Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Annes 77 pisze: Gabi lubi wiosenne kwiaty,uwielbia je wąchać...

Masz rację Aniu... Gabi lubi wiosenne kwiaty... :wink: tylko jest ich mało u mnie...
Pięknie wyglądają w tych koszyczkach...
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Dziewczyny, a u mnie dzisiaj wichura, że łeb urywa. Na dokładkę jest tylko 4stopnie i leje od rana deszcz lub deszcz ze śniegiem :evil: . Gdzie ta wiosna, mam już dosyć tej zimnicy :evil:
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, na temat Young Lycidas mogę powiedzieć same dobre rzeczy ;:167 To róża w cudnym, trochę trudnym do określenia kolorze - niby ciemny róż, a jednak nie do końca... Kwiaty jak to u angielek prześliczne, o upajającym zapachu. Ładnie się krzewi i bardzo obficie kwitnie. Kwitnienie powtarza kilkukrotnie w ciągu sezonu i bardzo dobrze zimuje. Nie ma się do czego przyczepić. Młode pędy jeszcze dość wiotkie i trudno im utrzymać tyle ciężkich kwiatów, ale z każdym sezonem jest lepiej.
A ta druga to chyba Fiona Gelin, Massada? Fiony Circus u Kamili to ja nie znalazłam :roll:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, ja w nadchodzący weekend rozpocznę różane cięcie, tak naprawdę to nie mogę się już doczekać ;:65 Do tego rzucę im wiór pod nogi, niech się cieszą
Prymulka śliczna, bratki też. Od razu radośniej ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Cześć Annes.
Nosi cię po ogrodzie...pewnie to ten wiatr ;:306 Nie za wcześnie na te cięcia? Ja przycięłam tylko The Fairy i to nie docelowo, tyle co mi przeszkadzały w sprzątaniu. U mnie zimnica, rano był śnieg na aucie. Mimo że pierwszy dzień wiosny to jakoś w powietrzu jej nie czuć.
Piękna ta tęczowa prymula. Ja jeszcze z kompozycjami nie zaczęłam niestety. Aura nie nastraja.
Za to w pracy umarła mi prymulka, a nie było mnie tylko trzy dni ;:223 Podlałam, może jeszcze odbije...
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ja dziś róże przycięłam. ;:183 A Ty? ;:183
Napisz co u Ciebie. ;:65
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wiosna...mamy wiosnę,ale się cieszę. Teraz z dnia na dzień będzie się robiło coraz bardziej kolorowo na rabatach.
W niedzielę byłam na giełdzie,pognałam szybko z rana,były różne,wielorakie odcienie,ale błękitnych nie było. Wzięłam inne,no trudno,po kilkukrotnych poszukiwaniach dałam sobie spokój.
Kupiłam jeszcze dwie prymule na balkon,kiedy pojechałam po miód, za mało kolorków na balkonie miałam:)
Ostatnimi czasy często wchodziłam na strony szkółek różanych. Czemu ja jestem taka niezdecydowana ostatnio? Wahałam się pomiędzy kilkoma odmianami. W końcu zamówiłam 100 Jardins i Young Lycidas.Ta druga róża ma niesamowity odcień płatków. Najpierw zlustrowałam ją sobie dokładnie na stronie. I czym więcej jej się przyglądałam tym bardziej rósł mój zachwyt.
Oczywiście miałam jeszcze kilka innych typów,a dwóch w ogóle nie było nigdzie,a mianowicie Lady Emma i jedna Guillotka,która była nie tak dawno we Florib...Muszę do szkółki napisać,może na jesieni zamówię?
Byłam dziś na działce trzy godziny,latałam jak ptak po rabatach. Tu przycięłam,tam obcięłam,roboty na wiosnę jest sporo. Róże mam już prawie wszystkie ostrzyżone.
Dziś porozgarniałam kopczyki,pozostało mi tylko podsypać wiórami i gotowe.
aha i trzeba wykopać dwie donice,co były na okres zimowy zakopane w gruncie.
Posadziłam roślinki podarowane od Iwonki,tu dziękuję serdecznie jeszcze raz.
A na rabatach się dzieje,ostróżki się pchają jedna przez drugą,tulipany coraz większe.
Hiacynty grube łebki wysuwają,a ja z nadzieją wpatruję się w rabatę z hortensjami,bo właśnie tam posadziłam na jesieni czosnki Giganteum.Jak ja bym je chciała zobaczyć w pełnej krasie .

