Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Basiu hortensje kwitną późno i to dla innych wada, dla mnie zaleta. Coraz mniej kolorów w ogrodzie, a one imponująco będą go upiększać nawet w zimie. Poza tym są naprawdę bezobsługowe. ;:215 Traw jest taka różnorodność, że każdy może coś wybrać i dopasować do swoich nasadzeń. ;:108 To część ogrodu, gdzie najwięcej traw, turzyce, dwie odmiany miskantów, rozplenice i czerwona Red Baron.

Obrazek

Anusiu miło, że ci się podoba. ;:196 Ogród tworzę metodą prób i błędów, pewnie jak wielu. ;:131 Wypracujesz sobie własny styl ogrodu. Ja podglądając inne rozwiązania, biorę z nich, to co uda mi się zrealizować u siebie. Płyty położyłam, bo to jedyna droga do ogrodu z tej strony domu. Żaden trawnik nie wytrzymał ciągłego deptania. Trawnik teraz zielony, ale to rzadkość u mnie. Trzy róże, to Artemis, a pojedyncza to Chopin. Obie niezawodnie kwitną. ;:215 Białych róż mam dziesięć, to mój ulubiony kolor. ;:173 Karol to mój wnuk. ;:167 Chciałbym być młodą mamą. ;:108 Kolejne dwie białe Aspirin, dopiero zaczynają kwitnienie.

Obrazek

Moniko to jeżówka Delicious Candy. Kupiłam bez kwiatów, dlatego tylko trzy. Jak jeszcze będą w szkółce z pewnością dokupię. ;:108 Tam gdzie bałagan, aparat rzadko dociera. ;:7

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Bajkowy, piękny ogród.
Nic dziwnego,że hortkom nie mozesz sie oprzeć.One takie cudne ;:167
Róze też pięknie jeszcze kwitną ;:108
piękna jesień !!
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknie u Ciebie,wszystko zgrane :uszy Hortensje są bezproblemowe,a róże trzeba się nachodzić koło nich.
Jeżówki Cię lubią,moje to mizeroty,już nie mam ochoty ich kupować,na początku ładnie kwitły,ale z roku na rok po prostu zanikają.
Szałwia omączona była i u mnie,czy ona kwitnie co drugi rok?
Wnuczek przesłodki,szybko wstał na nóżki,pewnie chce pobiegać po tak pięknym ogrodzie babci :D

Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cudowny czas u Ciebie nastał z kwitnącymi hortensjami ;:167
Trawy teraz też wiodą prym, hakone u Ciebie pięknie rosną, ja już miałam dwa podejścia i dwie klapy :(
Ciekawa jestem czy uda Ci się rozmnożyć Fireworksa, z moich nasion nic nie wylazło ;:185
Jeżówki też u Ciebie tłuściutkie, moje coś w tym sezonie szybko skończyły.
Karolek słodziak do wycałowania ;:138
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu nadrobiłam ostatnie strony bo pędzisz dużo szybciej niż ja mogę nadążyć :D
Kadry z oddali warte skopiowana w 100% jeśli ktoś ma takie areały jak Ty bo hortensje faktycznie bardzo się rozrastają i ja już mam dylemat , które zostawić przy chodniku bo lada chwila przejścia nie będzie. Do wiosny mam czas na myślenie ...
Do pełnych jeżówek dopiero zaczynam dojrzewać bo jakoś bokiem je omijałam a teraz widzę, że długo kwitną, sa niezbyt wysokie i pasują do wielu aranżacji. Mnie przydałyby się na hostowiska.
Czy próbowałaś prowadzić krzew perowskiej tak aby w sezonie nie był zbyt wysoki - pytam bo mam sadzonki i pomysł ale nie chcę się stresować w sezonie jak zasłoni mi rośliny te z tyłu.
Pozdrawiam fankę hortensji bo ja tez je kocham jak wiele innych krzewów zakwitających od połowy lata.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiejszy objazd szkółek spóźniony o tydzień. ;:108 Wyprzedaże zaczęły się w ubiegły weekend, a dziś już tylko smętne resztki bylin zostały. Miałam nadzieję coś ciekawego upolować, a skończyło się na trzech jeżówkach Secret Affair. Posadziłam jedną na czerwonej rabacie między berberysem, a cisem, dwie przy różach trochę dalej. Czy tam zostaną, nie wiem. ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 dzięki. ;:196 Jesień już w powietrzu i na rabatach, choć moje marcinki nadal w pąkach. :wink: Dopóki nie będzie przymrozków, to kolory jeszcze nas pocieszą. ;:215

