Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu dawno nie był mnie u Ciebie i sporo do nadrobienia miałam.
Piękne miałaś tulipany. Teraz pewnie już przekwitły ale za to cudnie zastępują je czosnki. Prawda, ze są super ? Ja mam plan zakupić więcej jesienią :lol:
Wiosenne straty pomrozowe i Ciebie nie ominęły. Mi podcięło to trochę zapał ogrodniczy, ale już wszystko wraca do normy. Ogród sobie poradzi. Już widać że jest lepiej :wink:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

:wit Cześć Aniu widzę, że środek na wzmocnienie roślinek dotarł.
Ja stosuję GOTEO https://horticenter.pl/goteo-1l
Proporcje stosowania podawałam do tego środka. Sprawdź czy ta proporcja pasuje do twojego.
Ostatnio wyczytałam, że nie tylko my narzekamy na stan róż w tym sezonie. Na rose-book dziewczyny piszą
dokładnie to samo. One też Austinki cięły bardo nisko.
Ja swoje też musiałam tydzień temu ciachać, teraz widzę, że już się pozbierały, ale efektu dużego nie będzie.

U Ciebie naoglądałam się ślicznych wiosennych kwiatów ;:215 tego mi trzeba. ;:108
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Róze wyglądają obiecująco jeszcze przed algami, więc jak je dostaną, to będzie różany szał :wink:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, poziomki ;:oj Oj, ślinka mi cieknie :oops: Niebo w gębie, jak to mówią ;:108
Masz te same algi co ja. Jak pisałaś o niesłownym dostawcy, to myślałam, że zakupiłaś te algi:
http://www.fungichem.pl/nawoz-do-roz-nu ... z-alg.html
Link do sklepu, ale na all też ktoś sprzedawał i komentarze były takie, że strasznie długo trwa realizacja. Kuszą mnie te algi, żeby zakupić ;:224
Zakwitła Ci już pierwsza piwonia ;:oj Cudnie ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Piękne te brateczki ;:173
Może i spróbuję z tymi różanecznikami, bo piękne ci one :D
Rzodkiewki bym schrupała...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie byłam kilka dni na działce i jestem bardzo ciekawa jak sobie radzą rośliny. Po ostatniej wichurze oby strat nie było. Dziś zaczął się najpiękniejszy miesiąc czerwiec. Czekam na róże i ich piękno,robale z daleka się trzymajcie...

Ewelinka super,że kupiłaś Edenkę. Właśnie pąki ma ciekawe,kolor budyniowy z malinowym sosem mniam...Ta róża to pierwsza fascynacja i zauroczenie,potem już z górki poleciało...Powojnik szybko zaczął,ale on zawsze pierwszy. Ma cytrynowe kwiaty,potem białe.
Pierwszy raz kupiłam algi i zastosowałam,jeszcze nigdy aż tak w kwietniu róż mi nie przymroziło,musiałam im pomóc,żeby mogły godnie zaprezentować swoje kwiecie.

Obrazek

Krysiu swego czasu Majeczka wspominała w swoim wątku o algach,a ja podłapałam temat,bo interesuje mnie wszystko co może pomóc różom. Dobrze,że piszesz o Rosahumus,muszę zgłębić temat,bo w niektórych miejscach na działce mam sam piasek,zwłaszcza pod siatką od drogi.
Nie raz sadziłam tam powojniki,ale to był błąd, one nie chciały tam rosnąć,jak miały się rozwijać w piachu? Dwa dni wstecz solidnie popadało,więc na razie podlewanie mam z głowy.

Obrazek

Aneczka kocham ten nasz skrawek na ziemi, tą ciszę i spokój jaka tam panuje(mały raj)
Róża jedna mniej do kupienia,pewnie na jesieni coś się znów dokupi.
Róże odbijają,ale nie mogę odżałować pąka Anahe ściętego przez pewnie kwieciaka malinowca
;:145
Obrazek

Małgosiu dziękuję za ostrzeżenie. Bambino kupowałam,bo niskie,a tu widać zdarzają się niespodzianki. Mszyce się pojawiły,jak zawsze atakują. Ja najbardziej obawiam się bruzdownicy i wstrętnego kwieciaka i ogrodowej niszczylistki
;:224
Obrazek

Wiolu teraz czosnki królują,uwielbiam te kule,widać je z daleka. Ostatnio jakieś dwie panie stały i się przyglądały naszej działce. Spoglądały w stronę czosnków,dziwowały się co to jest?
Robią wrażenie. Cieszę się,że odczuwasz radość i rośliny się starają.

