Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Witam w jesienną niedzielę!
Słońce świeci, ale temperatura i wilgotność taka jakaś październikowa :wink:

Bea to są moje ulubione dalie i ja je nazywam pajączki, niestety nasiona się wyradzają, bo miałam nieraz prawdziwe okazy z długimi płatkami. Rosną w grupie i nie tylko się krzyżują, ale jeszcze trudno zebrać nasiona od tych właściwych :wink:
Szałwię zalecają po kwitnieniu ściąć, jeszcze w sierpniu, ale jak się chce dopuścić do wysiania albo zebrać nasiona to zostawić pewnie można.
Dziękuję i ja również życzę Ci pięknej niedzieli ;:196

Lucynko mam dwa nasadzenia szarotkowe. Po wielu nieudanych próbach jej wprowadzania do ogrodu, właśnie wysianą z nasion wsadziłam w takie środowisko jak w górach ziemia wymieszana z piaskiem, ale i z większymi kamykami. Trzy lata rośnie i kwitnie. Co roku na zimę stawiam na miejscu gdzie jest rozeta liściowa takie pudełko po kiwi, bo przeczytałam, ze szarotka nie wymarza tylko wygniwa. Nie wapnuję ;:185 Drugie nasadzenie mam na ostatnio stworzonym skalniaku i tam mam głazy, a w przerwach ziemia z kompostem i piaskiem. Na trzy wsadzone rośliny i przycięte po kwitnieniu dwie teraz powtarzają kwitnienie ;:333
Dziękuję z ciepełkiem gorzej, bo nawet okno na noc zamknęłam ;:306 ale za obydwa życzenia dziękuję ;:196 i miłej niedzieli dla Ciebie ;:196

Dzisiejszy poranny spacer przez ogród ;:65


Obrazek

Obrazek

Obrazek

przed wschodem było ładniej :lol:

Obrazek

Miłej niedzieli odwiedzającym :wit
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Maryś poranny spacer i w kroplach rosy roślinki to tylko oko artysty może zobaczyć ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Piękne poranne zdjęcia ;:138 . Teraz rano już są mgły, rosa utrzymuje się dłużej i jakoś wilgotno.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu Dziękuję za wczesnojesienny poranny spacer. :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Cudowny wschód! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

O tak są i poranne mgły ale dzisiaj jedynie taka pajęczynka mgieł :D


Obrazek

Misiu dzisiaj stwierdziłam, że ja jestem już uzależniona od tych spacerów, a najbardziej jestem zła jak po dość długim staniu w polu wschód jest mniej ciekawy od przedwschodu ;:306

Justynko a jeszcze jak zarośla są geste i wysokie to do południa potrafi być mokro :D są i mgły dla Ciebie ;:168

Lusiu bardzo proszę ;:180 Ty mi dłuższe spacery, a ja Tobie krótsze ;:168

Basiu oj nie chciało się temu słonku dzisiaj wyjść ;:306 ;:180
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu, piękny poranny spacer. :D
Casanowie obowiązkowo buzi, czaruś jeden, szarotki zazdraszczam, kilka razy już ją wprowadzałam do ogródka, sadzonki miałam z naszego ogrodowego i ze Sz. bo to przeprośny kwiatek mojego syna.
Z nasion nie próbowałam rozmnożyć, może wtedy zatrzymają się na dłużej?
Coś tej mojej ziemii brakuje, nie rośnie u mnie dyptam, astry, gomphrena.
W tym roku z kilkunastu sadzonek gomphreny, została tylko jedna, czerwona, astry wszystkie padły, mimo, że prowadziłam je według instrukcji Witusia, chyba szkoda miejsca na parapetach, by kolejny raz próbować.

Pozdrawiam ;:4 w ten słoneczny, świąteczny dzień
Irena
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Witaj Marysiu. Fajnie, że problem z kartą rozwiązał się ;:215. U mnie rozchodniki nie rozkładają się wcale a wcale a kępy coraz większe. Muszę sprawić sobie ich więcej . Jaki cudny kolorek ma ten Twój aster ;:oj . Zachód i wschód słońca rewelacyjny ;:224 . Koloru jeszcze jest sporo i oby tak było jak najdłużej. Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Przedwschody - ach - jak coś ująć konkretnie jednym słowem, to ująć ;:172
Szałwię ścięłam, jak nakazano - dziękuję.
Ja też mam taka dalię, że każdy prawie kwiatek ma inny, łobuzy są z nich więc - jak wiać.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Twoja szałwia trójbarwna jeszcze piękna ;:oj Ja swoją już usunęłam, ale mam milion siewek. One chyba nie przetrwają zimy? Wolałabym kilka na wiosnę, ale tylko kilka. Nie w takiej ilości jaka mi się wysiała ;:202

