Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

aneczka1979 pisze:Aniu - Ann_85 pojawiają się i szersze perspektywy. Cały czas mam jednak wrażenie, że mój ogródek jest za mało zarośnięty, by porywać się na szersze palny. :oops: Nie mniej, specjalnie dla Ciebie postaram się przygotować kilka zdjęć z szerszych planów. ;:196
Aniu Marry Ann będę u Ciebie podziwiać. Obrazek
Mi sie wydaje, że Twoje szersze plany są bardzo reprezentacyjne i wystarczająco zarośnięte, więc poproszę ;:215

A Mary Ann być może rzeczywiście będziesz miała okazję obejrzeć, bo wciąz zbieram odwagę na swój mały wąteczek, Małgosia Clem mnie kiedyś namawiała, ale jakoś wciąż tylko o tym rozmyślam :wink: Jest szansa, że przejdę do czynów! :lol: Ogrody, które tu oglądam (w tym Twój) jakoś mnie onieśmielają... ;:131
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Róże masz niesamowite ;:oj ja już się oglądam za kolejnymi cebulkami ;:14 tamte już posadzone więc trzeba coś nowego chapnąć hehe
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Anka, Ty pracusiu, brawa za posadzenie cebul. Ja nie zaczęłam. Wszystkie praca zaplanowałam na ten weekend, nareszcze zapowiadają poprawę w pogodzie. Róże przepiękne Ci kwitną, aż pozazdrościć można ;:224 buziaki dla Ciebie
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, przychodzę po pomoc, nie mogę się dobić w identyfikacyjnym wątku. Masz Lagunę, prawda?

Ja mam dwie pnące, jedną jest Rosarium Uetersen i ku mojemu zdziwieniu drugą także zidentyfikowano jako RU. Ale ja wiem, że to są dwie różne odmiany ;:185 Więc znowu zaczęłam truć w identyfikacyjnym i podobno może to być Laguna. Czy na Twoje oko Aniu, rzeczywiście może to jest L.? To pierwszoroczniak. Najdziwniejsze jest to, że potrafiła miec kwiaty duże, pełne (zupełnie jak RU), ale też grona drobniejszych i jakby w innym odcieniu :shock: Przepraszam, że tak wchodze Ci butami w wątek, ale jestem zdesperowana ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Zdjęcia wyglądają jak dwóch różnych roslin, ale zapewniam, że to ta sama róża, jedyna tarasowo-donicowa jaką mam ;)
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ależ miałam zaległości...

Kurczę, że ja nie natrafiłam na te czosnki w L., obkupiłaś się aż miło oko zawiesić. Chyba wychodzą nieco taniej, niż w sklepach internetowych. Fajne różane nabytki, Jude the Obscure jestem ciekawa, bo oprócz Lady of Shallot chciałabym właśnie Jude w przedogródku. U.Klosterrose mam od zeszłego roku, jest bardzo ładna, fajnie przyrasta, mało choruje.

Lewkonie chyba są takie niemrawe - w zeszłym roku też siałam i też wyszły na przełomie września i października, więc w tym roku dałam sobie spokój. Wolę smagliczkę, ta szybko rośnie, sieje się jak głupia, nawet w szparach na betonie urośnie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie Kochani. :wit Wstawiłam obiad mam więc chwilkę na forum. :D
Dzisiejsze zdjęcia będą dosłownie kradzione w chwilach między deszczami.

Obrazek

Sylwio bardzo mnie cieszy Twe słówko o Uetersener Klosterrose (muszę często powtarzać jej imię, by zapamiętać wreszcie te wyjątkowo niewdzięczne i mało romantyczne niemieckie nazwy :wink: ) Jest to róża mało popularna tu na forum, a jak poczytałam i pooglądałam w necie, to chyba całkiem fajna róża. Jesteś zadowolona, to tylko świetne potwierdzenie dla mnie. ;:215 A może pokażesz jej zdjęcia u siebie lub u mnie?
Czosnków już nie mogę się doczekać! Choć pamiętam, jak twierdziłam wiosną, że co jak co ale czosnków to ja mam już dosyć. Teraz jednak przeglądam swoje wiosenne zdjęcia i czosnki w maju są po prostu bajeczne! Po kwitnieniu tulipanów a jeszcze przed różami dają kolory w ogrodzie. I to moje dwa z czterech ulubionych - biel i fiolet (poza tym jeszcze niebieski i róż) Choć w sumie to jeszcze powinnam dołączyć piąty -wszelakie odcienie żółtego. ;:131

