Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jakie u Ciebie przepiękne, zimowe widoki ;:138 Te drzewa za Waszym ogrodzeniem wyglądają jak z bajki ;:167

Super masz wnusia ;:215 Ja ze swoimi chłopakami byłam raz na sankach dopiero, siedzieli obaj na jednych sankach, jak mocniej szarpnełam, bo wiechaliśmy w zaspę, to spadli obaj twarzami w śnieg :D Ile było płaczu, panikowania, ale mnie się tak śmiać chciało z takich rumianych buziek obsypanych śniegiem :D To są dopiero uroki zimy! Jeszcze nie raz w śnieg wpadną :D

Azalia Schneeperle, przepiękna ;:167 Kupię sobie taką ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dominiko jak chłopaki podrosną i częściej będą widzieć zimę, przestaną bać się śniegu. :) Ja zrobiłam eksperyment i posadziłam Karola w śniegu. Dopóki tylko rękami i nogami rozgarniał śnieg, to się cieszył. Jak buzią wpadł w śnieg, to się przestraszył, nie płakał, ale od razu kazał się brać na ręce. Zima z takimi widokami łatwiejsza do przeżycia. ;:108 To już druga moja azalia, poprzednia nie przeżyła pierwszej zimy. Bardziej pilnuję, żeby nie przemarzła. Na szczęście śniegu dosyć, więc śpi pod kołdrą puchową. :wink:
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ciut więcej masz śniegu niż u mnie. A jak u Ciebie z temperaturą? Oby szybko nie stopniał, bo ponoć kolejne mrozy nadchodzą. Karolek jeszcze polubi sanki i te widoki jak podrośnie. ;:108
Siejesz już coś?Myślałam ale jeszcze odpoczywam. ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i u mnie taka sama zima jak u ciebie...Pięknie z rana było jak jeszcze nikt nie podeptał ani nie pojeździł samochodami. Na ogrodzie to muszę naszej suni specjalne labirynty odśnieżać, aby miała jak chodzić...Śniegu więcej niż wielkość psa przewiduje... ;:306
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Spacerek z ;:167 wnukiem w takiej scenerii to sama radość! ;:333 Przypomniałaś mi Soniu nasze takie spacerki z wnuczkami...Tak niedawno jeszcze :roll: ...a dzisiaj to już pannice..kiedyś się mówiło podlotki...Czas leci nieubłaganie...Dzisiaj obserwowałam sąsiadkę,która tak niedawno wnuczki woziła a dzisiaj już wyjechała z prawnuczką ! Zszokowało mnie nieco! ;:oj
Śniegu u mnie nawet na chodnikach dużo ;:oj ...dzisiaj ciężko się było przebić chodnikiem przy drodze 'miejskiej" w południe , natomiast drogi osiedlowe ..kulturka pełna... ;:108 Ale zima swoje prawa ma ! Jest cudnie!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonio drzewa (szczególnie brzozy) w białej okrywie wyglądają bajkowo ;:173
Mieszkanie na odludziu to same zalety - nieprawdaż ? Cicho, nikt nie hałasuje, czyste powietrze... ;:108
To Twój jedyny wnuczek ? :) Na pewno miał super zabawę z dziadkiem na sankach :D


Pozdrawiam,
Seba :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,sanna z dziadziem to najpiękniejsza sprawa,bo bezpiecznie i cieplutko i powoli poznaje się uroki życia ,biała azalia piękna jak wszystko zresztą u Ciebie bardzo mi się podoba ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zima u ciebie też bogata jak i u mnie ,ale plusem tego jest to,że nam okrywa roślinki .Co prawda zaczynam mieć jej powoli dosyć,ale już jakoś zleci i ten czas zimowy i wiosna nas przywita.Na brak zajęcia pewnie nie narzekasz bo masz wnusia a czas przy dzieciach też szybko mija i do tego w ciągłym ruchu.Ciesz się wnusiem na maksa teraz bo wiosną będziesz musiała dzielić czas na wnusia i ogród.Pozdrawiam,miłego dnia :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