Obrazek

Aniu Annes 77 zdecydowanie przyznaję ci rację. ;:180 Sobotnie prace przy różach ostudziły mój zapał do kupowania kolejnych. ;:108 Niektórym oberwałam większość liści, choć nadal mają sporo pąków. Natomiast hortensje stoją dumne i cieszą oczy. :) Uczę się pielęgnacji jeżówek i doczytałam, że trzeba je co 2-3 lata dzielić, bo zanikają. Jak nie wyginą zimą, zacznę niektóre rozsadzać wiosną. Szałwia omączona jest jednoroczna, zimy nie przeżyje. U mnie sama się wysiewa, więc mam dziesiątki młodych wiosną. Ograniczamy Karolowi zapędy do wstawania, bo przechodził rehabilitację barków i niewskazane stanie. Zresztą ma dopiero siedem miesięcy, to i tak za wcześnie na pionizację.

Obrazek

Zuza miło cię znowu gościć. ;:196 Sadzę kolejne hortensje i kupuję kolejne jeżówki. ;:173 Jedne i drugie piękne teraz, gdy coraz mniej kwiatów w ogrodzie. Hakone chyba lubi moją piaskową glebę. Kupiłam tylko dwie sadzonki, kolejne z ich podziału. Karol wycałowany co piątek, gdy jest u nas. Zawsze mamy pretekst, żeby dodatkowo od cioć forumowych wyściskać. :D M nawet się nie przyznaje dzieciom, że stale nosi go na rękach, pod pretekstem pokazywania kolorów i fruwających owadów w ogrodzie. ;:306

Obrazek

Krysiu pewnie hortensję Limelight przesadzę, jak rododendron zmieni lokalizację. ;:131 Z perspektywy ogród wygląda lepiej, niż z bliska poszczególne rabaty. ;:224 Ja mam nadzieję, że moje jeżówki odmianowe nie wyginą zimą. ;:218 Na razie jestem z nich zadowolona. Moja perowskia niestety wysoka, mimo przycięcia prawie przy ziemi. Rośnie przy samych Szmaragdach, więc nie zasłania innych roślin. Posadziłam odmianę niską, miała w tym roku około 40 cm. Może to jest lepsza wersja, na sadzenie między innymi bylinami. ;:218 Kolejne pięć z własnych siewek też zagościło na rabatach. To też bezobsługowa roślina, a bzyczki mają pożytek ze trzy miesiące. ;:108

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:63 ;:63 ;:63 za rabatki..
Objazdu szkółek zazdraszczam.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu skoro wróciłaś z rajdu po resztkach wyprzedażowych z takimi łupami, to zdecydowanie warto było! Piękne jeżówki. ;:180 Oby ochoczo się rozrastały.
Twoje zdjęcia pokazują jak zawsze pięknie skomponowany i uporządkowany ogród. Brawo!
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Alu dziękuję. ;:196 Jednak wiosną wybór jest w szkółkach większy. Teraz bardziej z ciekawości jechałam, żeby coś taniego kupić i testować :;230 w ogrodzie.

Aniu jeżówki mają biskupi kolor, mój aparat widzi je bardziej różowe. ;:131 Właśnie dla tego mocnego koloru je kupiłam. ;:108 Tylko obwódki sprawiają, że widać porządek, w środku, w wielu miejscach niekontrolowany chaos. ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Na twoim miejscu też nie mogłabym się oprzeć hortensjom, wszak piękne są u ciebie nieziemsko ;:215 Ale i wszystkie pozostałe również. U mnie rozchodniki jeszcze nigdy się nie wysiały :shock: Zazdroszczę luk na rabatach, ja już nie pamiętam kiedy takie były u mnie :;230
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu! Gdzieś nasze drogi juz się musiały skrzyżować, bo tak piąte przez dziesiąte Cię pamiętam. Staram się być w tych ogrodach, gdzie jest dużo kwiatów i fajny klimat.
Nawet dalie u Ciebie znalazłam, a moim punktem honoru jest propagowanie uprawy dalii w ogrodach celem rozsłonecznienia późnego lata i jesieni. :wink:
Hortensjowo i różowo u Ciebie, jaki to miły widok, a ogród zadbany - widać pracowite rączki! Powodzenia!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,śliczne jeżówki zdobyłaś ,znowu będą zdobić ten piękny ogród,świetnie wygląda rabata z Perowskią ,paczuszka od ciebie już do południa dotarła ,wielkie dzięki ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak zwykle pięknie u Ciebie ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”