Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu rabata poszerzona, nowe nabytki posadzone, ;:138 to kiedy Ty leżysz na tych nowych meblach. :?: :wink: Mój M na początku tylko kosił i używał szpadla na moją prośbę. :) Teraz zdecydowanie więcej angażuje się w prace ogrodowe. Musisz swojego często chwalić, zawsze oznajmiam gościom, że razem pracujemy na taki wygląd ogrodu. ;:170
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosia, pochwałę mebelki ogrodowe i Twoje nowe roślinne nabytki. Widzę, że Ty tez zaczęłas poszerzać rabaty! Ja też korzystając z nawodnienia gleby przesadzamy i rozsadzam co się da. Bo w ogrodzie bardzo szybko wszystko zarasta i nie sposób tego ogarnąć bez całkowitych zian co jakiś czas.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Dzisiaj nareszcie trochę znowu popracowałam w ogrodzie. Wypieliłam i uporządkowałam przednie rabaty, skosiłam trawnik i kontynuowałam poszerzanie rabat. A raczej już nie samo poszerzanie co wyrównywanie trawnika. Od czasu do czasu wskakuje na drabinę i obcinam czereśnię. Nie chcę tego robić na raz, bo to trochę męczące zajęcie. Ręce ciągle w górze, ale nieźle mi idzie. Już połowa drzewa obcięta.

Maryniu
, cieszę się, że mebelki sie podobają.
Faktycznie oglądanie ogrodu z pozycji leżącej jest bezcenne. Własnie dzisiaj tego doświadczyłam odpoczywają między pracami. Od razu perspektywa się zmieniła :D
Koleżanki kiedy przyszły oblać mebelki stwierdziły, że siedząc na nich i patrząc na ogród, mają wrażenie, ze patrzą na obraz, bo kolumny od dachu dają fajne obramowanie.

Daysy, szkoda, że nie ma takiego widoku przez cały sezon. ;:173
Trzeba kombinować co by tu posadzić, żeby ciągle coś kwitło. Powoli chyba zaczyna już wyglądac tak jak bym chciała, ale jeszcze muszę nad tym popracować
Pastella ma fanów i kytyków. Ja na nią nie narzekam. Bardzo dobrze kwitnie, powtarza, kwiaty ma trwałe. Nie choruje. Może od czasu do czasu wypuści zbyt długi bat, ale to można zawsze przyciąć

Aniu, właśnie dzisiaj miałam okazję pierwszy raz podrzemać. Jak ja o tym marzyłam. ;:173
Ciepełko, słoneczko, ptaszki ćwierkają, a ja wyciągnięta na kanapce drzemię. Było super. ;:138

Soniu, właśnie dzisiaj sobie poleżałam :D
Uwielbiam siedzieć wyciągnięta na kanapie i patrzeć na ogród. Nie potrzebuję wtedy ani książki, ani laptopa, mogę tak siedzieć i siedzieć. O tym marzyłam cały czas. Rodzince udało się te marzenie spełnić.
A że czasami czegoś nie zrobię?
Zrobię później. Chociaż tak sobie uświadomiłam, że tej roboty to jeszcze mam. Musze pomalować wszystkie stare meble, bo stoją teraz na deszczu, więc muszę je zabezpieczyć. Do pomalowania są też donice na warzywnik i pot. Nie mówiąc o pracach typowo ogrodowych. Przecież te nie moga czekać. No ale poleżec tez trzeba, bo przecież trzeba nabrać sił na te wszystkie prace ;:306
Mój m. nie angażuje się w prace ogrodowe. Chyba, że o cos go poproszę. Niestety nie ma za dużo czasu na takie prace. Wolę jak coś zrobi w tym czasie w domu.

Mariolu, już miałam nie poszerzać rabat, miałam takie silne postanowienie, ale się złamałam :D
Własnie to rozsadzenie mnie sprowokowało. Przecież te rośliny już się dusiły. Trzeba było to zrobić. A że przy okazji zyskałam trochę miejsca na nowe roślinki .... ;:224

Jak już pisałam trochę popracowałam dzisiaj, ale się nie przepracowałam. Było akurat. Takie dni lubię najbardziej.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, czasami wątek musi zwolnić, żeby wolnoczytający mogli nadrobić ;:306
Podobają mi się meble ogrodowe, ale czy będziesz z nich korzystać :uszy
Pomysł z zasłonami na tarasie super, zwłaszcz, że to pomysł M.
Wybieraszsię do Skierniewic?
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

