Tulapowisko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, przybiegłam szybko na Twoje zaproszenie i zachętę różaną ;:183

Cardinal jest cudna! Marzę o niej i już dwa razy się spóźniłam z zakupami i jesienią i wiosną, wykupiona przede mną ;:oj Ale mam ją na oku teraz, widzę, że jest dostępna w jednym sklepie, to sobie ją zamówię jak tylko będę miała wolne fundusze :heja (no chyba, że tez wykupią, ale to już nic nie poradzę :roll: ) Śmiesznie to opisałeś, że jej tłumaczysz, że nie jest różą okrywową ;:306 Ale i tak ładnie wygląda, nawet pomimo dziwnego pokroju :wink:


Piękne kolory róż wybrałeś - to takie moje ulubione kolorki (taaa, widać po avatarze ;:131 ) Mam podobne, bo i Veilchenblau (chociaz nie zakwitnie chyba jeszcze w tym roku), Tuscany oczywiście też i uważam, że jest przepiękna ;:167 Dokorka sobie dokupię, myślałam o nim wiosną, ale bałam się, że będzie jednak bordowy, ale z tego co widzę na Twoich zdjeciach, to fiolecik ładny ma.

Piękne masz róże Mati, piękne ;:167 ;:215

Gratulacje za świetne wyniki ;:333
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Hejka Wam :wit Miło mi ;:196 Aktualnie w końcu zostałem doceniony artystycznie, po tylu latach bezustannego ,,wycia, fałszowania i wydawania okrzyków godowych" Tak mnie motywuje rodzinka, a potem nagle pretensje, że im nie zaśpiewam ;:224 Chociaż mama dalej twierdzi, że na pewno w szkole nie mają słuchu muzycznego, po ja przecież fałszuję, a ona chodziła do szkoły muzycznej i ma słuch absolutny. Pamiętajcie-szkoła muzyczna wytwarza ego, ego i ego ;:224
Także ja sobie najpierw śpiewam z dwom chłopakami ,,Piosenka jest dobra na wszystko", mamy podział na początku na 3 głosy-od niskiego przez średni po mój najwyższy, ale jeszcze normalnie. Potem lecimy razem jednym tonem, i w linijce ,,życie czasem nie jest cudne, ale przecież mam piosenkę" zabieram scenę ;:170 Z mikrofonem wpadam w samozachwyt i mój głos ogarnia całą salę :;230 No mam wysoki, nie da się ukryć, niektóre chórzystki mogą się ukryć. Ale jak śpiewałem, tak ,,swoje" piosenki już w 2 klasie podstawówki, no to w końcu ten głos się ogarnął. Zawsze chciałem, żeby ktoś powiedział, że dobrze mi wychodzi, to pan od muzyki od 5 klasy nigdy nic (przez gimnazjum ten sam) i dopiero teraz ;:131 Za to wszyscy zastygają, wsłuchani, lubię to ;:215
Także potem jeszcze mam drugą z jednym kolegą z poprzedniej, ale to już na spokojnie jednym tonem. Za to się aż nauczycieli parę zleciało, kto to tak ładnie śpiewa :wink:
Więc jutro mamy zakończenie, nie wiem, jak przestawienie wyjdzie, ale w sumie wiedzą, kiedy mają wychodzić. Nie muszę chyba dodawać, że w dwóch scenkach, w których występuję, reszta to tylko manekiny dla mojej gry :;230 Sorka, ale jak jestem na scenie to muszę ją zabrać chociażby ukradkiem ;:224 Jak idę na nią to ze stresu jeszcze się przewrócić zdążę, ale jak wejdę, to niech mi kto spróbuje wejść w paradę, heeeej! ;:172

To się chyba lekko podekscytowałem ;:306
Już odpowiedzi piszę, emotek zabraknie :wit
Wrzucam już teraz Burgundy Iceberg dla Dominiki, żeby mogła już jej ślinka lecieć ;:183 ;:183 ;:183
Kolor jak na 1 zdjęciu autentyczny co do joty, drugie wyraźne i trochę za jasne. Trzecie chyba też ok kolorystycznie. Było jasno, ale na nią nie padało słońce. Zresztą jest tak ciemna, że ostre zdjęcie to chyba jeśli powietrze kroić można da się zrobić..

