Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu u Ciebie jeszcze kwitną róże ?, moje już przekwitły wczoraj ścięłam ostatnie przekwitnięte teraz czekam na nowe kwitnienie .
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ja także rzadko zaglądam na forum, jeszcze rzadziej piszę, ale do starych znajomych zawsze trafiam. Gosiu, to wszystko, co pokazujesz w swoim ogródku, jest tak swojskie i sympatyczne, że czuję się tu, jakbym od siebie nie wyszła.
Biały, rozkwitający floks powalający. Pozdrawiam serdecznie.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Margo2 pisze:
Obrazek


Obrazek
Gosiu, te dwie kompozycje są super ;:oj Tak się zastanawiałam gdzie godnie posadzić rutewkę od ciebie i chyba teraz będę ją przesadzać do Comte de Ch. ;:306 bo jest efekt WOW. Jakie to dzwonki rosną pod spodem?

No i chyba przeproszę się z ostróżkami skoro one TAK wyglądają ;:167

Daj znać kiedy będziesz w ZP, to może zajrzysz na kawę ;:333 Też bym się tam przejechała ale jakoś samej mi się nie chce. Niby żadnych więcej zakupów nie planuję, poza jedną jeżówką Green Jewel, którą mam pomyłkową (wyobraź sobie, trafiła mi się jakaś żółta ;:223 ) Ale lubię po prostu pospacerować wśród roślin ;:65

Nowa, zielona rabata zrobiona perfekcyjnie ;:333 Ja bym nawet poszła dalej i wysadziła tawułkę arendsa, bo odruchowo skupia na sobie wzrok. Zieleń to jest to ;:63 Wśród pozostałych, barwnych rabat, jest jak wisienka na torcie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witaj :wit . Dawno u Ciebie nie byłam ale tak jak Ty walczę z brakiem czasu. Może mam go odrobinę więcej niż Ty ale nie sposób ogarnąć wszystkiego ;:185 . Podoba mi się Twój plan uspokajania rabat chociaż lubię kolorowo to jednak u Ciebie pasuje takie stonowanie ;:108 . Zdjęcia może i historyczne ale bardzo ładne ;:333 . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Nareszcie weekend ;:138
I nareszcie spedzam go w domu i to z m. co jest bardzo wielką rzadkością. Dlatego dzisiaj i jutro żadnych gości.
No i będę miała okazję do zregenerowania sił przed kolejnymi spotkaniami, a te już sie szykują, bo w urlopie trzeba przecież nadrobić zwiedzanie ogródków.

Aniu, ja zdjęcia robię, ale tak jak piszesz nie mam czasu na odpowiedzi. Musze nadrobić zaległości w Waszych wątkach. Kiedyś byłam raz w tygodniu. Teraz niestety raz w miesiącu, a i to nie. ;:185

Gosiu, tylko, że ja nie mam czasu na pracę w ogrodzie. Praca zawodowa w tym roku pochłania mi cały czas. Mam nadzieje, że to kiedyś się uspokoi.
Ja kocham kwiaty. Uwielbiam takie stonowane ogrody, ale nie wiem, czy długo bym w nim wytrzymała. Nosi mnie. Dlatego dla uspokojenia rabat ograniczam kolory i powoli też gatunki. Zostawiam te, które się sprawdzają.
Ta rabata pod sosną jest wyjątkiem.

Elwi, pamiętam lata, kiedy codziennie coś robiłam w ogrodzie. Nie mówiąc już o zmianie trawnika. Przecież zajęło mi to bite 2 miesiące, sam tył. No i miałam co chwilę inną wizję rabat. Teraz jestem na tyle zmęczona, że zmuszam się do wyjścia do ogrodu. Chociaż ostatnio powoli się to zmienia, bo i w pracy jakby lżej.
Z jednej strony gliny nie zazdroszczę. Z drugiej troche mi by sie przydało.
Jednak w tym roku jestem zadowolona z moich piasków. Woda rewelacyjnie wsiąka, nic nie gnije. Wiem już tylko, że na takiej ziemi trzeba więcej nawozić. Więc sypię co sie da.