U Soniu u Ciebie to rzeczywiście zima na bogato. ;:215 Taką zimę to ja lubię.
Odszczekuję wieści o tym, że u mnie plucha. Nic z tego. Lekki mrozik a śnieg pada i pada. Jeszcze trochę i będzie jak u Ciebie. :uszy
Karolek jeszcze kilka razy wyskoczy z dziadkiem na sanki i polubi zimę bardzo.
Irysy bardzo mi się podobają. Gdyby nie ograniczała mnie przestrzeń, to chętnie wprowadziłabym kolejne odmiany.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit Zima u Ciebie "pełną gębą" , szkoda że Karolek jeszcze za mały, bo bałwanów to byście mogli nalepić całe stadko :lol:
Piękny masz ten widok zza płotu. I latem i zimą obraz jest cudny ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Fajna ta zima co? Z wnusiem można pospacerować, zawsze coś nowego zobaczy. Jeszcze chwilka i roczek Karolek skończy, dobrze liczę?
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne masz widoki, ogród przysypany śniegiem wygląda bajecznie. Karolek na sankach zadowolony ale chyba i zdziwiony.
Kłopot macie z odśnieżaniem dojazdu do domu, przy tych ilościach śniegu łopatą to ciężka praca, może warto byłoby sprawić sobie małą odśnieżarkę?
Do twojego ogrodu sarny nie wchodzą?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miło, że zaglądacie. ;:4 Pomroziło trochę znowu, o siódmej -12 stopni. Jutro miły dzień, sabat czarownic. Nie pracuję, tylko spędzam czas w miłym towarzystwie. :tan

Alu śniegu około trzydziestu centymetrów i od dziś znowu większe mrozy. Mam nasiona ciemnych traw, które trzeba wcześnie wrzucić do ziemi. Czekam jednak do lutego, ćwiczę cierpliwość. ;:306

Olu Twoja dama, jak kawaler siostry, po zaspach nie biega. :wink: Jednak taka ładna biel na wsi cieszy. W mieście już szaro i brudno.

Maryniu dziadek z tatą wozili Karola. My z synową patrzyłyśmy z piętra, tuje zasłaniają drogę, trudno było zdjęcie zrobić. W czwartek będę ciągnąć sanki z Karolem po raz pierwszy. :) Poczucie czasu jest takie skomplikowane. Dziś znajomy się dziwił, że mój młodszy syn ma już dziecko. Uświadomiłam mu, że w wieku 31 lat wypadało by zostać ojcem. Zdziwił się niepomiernie, bo pamięta go jako przedszkolaka. U mnie nadal czysto, ale w mieście już szarawo.

Seba bardzo lubię drzewa wokół działki, choć jak brzozy śmiecą, to czasem mam ich dość. Mamy jednego wnuka, dlatego taki hołubiony. :D Karol jeszcze nie rozumie zimy, zdziwiony, jak się go posadzi w śniegu.

Martuś dzięki. ;:196 M zakochany w wnuku, specjalnie każe go przywozić, bo w mieście takich warunków na sanki nie ma. :lol:

Beatko masz rację, że dla nas najważniejsze okrycie roślin. Śnieg najlepszym izolatorem, mam nadzieję, że dobrze przezimują, a wiosną będzie dużo wody w glebie. Na piaskach to bardzo potrzebne. Wnuka mam tylko raz w tygodniu i czasem wszystkich w niedzielę. Pozostałe dni sami się nim zajmują, mieszkają oddzielnie. ;:215

Aniu do ciebie też dotarła ładna zima. ;:333 Irysy lubię jak kwitną, ale jak zaczynają im zasychać liście już mniej. Przesadzam po kolei, może zmiana miejsca im posłuży i nie będą chorować. ;:218 Denerwuje mnie, że muszę używać chemii, żeby ładnie wyglądały.

Zuza na razie Karol boi się śniegu, zdziwiony zimą. :) Dwumetrowego bałwana widzę z okien u nowych sąsiadów. ;:108 Za płotem sarny i bażanty podchodzą blisko. Wysokie chwasty mają nasiona i sąsiad posadził w listopadzie młode żywotniki. ;:306 Cieszę się, że od pięciu lat mam ciszę i spokój i na razie nikt nie buduje domu za płotem. :heja

Małgosiu ładna zima doskonale wpływa na mój nastrój. :D Nawet nie mam ciągotek do wczesnych wysiewów. ;:224 Wnusio jutro kończy 11 miesięcy. Jak się nie bawi, to większość czasu wędruje wokół sprzętów lub ścian. Mam taki układ na dole, że można obejść całe mieszkanie wokół, nie otwierając drzwi. Już sobie wyobrażam, co się będzie działo, jak zacznie biegać. :roll: Raz w roku jakieś większe dzieci się pojawiają, to oszaleć można jak biegają naokoło.

Małgosiu megi1402 gmina nam odśnieża drogę, a podjazd krótki, garaż stoi 8 m od bramy. M nie zdąży się zmęczyć odśnieżaniem. :wink: Płot ma 150 cm wysokości, ale nigdy sarny go nie sforsowały. Mają tyle przestrzeni i zagajników wokół, że nie są zainteresowane moim ogrodem. :) Teraz buszują u sąsiada, który założył młody sad, posadził krzewy, ale nie ma ogrodzenia.

Moje pierwsze powojniki wielkokwiatowe.

Obrazek

Obrazek

Naparstnice też po raz pierwszy zagościły.

Obrazek

Obrazek

Pierwsza majowa róża NN.

Obrazek

Zadomowione

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”