:wit
Mebelki super, tylko jeszcze kawka i pozycja horyzontalna ;:224 tylko która z nas sobie na to może pozwolić :? Ja dwa lata temu od moich koleżanek dostałam leżak na taras. No i właśnie...leżak super ale skorzystałam z niego może kilka razy. Jak już się umoszczę to widzę co trzeba uszczyknąć, przesadzić, opielić...itd...
Gosiu w tle Twoich rabat widzę chyba jakiegoś kłosowca? Bardzo ladnie wygląda, znasz może nazwę?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ho,ho, Gosiu, jednak uszczupliłaś nieco dopiero co tak pracowicie wykonywanego i pielęgnowanego trawniczka. ;:63
Ciekawe roślinki sobie zakupiłaś. ;:333 Zarówno jeżówkę i floksa. ;:63 Fajnie tak obserwować, co z tego wyrośnie bądź jak się toto zmienia. :roll:
Mebelki to już inna para kaloszy, bo nie zakwitną, ale za to pozwolą w bardzo wygodnej pozycji odpoczywać po pracy na werandzie wśród rabatek pełnych różnorodnego kwiecia. ;:138 ;:138
Spokoju w pracy Ci życzę ;:167 i by to, co wisi, nie spadło jak grom z jasnego nieba. ;:185 ;:185 Niech sobie wisi i powiewa. Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu i ja podziwiam Twoje nowe zakupy zarówno te roślinne jak i mebelki ;:215
Marzą mi się takie mebelki - może kiedyś i ja będę mogła z takiej pozycji podziwiać swój ogród :D
Cały ogród dopieszczony ;:180
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, mebelki wspaniałe ;:215 Fajnie jest trochę poleżakować i powdychać zapachy lata. A podziwianie ogrodu z tej pozycji na pewno jest bardzo przyjemne ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Świetna ta wielokolorowa jeżówka, bo że nie powiedziała ostatniego słowa, to pewne ;:63 W jednej kępie tyle kolorów, to będzie wyglądać super. Jak mi taka wpadnie w łapki, to na pewno jej ulegnę ;:108
Rodzinka widać zna Twoje marzenia i chętnie je spełnia. Taka rodzinka, to skarb ;:138 Dzięki temu możesz dłużej przebywać w swoim ulubionym miejscu i mieć na ogród oko ;:196 Mebelki doskonale wpasowały się w taras, są śliczne. Nawet nie mogę sobie o takich pomarzyć, bo co ja bym z nimi zrobiła? Chyba, że piętrowo ustawię na balkonie :;230 Ale wtedy to już nawet pies się tam nie wciśnie....
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Aniu, oczywiście, że mam czas na wylegiwanie się na mebelkach.
Ostatnio stwierdziłam, że ogród nie musi być wypieszczony. Najważniejsze jest moje samopoczucie.
A ono wymaga poleżenia :D
Na razie nie mam pojęcia czy będe w Skierniewicach
Pewnie zdecyduję w ostatniej chwili.

Jolu, ja sobie pozwalam na taką pozycję ;:224
W tym roku mam totalnego lenia. Pracuje w ogrodzie tylko sporadycznie. I powiem Ci, że oczywiście mam trochę pielenia, obcinania kwiatów. Ostatnio od tygodnia popołudnia spędzam na czereśni. Ale najczęsciej pracuję tylko godzinkę dziennie. Ogród jakoś sobie daje radę. Najgorszy u mnie okres to wiosna. Potem już jest lepiej.
To chyba zaleta tak gestego sadzenia ;:173

Lucynko, uszczupliłam, ale naprawde odrobinkę. Nikt nie zauważy ;:173
Roślinki kupiłam na Kobylińskiego. Wiem, że Ty nie lubisz tego sklepu, ale dla mnie to najlepszy sklep w Płocku.
Mają zawsze fajne roślinki i w bardzo dobrej kondycji.
Teraz mogę naprawdę odpocząć na tarasie patrząc na swoje rabatki. Bardzo mnie to relaksuje. Mogę tak siedzieć i siedzieć nic nie robiąc. Ten rok był dla mnie bardzo cięzki psychicznie. Potrzebowałam takiego wypoczynku i jestem wdzięczna rodzince, że mi go zafundowała.
Mam nadzieje, że Twoje życzenia się sprawdzą ;:196

Teresko, na pewno i Tobie kiedyś uda się takie mebelki kupić. Tylko najpierw masz wązniejsze rzeczy do kupienia.
Trzymam cały czas kciuki, żebyś jak najszybciej mogła się cieszyć ogrodem na co dzień.
Ogród nie jest dopieszczony, jak pisałam dziewczynom wczęsniej w tym roku mam totalnego lenia. Ale i tak nie jest źle.