Aniu, floksy sa młodziutkie. Dopiero w przyszłym roku mam nadzieje, że pokażą swoje piękno. Własnie takich roślin pełni lata mi brakowało, kiedy róże przekwitły.
Zawsze ładniej wyglądają rośliny posadzone w dużej grupie, ale ja ze względu na to, że nie umiałam wybrać jakie rośliny chciałabym mieć u siebie, a chciałam miec wszystkie sadziłam pojedyncze sztuki. Dlatego jest wrażenie bałaganu, ale nic to. :D

Geniu, jak pisałam to zdjęci historyczne. W większości róże juz przekwitły i szykują się do ponownego kwitnienia. Teraz czas bylin ;:196

Iza, bardzo się cieszę, że czujesz sie tutaj jak u siebie. Własnie o taki efekt mi chodziło. ;:196

Jolu, pamiętaj, że masz co najmniej jeszcze jedną :D
Nie wszystkie ostróżki tak wyglądają. Pozostałe wyrosłe wielkie, ale wywracały się. Jedynie ta liliowa była mała i zwarta. Cudowna.
Na razie nie wybieram się do ZP. Zakupy na ten rok zakończyłam, chcoiaż nie przeczę, ze ja też lubię połazić między roslinkami.
Mam wykopac tawułki?
Ale ja nie mam gdzie ich posadzić. Muszą tam rosnąć. Przynajmniej na razie, póki mi cos znowu się nie odwidzi
Na razie nie mogę doczekać się kiedy paprocie porządnie urosną.
Z tymi kompozycjami różnie bywa. Staram się, ale sama wiesz.
Dzwonek to dzwonek poszarskiego. Chcesz?

Ewelinko, czas jakoś w tym roku wyjątkowo szybko umyka. Już jest połowa sezonu, a ja nawet nie zdazyłam nacieszyć się ogrodem. Ale nie narzekam za bardzo. Trzeba sie cieszyć, ze w ogóle ogród jest i można z niego korzystać.
Wydawało mi się, żę Ty też lubisz ograniczoną paletę barw. Ze zględu na mnogość gatunków musiałam zastosowac to kryterium/ Chociaz teraz na rabacie króluje żółty. Nie mam sumienia wywalić cudownych liliowców. Teraz kiedy prawie nic nie kwitnie one robią całą robotę. Całe szczeście, ze są żółte a nie czerwone ;:306


Pokażę Wam dzisiaj co dostałam od mojego m.
Otóż od jakiegoś czasu narzekałam, że na naszym tarasie nie można popołudniami przyjmowac gości, bo słońce świeci im prosto w oczy.
Tydzień temu m. sprezentował mi zasłony swojego pomysłu.


Obrazek

Obrazek

Wymyślił, że zrobi je dłuższe, zawinięte, żeby w razie potrzeby albo odwijać i mocować śledziami do trawnika, albo w podwinięcie wkładać np szczapy drewna jako obciązniki podczas silnego wiatru.


Obrazek

Teraz czekam na leżankę i będe zadowolona ;:306

I troche mniej historyczne zdjęcia


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Małgosiu masz rację, lubię ograniczoną paletę barw ale też nie potrafię z tego żółtego do końca zrezygnować ;:173 . Mam taką jeżówkę Alohę, która mimo, że jest żółta tak cudnie kwitnie, że nie wywalę jej za żadne skarby. Poza tym ostatnio coś mnie nosi ku pomarańczowemu ;:oj . Nie chodzi mi o taki żarówiasty pomarańcz ale jednak . Coś najwidoczniej mi się w tej palecie barw zmienia ;:306 . Kto wie co to będzie za kilka lat ;:oj . Prezent od eMa bardzo pomysłowy ;:333 . Zdjęcia bardzo ładne, zwłaszcza liliowce i floksy ;:333 . Pozdrawiam i dobrej nocy życzę :wit .
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Bardzo fajny pomysł z tymi zasłona, pochwal Wojtka :D z niedoczasem mam tak samo jak Ty niestety. Dziś może coś uda się mi zrobić w ogrodzie choć na razie mokro a przydałoby się zrobić oprysk profilaktyczny na róże.
U mnie w warzywniaku wysiade się słoneczniki i wyglądają tak uroczo, że mimo koloru żółtego nie mam serca się ich pozbywać.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

