Ogród Marty -Cz . X

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martuś ogród Ci płakał ? a u mnie od dwóch dni bez deszczu. Świeci słońce i jest ciepło jedynie ranki rześkie. Nie ma rydzów, bo może potrzebują kilka dni po deszczu żeby wystartować :D W moim lesie już kolejny rok bezgrzybowy ;:131
Śliczne wyglądają trawy z kropelkami i spodobała mi się bardzo Open Arms ;:333 Dalie zjawiskowe, nich kwitną jak najdłużej :D Miłego weekendu i pozdrawiam ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Dalie masz zjawiskowe, co jedna to piękniejsza. Takie dumne i śliczne jak księżniczki. Tylko pomponiaste mnie nie kręcą, ale pozostałe chciałabym wszystkie ;:108
Smakowicie wygląda nadziewana dynia, nigdy nie piekłam w całości. Muszę kiedyś spróbować. Po raz kolejny zachwalasz paprykę jak ostrygi, a ja nic nie mogę takiego znaleźć w internecie. Co to takiego, bo mnie ciekawość zżera ;:65 Tylko nie pisz, że to papryka... :;230 Najlepiej od razu podaj przepis ;:180 Może być na pw ;:196
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martusiu, dalie piękne, ale ostnica i wilczomlecz Griffitha w kropelkach rosy bardziej mnie urzekły.
Czy ten tułacz pstry to u Ciebie stacjonarny jest?
Kilka razy kupowałam sadzonki i zadomawiał się tylko na jeden sezon, w kolejnym już go nie było, poszedł chyba tułać się gdzie indziej. :;230

Pozdrawiam Irena
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Witam ,mam bardzo pracowite dni z zaprawami i padam wieczorem,wczoraj u mnie bardzo padało ,dzisiaj był ładny dzień i po południu zbierałam malinki i znowu nowe buteleczki z soczkiem pójdą do spiżarni,a teraz będę pasteryzować następną partię papryk a la ostrygi.

Kasiu,pewnie by mnie opieprzyły ,ale są ładne ,więc myślę ,że mi przebaczyły :uszy

Marysiu,ciągle u mnie pada,to dobrze ,bo strasznie zabrałam sie za spiżarnię i chcę ją uzupełnić ,więc nie mam czasu dla ogrodu,jutro jeszcze dżemy winogronowe i soki z winogron,ja mam nadzieję ,że grzyby będą ,tylko jak się odrobię ,Open Arms dałam Kasi,bo miałam drugą i nie miałam pomysłu gdzie ją posadzić ,dalie cudowne ,chociaż niektóre pochyliły się od ciężaru wody,pozdrawiam ;:196

Iwonko,mnie też pomponiaste nie kręcą ,ale próbuję je polubić ,właśnie przede mną we flakonie mam żółciutkie pomponowe i cudnie wyglądają ,przepis nie jest z internetu tylko ze starusieńkiego zeszytu pewnej babuni -mamy mojej koleżanki,to jest papryka ,bo jakże by inaczej ,a to są takie ostrygi po polsku :uszy ,zaraz napisze przepis ,jest trochę roboty ,ale wg. mnie warto bo pychotki ,przepis dam tutaj ,bo nie będę pisać każdemu z osobna,pozdrawiam :wit

Irenko,kochanie,tułacz tak sie zadomowił,że go co trochę muszę wyrzucać,bo wlezie wszędzie :roll: każda roślina jest piękna tylko trzeba to dojrzeć ,nawet najprostsza ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Podaję przepis na paprykę a la ostrygi,lub jak kto woli ostrygi po polsku.

przepis jest na 2,5 kg papryki
zalewa:
1 szklanka oliwy z oliwek
3 łyżeczki cukru
4 łyżki octu winnego
1 łyżeczka soku z cytryny
1 łyżka soli
po łyżeczce przypraw
pieprzu czarnego,
bazylii,
tymianku,
oregano

