładnie śpiewa :wink:
Więc jutro mamy zakończenie, nie wiem, jak przestawienie wyjdzie, ale w sumie wiedzą, kiedy mają wychodzić. Nie muszę chyba dodawać, że w dwóch scenkach, w których występuję, reszta to tylko manekiny dla mojej gry :;230 Sorka, ale jak jestem na scenie to muszę ją zabrać chociażby ukradkiem ;:224 Jak idę na nią to ze stresu jeszcze się przewrócić zdążę, ale jak wejdę, to niech mi kto spróbuje wejść w paradę, heeeej! ;:172

To się chyba lekko podekscytowałem ;:306
Już odpowiedzi piszę, emotek zabraknie :wit
Wrzucam już teraz Burgundy Iceberg dla Dominiki, żeby mogła już jej ślinka lecieć ;:183 ;:183 ;:183
Kolor jak na 1 zdjęciu autentyczny co do joty, drugie wyraźne i trochę za jasne. Trzecie chyba też ok kolorystycznie. Było jasno, ale na nią nie padało słońce. Zresztą jest tak ciemna, że ostre zdjęcie to chyba jeśli powietrze kroić można da się zrobić..

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”