Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzięki za dobre słowo i życzenia zdrowia. ;:4 Wczoraj mieliśmy przedwczesne urodziny Karola, ponieważ 18 lutego drudzy dziadkowie nie mogliby być obecni. Karol trochę oszołomiony zamieszaniem, w trakcie imprezy zasnął. :D U mnie nie skończyło się katarem, tylko poszło dalej i dzisiaj już pełne objawy zapalenia górnych dróg oddechowych. Jestem jednak twarda kobieta i już jutro pewnie poczuję się lepiej i wyruszę z domu. Nadal zimne noce, poniżej 10 stopni.

Ewelinko zimno przez ten wiatr jeszcze mocniej się czuje, więc dziś grzeję się przy kominku, w pokoju 25 stopni. :D Artemis chyba jako jedyna nie ma czarnych pędów, może przeżyje.

Mirko ja też gdzieś zgubiłam twój wątek, :oops: miło, że znowu się odnalazłyśmy. Pewnie w cudzych ogrodach wszystko szybciej rośnie. :wink: Jak będziemy mieć zdrowie, to wiosną z nowymi siłami ruszymy do upiększania rabatek.

Olu przecież to luty, ma być zimno, a nam się marzy wiosna. ;:306 Karol wydobrzał za trzy dni, a mnie pewnie cztery nie wystarczy. Obyś miała rację, że różami będziemy się cieszyć. Moje chyba w większości przemarzły, pędy czarne. ;:174

Lucynko wspominać róże miło, ale jeszcze milej będzie, jak przeżyją zimę i w czerwcu zakwitną. ;:108 U mnie chyba podobna częstotliwość infekcji, rzadko choruję.

Ewuś gdyby nie nasze optymistyczne podejście do ogrodów, to byśmy w nich nie pracowały. Tyle porażek, które nam się przydarzają, :roll: już by nas zniechęciło.

Aneczko pamiętasz dobrze, ;:168 urodziny były wczoraj tydzień wcześniej. Zdjęć nie mam, bo w restauracji było ciemno i nieciekawe. Jak będzie u mnie, to go pokażę. Niedługo już będziemy się hortensjami zajmować, dogodzimy im. :)

Mariusz pewnie hortensjowe zabiegi pokażę już w nowym wątku. :lol:

Aniu Anna11 zobaczyłam Majesty w ogrodzie jednej z forumek i od niej mam nasiona. To niestety jednoroczna trawa, ale spróbuję ją wprowadzić do ogrodu. Jak mi się spodoba, to zostanie. Myślę też o sadzeniu jej do donic na południowy taras, bo tam niewiele roślin wytrzymuje. Standardowo wysieję parę ostnic, bo nie wiadomo czy samosiejki przeżyją. Oprócz tego trochę jednorocznych: szałwię omączoną, cynie, złocień Maruna. Pewnie jak co roku jeszcze inne też wysieję, ale zwykle to spontaniczna decyzja. ;:306 Poza trawami, wstrzymuję się z sianiem do marca.

Aniu Annes 77 czasem się zdarza, że jak korzeń przeżyje, to da radę odbić. ;:108 Ja mam cztery samosiejki, dwie już dwa lata i dwie ubiegłoroczne. Może dłużej poczekać , ale posadzić samosiejki, łatwiej zaaklimatyzują się. ;:218 Wysiewy nas nakręcają, ale ja tylko trawy wysiałam i nadal ćwiczę silną wolę.

Dorotko nie znam się na różach, a Chopiny mam dwa uratowane ze szkółki, gdzie niszczały w doniczkach, odwdzięczają się kwitnieniem wyjątkowo. ;:215 Z pewnością nie jest to róża dla kolekcjonerów, ale ja nie mam warunków i siły na opiekę nad rarytasami. Posadziłam parę wytrzymałych i cieszę się jak kwitną. Artemis mam trzy, już je kocham, choć młode i pewnie nie pokazały swoich możliwości.

Seba już poczytałam wątek o rozmnażaniu róż i jak Artemis nie wymarznie do kopca będę ukorzeniać. :;230 To wyjątkowo obficie kwitnąca róża i rosła u mnie bez żadnych chemicznych zabiegów.

Iwonko masz rację, że już nam wiosna w głowach, ale luty to jeszcze miesiąc zimowy. Ciepła nie widać, chyba, że w kaloryferach. :wink:

Dorotko niestety ładne i egzotyczne rośliny, to nie dla naszego klimatu. ;:131 Kto jednak nam zabroni co roku się męczyć, żeby je wyhodować, ;:224 nie byłoby ekscytacji.

