Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, niesamowicie podobają mi się te "landrynkowe" tulipany. Nic tylko "schrupać" :wink:
ten rok będzie ciężki i róż mi się odechce
Mam nadzieję, że tak źle nie będzie ;:oj Sądzę, że Twoje róże się zregenerują, przynajmniej te starsze, z mocniejszym systemem korzeniowym ;:108 Myślałam, że moja Tahiti będzie do wyrzucenia, bo wszystkie pędy wymarzły, wiosną wyłamałam tylko suche badyle... Tymczasem wypuściła całkiem nowe pędy i wygląda całkiem-całkiem :D Najgorzej natomiast wyglądają nowe róże lub z ubiegłorocznych nasadzeń :(
Za to Twoja ostróżka przypakowana jak na odżywkach dla kulturystów :;230 Będzie się działo ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . rabata radości rzeczywiście radosna ;:138 . Nie ma to jak własne wysiewy, ja moje niecierpki muszę w końcu wysadzić do gruntu bo ciągle nie mam na to czasu ;:223 . Powojnik Guemsey Cream jest przepiękny a jak się sprawuje ?? czy nie łapie go uwiąd ?? Pączki na różach napawają optymizmem chociaż wydaje mi się, że to nie będzie dobry rok dla tych roślin . Te wiosenne ekscesy pogodowe nie służyły naszym ulubienicom. Mam nadzieje, że jednak się mylę i róże będą tego roku przepiękne. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

;:215 podaj dalej może różyczki wygrają.
Ania dziś kupiłam floksy D. ten kolor który miałam dwa lata temu. Jutro skoro świt będę sadzić, bo teraz nie da rady.
Z nieba leje się żar. Róże różnie się zachowują, już nie kupię wielkokwiatowych, bo te nie są na moje warunki ogrodowe.
Popiszę jak cyknę pierwsze fotki, właśnie zakwitły mi Kaliny Eskimo, są zjawiskowe. :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Szkoda tych wszystkich roślin. Szkoda, że owocowe ucierpiały :( Za to może jednak róże się wezmą w garść skoro znawczynie tak napisały :) Ja się nie znam na różach, ale kciuki za nie trzymam.
Jak walczysz z poskrzypką? Zdaje się widziałam takie czerwone chrząszcze u siebie, ale nie wiedziałam co to za jakie. Teraz czytając u Ciebie wygooglałam sobie. Takie ładne a takie paskudne :lol:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu czy Ty pytałaś mnie o to, czy możesz przesadzić powojnika? Oczywiście, że tak. Staraj się tylko jak najmniej obruszyć bryłę korzeniową.
Cieszę się, że rośliny pięknie wyglądają po tych ciężkich dniach majowych. Zdjęcia o tym świadczą. Mam nadzieję, że już niedługo i Twoje róże Cię rozweselą. ;:168
Mam takową dżunglę na balkonie, że praktycznie prania nie wieszam. Na szczęście mam słoneczną pralnię i przy otwartym oknie pięknie pranie schnie. ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11695
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Od kilku dni pogoda rozpieszcza i daje wiarę,że teraz będzie już tylko lepiej
;:108 W piątek pojechałam na działkę podlać róże i rhododendrony i azalie,zaczynają pąki pękać.
Trawka też dostała porcję wody. Pooglądałam róże i ku mojemu zdziwieniu walczą i wypuszczają wiele przyrostów. Po oprysku Topsinem mszyc nie zauważyłam. Na Anahe i Lavender Ice zobaczyłam malutkie pączki i moja radość była wielka. Nie jest tak źle z nimi.
Natomiast nadal czekam na algi z all,które opłaciłam 16 maja. W opcji Pocztex 48 h
;:65 Skontaktowałam się z panią telefonicznie,gdzie moja przesyłka,a pani na to,że poczta ma tylko w nazwie 48 godzin,a tak naprawdę paczka idzie około 5 dni. Obojętność jaka biła w rozmowie od tej pani biła odległość. Brak szacunku i informacji dla klienta. Zawsze sprawdzam komentarze,a tym razem zasugerowałam się ceną najniższą. Oby tylko w ogóle te algi dotarły,bo w komentarzach później wyczytałam,że firma najpierw przyjmuje zamówienie,a potem zamawia dopiero na stan .

