Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Minti przeurocza,no to masz pobudkę z rana:)
Pięknie kwitną podopieczne,a pokażesz Dolce Vita? ;:224 Baronesse popodziwiam u Ciebie,bo też mi chodzi po głowie...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu a ty jakbys pisała o moim emie :wink: Też jeszcze nie dotarło do niego, że buty się chowa :;230 Minti przesłodka ;:167 Moja Dolly też z początku piszczała rano, gdy chciała siusiu, teraz juz grzecznie przesypia noc :wink: Róże masz przepiękne ;:215
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu urlopowo. :D Dziś chyba na pogodę nie narzekasz, jest wspaniała. :heja . Szkoda że już coraz mniej kwitnień tzn u mnie. ;:oj U ciebie ciągle pięknie i kolorowo, oj te przepiękne róże. Moje zbierają się do kwitnienia, oby przestały rosnąć bo zaraz będą do nieba. ;:306 Minti urocza. ;:167
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie. :wit
Czy już Wam wspominałam, że podczas ogrodowej stagnacji, w czasie oczekiwania na ponowne kwitnienia różane zamówiłam sobie powojniki? ;:183
I tak oto w piątek przyjechały do mnie:

Clematis Mary Rose
Clematis Alba Luxurians
Clematis Purpurea Plena Elegans
Clematis Walenburg
Clematis Happy Diana
Clematis flammula
Kupiłam też krwawnik "Paprika"

Paczuszka oczywiście dotarła super zapakowana a roślinki zdrowiutkie. ;:215

Obrazek

Obrazek

Trzy sztuki już posadzone a kolejne trzy czekają na chwilę, gdy Minti będzie spać. Ta dziewczyna tak uwielbia ze mną kopać dołki, że aż śmiać mi się chce. Jak tylko widzi, że zabieram się za kopanie, to pomaga mi ile tylko sił ma w tych swoich małych łapkach. A jak jest pociesznie jak wpadnie do dołka. :lol:
A potem liczy na wygłupy w nagrodę. ;:333

Obrazek

Obrazek

A jak tylko spuścić ją z oczu, to od razu szuka prezencików dla swojej panci. Ostatnio przyniosła mi w pysku Granny:

Obrazek

O nie dziewczyno!!! Tylko nie takie prezenty! Bądź po prostu rozkosznym psiakiem. To bedzie dla mnie najlepszy prezent! :wink:

Soniu Minti spisuje się nocami coraz lepiej. Od dwóch dni nie sika w nocy i budzi nas dopiero po 6.00 ;:224
Perowskia pokłada się. Nie martwi mnie to póki co. Ma na kim się wspierać. :wink:
Eden Rose kup koniecznie.
Moja Justa ma zdecydowanie złe stanowisko. Muszę ją wiosną przesadzić. Widać, że jej ciężko w tym miejscu co jest teraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jagno mam nadzieję, że i moja psina z czasem będzie spała dłużej niż teraz. ;:215 Wszyscy zwariowaliśmy na punkcie tej małej istotki ale najbardziej dziwi mnie mój Em. Naprawdę. Oczy z orbit mi wyłażą jak widzę jak skradła mu część serducha. ;:167
Kochana nie przesadzaj ani lilii ani mikołajka. Najlepiej wiosną dokup kolejne lilie i dosadź. ;:215
Dziękuję za "komplementa", to bardzo miłe. ;:131

Obrazek

Basiu już nie jeden i nie raz miał okazję się przekonać, że natura potrafi. ;:215

Obrazek

Annes pokażę Dolce Vity jak tylko zakwitną. Póki co produkują pączki. ;:215
I Dolce i Baronesse to fajne, niekłopotliwe (jak na razie) róże. I obie niewielkich rozmiarów. Na pewno znajdziesz dla nich miejsce Aniu. ;:333

Obrazek

Gosiu a kiedy Twoja sunia zaczęła łapać kwestię nie sikania w domu? Ile miała? My, póki są wakacje i jesteśmy czasowi, to wychodzimy z nią co godzinę. Jednak od września nie będzie już tak kolorowo. ;:224

Obrazek

Zeniu za to chyba dziś obie ponarzekamy na pogodę, co? Ufff.... jak gorąco... puff jak gorąco... i tak dalej i tak dalej. ;:131
Kochana ciesz się, ze róże tak ochoczo rosną. Jak zakwitną to dopiero będzie co podziwiać. O ile przełoży się wielkość krzewu na ilość kwiatów. ;:333

Obrazek

Co to? I co z tym robić poza oberwaniem?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cudne przyrosty na Purple Lodge:

Obrazek

I czarnuszka! Hah! Jednak ją wysiałam! To się nazywa skleroza. ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżówki czarują:

Obrazek

Powiem Wam, że uwielbiam ten pędzik z innymi kwiatami na mojej Jubilee. Nie dość, że kwiaty ma prześliczne to jeszcze ładnie trzymają główki w górze,

Obrazek

... podczas gdy Jubilee'nkowe kwiatuchy zaliczają zwis...