Obrazek

Aniu Ann_85 zdjęcia Twojej róży nic a nic nie przypominają mojej Laguny. ;:185 Nie mniej nie raz już czytałam, że róża w pierwszym roku może mieć kwiaty inne niż powinna. Stąd może te różnorakie kwiaty na jednym krzewie?
Po postrzępionych płatkach śmiem potwierdzić, że to jest Rosarium Uetersen. Nie mniej nie bierz mnie na wyznacznika, bo ja ekspertem różanym zdecydowanie nie jestem.
Kochana to kiedy otworzysz furtkę do swojego ogrodu? Czekamy... ;:65

Obrazek

Marlenko ano posadziłam wszystkie cebule i z tej radości wczoraj dokupiłam kolejne. Trafiłam wa wyprzedaż w Biedrze. ;:131
Mam nadzieję, że ta zapowiadana poprawa pogody nadejdzie, bo mam jeszcze trochę pracy w ogródku, jak większość z nas chyba. :wink: No i na dniach przyjadą róże! ;:65

Obrazek

Anita, no jakby nie patrzeć, to własnie przez Ciebie wczoraj chapnęłam te cebule w Biedrze. Po co żeś się odezwała o obniżkach..? :lol:

Obrazek

Maju jestem więcej niż pewna, że krzykliwe szaty różanych panienek to wynik nawozu! I wyobraź sobie, że na działce stosowałam tylko naturalny obornik a Alchymist wyglądał jak ruska lala, gdy rok wcześniej, jako pierwszoroczniak niczym nie nawożony czarował mnie pięknymi pastelowymi żółciami.
Chyba nie wszystkie róże tak fiksują ale jak widać niektóre są bardzo na to podatne. U mnie póki co to Alchymist własnie i Guernsey. I już się zastanawiam czy by w przyszłym roku nie odpuścić im nawożenia ale boję się, że będą słabo kwitły. Obrazek
Co robić? Obrazek

Obrazek
nifredil pisze:Aneczka, faktycznie ciężko nadążyć za twoimi zmianami w zamówieniach :;230 Skusiłaś się na Rosarium Uetrsen, a u mnie ta róża to jakaś totalna pomyłka. Rośnie od 3 lat i jeszcze nie pokazała na co ją stać.
Aaaaaa!!! Nie chcę tego słuchać. Obrazek Nie będę już zmieniać zamówienia. Obrazek ...bo coś czuję, że to był trafiony wybór! Obrazek
Sabinko Twoja teściowa ma Alchymista prawda? I jak dobrze pamiętam, to go nie nawozi. Rzeczywiście mimo to kwitnie obficie? Tak, jak to on potrafi? Obrazek

Obrazek

Soniu moja FL też pięknie trzyma kwiaty. Wczoraj byłam dosłownie pięć minut i widziałam, ze mimo dwóch tygodni padania jej kwiaty są nadal śliczne. Może jutro uda mis ie pojechać na dłużej, to pstryknę (znowu) jej fotki.
Uwielbiam jak w ogrodzie są cebulowe za trzycyfrowe kwoty, bo to zapowiedź pięknej wiosny! Obrazek

Obrazek

Aniu Annes 77 moja FL złapała kilka plamek ale wierz mi, mam takie co dużo gorzej wyglądają. :roll:
Mój Em nie chce, by nasza działa składała się tylko z rabat. Chce przestrzeni i nasadzeń w około. No i staram się tego trzymać. Czasem tylko, taz ze dwa razy w sezonie ciut skubnę tego jego trawnika. W sumie to i ja nie chciałabym tylko rabat.
Ciekawe spostrzeżenia na temat Mamciowej Guernsey nam tu napisałaś. Sama już nie wiem co o tym myśleć...

Obrazek

Gabi ja zrezygnowałam z Mary Ann, bo bałam się, że będzie żarówą na rabacie, obok zwiewnych i wdzięcznych Stefek i Crocus Rose z drugiej strony. Tam musi być subtelniejsza panna.
Wiele osób pisze, że First Lady pięknie im kwitła w pierwszym sezonie a potem się wypinała. I tego właśnie się teraz boję... A może moja będzie własnie taka jak Sabinkowa?

