Familokowego ciag dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

WANDZIU U nas jest sporo kosów i sikorek też mam rozwieszone karmniki na ogródku i kule na pergoli.Co im będę żałować, Sąsiad ma wiśnie ,jabłko i gruszę .Głupie kosy zakładają gniazda tam gdzie koty mogą dosięgnąć, ale też i wstrętne sroki wykradają jajka kosom .Słyszałam wiele razy jak biedne kosy lamentowały i odstraszały sroki ,lecz one są bezczelne i nie dają za wygraną.Zmniejszy sie w ten sposób populacja kosów
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Jadziu dziękuję, naukę o owadach mamy jak na dłoni ;:215
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Jadziu dziękuję za wspaniałe opisy robaczków ;:180 teraz będę wiedział co i jak i nie będę wybijał niepotrzebnie ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

MARIUSZU jak się nie ma co robić to lata się po ogródku z aparatem i wyszukuję owadów.Niestety trzeba być entomologiem ,żeby te drobne szczególiki wyłapać, bo niby taki sam owad, a ma całkiem inne imię.Nie zawsze udaje mi się szczególnie jak są młodzieżą :wink: np na tej fotce zastanawia mnie czyje to są dzieci czy nie czasem Łanochy pobrzęcz,bo trochę podobne i w szybkim tempie zmieniły miejsce


Obrazek

IWONKO jeśli umiem i wiem, to dlaczego nie mam sie podzielić wiedzą ;:180 Niektóre owady są piękne, inne wielkie inne mają długie czułki jak np Wonnica piżmówkaa tu na jej temat https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... od-owadow/


Obrazek

Obrazek

a tu na temat Odorka zieleniaka https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... czypiorek/
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Wiesz i jest tak, że wiele tych robaczków widzę u siebie, ale nie wiedziałam jak się nazywają i czy mogę im ufać, więc teraz jestem mądrzejsza ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Niezłą lekcję dzisiaj miałam na temat "robaczków" mniejszych i większych ;:215 Szkoda, że człowiek jest zaganiany i nie ma więcej czasu, by przyjrzeć się temu co nas otacza. Dziękuję więc za doskonałą lekturę ;:196 .

Jadziu nie będę oryginalna i powiem, że liliowiec Night Embers' jest prześliczny. Twoje patyczkowe przedszkole imponujące. Bardzo jestem ciekawa jak tam moje patyczki z ogrodu,mam nadzieję, że żyją bo te "domowe' wszystkie wyrzuciłam ;:224 . Śniegu w tym roku nie brakuje, więc może i te -20 przetrzymały. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Jadziu warto podglądać naturę, sporo się dzieje w naszych ogrodach a nie zawsze wiem co jest co... Ja strasznie nie lubię tych pluskwiaków, już kilka razy "nadziałam" się na maliny po ich przejściu... ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Chyba też muszę wrócić do fotografowania żyjątek... jakoś ostatnio zaniedbałam ten temat... choć nie iem czy u mnie jest taki uradzaj na te stworzonka...
Te czarne, to one się chyba zwijają w kuleczkę jak się nie mylę ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Wypadałoby mi wydrukować te zdjęcia i opisy i powiesić przy wejściu do ogrodu ;:172
Jadziu, Ty je wszystkie sfotografowałaś? I wszystkie je widujesz w swoim ogrodzie? ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

BEATKO przecież zawsze piszę ,ze u mnie wszystkiego jest dużo nawet owadów :;230 W ubiegłym roku sporo owadów się nie pojawiło są tez stali bywalcy i wszystkie te gatunki znajduję na różach czy różanych liściach :;230
GABI rób fotki przecież Twoje fotki są jak prawdziwe w porównaniu do moich ;:215Niestety na wszystko trzeba mieć czas czego Ci brakuje.Można by założyć taki wątek z opisami pożytecznych i szkodników.Szukam wciąż tych czarnych i wczoraj coś znalazłam lecz to nie było to bo larwa tego owada jest całkiem inna chociaż dorosła postać wygląda podobnie jak te maluchy.Zobaczymy w tym sezonie jakich dorosłych owadów będzie więcej
BASIU jak wchodzę do ogródka to najpierw robię przegląd wszystkich róż i zawsze coś znajdę ciekawego :D już tęsknię do latania z aparatem po ogródku ,żeby jeszcze fajne fotki mi wychodziły to byłby już totalny sukces.Niestety niektóre są tak szybkie ,że nawet nie zdąży otworzyć się przesłona :;230
DAYSY od tej zimy wiem na pewno ,że ukorzenianie patyczków w domu to bezsens ,chociaż patyczek Rose der hoffnung na razie żyje, a te które calutka zimę były za oknem tez żyją.Teraz wniosłam je do domu ,żeby trochę przyspieszyć ich rozwój :wink:Dobrze ,że na te wyrywne narzuciłam śniegu i że calutki śnieg nie stopniał ,bo teraz jest -10 brrrrr
IWONKO ;:196 cieszę sie ,ze chociaż w małej części mogłam pomóc w uratowaniu niejednego owada :oops:

Obrazek

https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... ugie-nogi/ tu opis tego owada

Obrazek

żywią się martwymi owadami ,pyłkiem , spadzią, nektarem, Larwy żerują w glebie na rozkładającej się materii organicznej roślinnego i zwierzęcego pochodzenia

Obrazek

Obrazek

na temat tego prawie nic nie znalazłam ale widocznie też nie groźny osobnik

Obrazek

na koniec trochę horroru czyli samo życie :wink: ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

Biedroneczki to moje ulubione pomocniczki, rok temu jak już sezon się kończył i nie chciało mi się pryskać nasturcji zostawiłam je na pastwę mszyc, ale po dwóch tygodniach zostały pięknie oczyszczone przez biedronki. Czasem wystarczy oddać sprawy w ręce natury :wink:
Ale rozbójnik z tego kwieciaka, trzeba mu powiedzieć, że pszczoły są w naszych ogrodach pod szczególną ochroną ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

No i masz rację, bo często jest tak, że widzimy, o robak i ciach go klapkiem, a one mogą nie tylko szkody ale i pożytki nam przynosić ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciag dalszy

Post »

JAKUCH pisze:.Jestem ciekawska i lubię wszystko wiedzieć
Jadziu rewelacyjny pomysł z tymi zdjęciami owadów z opisem.
Wiem ... można znaleźć wiedzę z internetu, potrzeba tylko na to czasu i chęci, ale jedno mnie nurtuje ...
Jak ty w owadzie poznajesz samca, czy samiczkę ;:oj
;:306
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”