Aneczko u nas cieplej w strefie,więc chyba już przymrozki większe nie nadejdą?
Ciekawe jak u Ciebie prace idą? No niestety zrezygnowałam z zamówienia w Lilypolu na rzecz paczki z szałwiami niskimi. Zamówiłam 6 sztuk,trzy niebieskie i różowe na najmłodzą rabatkę jako wypełniacze. Zaskoczyłaś mnie stwierdzeniem,że otrzymałaś małe cebule. Ja dwa razy zamawiałam i byłam zadowolona z jakości.

Ewelinka dzisiaj był ładny dzień i czułam wiosnę w powietrzu. Te trzy godzinki upłynęły migiem.
Ja niestety nie zdążyłam jeszcze opryskać róż miedzianem i nie wiem,czy mi się uda. Już coraz większe przyrosty na pędach.
Baronesse chodziła za mną od dawna,więc nareszcie będzie się mogła u mnie zaprezentować.
Bardzo ładnie przezimowała, cała zielona bestia:)

Gosiu ja wciąż sprzątam i nie mogę się skupić na jednej rzeczy.A to przycinam,tu za chwilę jakieś liście pozimowe zbieram i tak w kółko. Za chwilę zachwycam się biedronką.

Małgosiu co roku tak nisko tnę Annabelle,a ona pięknie odbija. Zauważyłam,że wytwarza wtedy bardziej strzeliste pędy.

Iwonko masz rację,to zdecydowanie orliki. Teraz,gdy podrosły poznaję,że to one. Na szczęście lubię te kwiatki,więc pozwalam im rosnąć tam gdzie mają ochotę.
Kopczyki dziś rozgarnęłam,a przy tej czynności cieszyłam się jak dziecko myśląc jakie to róże są szczęściary,że najwięcej się koło nich chodzi i pielęgnuje. Od samiutkiej wiosny przycinanie,nawożenie,potem pryskanie,obrona przed szkodnikami,ogromna radość z pierwszych pączków,sekundowanie,pekanie pąków,rozwinięte kwiaty i upajający zapach no i co tu dużo mówić EUFORIA :)

Olu no pewnie,że to orliki. Same się wysiewają,tam gdzie tylko chcą,a ja im nie przeszkadzam.

Małgosiu już teraz wiem,bo coraz większe,a niech sobie rosną:)

Tolinka ja już wszystkie przycięłam,jedynie New Dawn mi została przy furtce i mogę świętować.
Koszyki co roku zapełniam wiosennymi kolorami,bo po zimie brakuje nam palety barw.

Gabi
spraw sobie kilka kwiatków w oczekiwaniu na kolorowe rabaty.

Werka u mnie też chłodno było przez ostatni tydzień,ale dziś był całkiem miły dzień i słoneczko przyświecało aż miło:)

Dorotka dzięki za rekomendację Younga:) ten kolor mnie właśnie zaintrygował i zaciekawił.Jak to wygląda w realu? Więc po kilku dniach szamotania się co wybrać zdecydowałam,że to właśnie ona będzie rosła obok innych panien. Coś mnie w niej ujęło,a jak będzie to się okaże w czerwcu.
Obficie kwitnie? Na to czekam. Kwitnienie kilkukrotne ,takiej róży było mi trzeba.
A nie to co Celebration Life,daję jej ostatnią szansę,bo jak się nie ruszy,to zasili szeregi za domkiem. Fiona Massada nowość,a ja źle napisałam,dzięki za spostrzeżenie.

