Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, zdjecia świetnie się ogląda ;:oj
A co do tego co trzmiel ma na sobie to chyba są roztocza. Z tego co wiem to pszczoły borykają się z nimi coraz bardziej, chyba wszystkie zapylacze zresztą. Problem ginięcia zapylaczy jest coraz większy dlatego nasze działki, ogrody i balkony mogą być dla nich oazą. Przecież można nawet adoptować pszczoły, jest taka akcja :D

Chciałam Cię zapytac o dwie sprawy. Pierwsza to obornik. Czy stosujesz te granulki tak prosto z worka czy jakoś trzeba do zmieszać z ziemią żeby ńie spalił roślin? Chciałam też kupić, ale zanim to zrobię to wolę się dowiedzieć co i jak. I jeszcze kora - po zimie zbierasz wszystko z rabat a wiosną sypiesz nową korę? Jakąś specjalną? Bo chyba nie może być taka świeża? Coś czytałam kiedyś o tym, ale nie pamiętam dokładnie jak ta kora miała być "przerobiona".
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

No tak, my się tu zastanawiamy, gdzie ta Aneczka się podziała a ona w najlepsze rabaty wysprzątała i to w taką pogodę ;:oj masz samozaparcie, nie ma co ;:172
Ja nie byłam na działce od dwóch tygodni, poza przycięciem hortensji nie zrobiłam nic i bardzo mi z tym źle, dlatego biorę wolne w piątek i mam zamiar wszystko nadrobić w nadchodzący weekend.

Zdjęcia śliczne ;:63
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, jakie piękne zdjęcia. Trudno oczy oderwać ;:oj Wspaniałe, widać każdy pyłeczek i włosek. Świetna ostrość i kolor. Do tego ciekawa tematyka ;:333 Nieźle się uśmiałam patrząc na łakomstwo grubaska.
U mnie jeszcze trzmieli nie widać. Ale nie mają do czego przylecieć. Krokusy jeszcze śpią, ledwie ciemierniki zaczynają się gramolić. Ja mieszkam na jakimś biegunie zimna ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu :wit . Fotki jak zwykle rewelacyjne. Widać każdy włosek i pyłek w zbliżeniu ;:138 . To "coś" na grubciu wygląda faktycznie jak mszyca ;:oj .No sama nie wiem :roll: . Z tym rozmiarem lilii to masz rację bo jak deklarują 20 to powinno być 20 a nie 14 ;:222 . Właściwie rozumiem Twoje rozgoryczenie ;:168 . Mam nadzieję, że przynajmniej ich kwiaty będą ładne ;:173 . Czosnków masz mnóstwo ;:oj . Moje coś przyrosły więc też będzie ich odrobinkę więcej ale takiej ilości jak u Ciebie to nie widziałam ;:oj . To niby tylko tydzień a jak rośliny szaleją ! Wyobrażam sobie co to będzie jak temperatury będą bliżej 15 stopni i słoneczko wyjdzie :tan . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Tolinko obyś Ty była zadowolona ze swoich lilii z Lily. ;:196 Od środy ma być poprawa pogody, to mam nadzieję, że cebulowe nadgonią.

Olu jeszcze nie dokarmiałam cebulowych i pluję sobie w brodę, że nie zrobiłam tego w sobotę. Obornik granulowany pięknie by się rozpuścił na deszczu i cebulki już by się odżywiały.

Aniu ależ ja bywam na forum i staram się zawsze u kogoś zostawić swój ślad. W swoim wątku ostatnio nie pisałam za wiele. Tak jakoś wyszło. Ale nie bój żaby... tak łatwo nie wycofam się z życia forumowego. ;:183 Ruch musi być. :wink:
Dostawcy owych lilii nie ma sensu o cokolwiek pytać, bo on zwyczajnie na maile nie odpisuje. Nie wiedziałaś o tym? Niestety nie ma zbyt dobrego kontaktu z Lily... o ile nie napisać, że nie ma go właściwie wcale. :oops: Mam nadzieję, że cebule przez ten sezon się podpasą i tak już naprawdę będą cieszyły oko w przyszłym sezonie. ;:224

