Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Aniu!
Dzięki za podpowiedź w wyborze róży, ale już po ptokach. Wybrałam pomiędzy Teasing Georgię a Johna Lainga różę Purple Lodge. Kojarzysz tę ślicznotę? ;:167 . Zobaczyłam ją gdzieś w internecie i się zakochałam ;:167 Zamówiłam ją i parę innych u Kamili :tan . Chwaliłam się też u Dorotki, bo wy dwie to dla mnie skarbnica informacji. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :heja.
Początek stycznie a ja już mam dwa zamówienia, oj będę płakać bo płatność przy odbiorze ;:124. Ty, widzę, twarda jesteś , nic nie kupujesz...
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ania, ja też kupuję te hiacynty w biedrze ;:224 Niestety udało mi się zmusić do kwitnienia tylko jedną sztukę.. coś robię nie tak ;:306 tylko wazoników przybywa. W tym roku postawiłam na zapączkowane z OBI. Pomalutku zaczynają się rozkwitać ;:167 mam tylko nadzieję, że dotrzymam jakoś cebulki do marca żeby wsadzić na rabatę. Te szybko kwitnące marketówki strasznie szybko wysychają nawet jak się im zetnie liście.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

No i nadeszła zima...wczoraj przyszła taka zawieja,grad sypał kulkami jak z procy,deszcz,śnieg wszystko...
Dzisiaj z rana jest -5 stopni,a ja obgryzam palce w obawie o moje róże ;:224 Ostatnio na działce byłam pod koniec listopada,plusowe temperatury spowodowały,że nawet w grudniu nie pojechałam porobić kopców,nie było potrzeby.
Także moje róże w tym roku mają niezły test ;:131 Dobrze,że wczoraj popadało troszkę śniegu,ale to stanowczo za mało.
Teraz zostaje tylko oczekiwanie na wiosnę ;:65 Mam nadzieję,że dadzą radę.Z czwartku na piątek ma być większy mrozik,tak do -11.

Violu witaj w Nowym Roku :wit
Ja osobiście do zimolubnych nie należę,wolę ciepełko ;:3 Czytam,że tez lubisz hortensje,to moja ostatnia fascynacja :uszy
A Ty zdążyłaś okryć swoje róże? Ja też już wyczekuję wiosny i odliczam dni ;:215

Moni napatrzałam się u Ciebie i sporo ich nakupiłam.Twoje błękitne przetrwały?

Aneczko donica dla róży to moim zdaniem na dwa lata starczy,a potem korzeni coraz więcej przybywa i zaczyna się męczyć,więc grunt to lepsze rozwiązanie.Do donic wybrałaś odpowiednie róże.Garden of Roses na balkonie super wybór,Jalitah może i ja zamówię na tarasik,ciekawe,czy wiosną będą w szkółce dostępne? A Pashminę chcesz focić pewnie o każdej porze i mieć ją pod ręką?
A pomyślałaś może nad Eyes For You do donicy?

Bejsonki mam Purple Lodge,przyjechała do mnie z Anahe :uszy Mnie też zachwyciła,ma niezły kolorek.
Na jesieni poszalałam zakupowo,rzuciłam się na dwie szkółki,jedną zagraniczną u samego Orarda i z F.
Także mam trochę nowości...Właśnie Aneczka podsunęła mi myśl,by do donicy posadzić Jalitah...Znając życie jak tylko przyjdzie wiosna zapragnę co nieco i skończy się na zamówieniu.Nie było jeszcze roku,żebym nie złożyła zamówienia,toż to sama radość :heja
Ty już działasz,szybciej zleci Ci zima w oczekiwaniu na nowe różyczki ;:65

Sabinko czytałam kiedyś wątek o prowadzeniu hiacyntów w wazonikach i wyczytałam,że korzonki ma lekko przykrywać woda.
Mi zawsze zakwita.Niestety nie mogę znaleźć w B.Może dopiero dojadą? Nie mam Obi,a pewnie byłabym stałą klientką.
Będę atakowała za to Leroy Merlin ;:215

Miłego dzionka ,a Wy kochani poprzykrywaliście swoje róże?