Marlenka ciekawe,czy już przycięłaś róże? Ja mam to za sobą,a forsycja już prawie pęka. Kilka dni ciepłych i zakwitnie. Wiórów nie zdążyłam im zapodać,ale to pikuś następnym razem sypnę,niech się cieszą a co:)

Jolu żebyś wiedziała jak mnie nosi,wszystko fruwa. U mnie róże już spore przyrosty mają,poczuły ciepełko. Co roku w połowie marca tnę jak leci. W prognozach jedynie -1 w nocy,więc nie powinny narzekać. Prymule dają radość, codziennie im się przyglądam i raduję,że przyszła wiosna,teraz już będzie tylko lepiej z każdym dniem.

Aneczko ja też dokończyłam cięcie, a wiórami już je poczęstowałaś?

Jeszcze tydzień temu

Obrazek

A dziś

Obrazek

Obrazek

Narcyzy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzielżany startują

Obrazek

Kochane ostróżki

Obrazek

Obrazek

Czyżby czosnek gigant?

Obrazek

rozchodnik od Iwonki ;:196

Obrazek

czekam z utęsknieniem

Obrazek

Przycinanie skończone

Obrazek

Udanego ciepełka w weekend ;:3
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ania, zdecydowanie cieplej u ciebie ;:108 Narcyzy w taakich pączkach i kwitnące żonkile. W tym roku jeszcze wstrzymałam się z cięciem i to przez czysty brak czasu albo ciągłe przelotne opady i chyba wyjdzie mi to na dobre. W niedzielę zapowiadają śnieg a dzisiaj już miałam na termometrze -2 ;:222 Jakoś nie może się ta wiosna wyklarować.
Ja również czekam na twoją Olivię.. piękności ;:167
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu już skończyłaś przycinanie ?
Jejku, ja nie wiem czy w połowie jestem. Dziś pod sekator poszła Edenka. Z potworów jeszcze mi został Louice Odier :roll:
Śliczne masz krokusiki a kępki całkiem spore. To chyba jedyne cebulowe, które z roku na rok się rozrastają, bo tulipany i narcyze znikają :(
Brateczki posadziłaś ? Pokaż jakie kolorki zakupiłaś. Ja też nie mogę dostać tych łękitnych :roll:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

A ja dziś rozprawiłam się z Louisem, walczyłam z nim chyba z 20 minut. Obchodziłam, przyglądałam się, znów obchodziłam. Z Edenka poszło znacznie łatwiej, bo jeszcze niewielka i nie było czego specjalnie ciąć. Iwonko - nie matrw się, nie tylko Ty jesteś niezdecydowana. Ponieważ kilka różyczek zimą zmarniały ( a może wczesną wiosną), muszę dokupić jeszcz 3-4 sztuki. I nie tylko na rozyczki nie mogę się zdecydować, ale nawet na szkółkę.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wiórami jeszcze róż nie traktowałam. Jedynie dzisiejsze, świeżo sadzone. ;:333 Ogólnie jeszcze nie zaczęłam nawozić na działce niczego. Może jutro zacznę..?
Pochwal się jakie brateczki kupiłaś. ;:65
A ja musze pochwalić Ciebie... Ty to dopiero masz porządek na rabatach! ;:oj Ani jednego "suchotnika" nie widzę. ;:oj Jak Ty to robisz?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, to na pewno fajne uczucie mieć za dobą wiosenne cięcie ;:183 Ja część pannic też obstrzygłam, zostawiłam tylko te, co do których nie jestem pewna co zrobić, bo przemarzły, mam jednak nadzieję, że może jeszcze ruszą, bo u mnie zdecydowanie zimniej niż u Ciebie.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu jka u Ciebie czyściutko na rabatkach! Piękny porządeczek.
Czy wióry przykopujesz, czy tak rozsypujesz?
Dzielżany u mnie zniknęły... ale znowu je wyplewiłam ;:124 ...albo jeszcze u mnie śpią... :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”