Dorotko, nawet nie wiesz jak perspektywa się zmieniła po zmianie mebli. Jakbym zobaczyła zupełnie inną rabatę. Patrzę na nią i patrzę i napatrzeć się nie mogę. Wrażenie potęguje jeszcze obramowanie z kolumn i dachu tarasu
Jakbym patrzyła na obraz. Dlatego teraz ciągle siedzę na tarasie ;:173

Iwonko, ja wiem, że Ty nie masz możliwości cieszenia się takimi meblami. Zawsze współczuję osobom, które nie mają ogrodu przy domu. Podziwiam za determinację i siły. Ja na pewno bym ich nie miała, żeby jeździć po pracy na działkę.
Ale może jeszcze kiedyś Ci sie uda mieć własny domek? ;:196
Jeżówka okazało się, ze kończy kwitnienie różem


Obrazek

Obrazek


Od tygodnia siedzę na czereśni. To wysokie drzewo, więc prace rozkładam w czasie, bo i trzymanie rąk w górze przy cięciu nie jest fajnym zajęciem. Połowa zrobiona. Dobrze, że ostatnio pogoda sprzyja. W międzyczasie daje wyrównuję trawnik i pielę. Co prawda pielenia u mnie o tej porze roku jest mało. Więcej mam roboty z wycinaniem przekwitniętych kwiatów
Nasadziłam tego sporo :D
Ale akurat to mi nie przeszkadza.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To zdjęcie z 18 sierpnia. Tutaj widać, że powinnam coś dosadzić, żeby kwitło, bo mam tylko zielony kolor. Czyli znowu zmiany. Ale już mam plan. Dosadzę kilka dalii. Nie wzięło mnie na nie, ale stwierdziłam, że to pewniaki w kwitnieniu o tej porze roku. I nawet jeśli ich nie uda mi się przetrzymać przez zimę, wiosną dokupię nowe. Widzę po tych posadzonych wiosną po raz pierwszy jak pieknie kwitną

Obrazek

Obrazek


Poza tym musi być więcej astrów
Obrazek


Obrazek

Obrazek

No i może jeżówki?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnym razem będą róże ;:173
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Małgosiu,
Oczywiście, że posadź dalie!
Są piękne i niezawodne właśnie o tej porze, gdy niewiele już kwitnie. Występują we wszystkich kolorach świata, więc znajdziesz takie, jakie Ci najbardziej odpowiadają.
Horyzontalne spojrzenie na ogród bardzo mi się podoba i bardzo Ci się należy po pracy, która wygląda na dość (przepraszam za wyrażenie) upierdliwą.
Rozkoszuj się ogrodem tak długo, jak się da. I nie zleć z tej drabiny na czereśni! :twisted: :twisted:
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Cześć, Margo!
Ale Ci dogodzili tymi meblami ;:oj. Nie są w moim guście, ale wierzę, że wypoczywa się na nich świetnie. I jakie dobre wytłumaczenie lenia ;:224.
Ogrody mają jedno główne zadanie: dawać ogrodnikowi zadowolenie. I Twój to sprawia. A że dodatkowo osiągasz to zadowolenie w pozycji horyzontalnej, nie zaś w kucki lub z wypiętym przy pieleniu tyłem, to tylko plus dodatni.

;:136 Jagi
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Nic dziwnego Gosiu że jesteś z tych mebelkow zadowolona. Są takie fajne i śliczne. I na pewno wygodne.
Najpierw pochwalę mnogość różnych odmian jwziwek. Śliczne wszystkie. Hortesje też już przyciągają wzrok .
Świetnie się prezentuje ta rabata z mnóstwem rożnych roślin.
Z zurawkami i chryzantemka. Chyba taką samą mam.
Powiekszasz też rabaty. Człowiekowi zawsze mało I mało tych roślin. ;:306 Ja też tak mam.
Werbena taka piękna duża co urosła. ;:215
Dalia kochane też pieknieja i cieszą ;:108 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”