Jolu niby u mnie cieplej,ale tej jednej nocy musiało być na działce naprawdę mroźno,bo sąsiadce okryte rośliny obmarzły,czyli było coś na rzeczy. Algi mają za zadanie pobudzić róże do życia i odbudować straty jakie poniosły. Do powojników wiosną zakupiłam ten nawóz o którym wspominasz. Ja też wolę kupować w sklepach stacjonarnych,ale wiadomo jak chce się mieć ciekawe,nieznane odmiany to trzeba zaryzykować w sieci .Wiadomo,że to loteria.
Hit sezonu patriotyczne tulipany mnie oczarowały. Jak kameleon zmieniały barwę,stałam zachwycona i gapiłam się na nie,mimo,że inne tez chciały być podziwiane:)

Obrazek

Aniu czosnki pękają,ciekawe,czy giganty już się pokazują? Nie chciałabym przegapić spektaklu.

Obrazek

Iwonko ja już zauważyłam u kilku róż malutkie pączki,pewnie u Ciebie na dniach się zawiążą.
Niełatwy miały start,ale teraz ciepełko będzie to i one się rozkręcą:)
Coś czuję,że jak teraz pojadę to już po tulipanach. Jednak i tak długo się trzymały przez to,że wiosna zimna .

Obrazek

Maju miałam nadzieję,że wysiane roślinki dość gęsto w miejscu floksów to maluszki.
Jednak skoro piszesz,że to niemożliwe,to daję wiarę. Dzięki serdeczne za dobre chęci,ale w tym roku z sianiem już daję sobie spokój. Właśnie wysadziłam aminka i ostróżkę jednoroczną.
Bazylia grecka tez mi ładnie się wysiała,po raz pierwszy:)
Patrząc na róże prawie płakałam,ale po ostatniej wizycie mam już uśmiech,widzę progres.
Są silne i tylko czekają na ciepełko i wodę. Wióry dostały,oprysk też,a algi jeszcze podróżują.
Rzeczywiście jednego roku mój Chippendale zakwitł w maju,to była wiosna:)

Obrazek

Aniu85 ja wiem,że róże silne bestie,ale jeszcze w kwietniu nigdy mi tak nie zmarzły.
Po raz pierwszy od 8 lat doświadczyłam wiosennych przymrozków,stąd to moje biadolenie.

Obrazek

Basiu róże zbiorą się i pokażą swoją urodę,liczę na to i wierzę:)
Te gadziny tylko się czają w ukryciu,by zaatakować,ale ja będę ich strzegła,one takie biedne po przymrozkach:)

Obrazek

Kasiu liście suche u tulipanów po prostu obcinam. Nie podobają mi się takie sucholce.
Poskrzypka już grasuje i na liliach i ostróżki zaatakowały małpy jedne. Stoję na straży o tyle ile mogę,ale pewnie wszystkiego nie upilnuję.

Obrazek

Małgosiu no ja myślę,że róże się przebudzą i nadrobią ze zdwojoną siłą.
Zaobserwowałam,że dostały wigoru i na gwałtu rety wypuszczają nowe przyrosty.
Na tyle nowych odmian czekam,że nie może być inaczej i muszą się zebrać:)

Obrazek

Alicjo i u Ciebie róże niedomagają? Na szczęście ciepło i będzie lepiej z dnia na dzień,trzymam kciuki za Twoje podmarznięte.

Obrazek

Elwi najbardziej było mi żal sztandarowej Mariatherese,która robiła corocznie furorę w ogrodzie i wabiła urodą i przepychem,bo kwiatów miała naprawdę ogrom. Tymczasem tej wiosny biedulka zmarznięta i skulona,listki suche,stałam nad nią i żałowałam. Teraz ma się lepiej i masz rację,że szybko nadrobi. U Ciebie Thaiti,a u mnie Jubilee Celebration i Dr.Jamain to porażka.
Asahi niezbędne,trzeba dać im w nogi,bo niedomagają konkretnie. Jak nie pomoże nie będę żałowała. Ostróżka szybka i wielka,to chyba biała,już na nie czekam,uwielbiam wszystkie:)