Obrazek

Grażynko witaj. ;:168 Cieszę się, że jesteś!
Lubię robić zdjęcia i coś czuję, że od przyszłego sezonu będzie coraz więcej perspektyw. Choć portrecików sobie nie odmówię, bo je uwielbiam! Tak obfocić kwiat z każdej strony, by móc zobaczyć go w najróżniejszych aspektach. ;:333


Obrazek
ela151 pisze:Aniu cóż to za uczta dla oczu i duszy..... ;:173
Że też one tak pięknie jeszcze wyglądają, pogoda taka paskudna.
W końcu dotarłam wreszcie do L...a dzisiaj, a tam czekały na mnie czosnki przecenione ;:138
Wiele już tego nie zostało, ale akuracik dla mnie-6 opakowań. :heja
No to można powiedzieć, że dołączyłam do klubu czosnkowo zakręconych? :D
Ach Elu... że też nie mieszkam w Twojej okolicy... Obrazek
I ja bym poszalała z takimi paczkami za pół ceny! Czosnków nigdy za wiele! ;:333
Pięknie będzie wiosną u Ciebie. A jakie odmiany kupiłaś?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Czy zamiast Flammentanz chcesz posadzić RU :?:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Monika zamiast Flammentanz chcę posadzić Jasminę.
RU mam zamiar puścić na siatkę ogrodzeniową.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu wsadziłaś już w ziemię wszystkie cebulowe zakupy? Ja nawet nie zaczęłam... i coraz bardziej martwię się, że nie zdążę, bo następny weekend też mam wyjazdowy :?
Piękne kwitnienia u Ciebie jeszcze! Niczym pełnia lata!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

aneczka1979 pisze:Monika zamiast Flammentanz chcę posadzić Jasminę.
RU mam zamiar puścić na siatkę ogrodzeniową.
A mnie Jasmina trochę rozczarowała :(
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Dziękuje Aniu za opinię ;:168 To może jednak mam dwie Rosarium Uetersen :shock: To byłby numer, bo kupione osobno jako nn, w róznych miejscach i nie w tym samym sezonie ;) W gruncie rzeczy to dobra wiadomość, bo to fajna róża ;:333

A wątek... Hm, no chyba się zbiorę ;:131
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Hmm...jak tak patrzę na róże u Ciebie to chyba muszę znaleźć miejsce i też z 2,3 sztuki wsadzić :D
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aneczka, spiszę się trochę, ale musisz wybaczyć.. Zbesztaj jakby co i pokaż kto tu rządzi, a będę grzeczna na przyszłość.. ;:224

Alchymist u teściowej to nie róża. To potwór różany. Nie będę ci zaśmiecała wątku przykładowymi zdjęciami, ale wierz mi na słowo, albo poszukaj u mnie: bez żadnego nawozu, rośnie w tym samym miejscu od przeszło 10 lat. Nikt jej nie podlewa w czasie suszy, nikt jej nie opryskuje na choroby ( pędy sięgają wysoko na pobliskie tuje), mimo to w czerwcu obsypuje się dosłownie burzą kwiatów ;:oj Jej minus to brak powtórzeń i może to, że bez oprysków we wrześniu jest już praktycznie łysa.
Jedynymi pracami, które przy niej wykonuję (teściowa jej nawet nie tyka, bo po co) to przycinanie starych pędów, względne zaplatanie nowych i usuwanie przekwitłych kwiatostanów. Tyle. Róża idealna.

Kochana. Moja Mary Ann rośnie sobie w towarzystwie Comte de Segur, Crocus Rose, Guernsey. Jest świetnym kontrastem i ożywieniem dla jasnych róż.. wcale tak nie daje po oczach jak mogłoby się wydawać ;:224
RU, może być piękną i bujną różą. W końcu coś mnie skusiło żeby ją kupić ;:183 U mnie niestety długo się zbiera i nie pokazała żadnego szału. Może przez to wyłamanie w ubiegłym sezonie. Mam jednak taką cichą nadzieję, ze w przyszłym roku da czadu. Końcem wakacji wypuściła batogi na prawie 2 m

First Lady, kwitnie bez opamiętania od trzech sezonów, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że jej zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju "dokarmiacze" jest dwa razy większe niż u innych róż. W pierwszym roku jeszcze tego nie wiedziałam. Pięknie kwitła, ale była krzewem nie większym niż 1m. W drugim roku stwierdziłam, że albo ją przenawożę albo zacznie rosnąć ;:306 Podziałało. Ten rok zamyka ogromnym krzaczyskiem na 1.8 m i nadal kwitnie ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”