Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Twoja szałwia trójbarwna jeszcze piękna ;:oj Ja swoją już usunęłam, ale mam milion siewek. One chyba nie przetrwają zimy? Wolałabym kilka na wiosnę, ale tylko kilka. Nie w takiej ilości jaka mi się wysiała ;:202

Twoje wschody, przedwschody i snujące się mgły, jak zwykle powodują szybsze bicie ;:167 Kocham takie widoki :tan

Marysiu, zaglądałaś na pw? Wysłałam Ci przepis, ale nie wiem czy dostałaś ;:218
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

:wit Witaj, Marysiu, w niedzielny wieczór.
Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie cały dzień grzało słoneczko i było cieplutko. :tan
Sądząc po zdjęciu sprzed wschodu, to nieciekawie się zapowiadało, co nie znaczy, że później nie wyszło słonko...
Moje mgły wiszą wyłącznie nad Wisłą i nawet ładnie się tam prezentują. ;:63 Widzę je z mojego balkonu.
Dzięki za info w sprawie szarotki. ;:180 Tym moim jeszcze podsypię drobnych kamyczków. Duże kamienie mają, bo rosną na skalniaczku. No i na zimę też je okryję. ;:108 Może odwróconą dużą butlą plastikową.

Zapowiadają kilka ciepłych dni, to zapewne i do Ciebie to ciepełko dotrze, czego najserdeczniej Ci życzę. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Irenko nie jesteś osamotniona w tych nieudanych uprawach u mnie z sianych paru paczek astrów nie wyszła żadna roślinka ;:oj Może one też są krótkotrwałe :wink: Kiedyś siałam astry w polu i wyrastały (?) Dyptamy miałam sadzone kilka razy, a nie mam żadnego ;:oj i pewnie wiele mogłabym jeszcze wymieniać. Pewnych już nawet nie próbuję, a co do niektórych jestem uparta ;:306
Irenko spróbuj z szarotką bo warto, a wiele sadzonek w szkółkach wiesz jak jest pędzonych i stąd porażki ;:222
Miłego tygodnia ;:196

Ewelinko może u rozchodników to kwestia gleby? nie próbowałam im rozluźniać, ale może warto spróbować, bo w wielu wątkach czytam o rozchodzeniu się na boki roślin. Ja je wiążę i wyglądają dobrze. Dzięki za pochwały i dobrego tygodnia Ci życzę ;:168

Bea no bo to nie jest brzask, zresztą widziałam dzisiaj z okna jak wstawałam...było purpurowo! Wiesz moje dalie nie mają na jednej roślinie rożnych kwiatkó tylko rosną w kępie, bo to siane więc sadziłam po kilka roślin ;:219 Czy Twoja szałwia też ma taki dziwny zapach?

Iwonko ta szałwia właśnie wysiała się z ubiegłorocznych wsadzonych roślin i one u mnie rosną do mrozów. Bardzo je lubię :D Milion siewek to ja mam werbeny patagońskiej i czarnuszki ;:202 i na wiosnę jest tak samo. Oj, że i ja kocham te widoki to nie muszę pisać ;:306
Iwonko od 9 września w skrzynce nie widzę pw od Ciebie ;:185

Witaj Lucynko owszem było ciepło i słonecznie, ale to już ciepło na miarę końca września :D
Słonko wyszło i to niedługo potem, ale takie niebo bardziej mi się spodobało :uszy
Oczywiście może być butla :) coś co jest wielkością dostosowane do kępki ;:215 ważne, żeby nie leżał na niej topniejący śnieg.
Te ciepłe dni to będą w środku dnia, a ranki i wieczory już są chłodne :D
Miłego tygodnia Lucynko ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Witaj Marysiu, u mnie też tak mokro ,wczoraj lało równo,aż cliwo było w domu od tego szumu deszczu,śliczne mgły nad polami ,jak ja to lubię ,zauważyłam ,że lasy jeszcze zieloniutkie i liście wcale nie mają zamiaru żółknąć ,więc jeszcze się pocieszymy piękną jesienią ,astry jesienne tak pięknie się teraz prezentują ,ja mam 2 nowe odmiany od Ciebie i tak się pięknie rozrosły i pięknie kwitną ,pozdrawiam ,dobrej nocki i zdrowiej z nóżką ;:196
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Ja też nie mogę dochować się szarotki,już kilka razy kupiłam i zawsze padły. ;:130 Widzę że Lucynkę zaraziłaś liliowcami, ja też nie przepadałam za nimi , zajmują dużo miejsca ale coś mnie bierze. Piękna mgiełka a teraz ;:19 jutro Wieliczka i muszę być wyspana. ;:167 ;:180
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Ostatnio i ja duże mgły obserwuje i widze u siebie.
Wschód słońca też bardzo ładnie uchwycony.:A i zdjątka roślin ubranych w poranną izuterie też bardzo ładne ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu , moje poranki na wsi podobne do Twoich ,mgliste i zimne . Wczoraj rano nacisnełam czapkę na głowę i aż sprawdziłam czy nie było przymrozku ,ale nie .Twoje marcinki też już kwitną , bardzo je lubię i mam w kilku kolorach i rozmiarach . Ociągają się w tym roku chryzantemy bo te moje stare zawsze kwitły już końcem sierpnia a w tym sezonie dopiero zaczynają pokazywać kwiatki a ja je tak lubię .Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu u mnie biało za oknem - mleko , nic nie widać :D
Deszczu ani grama a susza straszna :(
U Ciebie w szaliczku jeszcze bardzo kolorowo ;:333 ;:333 oby jak najdłużej .
Zdjęcia śliczne robisz aż miło popatrzeć ;:215
Dużo zdrówka życzę i ciepłego słonecznego tygodnia ;:196 ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu,Pela dostaje uczulenia wchodząc na mój profil! a Ty? :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Witam w piękny jesienny dzień ;:138