Paprykę układamy na brytfance i wkładamy do piekarnika na 45 min o temperaturze 180 -200 stopni,,można w trakcie pieczenia odwrócić paprykę ,bo z tym pieczeniem to chodzi o to ,żeby skórkę łatwo było ściągnąć ,trzeba tą paprykę obserwować ,czy ta skórka będzie schodziła,pod paprykę podkładam folię ,żeby sok z papryki się nie przypiekł do brytfanki ,bo potem jest szorowanie , a folię aluminiową się wyrzuci ,jak papryczka się podpiecze i skurczy przekładamy ją do naczynia i szczelnie przykrywamy,(ja przekładam do gęsiarki) i odstawiamy do wystygnięcia ,ona zrobi się"kapciowa ",po wystudzeniu wyjmujemy trzony nasienne ,ściągamy skórkę ,czyścimy z resztek pesteczek i kroimy na paseczki 0,5 cm ,albo szersze jak kto chce,paseczki wkładamy do przygotowanej wcześniej zalewy,mieszamy i odstawiamy na 6 godzin,po czym wkładamy do słoików i pasteryzujemy 20 min.
Pracy jest sporo,ale jest pyszna na kanapki ,do makaronu ,do kaszy ,do różnych sałatek,do białego serka ,do pizzy i do czego sobie tylko wymyślicie ,naprawdę jest pychotka


papryka na brytfankach
Obrazek

gotowe ostrygi w słoiczkach
Obrazek

zrobiłam jeszcze pasty paprykowe ostre
Obrazek

i teraz mam dużo słoiczków
Obrazek

trochę winogron zebranych na dżemik
Obrazek

tutaj mój rydzowy zbiór ;:306 ale kicha
Obrazek

Teraz troszkę mokrego ogrodu,zapraszam
Obrazek

Obrazek

Tatarak trawiasty,Acorus gramineus Ogon
zielono żółty
Obrazek

biało zielony
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zaraz zakwitnie złocień arktyczny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Blackberry Truffle
Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martuś, dziękuję za przepis ;:196 Na pewno go wykorzystam. Fajna papryczka Ci się trafiła, nieduża i jedna w jedną wszystkie takie same ;:63
Ten twój irys nie zauważa, że zbliża się już jesień ;:138 Fajny z niego chłopak ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martuś ogród w deszczu cudny, ;:oj dobrze, że deszcz cię wyręczył. :) Zebrinus wyskoczył wyjątkowo wysoko. Narzekamy, że jesień, ale ogród jeszcze taki kolorowy. ;:215 Przetworami wpędzasz nas w kompleksy. ;:173 Twoja spiżarnia chyba ma 20 metrów kwadratowych. :wink: Spokojnego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martusiu i ja bardzo dziękuję za przepis ;:196
Pięknie u Ciebie jeszcze ;:138 ;:138 ;:138 Cudnie wyglądają te duże plamy ;:333
Śliczne masz trawki i to wszystkie i te małe i te duże ;:215
A co to za wilczomlecz ??? :D
Martusiu podeślij do mnie trochę deszczu ;:180 u mnie susza niemiłosierna , nawet duże krzewy liście mają oklapnięte jak nie podleję :(
Miłego tygodnia życzę wśród kwiatów ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martuś :wit
Piękne jesienne kwitnienia!!
I przetworów moc.Ale wszystko się przyda.Ja dzisiaj tez będę robiła paprykę w słoiczki.Ja zalewę robię z miodem.Też dobra:)
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Marto widzę że i u ciebie grzybki zastopowały! Martuś szukam tej odmiany złocienia:Złocień wielki (Goldrausch) może masz w swojej kolekcji?
Obrazek - w twoich fotkach jest coś podobnego ale w pączkach jeszcze.
Przepis wykorzystam ,myślę że też tak z pomidorami można postąpić.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Martusiu dzięki za przepis, na pewno go wykorzystam, jak zresztą każdy :D Ciekawa jestem smaku, ale chyba podobny do marynowanych :?:
Mam złocienia arktycznego, bo siałam go rok temu i ciekawa jestem jak wygląda w naturze. Rydzów na jajecznicę wystarczy ;:306
Śliczna żółta jarzębina, nie wysiewa się przypadkiem? :D Róże widzę odbijają to i może zdążą zakwitnąć :D Pozdrawiam i ciepełka życzę ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Marysiu konkretnie o tego mi chodzi co napisałam,miałam go kiedyś na starym domu ale przepadł. Miałam go ze sklepu Kroton sklep int. kilkanaście lat temu.
tu jeszcze naprowadzę: Złocień wielki (Leucanthemum maximum) 'Wirral Supreme'
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty -Cz . X

Post »

Bożenko złocień arktyczny jest inny, u mnie jeszcze nie kwitł ale w googlach wygląda inaczej :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”