Twoje wschody, przedwschody i snujące się mgły, jak zwykle powodują szybsze bicie ;:167 Kocham takie widoki :tan

Marysiu, zaglądałaś na pw? Wysłałam Ci przepis, ale nie wiem czy dostałaś ;:218
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

:wit Witaj, Marysiu, w niedzielny wieczór.
Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie cały dzień grzało słoneczko i było cieplutko. :tan
Sądząc po zdjęciu sprzed wschodu, to nieciekawie się zapowiadało, co nie znaczy, że później nie wyszło słonko...
Moje mgły wiszą wyłącznie nad Wisłą i nawet ładnie się tam prezentują. ;:63 Widzę je z mojego balkonu.
Dzięki za info w sprawie szarotki. ;:180 Tym moim jeszcze podsypię drobnych kamyczków. Duże kamienie mają, bo rosną na skalniaczku. No i na zimę też je okryję. ;:108 Może odwróconą dużą butlą plastikową.

Zapowiadają kilka ciepłych dni, to zapewne i do Ciebie to ciepełko dotrze, czego najserdeczniej Ci życzę. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Irenko nie jesteś osamotniona w tych nieudanych uprawach u mnie z sianych paru paczek astrów nie wyszła żadna roślinka ;:oj Może one też są krótkotrwałe :wink: Kiedyś siałam astry w polu i wyrastały (?) Dyptamy miałam sadzone kilka razy, a nie mam żadnego ;:oj i pewnie wiele mogłabym jeszcze wymieniać. Pewnych już nawet nie próbuję, a co do niektórych jestem uparta ;:306
Irenko spróbuj z szarotką bo warto, a wiele sadzonek w szkółkach wiesz jak jest pędzonych i stąd porażki ;:222
Miłego tygodnia ;:196

Ewelinko może u rozchodników to kwestia gleby? nie próbowałam im rozluźniać, ale może warto spróbować, bo w wielu wątkach czytam o rozchodzeniu się na boki roślin. Ja je wiążę i wyglądają dobrze. Dzięki za pochwały i dobrego tygodnia Ci życzę ;:168

Bea no bo to nie jest brzask, zresztą widziałam dzisiaj z okna jak wstawałam...było purpurowo! Wiesz moje dalie nie mają na jednej roślinie rożnych kwiatkó tylko rosną w kępie, bo to siane więc sadziłam po kilka roślin ;:219 Czy Twoja szałwia też ma taki dziwny zapach?

Iwonko ta szałwia właśnie wysiała się z ubiegłorocznych wsadzonych roślin i one u mnie rosną do mrozów. Bardzo je lubię :D Milion siewek to ja mam werbeny patagońskiej i czarnuszki ;:202 i na wiosnę jest tak samo. Oj, że i ja kocham te widoki to nie muszę pisać ;:306
Iwonko od 9 września w skrzynce nie widzę pw od Ciebie ;:185

Witaj Lucynko owszem było ciepło i słonecznie, ale to już ciepło na miarę końca września :D
Słonko wyszło i to niedługo potem, ale takie niebo bardziej mi się spodobało :uszy
Oczywiście może być butla :) coś co jest wielkością dostosowane do kępki ;:215 ważne, żeby nie leżał na niej topniejący śnieg.
Te ciepłe dni to będą w środku dnia, a ranki i wieczory już są chłodne :D
Miłego tygodnia Lucynko ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Witaj Marysiu, u mnie też tak mokro ,wczoraj lało równo,aż cliwo było w domu od tego szumu deszczu,śliczne mgły nad polami ,jak ja to lubię ,zauważyłam ,że lasy jeszcze zieloniutkie i liście wcale nie mają zamiaru żółknąć ,więc jeszcze się pocieszymy piękną jesienią ,astry jesienne tak pięknie się teraz prezentują ,ja mam 2 nowe odmiany od Ciebie i tak się pięknie rozrosły i pięknie kwitną ,pozdrawiam ,dobrej nocki i zdrowiej z nóżką ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”