Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Jak mijają święta?
Dzisiaj miałam rodzinkę, ale jutro planuje totalne lenistwo. Nikt nie przychodzi, nigdzie nie idę. ;:138
Pogoda dzisiaj była na początku fatalna. Padało, wiało, czyli nieprzyjemnie. Za to po południu zaczelo świecić słońce i od razu temperatura skoczyła w górę. Zrobiło się całkiem przyjemnie.
Niepokoją mnie prognozy, ale moze nie będzie tak źle?

Marto, dziękuję za życzenia ;:196
Ogródek nie taki zadbany, bo przez brak czasu i przez pogodę nie miałam kiedy wypielić. Chwasty się panoszą, ale trudno.
Czekam na lepsze dni

Monia, wiem, że lubisz gotować. Bywam w twoim wątku kulinarnym. Nie wiem jak Ty na wszystko znajdujesz czas. Dla gości lubię gotować. Może nie idę na całość, ale podobno nieźle mi wychodzi :D

Asiu, to kapryszenie mnie też wykańcza. Jest coraz lepiej, ale mimo wszystko menu mam ograniczone.
jeśli chodzi o tulipany, to ja mam zamiar wykopać te liście i powtykać w ich miejsce patyczek z czymś, co mi będzie przypominało, że tam mam posadzić cebule. Nowe miejsca też chcę tak oznaczyć.Będę wiedziała, że tam mogę kopać.
Jeśli wertykulator to tylko elektryczny. Reszta mozę wykończyć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Jeden świąteczny dzień za nami a pogoda byłą fatalna jak i u Ciebie. Z tymi obiadami to u mnie jest tak, że w sezonie nie chce mi się robić nic wymyślnego ;:306 . Robię tak jak Ty wszystko najprostsze ;:306 . Rodzina nie narzeka więc chyba nie jest tak źle ;:224 . Mimo brzydkiej aury wiosnę masz bardzo ładną i pojawia się coraz więcej koloru ;:333 . Mam nadzieję, że prognozy nie sprawdzą się i nie będzie przymrozków . Pozdrawiam i przyjemnego leniuchowania jutro Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Znalazłam cię i tutaj Małgoś :D U mnie w nocy porządnie przymroziło :roll: Wszystkie tulipany w głębokim ukłonie a miejscami pąki i liście całkiem szkliste :? Wyszłam na poranny obchód i tak mi się jakoś pomyślało o tobie ,zaczęłam szukać a tu proszę...16wątków ;:oj duże forum ma jednak swoje minusy ,można się tu mijać latami bo nie sposób zajrzeć wszędzie :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ewelinko, leniuchuję ;:138
Obeszłam ogród nawet miałam zamiar chwycić za łopatkę i powyciągać mlecze, ale powstrzymałam się.
Przecież miałam nic nie robić
W dodatku mimo słońca jest bardzo ostre powietrze, nie jest zbyt przyjemnie
Wróciłam do domu
Obiady to moja zmora. Nie dosyć, że wracam do domu bardzo późno, to od razu staję do garów
Owszem, czasem m. coś upichci, ale to są wyjątki.


Bejka ;:138
Jak miło Cię widzieć.
Zazwyczaj to wpadają znajomi na nowym forum :D , a tu taka niespodzianka.
To forum było moim pierwszym. Zostaję dla ludzi, ale ide też za ludźmi. Dlatego jestem na 3 forach, a odwiedzam jeszcze 2.
Też nie wiedziałam, że tutaj jesteś. Może czasem się mijałyśmy, ale jakoś nie skojarzyłam.


Od wczoraj siedzę nad planowaniem nowych nasadzeń. Nie mam do zrobienia całej rabaty, ale mam do upchnięcia tu i ówdzie kilka roslin, żeby zapełnić pustki. Najgorsza robota, bo trzeba dopasować roślinę do miejsca.
W dodatku mam jeszcze takie coś do uzupełnienia