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Grażynko, u mnie też skorupczaki są! Nie wiem skąd, na razie po prostu kilka widziałem, ale nic nie zjadły. Była tylko ,dzięki bogu, krótka i mała inwazja zielonych gąsienic-jedzą mi liście orlików, w zeszłym roku ogołociły wszystkie, teraz pół jednego) oraz te chrząszcze majowe, ale też coś mało ten rok. No i i git! ;:108
Elwi, żebym ja jeszcze dużo się uczył :wink: Dziękuję ;:180
Ostróżki już w większości są tutejsze, wyrosły sam albo z moją pomocą.
Basiu, calle mam jedną, ona tak się zmienia :D
Na razie nie wiem, co to za róża, i w sumie nie ważne. Małe są, to się im jeszcze zmieni :wink:
Ewelino, nie widzę powodu, bym miał je fałszować ;:173
Kolorystyka róż jest, powiedzmy, głęboko uduchowiona wiedzą, bo biskupia.. źle brzmi! Białą mam jedną, może była przesadzana i gdzieś zginęła w akcji. Różową mam, wyyysoką, ale musiałem je teraz rozsadzić niestety, to ma opóźnienie i niska będzie. Również pozdrówka :wit
Joanno,uczta dla nosa na razie głównie ze strony Doktorka ;:108 Naprawdę polecam! Tylko go trzeba w takim non-stop półcieniu posadzić, bo się przypala niesamowicie łatwo. Ale można mu wybaczyć ;:108
Żeby pachniało po całym ogrodzie to nie powiem. Muszę poczekać, aż się wszystko porozrasta. Albo goździki pierzaste się ogarną (jedne) i urosną (drugie).
Seba,wiesz, mnie pierwsza fala gorąca zanosi w stronę gierek MMORPG, anime, muzyczki i takiego lenistwa ;:224 Jestem konkretnie uczulony na upały i siedząc w domu pocę się siedząc, co jest okropnie niekomfortowe, to o wyjściu na dwór brak mowy! A co dopiero męczyć się z pisaniem ;:173
Ostróżki to jedne z moich kwiatów fundamentalnych, pierwszych i niebieskich zarazem, to nic dziwnego :wink:
Anido, a dziękuję :D
Dominiko, bardzo się cieszę, że pieniądzę zostanę słusznie wydane ;:306
Cardianal nie wymarza i to najważniejsze.Jak Ci nie przeszkadzają plamki na liściach, to skoczka można zignorować, a czarna plamistość jak już jest to na samym dole pod koniec sezonu, to sobie też głowy nie zawracam. Także czatuj i kupuj! Jak będziesz przycinać, to będzie miała kształy raczej normalny ;:306
Róże w ogóle to bym też chętnie błękitne kupił, ale na razie takie Blue For You musi mi wystarczyć czy Novalis ;:170 Za to we fiolecikach można przebierać i te najładniejsze mam ;:215 Doktorek u wszystkich raczej taki jest ładny, to też zapisuj ;:108
To zaraz pisz, jak Ci się podoba Burgundy Iceberg ;:108 A niżej masz jeszcze parę na pokusę ;:183

Big Purple

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cardinal

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doktorek

Obrazek

Veichleblau

Obrazek

Dzwoooonki!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klony!

Obrazek

Obrazek

Blur wszędzie!

Obrazek

Maków moc..

Obrazek

Obrazek

Farby brak!!!

Obrazek

Grzybek grzybek pokaż rogi..

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, dzięki! :D Zadziałało ;:152 :wink: Piękny kolorek ;:215


W takim razie trzymam kciuki, aby jutro scena była Twoja ;:109
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

Powodzenia na występie. :-)

Kwiaty przepiękne. Mi się pozmieniało, nigdy nie byłam fanką róż, a teraz chciałabym kilka mieć. Ech, życie. Gdyby tak były niebieskie, to na bank bym kupiła. Ale białe też mogą być. I fioletowe. :wink:

Dzwonki cudowne! Zresztą klony też.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, jak wysoka u Ciebie rośnie Big Purple?
Kupiłam w ub. roku w kartoniku, pięknie kwitła, niesamowicie pachnie... teraz jeszcze w pąkach.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulapowisko

Post »

Ja tam lubię upały, siarczyste mrozy również :D
Tylko nie znoszę pluchy, roztopów kiedy wszędzie jest błoto.
Fakt, przy upałach człowiek bardzo się męczy.
Kupowałeś w tym roku nasiona arbuza - wysiewałeś ?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Także mam średnią 5.56 i 4 jest tylko z plastyki ;:306 Jutro jedziemy zawieść świadectwo i wyniki z testów do liceum. Przedstawienie wypadło dobrze, ja tam wszystkich zszkowałem no i o to chodziło ;:172 ;:306 W końcu trochę ogródek ogarnąłem, mam zdjęć jak zwykle sprzed 2.3 tygodni trochę, potem brak i aktualne ;:306 Także szybkooo! Bo na razie odpoczywam i sobie w gry pogrywam :lol:

Dominiko, fajnie! Tutaj jeszcze troszkę będzie purpury ;:215
Joanno, u mnie było tak samo! Na początku mówiłem, że tylko pięć, bo nie wypada nie mieć.. No cóż... Już ponad 20 rośnie ;:224 Niebieskie jak będą to kupimy, lekko na sino Blue For You przekwita właśnie ;:306
Basiu, ona u mnie też drugi sezon, i dużo to nie urosła. Jest taka jak niżej, pół metra?

Obrazek

Seba, ja właśnie nie lubię jednego i drugiego, uwielbiam za to pluchę i roztopy, błoto wszędzie ;:167
Nasionka miałem, a jakże! Nawet wzeszły! A potem przyszły ulewy, wylałem z nich nadmiar wody, postawiłem na werandę i zasuszyłem ;:172 Także nie mam :;230 Dynie ozdobne dopiero wczoraj posiałem, tak to u mnie się kończy ze wszystkim ;:224

No to aktualności, mimo wszystko trochę się dzieje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma to jak czerwona, prezentowa rabatówka. Żarówa super będzie wyglądać jak się rozrośnie, otoczona ostróżkami :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogóle to mam dwie sztuki, bo pierwsza była żywa w 10%, a patrzcie, jak sobie radzi ;:215

Obrazek

Obrazek

Tej też. Pierwsza ma problemy ze stanowiskiem, ale wiem, że jak przesadzę, to padnie. Dlatego też mam i drugą. Różnica jest spora, ta jest bardziej aksamitna, jaśniejsza, bardziej w bukiecie kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hippolyte już ściąłem, więcej niż o połowę, żeby mi zakwitła w przyszłym roku. Ostatnia kwitnąca gałązka, która stoi w wazonie, kwitnie już na różowo ;:173

Obrazek

Jaśminowiec, co nie pachnie, nie kwitnie i tylko rośnie... No nic, będzie miała po czym się Frau Eva Schubert piąć ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na krawędzi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tegoroczny pasikonik odnaleziony. Co roku jeden jest. Zazwyczaj albo siedzi na kwiatku, albo gdzieś na werandzie. W zależności od charakter,u czasami też na mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam różową, i to aż 4 kwiatostany. Ale była rozsadzana, dlatego mała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulapowisko

Post »

I znów cudo za cudem! :D Przepiękne. I te ostróżki... kolory mają obłędne.

A ja kupiłam trzy róże. Nie dość, że róże, to różowe. ;:306 i jedna fioletowa, Heidi Klum. Pokażę zdjęcia pewnie jutro.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, średnia powalająca :!:, do każdego liceum się dostaniesz.
Osróżki wypasione, u mnie jakieś anorektyczne.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulapowisko

Post »

Mati, no piękne masz lato w ogrodzie :D Różowa ostróżka to wygląda na tłuściutką :D Pięknie się taka prezentuje. Lubię jak jest dużo ostróżek!

Korzystaj z wakacji ;:215
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tulapowisko

Post »

Mati ogród kwitnie na całego ;:63 pięknie się prezentuje :) ostróżki to tegoroczne są?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tulapowisko

Post »

Mati na początek gratuluję świadectwa ;:63 teraz w końcu możesz odpocząć ;:108 Świetne zdjęcia z ogrodu, masz tyle roślin ;:167 i fajne owadzie obserwacje ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”