Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu pięknie ;:215 ;:215
Kiedy u mnie tak będzie ?? :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Takiego kwitnienia róż można tylko pozazdrościć ;:138 Chciałabym żeby moje tak kiedyś kwitły. U mnie chyba jednak jest im zbyt zimno. Drugie kwitnienie dopiero się zaczyna i to pomaleńku. A Twoja Jazz ;:oj , o rety, jakie cudo ;:63
Dobrze, że chociaż byliny chcą u mnie rosnąć, dzięki nim mam wciąż kolorowy ogród :heja
Zachwycające masz te rabaty, a kamienna ścieżka jak zwykle jest numerem 1 :tan
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Goś, nie masz co narzekać. Masz jeszcze sporo koloru. Jest łagodniej niż pełnym latem, nie tak energetycznie ale nie możesz powiedzieć, że jest tylko zielono. Dobrze zaplanowałaś nasadzenia.
Ja też w piątek kosiłam trawnik. Jeszcze tyle ściętej trawy nie miałam. No i grzyby rosną, wystarczy z psem iść na spacer albo przejść się wgłąb działki. Lubię zbierać, nie lubię robić. Wywozimy raz do mamy ;:306
Trzymam kciuki za pogodę w sobotę. A po drzewka chyba pojedziemy 7 października bo dopiero wtedy mamy wolny weekend.
Do zobaczenia
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu dzielna jesteś ;:138 tą resztę czereśni bez problemu ogarniesz. Oby pogoda Ci sprzyjała.
Zwróciłam uwagę jak masz posadzone irysy. Sadzisz między innymi roślinami i to jest dobry sposób bo jak przekwitną zostają ozdobne szablaste liście i stanowią urozmaicenie do innych roślin. W zasadzie tak strasznie się nie rozrastają a nawet gdyby to łatwo je wytargać.
Ja ciągle mam dylemat. Może w przyszłym roku coś mi przyjdzie do głowy.
Zawilce masz obłędne u mnie wszystkie padły.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ależ Ci się rozrosła ta hostowa rabata pod iglakiem...
Ogólnie pieknie masz w ogrodzie. Zieleń taka soczysta i cudne kwitnienia roślin! Bardzo ładnie ;:138
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Margo2 pisze: Obrazek

Gosiu, czy to Rutewka ?... jeśli tak to jaka to odmiana ?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Teresko, ale przecież ogród masz już piękny
Czego Ty chcesz więcej? :D

Iwonko, chyba kwitnienie róż nie zalezy od chłodu. One potrafią kwitnąc do października
Raczej chodzi o nawożenie. Ostatnio zaczęłam wiosną stosowac obornik koński zmieszany z kurzakiem. Potem daję nawóz z dużą zawartością potasu. No i co roku wiosną podlewam całą działkę biohumusem. Już widzę różnicę w ziemi. Zawsze narzekałam na drugie kwitnienie. Widzę, że w tym roku jest ciut lepiej, ale nie tak jakbym chciała
Byliny są super. Dlatego coraz więcej ich sadzę. Też już zaczynam być zadowolona z efektu, ale jeszcze musze dopracować szczególy,
Ciesze się, że podobają Ci się moje rabatki ;:196

Jolu,
teraz znowu wraca do mnie kolor. Najgorzej było w sierpniu. Dlatego musze koniecznie posadzić dalie.
Z tymi grzybami na działce to masz super. U mnie grzyby też rosną, ale takie niejadalne. :roll:
Strasznie mi przykro, że się nie spotkałyśmy, mimo, że pogoda w sumie była super.
Ale to dobrze, że wczoraj odwołałam. Rano byłam nieżywa ;:306
Ale za to humor mi sie poprawił. Mam chęc do życia. Nawet dzisiaj wyszłam popracować na działeczce.
Było rewelacyjnie. ;:138

Elżbietko, chyba dalsze cięcie czereśni zostawię na zimę. Teraz już za późno, a na dokładkę te ciągle padające deszcze chyba nie sprzyjają cięciu.
Irysy uwielbiam. Mam już kilkadziesiąt różnego typu. Ale, że nie lubię sadzenia roślin grupami, czyli, albo róże, albo irysy, albo inne, mieszam je ze sobą. Dzięki temu przez cały sezon coś mi kwitnie w danym miejscu
Wiem, że to różom za bardzo nie służy, ale jakoś sobie u mnie radzą i to mi wystarczy
Do zawilców podchodziłam 3 razy. Dopiero za trzecim sie udało. Teraz rosną bezproblemowo. Podsypuję im przy sadzeniu trochę ziemi liściowej. Może to im pomogło.

Kropelko, rabat w tym roku bardzo mi się rozrosła. Dosadziłam kilka paproci, host. Mam nadzieję, że w przyszłym roku już będą wyglądały super.
Miło mi czytać takie słowa ;:196

Gabrysiu, to nie rutewka. To jest anemonopsis macrophylla. Należy do jaskrowatych
U mnie ładnie przezimował.

Dzisiaj nareszcie miałam czas na prace ogródkowe
Co prawda miałam wczesniej inne plany, bo umawiałam się z Jolą do Skierniewic, ale stwierdziłam, ze nie dam rady jechać. I w sumie dobrze się stało, bo dzięki temu skosiłam trawnik, posadziłam roslinki, które stały już jakiś czas
Żałuję tylko, że nie rozsypałam nawozu na trawnik. Akurat pięknie pada.
Posadziłam 3 chryzantemki. Maleństwa, ale stwierdziłam, ze to nie za dobry czas na ich sadzenie. Jestem bardzo ciekawa czy przetrwaja, a mam wrażenie, ze te maleństwa lepiej to zrobią niż duże rozrośnięte rośliny.

Ten rozchodnik w rzeczywistości jest ładniejszy
Ma niesamowity kolor
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, cudne jeżówki i róże, a wszystko na tle soczystej zieleni. Pięknie to wygląda!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Pięknie kwitną Twoje różyczki, Gosiu! ;:138 ;:138
Gdyby nie było tak dużo i często wody z nieba, z pewnością kwitłyby tak, jak sobie życzysz. ;:108 Może przyszły rok będzie bardziej łaskawy dla naszych roślinek. ;:218
Dobrej pogody i mniej pracy życzę, no i zdrówka oczywiście. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Cześć Gosiu! Anemonopsis?! Kwitnący?? Czy dbałaś o niego jakoś specjalnie? Ja swojego oddałam w dobre ręce, wyglądało na to, że za chwilę "zejdzie".
Meble wyglądają bardzo fajnie, cieszę się. I sosna podcięta też, zyskałaś sporo przestrzeni. Jestem zaskoczona, jak ładnie daje sobie tam radę tawułka.
Czy mi się wydaje, że wyprostowały się te odciągane w rogu działki iglaki?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu piękny kolor. ;:oj Mam podobny, będzie doskonale pasował odcieniem do Twojego. :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Czasami zdjęcia nie oddają rzeczywistego koloru roślin. Ale po tym rozchodniku i tak widać piękny żywy kolor.
Róże pięknie Ci kwitną. Jest co podziwiać. U mnie nie ma szału. Raczej pojedyncze kwitnienia. Jeszcze jeżówka Hot Lava ci kwitnie? Moja już przekwitna. Ale dobrze,że inne jeszcze kwitną. :)
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

A widzisz Gosiu... trochę mi to nie pasowało na rutewkę, ale jest tyle odmian, że zaryzykowałam pytanie... a skąd Ty takie cudeńko dorwałaś ?...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”