:wit Fajne zasłony - ja też sobie chcę sprawić na taras, bo jak grzeje mocno słońce, to trudno wysiedzieć przy porannej kawie, a my tak lubimy tarasowa kawkę ;:224 Czekaliśmy na elewację, ale teraz już można montować karnisze :D
Masz śliczne floksy ;:333 Co to za biała róża z fioletowymi bratkami?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ewelinko, czyli jesteśmy podobne :D
Lubię takie same kolory co Ty, ale ostatnio żółty mi nie przeszkadza ;:224
W sumie przypadkiem wszystko się ułozylo. Kiedy kwitną róże są moje ulubione kolory. Kiedy przekwitają wchodzi do gry kolor żółty, ginie kolor różowy. Przekwitną liliowce znowu zaczną kwitnąć róże. Przypadek czasem daje fajne rozwiązania.

Asiu, pochwały przekazane ;:173
Opryski mam w ogóle nie zrobione. Nie wiem, czy w ogóle w tym roku zrobię, ale powinnam, bo mączniak i plamistość szaleje.
Pozbyłam się żółtego nachyłka i rudbekii, bo stwierdziłam, że za dużo tego żółtego, ale liliowców nie umiem się pozbyć.

Monia
, moje zasłony zawieszone zostały na lince metalowej. M. wymyslił cały system. Ja rano mam zawsze mało czasu. Zazwyczaj na taras nie wychodzę, a mam wtedy cudowny cień. Za to po południu na tarasie jest żar. Zasłony już dzisiaj zostały wypróbowane. Przydały się ;:138
Biała rózyczka to Green Ice


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowce powoli przekwitają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, która to róża zrobiła się taka zielona ? ;:oj
Lubię takie ;:108 Kiedyś była w sprzedaży róża Meillanda Green ... coś tam, ale się na nią nie załapałam, a teraz nie ma ;:185
Fajne zasłony, szczególnie zmyślne, że można je zaczepiać do trawnika albo obciążać ;:215 Wielkie brawa dla eMa ;:63
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Historię na zdjęciach przedstawiłaś pięknie ;:63 Jeżówki, lilie, liliowce urozmaicają rabaty.
To nic, że nie na bieżąco, w końcu nadrobisz ;:108
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

O ;:oj doczekałaś się zasłon. Ale fajnie.
przyszło mi od razu do głowy, że jak dasz jakieś tyczki (takie jak do namiotu, aluminiowe lub np bambusowe) mocując do tych oczek na dole, i wbijesz w trawnik, to za jednym zamachem masz też zadaszenie przedłużające i powiększające taras ;:215 Wielofunkcyjna ta zasłona ;:215

Dzwonek poszarskiego... no kiedyś miałam ale mi zanikł. Jak sobie nie kupię do tego czasu, a twój się mocno rozsieje, to chętnie sadzoneczkę przygarnę. Ja ostatnio mam ogromną fazę na dzwonki. No i właśnie na rutewki. Była u mnie przyjaciółka i tak jej się spodobała rutewka Delaveya że jej na imieniny taką kupiłam :;230 I pomysł na prezent załatwiony, kłopot z głowy :heja Lubię jak ktoś prosto formułuje swoje potrzeby ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, pomysł eMa na zasłony ;:215 Nie ma to jak zmobilizować swoją drugą połówkę gadaniem :;230 Od razu działa ;:183
Super kolekcja liliowców ;:333 A jak tam radzą sobie z upałami róże? Ostatnie dni są dla nich dosyć ciężkie, prawda?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”