Sierpień to po czerwcu, mój ulubiony miesiąc, zaczynają rozkręcać się trawy i hortensje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widać, że na upartego masz jeszcze sporo miejsca między roślinami :D Ładnie wyglądają trawy, fajnie się wpasowują między inne rośliny, wyglądają jak niby taka mgiełka otaczająca pozostałe. Musze sobie koniecznie więcej takich traw dokupić ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dominiko kilka traw możesz sama wyhodować z nasion. Mam własne rozplenice, ostnice, turzycę włosistą, nawet miskant wysiałam z kupionych nasion. Trawy podkreślają urodę kwitnących, u mnie mimo ubytków, co roku ich przybywa. Już nie wypełniam szczelnie przestrzeni między roślinami, bo potem tylko z przesadzaniem problem. :roll: Dwie rabaty jeszcze nie zagospodarowane, to wsadziłam tam różne samosiejki. Mam nadzieję, że jedną już w tym roku uporządkuję. Zostanie mi jedna po warzywniku, który przenoszę w inne miejsce. Niestety zostają tam jeszcze truskawki, więc będzie miszmasz i jak zwykle jednoroczne, które się sieją bez umiaru. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, lipiec i sierpień to moje ulubione miesiące na działce. Wtedy jest najbardziej kolorowo, najwięcej motyli odwiedza kwiaty, mnóstwo bzykających się uwija. ;:215
Jednak w sierpniu już nachodzą takie niezbyt przyjemne przemyślenia, ;:108 że za chwilę jesień, a po niej zima. ;:224
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu na trzecim zdjęciu widać takie piękne wysokie hortensje z tyłu, co to za odmiany jeśli możesz zdradzić lub polecić jakieś takie wysokie :) potrzebowałbym 3 sztuki takie wysokie i dość zwrate do mojej wizji ;:224, ale żeby rosły wyższe niż 1 metr :)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja to bym się cieszyła, żeby niektóre jednoroczne siały się bez umiaru :lol: Werbena idealnie pasuje na rabaty z trawami, jest niesamowita, ale coś czuję, że u mnie jej nie spotkam po zimie. W warzywniku natomiast zostają ze mną nasturcje i nagietki. Ich nadmiar usuwam, bo zabierają mi miejsce, ale są tak ekspansywne, że z roku na rok jest coraz ich więcej. Podobno nasiona nasturcji są tak dobre, jak kapary, to może je wykorzystam.
Masz rację, czas kwitnienia hortensji to cudowny czas w ogrodzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko niestety sierpień, to już schyłek lata, choć kolorów dużo w ogrodzie. Mnie najbardziej męczą wtedy krótsze dni i chłodne wieczory i ranki. ;:174

Mariusz większość bukietowych hortensji rośnie powyżej 1,5 m. Moje pięcioletnie, najstarsze mają po 180 cm wysokości i tyle szerokości. Na zdjęciu jest już różowiejąca Vanilla Fraise i Limelight. Vaniika ma piękne, bardzo białe kwiaty, niestety wiotkie pędy i wymaga podpierania, bo po deszczu kładą się nisko. Limelight to terminatorka, sztywna, bezproblemowa, później traci biel, też przebarwia się na różowo. Na zdjęciu Limelight po lewej i w głębi. Dla porównania chodnik ma metr szerokości.

Już wiele razy pokazywane ujęcie moich najstarszych.

Obrazek

Małgosiu wiesz ile narzekań słyszycie wiosną, jak pielę samosiejki. ;:173 Żebym przynajmniej miała wokół jakieś zakręcone ogrodniczki, to by nie lądowały w większości w kompostowniku. Werbeny nie wycinaj, tylko zostaw na zimę, musi się wysiać. ;:108
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję ;:180 ehhh nic tylko zachwyt mi pozostaje patrząc na Twoje okazy, no ale lata też swoje robią :) ;:224 oczywiście zapisane odmiany :) szczególnie terminatorka ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Mariusz, to tylko pięć lat. :) Szybko zleci, sadź wiosną, jak tylko sadzonki będą mieć zielone listki. U nas można kupić Limkę po 16-18 zł. Warto zainwestować. ;:108
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,zawsze z euforią oglądam Twój ogród,jest doskonały,a hortensje masz tak cudne ,że brak słów,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zatem zdrowiej ;:196 a potem cyknij wnusiowi zdjęcie. Jestem ciekawa czy ten mały mężczyzna się coś zmienił od ostatniego razu. ;:224
Twoje hortensje oszałamiają a ścieżka przed domem zasługuje by mieć jakąś ławeczkę na której w drugiej cześci lata przycupniecie choć na chwilę, by napawać się tym widokiem. ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu hortensje przepiękne, a i trawy wyglądają bardzo dekoracyjnie ... dodają otoczeniu lekkości... Gdyby mojej babci ktoś powiedział, że będą je hodowane jako rośliny ozdobne w ogrodach, chyba by nie uwierzyła ;:173 Ja niestety nie mogę mieć zbyt dużo ich odmian ze względu na kwitnienie , co nie przeszkadza mi w zachwycaniu się nimi u innych ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu masz tak cudowne hortensje, że słów brak, a te które pokazałaś na zdjęciu, to wprost katalogowe piękności! Oczy nie idzie oderwać! ;:167 Limelight jest na mojej liście chciejstw! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”