Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonio ja też chciałbym rozmnożyć jedną różę i zrobić z niej różaną ścianę :D
Róże pryska się chemią ? ;:202 ;:oj Nie wiedziałem :oops:
Teraz trawy są w modzie ;:oj Wszyscy je kupują, sam się od nich uzależniłem ;:306 Pięknie komponują się z innymi roślinami.

To zdjęcie hortensji powinnaś sobie wywołać i oprawić w ramkę ;:131 Jest piękne ;:333
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zdrówka dla Ciebie a dla Karolka moc serdecznych życzeń i proszę młodzieńca mocno wycałować. ;:196
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ pędzisz tym swoim wątkiem ;:65 nie jestem w stanie nadążyć :;230
Twoje hortensje są już legendarne ;:180 Mi się podoba że do nich masz dużo traw. Nadają takiej lekkości i zwiewności rabatom. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś miło mi. ;:196 Może hortensje mi ładnie urosły, ale twój to dla mnie wzór dojrzałego ogrodu. ;:180

Aneczko niestety skończyło się antybiotykiem, do wirusów doszły bakterie i pałętam się kaszląca po domu. ;:160 Te zdjęcia robione są z północnego tarasu przy wejściu. Na nim jakieś siedzisko zawsze stoi, tam czytuję książki w upały i spoglądam na ogród.

Ewuś moja wiekowa mama, też jest zniesmaczona, że jakieś trawiaste chwasty sadzę na rabatach. ;:306 Trawy bardzo lubię, a mój syn uczulony na pyłki wcale się źle nie czuje, w czasie ich kwitnienia. Głównie za dolegliwości odpowiedzialne są nasze rodzime trawy, kwitnące latem. Miskanty i rozplenice kłoszą się jesienią, wtedy deszcze skutecznie ograniczają ilość pyłków w powietrzu. Jest też spora liczba traw, które nie pylą, najwięcej turzyc.

Basiu Limelight, to pospolita, stara odmiana, ale jest zarówno łatwa w uprawie, jak i kwitnąca ładnymi kwiatami. Ukorzeniaj patyki, albo kup jedną i wtedy szybciej doczekasz się ładnego krzewu. Z patyka po trzech latach też są krzewy z kilkunastoma kwiatami. ;:108

Małgosiu najstarsze hortensje już zostaną w takiej formie. Rosną na wąskich rabatach i jakoś nie mam ochoty dodawać drobnych bylin. Posadziłam w ubiegłym roku kilka pełnych orlików przy Limelight z cyniami, ale nornice sobie z nimi poradziły. Któregoś dnia leżały zwiędłe pędy bez korzeni. ;:223 Pojedyncza Limelight przy wejściu jest podsadzona runianką japońską.To zimozielona bylina, więc podoba mi się takie zestawienie, bo całą zimę łyse patyki hortensji sterczą z zielonego dywanu. Nornice ryją tunele, ale runiance to nie szkodzi, pewnie korzenie im nie smakują. :wink: Mania ukorzeniania owocuje co roku hortensją na pniu. ;:173 Już rośnie w gruncie pięć, a kolejne się ukorzeniają. Tak więc mogę je podsadzać bylinami, tylko nie zawsze mam pomysł jakimi. ;:224 Niestety nie mam czasu na wątek sprzedażowy, bo to wymaga solidności, dotrzymywania terminów, a nie jestem w stanie tego zapewnić ewentualnym odbiorcom. Chętnie się dzielę, ale tylko wtedy, jak mam czas lub gdy ktoś przyjedzie i zabierze. ;:108

Seba niestety róże wymagają ochrony przed chorobami grzybowymi, owadami, gąsienicami, mszycami, i innymi paskudztwami. :roll: Ja dopiero się uczę, a gorące lata sprawiały, że róże mało chorowały, więc nie musiałam za dużo pryskać. Co kilka lat zmieniają się mody ogrodowe. Bardzo się z tego cieszę, że teraz trawy stały się trendy, bo jeśli przeżyją zimę, to rosną bez żadnych zabiegów. Sadź hortensje, doczekasz jako młody ogrodnik, okazów 2-3 metrowych. To dopiero będzie widok. ;:oj

Małgosiu PEPSI dziękuję, ;:196 jutro Karola wyściskam. W niedzielę zaczął chodzić, zdążył przed rocznicą urodzin. :) Teraz dopiero trzeba go pilnować. ;:173

April kocham hortensje i chyba przesadzam z ich liczbą, :roll: ale są tak bezproblemowe, że trudno ich nie sadzić. Mroźna zima będzie testem dla moich młodych traw. Posadziłam ich sporo, czy przeżyją. :?: O starsze miskanty i rozplenice jakoś jestem spokojna, z pewnością dalej będą mnie cieszyć. W tym roku więcej traw brązowych posadzę, zobaczę na ile wpiszą się w moje już istniejące nasadzenia. ;:131

Zamknę wątek wrześniowymi obrazkami. Kolejny pewnie trochę później otworzę. Do waszych ogrodów oczywiście będę zaglądać, bo uzależnienie postępuje. ;:306 Dziękuję, że towarzyszycie mi w kolejnym roku zmagań z tworzeniem ogrodu. ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Moje wcale nie chorują - albo tego nie widzę ;:306 Tylko kilka razy zdarzyły im się mszyce na liściach - po za tym nic innego.
Tak, tak posadzę dużo hortensji - w końcu od Ciebie uzależniłem się :D
Sonio lada chwila będziesz otwierała nowy wątek - wiosna na horyzoncie ! Znowu zagoszczą do Twojego ogrodu piękne kwiaty i mnóstwo zieleni ;:173
Do zobaczenia w następnej części niebawem :wit


Pozdrawiam,
Seba :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”