Martusiu u mnie wczoraj ani kropli deszczu, wręcz piękna słoneczna pogoda. Wieczorem młodzi zrobili sobie ognicho ;:333
Nic nie robię w ogrodzie tylko huśtam nogę ;:306 jakieś chwilowe przesilenie, dzisiaj Kraków to wracam wykończona tym bardziej że jeździłam autobusem ;:222 Ładne są astry, chryzantemy, rozchodniki i róże. Hortensje jeszcze też ładne kolorowe, o i zapomniałam o daliach. Na drzewach liście i jedynie owocowe trochę zrzucają :D W od czwartku idzie duże ocieplenie piękna złota polska jesień :D Ściskam i pozdrawiam ;:196

Irenko liliowce są śliczne ja je uwielbiam od początku odkąd mam jakiś ogród. Kiedyś były te podstawowe pięknie pachnące, a teraz dochodzą odmianowe a miejsce? zawsze możesz je dzielić i wtedy kępy są mniejsze. Miłego pobytu w kopalni ! ;:168

Aniu mgły coraz częściej snują się nad polami, szkoda że w ślad za nimi nie ma w pobliskich lasach wysypu grzybów :)
Rano jest doskonałe światło, to zawsze coś się uchwyci ciekawego :D

Elu jeden ranek był taki że rozglądałam się za rękawiczkami a i o czapce pomyślałam, ale teraz temperatura oscyluje w okolicach 10 st, cóż czasem nawet latem tak bywało ;:oj Mgły snują się po zachodniej stronie, a po przeciwnej słoneczko wschodzi ;:3 Marcinki już w pełni rozkwitu, a chryzantemy pół na pół część kwitnie a część w pączkach. Mam nadzieję że zdążą. I ja Cię cieplutko pozdrawiam ;:168

Tereniu to przynajmniej jak mgła opadnie będzie trochę wilgoci ;:215 U mnie słońce od rana, ale w Krakowie mgła do południa zalegała :roll: Oj kochana ja też chciałabym jak najdłużej cieszyć się kwiatkami i ogrodem :D Dziękuję za ciepłe słowa i życzenia zdrowia i ja Ci życzę nocnego deszczyku i dobrego tygodnia ;:196

Bożenko no... czytałam, Ela jak sobie zmieni ustawienia to wątek będzie się jej otwierał na ostatnim poście ;:306
Ja nie mam uczulenia na wątki, ja mam uczulenie na szerszenie i niektóre sztuczne dodatki do jedzenia ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu, ładnie opisujesz jesień. I ja lubię ten klimat wczesnej, pogodnej jesieni. Światło jest inne, wieczorem na niebie istne spektakle. Stoję z otwartą buzią i gapię się w niebo. W dodatku zmuszam do tego moich chłopaków, ale chyba nie rozumieją 8-) .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Marysiu...u ciebie wschody i zachody są piękne, Choć jesieni nie za bardzo lubię to na te piękne widoki lubię popatrzeć. ;:108 . Teraz w bloku mam za mały horyzont na nie :;230 więc będę u ciebie podglądać. ;:168 . Moje chryzantemy w tym roku kwitną ;:222 . Kwiatki szybko robią się czarne, a reszta jeszcze w pączkach. Nie ma takiej jednolitej kwitnącej kulki.. :wink: Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co słychać w wiejskim ogrodzie cz. 32

Post »

Maryś mgiełkę widziałam ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”