Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie gniewaj się, ;:196 ale szczerze zazdroszczę Ci tej puchowej kołderki. ;:108
U mnie mrozi - owszem - nawet dosyć ładnie. ;:131 Już teraz termometr pokazuje -4*. :( Niestety ziemia zupełnie goła. :oops:
Pięknie wyglądają roślinki na tle bieli śnieżnej. ;:333
Przydałaby mi się taka maszynka do produkowania śniegu. ;:306 ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nawet nie wiesz jak bardzo Ci zazdroszczę białego puchu. U mnie nie padało, i nic na to nie wskazuje. Idzie chyba jakieś ocieplenie. Marzą mi się białe święta...Cudownie by było. U Ciebie pewnie już tak jest.
Gałązki derenia zimą są niezastąpione w ogrodzie. Bardzo ładnie też wyglądają soczyście zielone gałązki złotlinu. :wit
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, kolejny raz okazuje się, że nie ma to jak trawy. Twój oszroniony ogród wygląda wprost bajkowo ;:oj A jutro w naszym rejonie ma znowu spaść sporo śniegu. Zobaczymy. Ja się w sumie cieszę, bo nie zdążyłam dokładnie okryć róż i boję się, że niektóre wrażliwce przepadną. Śnieg zwiększa prawdopodobieństwo przetrwania ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wielkie dzięki za dokładny opis. Kupując tulipany trafiłam na takie niskie i pomyślałam, że byłyby idealne wiosną na grób babci. Chciałam wsadzić do doniczki i zakopać na zimę w ziemi, ale zdążyło trochę zmrozić i nie wiedziałam co z nimi zrobić...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciekawe, czy sprawdzą się prognozy o mroźnych świętach
Mroźne mogą być, byle śniegu napadało
Takie gołe nie podobają mi się.
Chociaż powinniśmy się do takich już przyzwyczaić :roll:
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Ogród zielonej

Post »

Może te oliwkowe ptaszki to trznadle.U nas sporo ich przylatuje w zimie do karmnika.Czasem wręcz aż źółtawe się wydają.
U nas dziś wietrznie i deszczowo.Zima zniknęła.Wszędzie lód.Okropnie ślisko było.
Źe się ociepliło,to się cieszę, bo muszę posadzić trochę cebulek.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie też napadało śniegu, ale mniej niż u Ciebie. Teraz się roztapia niestety. Mało zimowa ta zima. Szkoda mi, że już nie ma prawdziwych zim jak wtedy, gdy byłam dzieckiem.
Dereniowe gałązki bardzo ładnie wyglądają :) Muszę sprawdzić czy u mnie też takie czerwone są.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Choina kanadyjska w żywopłocie ładnie wygląda ;:333 . Warto mieć takie zapory przed wiatrem i hałasem ;:108 . U mnie śniegu już nie ma i temperatura dodatnia a u Ciebie jak tam ?? Podejrzewam, że pokrywa śnieżna zaczyna się zmniejszać ;:108 . U mnie buro i ponuro ;:222 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, że zaglądacie. ;:180 Zaniedbałam swój i wasze wątki, ale już mam czas, stęskniłam się za ogrodowymi pogaduszkami. Przywiozłam wczoraj M ze szpitala po zabiegu i już mam spokojną głowę. Teraz jeszcze tylko parę prac przedświątecznych i już oczekiwanie na wysiewy. ;:306

Miłko dziękuję za identyfikację ptaka. ;:196 To właśnie dzwońce buszują w cisach, nie są nawet za bardzo płochliwe. Derenia muszę w przyszłym roku przyciąć, bo młode przyrosty są zdecydowanie bardziej czerwone niż dwu i trzyletnie.