Obrazek

Ale i tak są tak śliczne, że poczekam aż zmężnieją jej gałęzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze raz Eden Rose na zakończenie. Tak by skusić Sonię. ;:183

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

No masz... powojników sobie nazamawiała, a ja tylko oglądam i myślę, ale nie kupuję? Gdzież to takie cuda sprzedają? Psinka słodka :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Po pierwsze prześmieszna psinka :lol: Po drugie pięknie wyglądają powojniki, rzeczywiście świetnie zapakowane. No i zdjęcie łubinu przecudowne, klimatyczne bardzo :) Dobrze, że wysiałaś czarnuszkę. Piękna jest. Masz jeszcze inne kolory?
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Paczuszka świetna i jakie ładne duże sadzonki ;:138 nic tak nie cieszy jak nowe roślinki :tan
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Mariola takie cuda możesz kupić w E-clem... Zakupy tam polecam z czystym sumieniem. ;:215

Obrazek

Iza czarnuszka jest świetna. ;:215 Jeszcze mam błękitną. Postaram się dziś ubrać ją we fotografię. ;:131

Obrazek

Anitko masz całkowitą rację. Nic tak nie cieszy jak nowe roślinki, które najpierw można godzinami wybierać na ekranie monitora z wypiekami na twarzy. :tan A potem ten dreszczy w oczekiwaniu na pierwsze kwitnienie. Ach! To dopiero są emocje!

Obrazek
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Też to kocham! - czekanie na pierwsze kwitnienie nowej roślinki, mi została jeszcze jeżówka meteor yellow - czekam z niecierpliwością na kwiaty ;:3
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Wspaniałe róże. ale dopiero dziś doczytałam, ze ta pełna, biała to jeżówka- myślałam, że dalia :;230
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
x-ja-a

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Zakupy roślinne to jak film sensacyjny - napięcie sięga zenitu jak otwiera się pudełko. A potem oczekiwanie na pąki i kwiaty to jak romans - będzie z tego miłość, czy nie? :;230 Ale ja jesienią wchodzę razem z ogrodem w stan spoczynku. Myślę o zakupach jesiennych jak o zadaniu do wykonania, bo wiosną niektórych rzeczy jak lilie czy tulipany się nie kupi. Nawet róże kupuję tylko te z listy wcześniej opracowanej i sadzę jak najszybciej, bez specjalnych emocji. Zaczynają mnie ekscytować tak naprawdę dopiero wiosną, kiedy to znowu budzę się ogrodowo.
Widzę, że mamy podobne odczucia co do Jubilee Celebration. Chyba nikt nie lubi róż opuszczających smętnie kwiaty i ja nie jestem tu wyjątkiem. Ale Jubilee to dzieło sztuki, to cieniowanie kolorów, ten zgaszony róż (u Ciebie jeszcze i pastel ;:306 ), układ płatków... Ach ;:167 Też spokojnie poczekam aż nabierze sił, bo warto.
Minti nawet przez ekran wysyła jasny sygnał, że nie ma opcji, żeby się na nią za cokolwiek, kiedykolwiek gniewać. No jak skarcić zabawkę, no jak? :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu jaka paczka do Ciebie przyjechała ;:oj No tak u Ciebie clematisy rosną książkowo,więc możesz domawiać ;:108
Ja tylko popodziwiam...niedługo tzn pod koniec sierpnia cebule pojawią się na półkach sklepowych...
Minti jest taka słodka,kopie dołeczki? Moja uwielbia pilnować łopaty,cały dzień może przy niej leżeć...
Zauważyłam,że przy ławeczce jest stoliczek,coraz piękniej ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu. Nie za dużo tych powojnikow ? Żartuję oczywiście, na pewno je gdzieś upchniesz ;:306. Fajne i takie mało spotykane jak dla mnie odmiany ;:333. Minti jest urocza i fajne zdjęcie ma z piłką. Widać jaka z niej kruszynka ;:108 . Różom zrobiłaś śliczne portrety ;:224 . Korzystaj z urlopu ile wlezie ;:168 . Pozdrawiam :wit.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”