Obrazek

Ewelinko powojnik Guernsey Cream to wczesna odmiana,rośnie u mnie na słoneczku,nogi ma w kocimiętce. U mnie nie łapie uwiądu,mogę go polecić. Wiosna nieciekawa i zimna,ale jak słonko przygrzeje w korzonki i wody dostaną oraz naszej miłości to pewnie zbiorą siły i nas jeszcze zaskoczą:)

Obrazek

Maju ok :) Jak Ty masz dobrze,że możesz lokalnie zakupić floksy D.
Róże wielkokwiatowe to stres,bo często przemarzają do samej gleby,a odbudowują się z miejsca szczepienia i kiedy myślisz,że już wszystko stracone to wypuszczają pędy:)
Kalina Eskimo? Hmm..a mszyce je lubią,czy omijają?
Czekam na relację z Twojego ogrodu...

Obrazek

Iza poskrzypkę najlepiej zbierać ręcznie,teraz mają żerowanie,trzeba uważać...
Owocowe bardzo ucierpiały,dlatego też zakupiłam sadzonkę poziomek i rośnie na balkonie.

Obrazek

Aneczko dzięki za odpowiedź. Może jutro uda mi się zajechać i przesadzę Sweet Summer L.
Pochwalisz się u siebie roślinami na balkonie? Masz zioła? Chyba w doniczkach posadzę,by mieć pod ręką.

Obrazek

Miłego tygodnia ;:224
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu współczuję nierzetelnego dostawcy z all. Też zawsze sprawdzam komentarze, najczęściej negatywne ;:108
Możesz napisać jakie algi kupiłaś? Ja mam goteo, ale wyczytałam, że to dobre na ukorzenianie. Nie mam pomysłu na inne, a pisałaś w innym wątku, że mają mnóstwo zastosowań... Będę wdzięczna za podpowiedź w tym temacie.
Cieszę się, że Twoje róże się odbudowują. Niestety, u mnie nie wszystkie. Te co padły, już nie dają znaku życia. W dodatku zauważyłam nędzną kondycję na Princess Aleksandra of Kent ;:145 Jak ją cięłam, to wydawała się OK. Teraz ma może jeden listek, a o pączkach mowy nie ma ;:185
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu oczywiście, że pochwalę się balkonem. Czekam tylko by roślinki ułożyły się wygodnie po sadzeniu. ;:333
Powojnika przesadź koniecznie. Zobaczysz jak zaszaleje na innej miejscówce. Tam ewidentnie musiało mu coś szkodzić. Sweet Summer Love to niezawodna odmiana. ;:215 Szaleje bardziej niż włoskie.
Kochana czosnki pękają. Niektóre już kwitną. No raj na ziemi.
Te wielgachne cebule, które kupiłam w Lidlu, to mają nawet po 4-5 pędów kwiatowych z jednej cebuli! Szał ciał!
A jak Twój gigant? Szykuje się?
Najbardziej jednak cieszy mnie Twoja optymistyczna wypowiedź w stosunku do róż. Wiedziałam, że nie dadzą łatwo za wygraną. ;:333
Oby algi szybko dotarły. ;:196 Słonecznej pogody Ci życzę. ;:168
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Cudownie wyglądają otwierające się czosnki... I każdego dnia inaczej wyglądają, rosną w dzikim tempie, prawda?