Ostróżki ostatnio dokupuję

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Okaże się na wiosnę, czy moje ostróżki jeszcze są :D :wink:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja też w tym sezonie dokupuję ostróżki ;:167
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, kochana, u mnie już z tydzień temu było -12 a na jutro zapowiadają w granicach -20 :shock: :shock: Róże pookrywane, do tego przysypane ogromnymi ilościami śniegu (przy każdym odśnieżaniu eM ma nakazane zrzucać wszystko pod róże). W tym roku i tak długo czekałam z kopcowaniem, bo podglądałam na FO jak idzie innym różanym dziewczynom. Koniec końców postawiłam na własną intuicję i początkiem grudnia skończyłam kopce, tydzień później okryłam włókniną wrażliwce. Już zauważyłam, że nie mam się co porównywać z ogrodami bliżej centralnej Polski - u mnie zawsze jest zimniej ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Spać bym nie mogła,gdybym tylko pomyślała o tym,że moje róże siedzą w ziemi bez okrycia i kopców :D
A więc popołudniem spytałam się mojego taty,czy pojechałby ze mną na działkę? Na moje szczęście zgodził się i pojechaliśmy.
Jeszcze nigdy odkąd mamy działkę nie pojechałam tam w styczniu.Widok nieciekawy,wszystko zmarznięte i oklapłe.Jak zobaczyłam te moje różyczki takie golasy to najchętniej pookrywałabym je kocem ;:oj Tak mi się ich żal zrobiło.Ziemia w kompostowniku zmarznięta na kość.Co ja sobie wyobraziłam? Mój kochany tatko zaczął wbijać łopatę i po chwili wygramoliła się w miarę lekka ziemia.
Gdybyście widzieli mój uśmiech zwycięstwa.Wiadro za wiadrem,biegałam jak oparzona.Najpierw pobiegłam do Anahe,Pashminy,a potem poszły kolejne rabatówki.Starsze panny i historyczne pozostawiłam samym sobie.Muszą sobie poradzić.Mimo najszczerszych chęci nie zdołaliśmy okryć wszystkich,ale te na których najbardziej mi zależało ;:108 Mogę dziś zasnąć spokojnie ;:170

Oto dowód....

Już bliziutko...

Obrazek

Oczko skute lodem

Obrazek

Rybkom tato zrobił dziurę,by miały tlen...

Obrazek

No i są moje nowości z jesieni,jakby mi zmarzły to nie wiem co bym zrobiła?

Obrazek

Trawa nie powiązana

Obrazek

Marketówka zielona,została w donicy.... :oops:

Obrazek

Moni też będę swoich wypatrywać z ciekawością ;:65

Marlenka oj tak dużo ostróżek,zdobią bardzo:)

Sabinko ja nie wiem,czemu tak długo czekałam,klepię się po czole,wolałam jechać i spać spokojnie ;:224
Śnieg w dużych ilościach wskazany na rabatkach.U nas mało coś puchowej pierzynki ;:185

Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Anka, szalona kobieto :;230 Mogę sobie tylko wyobrazić jak wyglądała Twoja wizyta na działce ;:306 Dobrze zrobiłaś, że pojechałaś, szkoda roślinek. Teraz będzie im cieplutko. A taki Tato to prawdziwy skarb ;:63 Ja również dawno na działce nie byłam, ale za to emuś podjechał wczoraj i okrył wiciokrzew.
Pierwsze ostróżki kupiłam na jesieni, teraz zamówiłam jeszcze kilka i postaram się wysiać z nasion. Śliczne są, dodają wysokości na rabatach.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu miałam 2/3 tych co trzeba okrytych. I też dopiero wczoraj kopczykowałam pozostałą 1/3. I są też takie co zostały pozostawione same sobie.
Rozumiem Cię z tym smutnym styczniowym widokiem. Też go nie lubię. Za to uwiel iam ostróżki!
A Twoje są fantastyczne! I ja mam ich kilka i kolejnych kilka dokupiłam ostatnio w BR. ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja dopiero jutro jadę kopczykować. Ale do tej pory mrozu właściwie nie było. Od dwóch dni za to padał śnieg i pomimo lekko plusowej temperatury napadało go na tyle dużo, że sporo się go utrzymało. Mróz przyszedł dopiero ubiegłej nocy, ale puchowa kołderka miała już wtedy z 15-20 centymetrów. Dlatego jakoś spokojna jestem o swoje róże. I jeszcze skorzystam z pomysłu Soni i nasypię na nie śniegu z trawnika, żeby było im cieplutko. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku i spełnienia wielu ogrodowych marzeń i nie tylko ;:167 Byłam właśnie na działce i wstyd ale mało mam okryte ale jest tak zimno, że nie byłam w stanie nic okryć. Jedynie mam okryte róże z jesiennego sadzenia, azalie i magnolie co nowa rabata i oczywiście hortensje z jesiennego zamówienia. Ale budleje, stare hortensje i roduchy - goluśkie są :| Mam nadzieje, że jakoś dadzą radę. Jutro ma być u mnie minus 23 a dziś już minus 15 ale odczuwalna pewno dużo niższa :? Już bym coś w ziemi pogrzebała :roll: W moim osiedlowym lidlu widziałam w doniczkach krokusy, narcyzy... kusiło mnie, ale same kiełki, może jak będą bliżej kwitnienia to się skuszę :wink:

Przyjemnego dzionka, pozdrawiam ciepło ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu marnie u Ciebie na działce ze śnieżkiem, rzuciłabym trochę od siebie na Twoje królewny, bo u mnie jest go sporo ;:198 ale Ty poradziłaś sobie doskonale ;:138 Panny przykryte to i spać spokojnie można :)

Ostróżka ;:167
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Marlenka latałam jak oparzona, byleby zdążyć jak najwięcej okryć. Tato dzielny ,bez niego nie dałabym rady. W grudniu było ciepło u mnie,a tu zonk i mróz się pojawił. Nie wiem na co ja liczyłam, przecież to styczeń,a za nim biegnie luty...
Ostróżkom w tym roku zrobiłam sporo zdjęć,wcześniej jakoś się w nich nie zakochałam.
Powiedziałam też stanowcze nie jeżówkom,w pierwszym roku ok,drugi też,a potem coraz mizerniejsze. Wolę te pieniądze przeznaczyć na róże lub hortensje i może byliny?

Aneczka to nie tylko ja się spóźniłam z okryciem? Na szczęście mają już ciepełko,byle do wiosny.LO zielona calutka,ta to ma powera:)
Ostróżki potrafią zachwycić,a tak naprawdę lubimy te rośliny co ładnie kwitną:)

Iwonka no właśnie i u mnie zero mrozu,aż tu nagle przysnęłam i narobiłabym biedy.
Śniegu u mnie nie ma, popruszyło troszkę i koniec. Ziemia twarda jak kamień, a liście leżące obok chciałam podnieść i nic a nic nie drgnęły,przyklejone...

Anetko Tobie również kochana Wszystkiego Najlepszego w 2017.oby spełniły się Twoje największe marzenia i wysyłam moc uścisków:) Dziękuję za życzenia:)
Chyba wielu z Nas w tym roku zasnęło i teraz na szybcika lecimy okrywać swoich podopiecznych.
Najważniejsze,że okryłaś świeże nasadzenia,a reszta mam nadzieję da sobie radę...
U mnie też wszystkie hortensje gołe zostały i rh też,ale ja ich nigdy nie okrywam.
Troszkę się martwię o hortensje z późnego lata co posadziłam na nowej rabacie,ale pocieszam się,że tam spadło trochę liści z wiśni i mają warstwę na sobie.
Ile u Ciebie stopni? - 23? No to nieźle,a ja myślałam,że u mnie zimno...
Hiacynty o tak jak spotka to chyba kupię,choć jednego:)

Krysiu no niestety nie ma śniegu u mnie,a wiadomo dla roślin to ratunek.
Chętnie przyjmę od Ciebie puchowego śniegu:)
To co mogłam to zrobiłam,cieszę się,że miałam ten impuls i pojechałam.

LO całe zielone jak co roku

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”