Obrazek

Maju mamy chyba ten sam nawóz. Proporcje to na konewkę 10 l daję 5 -10 ml alg.
Podlewam z konewki. No zobaczymy co to za cudo. Podlewając myślałam i wyobrażałam sobie jak korzonki się cieszą. Fajne to uczucie,tak jakbym sobie podawała witaminy i dobrocie.
Tak...wiem,że wiele osób narzekało na stan róż. Mam nadzieję,że one sobie poradzą
;:108
Obrazek

Ann85 no mam taką nadzieję,że będzie szał,tego oczekuję:)

Obrazek

Elwi ja z tym algami to zbierałam się od dwóch lat,a że mi róże ładnie kwitły i bez alg to nie kupowałam. Teraz, gdy róże dostały w pędy po kwietniowym przymrozku to zdecydowałam się im pomóc. Poziomki dla syna, spytał się o nie,a dla mnie nie ma problemu wystarczy,że moje dzieci interesują się roślinkami,to ja wtedy nie odpuszczę

;:333 Obrazek

Małgosiu próbuj,uprawa rh to nie problem,jak nie spróbujesz to się nie przekonasz:)

Obrazek

Klonik Little Princesse ściemniał,jak go kupowałam to miał jasne listki ;:oj

Obrazek

Co za niespodzianka...na wiosnę nie mogłam nigdzie zdobyć nasion floksów Drummonda,a tu proszę wysiały się latem i siewki nie przemarzły,zakwitną ;:138

Obrazek

Obrazek

Zakupiona niedawno szałwia Deep Blue pokazuje kolorek

Obrazek

Niski bodziszek z L...śliczny jest w kolorze lawendy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prześwietlone pędy uwielbiam

Obrazek

Obrazek

Goździki sama wysiałam zeszłej wiosny,a w tym roku kwitną:)

Obrazek

Miłego dnia i super pogody ;:3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj, Aniu!
Tym razem na Twoich zdjęciach panuje taki sielski wiejski klimacik. A to dzięki chabrom i drewnianemu cebrzykowi z kwiatami ;:170. Pięknie!
Prześwietlone rośliny wyglądają zjawiskowo, ja najbardziej lubię irysy, przypominają witraże.
Zdumiewające są Twoje kłopoty z różami. Wydawałoby się, że mają świetne warunki i dobry klimat. A tu masz! Ciekawa jestem efektu po użyciu alg. Interesujące, że inne rośliny radzą sobie same, a różom potrzebna jest bogato zaopatrzona apteczka i doświadczony personel medyczny;:218.
Dobrze, że wiatr nie narobił szkód, ale wiało potężnie ;:oj. Latem nie lubię takiej pogody ;:185. No i sucho u nas koszmarnie!
A Twój ogród promienny, kwitnący i dobrze podlany ;:333.

Pięknego czerwca. ;:196 Jagi
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ostatnio zachwycam się orlikami. Mam ich trochę ale ciągle jeszcze czuję niedosyt. Szczególnie jak widzę takie lawendowe kolorki jak u ciebie ;:167
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Uroczo, anielsko i błogo. Oj przygarnęłabym ten chabrowy bukiecik ;:167
Rozumiem Twoje odczucia podczas dogadzania różom, sama bym swoje dopieściła, ale podobno jednorocznym łatwo przedobrzyć, więc póki co, do większości tylko czule mówię ;:306
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Początek czerwca to piękna pora w ogrodzie. Kwitnie wiele kwiatów rożnymi kolorami zdobi świeżą zieleń.
Twój ogród jest promienisty, świetlisty, ciepły i kolorowy.
Podobają mi się Twoje bodziszki i rutewka. Ładne kolory przybrał klonik japoński. Goździk brodaty raz posiany będzie wysiewał się co roku i przybierał ciągle odmienne kolory. Szałwia dziarsko daje radę. Moje małe siewki sadzonki szałwii pożarły ślimaki. Pędy dalii też zjadają.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Bardzo ładne zdjęcia Aniu, ta balia drewniana cudna :)
Też mam goździki kamienne swojego siewu :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Balia drewniana ;:215 pomysł rewelacja. Kwiaty kwitną ci przepięknie kocham kolor niebieski.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, to wielka satysfakcja, kiedy kwitną własnoręcznie uhodowane od nasionka rośliny ;:108 Gratuluję ;:215
Co za niespodzianka...na wiosnę nie mogłam nigdzie zdobyć nasion floksów Drummonda,a tu proszę wysiały się latem i siewki nie przemarzły,zakwitną
Może ja też się skuszę w końcu na te floksy? ;:224 W tym roku spróbowałam wysiać na rabacie godecję wielkokwiatową białą, zobaczymy czy wyrośnie i czy się sprawdzi ;:65
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”