Olu ja zamierzam zabrać się za nawożenie jak tylko będę na działce. Zacznę od cebulowych. ;:215

Amanita ano zniesmaczyłam się trochę tym Lilyp... Na dodatek w uwagach do zamówienia złożyłam reklamację, do niezgodności cebul Garden Affair z poprzedniego zamówienia. Wszystkie sześć cebul było pomylonych. Oczywiście olali temat. No nie. Nie lubię takiego czegoś. O klienta i jego zadowolenie należy dbać. No nic... przecież jest tyle innych sprzedawców, u których mogę kupić lilie... ;:224
Tobie, nie mniej życzę pełnego zadowolenia.

Dorotko ja też byłam mega zdziwiona co to za paczka do mnie jedzie?! ;:oj Sprawdzałam nawet F i e-clem czy to nie od nich przypadkiem, bo przecież niczego innego się nie spodziewałam. A tu lilie. No tak! Przecież zamawiałam lilie. :lol:
Najważniejsze to, że wszystkie cebule świeże i zdrowiutkie, bez najmniejszych śladów pleśni, co się zdarzało w poprzednich sezonach.

Mariusz i u mnie weekend nieciekawy. W sobotę było dość ciepło ale co chwilę padało. Niedziela za to bez deszczu do 17.00 ale za to ziąb niesamowity. ;:202 Nie mniej w sobotę Em robił ławki pod zadaszeniem altanki letniej, to ja coś tam podłubałam na ogródku. A w chwilach większego deszczu chowałam się na gorącą zieloną herbatkę pod dach. Nie mniej zawsze coś się popchnęło prace do przodu. :uszy

Lemonko roztocza powiadasz? ;:202 Bidulka z tego trzmiela. Muszą mu one nieźle doskwierać. :evil:
Co do obornika to stosuję je prosto z worka. Staram się rozsypać je wokół roślin w przeddzień zapowiadanego deszczu. Czasem też pikownikiem robię dziurę nieopodal korzeni i w nią wsypuję garstkę obornika i przykrywam ziemią.
Można też zrobić roztwór z tych granulek. Nie mniej ja go jeszcze nie stosowałam ale dziewczyny i owszem.
Nigdy nie zbieram kory po zimie. Zbieram z niej liście i inne śmieci i zazwyczaj przy tej czynności wyzbiera się i część kory. Przecież nie jestem kopciuszkiem co bym to rozdzielała. ;:131 Po takim sprzątaniu dosypuję kilka worków z przekompostowaną korą.

Marlenko po długich miesiącach zimowej posuchy mam samozaparcie. A jak!
Wszystko nadrobisz w nadchodzący weekend bo od piątku ma być bardzo słonecznie. ;:215

Aprilku czytając Twój post bardzo się cieszę, że mieszkam w dość ciepłej wielkopolsce. ;:168 Mam nadzieję że i u Ciebie Jolu wiosna wkrótce się rozkręci. ;:168

Ewelinko cebule małe ale ważne, że zdrowe. Jedyne Rococo z ośmiu zamówionych odmian były naprawdę piękne i wypasione.

Obrazek

Kochani wraz z nastaniem wiosny chciałam Was zaprosić do nowego wątku (który zaraz będę chciała otworzyć). I zarazem serdecznie podziękować, że tu ze mną byliście i zawsze służyliście dobrą radą. Dziękuję Kochani! ;:168

Moderatorów proszę o zamknięcie wątku.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5280
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu ..jak zwykle cudowne fotki.. ;:138 Kolorowa wiosenka już zawitała..ja uwielbiam te pierwsze kolory.. ;:167 Pochwaliłam się już..a powiem Ci że żałuje że nie kupiłam więcej..ale nadrobię jesienią jak tylko się da:)))
Aniu ten link nie działa):
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Reni. W takim razie już biegnę do Ciebie zobaczyć co za ślicznoty będziemy w tym roku podziwiać. ;:65

Kochani zapraszam do nowej, już ósmej części mojego wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100131
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”