Obrazek

Do tej pory rosnące tam jałowce skutecznie zasłaniały mnie przed sąsiadami. Akurat z tymi mam najmniejszy kontakt, a najbardziej w tej chwili jestem przed nimi odkryta. Nie wiem dlaczego, ale moje jałowce praktycznie przez wiele lat leżały. Chciałam je wyciąć, ale m. po przeczytaniu Sekretnego życia drzew, nie wyraził na to zgody.
Kupił podciągi i zaczął je prostować. Niestety wiele gałęzi sie nie nadawało i trzeba było je wyciąć, powstała taka dziura. Teraz musze posadzić tam coś szybko rosnącego, ale nie za dużego, bo jałowce ograniczają miejsce
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witaj Gosiu,a gdybyś posadziła tam choinę kanadyjską ,rośnie dość szybko ,lubi przycinanie ,ma takie ażurowe miękkie gałązki i super na cały rok zasłoni ten widok,bo cis też jest fajny ,ale rośnie wolno,ślicznie masz oporządzone rabatki,tylko ta pogoda opóźznia kwitnienie naszych roślin,pozdrawiam jeszcze świątecznie :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, pogoda nam dokucza tej wiosny, ;:223 a szczególnie naszym roślinkom. :(
Ja też dzisiaj leniuchuję po wczorajszym najeździe gości. Stara już jestem i coraz mniej sił, ale gości lubię u siebie, ponieważ nie znoszę nieustannego siedzenia przy stole. ;:306 Wprawdzie dzisiaj bolą nogi, ale na działkę się wybrałam w celu opatulenia maleńkich sieweczek w zimnym inspekcie. Dałam im kołderkę z podwójnej zimowej agrowłókniny.
Okazało się przy okazji, że także na otwartej powierzchni powschodziły niektóre wysiane wcześniej roślinki. One również dostały ciepłe ubranka. ;:224
Ciągle jednak mam nadzieje, że zapowiadanego mrozu jednak nie będzie.
Rano było blisko zera, :( może na tym się zakończy.... Oby. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Hej Goś, odpoczęłaś? Ja dziś też leniuchuję, odsypiam. Nawet dłuższy spacer był bo pogoda znośna, słońce ale chłodno.
W to odkryte miejsce posadziłabym jednak cisy. Odmiana Hicksi rośnie bardzo szybko. U mnie potrafi przyrosnąć nawet 20 cm rocznie. No i masz piękną głęboką zieleń. Choina kanadyjska jest blada i chyba za bardzo ażurowa a tobie będzie zależało żeby zasłonić ten kompostownik. Zresztą ja mam ostatnio fazę na cisy i mogę nie być obiektywna w tej kwestii ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Marta, a masz jakąś konkretną odmianę?
Czy one wytrzymują wywiejewo? Bo tam chyba bardzo wieje, jeśli jałowce zostały położone.
Co prawda myślałam o czymś kwitnącym, ale może to dobra myśl? Cały rok byłoby osłoniete

Lucynko, mam nadzieję, że nas te przymrozki ominą. Chociaz mam wrażenie, że właśnie mamy ogrodników
To chyba ostatni taki zimny czas. Także może to dobrze, że akurat teraz, bo potem będzie już spokój.
Gości uwielbiam. Także jak się zrobi ciepło zapraszam ponownie :D

Jola, faktycznie Ty ostatnio masz fazę na nie ;:306
Nie mam pojęcia co tam jeszcze wsadze, czekam cały czas na propozycje. Jak już pisałam Marcie myślałam, o czyś kwitnącym, w sumie zima mi nie zależy na zaslonie, bo nie chodzę do ogrodu, ale ta myśl, żeby się znowu całkiem oslonić jest bardzo kuszaca. A może podsadze jałowce cisami, a przed nimi posadze coś kwitnącego?
Bo na same cisy to tam jest za dużo miejsca


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Jak chcesz coś kwitnącego to tym bardziej cisy zrobią ci piękne tło. a przed nimi to co dusza zapragnie. Musisz pokazać szersze ujęcie, co już masz po bokach . Albo idziesz w kontynuację tego co tam jest albo robisz zupełnie nową rabatkę. Hortensja na tle cisów byłaby piękna. Jakaś ogrodowa, kwitnąca na tegorocznych pędach, zresztą sama nie wiem. Ja ostatnio idę w bezobsługowe rośliny bo już nie daję rady
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Hortensja ogrodowa to chyba za mała. To jest tył rabaty, przed tym miejscem jest jeszcze potężny jalowiec płożący , a przed nim jeszcze inne rośliny
Tam musi byc coś większego
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu hortensję bukietową. Albo jakieś powojniki. U mnie by padło na bukszpany, bo właśnie w sobotę okazało się, ze nie ma czego dodać do święconki... i została przybrana szczypiorkiem :D A dzisiaj powtykałam w doniczki zdobyczne gałązki bukszpanów, coby w przyszłości nie było takich wpadek.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Kasiu, bukszpanów mam sporo :D
Niestety one za wielkie nie rosną, a ja potrzebuje sporego krzaczka
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

To jest bardzo dobre miejsce na olbrzymie rododendrony, ale przygotować dobrze ziemię i wsadzić duże od razu.
Nie malutkie, które rosną latami.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”