Tulipany jeszcze trwają, czosnki pękają, róże się jakoś pozbierały - jest pięknie Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Annes 77 u mnie słabo rosną bo były zaniedbane i omarznięte pąków u mnie nie ma żadnych choć bardzo bym chciała. Pogoda też nie za fajna brak ;:3 ;:145 w sobotę i niedziele padało teraz pochmurno.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11567
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu tulipanowy spektakl się kończy, a czosnkowy i rododendronowy zaczyna. ;:215 Pięknie zawilce pokazałaś. ;:oj Lilie masz piękne, już niedługo zakwitną. ;:oj Poskrzypka szaleje, u mnie też, nie nadążam z zaglądaniem, mam dużo lilii. Róże z pewnością się pozbierają, w inne lata też chyba zdarzały się takie, które gorzej sobie radziły. ;:218 Swoim przemrożone liście obcięłam, nie wiem czy dobrze, ale nie mogłam patrzeć. Teraz ładniej wyglądają. Ciepła i słońca na prace działkowe. ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11695
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ostatnie kilka dni to samo słoneczko ;:3 Wszystkie rośliny zachowują się jakby chciały nadgonić stracony czas.
Róże w trybie pilnym zawiązują pąki co mnie bardzo cieszy.Niestety,ale robactwo atakuje je z każdej strony.
Tak bardzo cieszyłam się na gruby pąka na Anahe,a wczoraj zauważyłam jak zwisa.Teraz żałuję,że Mospilanem nie opryskałam.
Koniecznie muszę go kupić :uszy
Algi dojechały w końcu,ale jak zobaczyłam ważność nawozu to do stycznia 2018.Najpierw się wkurzyłam,ale moja mamcia mnie uspokoiła,że przecież mogę go wykorzystać do malin,borówki i innych krzaczków z uszkodzeniami mrozowymi.
Wczoraj szybcikiem pojechałam an działkę,by każda róża dostała porcję alg.No zobaczymy co się będzie działo ;:224


Elwija też mam Goteo,Majeczka mi go poleciła,bo ja się na tym nie znam ;:224
Algi wspomagają rośliny po zimie i zniszczeniach,więc dlatego w nie zainwestowałam.
W pewnym artylule wyczytałam,że system korzeniowy się rozrasta,a wiadomo,że nasze róże tego bardzo potrzebują.Czym więcej korzonków,tym więcej kwiatów ;:333
Kilka różyczek źle wygląda,a szczególnie wspomniana wcześniej Jubilee Celebration,Kurfurstin Sophie oraz Bougle de Neige.
Mme Louis Leveque ma już pączek z kolorkiem,szybka panna.Inne wciąż budują pączki,a ja im sekunduję.
Ja mam podobnie z Princesse Aleksandra of Kent,nie zawiązuje pączków,stoi i nie reaguje,podlałam algami może ruszy?

Obrazek

Aneczko przesadziłam Sweet Summer Love,dałam mu w nogi obornika,skórkę banana,no musi się ruszyć ;:65
Róże podlane algami,a we mnie cicha nadzieja,że wrócą do dawnej formy.
U mnie dziś deszcz,ale ostatnie dni były cieplutkie ;:3 Rośliny szaleją i nadrabiają :heja
Czosnki uwielbiam,giganty zaczynają pękać,jestem ciekawa jak duże będą kule ;:303

Obrazek

Ann85 czosnki są piękne i szybko się rozwijają,bylebym czegoś nie przegapiła.Nie mam ich dużo,ale na jesieni dokupimy ;:333
Tulipany przekwitły,ale azalie japońskie dają kolor w ogrodzie i radują.
Wszystko pięknie,ale ja najbardziej cieszę się na pączki różyczek,to jest dla mnie mega radość ;:215

Obrazek

Alicjo życzę słonka,by ogrzało twoje zmarznięte różyczki,na pewno się pozbierają ;:108

Obrazek

Soniu wstawiając zdjęcie zawilców pomyślałam o Tobie,no co ja mam jak najbardziej kojarzę sobie Ciebie z białymi kwiatami?
Nawet wczoraj gdy byłam w ogrodnictwie i kupowałam wilczomlecz to wspomniałam Ciebie :oops:
Wczoraj poskrzypki nie widziałam,ale może się schowała.Obserwuję tyle co zdążę.
Ja też swoim różyczkom liście brzydkie poobcinałam i teraz wyglądają zdrowiej.

Rutewka

Obrazek

MMe Louis Leveque i pączek z kolorytem,nieokryta,traktowana z lekka po macoszemu i proszę jaka szybka ;:333

Obrazek

Rh zaczynają pokaz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalia Giblartar

Obrazek

Orliki

Obrazek

Kule czarują ;:224

Obrazek

A na balkonie poziomki

Obrazek

Lawenda w nowym koszyczku:)

Obrazek

Miłego dnia ;:3 :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Jak szybko zakwitła ci rutewka ;:oj Jaka to odmiana.
Moja rutewka jeszcze czeka, nie wiem na co ;:223
Piękne zdjęcia czosnków.
A ten biały RH to jak ma na imię?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”