Martuś zima i jesień na zmianę co kilka dni. Wczoraj było osiem stopni ciepła, a na wtorek zapowiadają osiem stopni mrozu. Nawet róż nie okrywam jeszcze, bo mam ich niewiele, a ciągle wydaje mi się za ciepło. ;:218

Sebek przepis mam nadzieję, kiedyś wypróbujesz. Podziwiałam twoje przygotowania do świąt. Pierniki piękne, przydałby mi się pomocnik do ozdabiania. ;:108 Dziś poczytałam wątek o wysiewach i już niektórzy nie wytrzymują. :roll:

Lucynko jak zima to niech ten śnieg spadnie i leży, a nie topnieje. :) Od wtorku znowu ma padać, wolę biel niż tą szarzyznę teraz. ;:222 Skoro nie ma go teraz, to specjalnie dla ciebie marcowy. :)

Obrazek

Małgosiu złotlin kiedyś mnie kusił, ale posadziłam inne krzewy i teraz już mało miejsca na takie duże okazy. Śnieg pewnie spadnie znowu, bo idzie ochłodzenie. Może jednak do świąt zrobi się biało. Pokazaliśmy Karolowi śnieg, był zdziwiony, ale brał do ręki i nawet się nie bał. :)

Sabinko dziś po śniegu nie został ślad, ale kolejny się chyba szykuje. Też róż nie okryłam, bo jeszcze za ciepło. ;:131 Jak zapowiedzą duże mrozy, to szybko usypię kopczyki, kompost mam przygotowany.

Małgosiu co roku dopiero po pierwszych przymrozkach wnoszę doniczki, tulipany zimna się nie boją. W gruncie przecież też zamarzają, jak są duże mrozy. ;:108 Jak projektowałam dom, to musiałam poczytać trochę, więc wiem, że u nas grunt zamarza na głębokość 80-100cm.

Gosiu ja się nigdy do takich szarych świąt nie przyzwyczaję. Powinno być biało, a raz na dziesięć lat może być szaro. :wink: Ostatnie prognozy pokazują kilka stopni mrozu, może i śnieg do nas zawita.

Jolu raczej dzwońce, bo są bardziej pękate, a trznadle raczej smukłe. ;:218 Mam nadzieję, że cebulki posadziłaś, było dwa dni ciepła i ziemia rozmarzła.

Izo derenie młode gałązki mają mocno czerwone, starsze już szarawe. Niestety mój posadzony pod płotem i źle widać kolor. Tak głupio go posadziłam, ;:160 a teraz za duży na zmianę miejsca. Może zimy były bardziej śnieżne, albo tylko jako dzieci pamiętamy te ze śniegiem, a innych nie. ;:131

Ewelinko choina ma bardzo intensywną zieleń. Na zimę, jak większość iglaków lekko szarzeje. Posadziłam malutkie rośliny i bardzo pięknie rośnie. ;:215 Muszę takie zapory robić, bo na moich polach wieje niemiłosiernie. Działka długością jest na linii wschód-zachód. To właśnie kierunek większości wiatrów u nas. Świerki serbskie maja już około trzech metrów, Szmaragdy ponad dwa i drzewa liściaste też latem trochę zatrzymują wiatr. Po czterech latach już widać różnicę. Śniegu ani śladu, żałowałam że nie kupiłam dodatkowych cebulek, mogłabym jeszcze posadzić. ;:306

Teraz tylko na pierwsze marcowe kolory czekamy. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego tygodnia. ;:4
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu mam nadzieję, że Em czuje się dobrze i powrót ze szpitala zakończy chorowanie. ;:168 Zdrowia dla Was. ;:168
zdjęcie irysów w marcowym śniegu fantastyczne! Teź chciałabym już ten śnieg a nie tę szaro burą chlapę co jest teraz. ;:222
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit

Jakie cudne wiosenne widoki, jeszcze tyle czasu trzeba na nie czekać :(
Bardzo fajne irysy ;:63 Zdrówka dla Was :D


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, co to za cudeńko? ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu M po zabiegu, ale wszystko dobrze, więc już jesteśmy spokojni. Do świąt wydobrzeje z pewnością. :) Może niech śnieg teraz nas pocieszy, a w marcu słońce nastraja optymistycznie. ;:108

Sebek masz tyle zajęć, że czas do wiosny minie z pewnością szybko. ;:173 Dzięki, ;:196 M jak każdy mężczyzna popanikował, :roll: ale już wszystko dobrze.

Basiu to biały wrzosiec. Kwitnie często już w lutym, jak nie ma śniegu. ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”