Ogródek Gosi cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Moje irysy tak szybko przekwitły, że prawie nie zdążyłam ich zobaczyć. Jednego dnia były, a za dwa dni już wszystkie przekwitnięte. Co prawda mam tylko dwa, ale mimo wszystko mogłabym się nimi choć trochę nacieszyć. Sporo ich masz, ten biało niebieski najbardziej intrygujący ;:oj
Ciągle masz kolorowo ;:63 U mnie właściwie już po tulipanach i na kolejne kwitnienia będę musiała trochę poczekać.
Dłuższa doba? To i ja poproszę ;:180
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Te biało niebieskie iryski mi również wpadły w oko ;:215 Chyba ci ich kiedyś ukradnę kawałek, jak się już rozrosną ;:306
Zdjęcie Flesza ukrytego w kalinie rewelka ;:215 :;230
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Margo2 pisze: Aniu, to dziwne, że irys się nie pokazał. przecież tak naprawdę to on jest widoczny cały czas, bo sadzi się tak, żeby korzenie było widać. A może za głęboko wsadziłaś?
Małgosiu, prawdą jest, że sadziłam irysy pierwszy raz, ale 2 rosną (chociaż tylko jeden zakwitł ;:204 ), a trzeci się nie ukazał mym oczom. Starałam się posadzić płytko, ale ziemią je zakryłam, więc nie było ich widać... ;:24 Muszę z ciekawości pogrzebać i zobaczyć w jakim stanie jest ten trzeci korzeń.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Ewelinko, nie można robić nic na siłę, bo tak jak u mnie grozi to kalectwem ;:306
Po trawniku troche mi sie stan zdrowia pogorszył. Muszę iść na rehabilitację
Kalinę polecam. Ma cudowny zapach. Fakt, że krótko kwitnie, ale zapch ma intensywniejszy niż bez. Czuć ją z daleka.
Z tym słoneczkiem, to spoko, tylko od czasu do czasu mógłby popadać deszcz. Podlewam już od piątku.

Soniu, dlaczego bródkowe sobie nie radzą? To w sumie bezobsługowe rośliny, przynajmniej u mnie. Chociaż mam i ja takie, które u mnie nie zakwitły już któryś rok z kolei. Napisz co im dolega.
U mnie życie towarzyskie zawsze było bardzo intensywne. Mam bardzo dużo znajomych. Nie mam kiedy się z nimi spotykac. W ten weekend wyjeżdżam do zielonomaniaków i do szkólki Zielone Progi przy okazji. No, ale cały weekend w plecy.

Iwonko, irysy niestety krótko trzymają kwiat. Dopiero jak się kępa rozrośnie i mają kilka kwiatków rozwijających się w różnym terminie robi wrażenie. Za rok będzie już miała co podziwiać.
Ja zawsze mam coś kwitnącego. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez kwiatów. Jeszcze nie ma takiego efektu jak bym chciała osiągnąc, ale powoli zaczynam mieć to o czym marzą.

Jolu, kradnij. ;:224

Aniu, korzonki nie moga być zakryte ziemią. Muszą wystawać na wierzchu. Może uda mi się zrobić zdjęcie poglądowe, to pokazę. Muszą być tylko w połowie zakopane. Tamten korzeń prawdopodobnie zgnił

Dzisiaj dokończyłam widłowanie trawnika. Wydaje mi sie, że po wczorajszym podlewaniu tam gdzie widłowałam wczoraj trawa jakby lepsza była. Ale zaczynam podejrzewac też, że winne takiemu stanowi rzeczy są też mrówki. Odkryłam kilka gniazd. Wczoraj rozsypałam 3 torebki proszku na mrówki na rabatach, ale nie pomyślałam, że i na trawniku trzeba. Koniecznie muszę dokupić.

Nie wszędzie mam zapełnione rabaty. Tutaj nadal świecą pustki. Szukam pomysłow na ich obsadzenie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitł mój tegoroczny nabytek. Jak zwykle nazwy nie pamiętam. Mam gdzieś zapisane


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Rozkwitł ci Calsap ;:167 Cudnie wygląda z niezapominajkami. Ja kupiłam w tym roku trzy takie rh i obsadzam je przywrotnikiem. Mam nadzieję że w przyszłym roku też mnie zachwyci, bo w tym już przekwita. Tak to jest z podpędzonymi roślinami ;:131
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu urzekly mnie te twoje cuudnie biało -niebieskie iryski.
I rodek biały śliczny.
Ja jakoś za białą nie przepadałam. A ona jest piękna :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Witaj Małgosiu :wit . No właśnie nic na siłę . To aż tak Ci ten trawnik dał w kość ?? Zdrówka w takim razie ;:168 . Wspaniale wyglądają te chmury niezapominajek ;:138 . Puste miejsca na pewno czymś fajnym obsadzisz ;:108 . Na razie wstrzymuję się z sadzeniem krzewów ale o kalinie pomyślę przy obsadzaniu drugiej części działki. Iryski bajeczne ;:167 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu przywiozę Ci tego iryska na Zjazd

IB Iris 'Prince of Burgundy' i tego niebieskiego z brązowymi żyłkami tak jak go nazwałaś
Obrazek

A ja nie mam takiego
Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, przez twoje cudowne Irysy, chyba wpadnę w nową chorobę irysomania ;:306 Cudne ;:167 Czyżby twój Piesio,
bawi sie w chowanego , raz pod Kalina innym razem,wygląda za krzaczka, śliczny pieszczoch . Żyćze słoneczka ;:3 bo u mnie pada :(
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Kuklik z niezapominajkami extra zestawienie ;:108 Poidełko mi się marzy wciąż ;:170
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Oj mi też przydałoby się ekstra 6 godzin :wink: zawsze trochę mi żal, że właśnie tyle poświęcam na sen, skoro akurat wtedy miałabym wreszcie czas dla siebie...
Tak jak poprzedniczki zachwycam się biało-niebieskim irysem (może pamiętasz odmianę?), a zapach kaliny prawie czuję przez ekran. Szkoda, że tak wiele roślin tak szybko przekwita, u mnie praktycznie zostały pojedyncze, wymęczone tulipany - i tak szukam co mogłoby w przyszłym sezonie wypełnić lukę między tulipanami a różami...(może irysy? :lol: ).
Z trawnikiem mam tak samo - jeszcze tydzień temu wyglądał jak z katalogu, teraz pojawiły się miejsca gdzie trawa wygląda gorzej, jakby była wyschnięta (mimo podlewania), może to kwestia odmiany/gatunku trawy (jak się bardzo w moją trawę zagłębiam to widzę, że jest to mozaika kilku rodzajów o różnych grubościach źdźbeł). Mrówki w trawniku też mam ;:223
Natomiast jestem jeszcze oszołomiona wizytą w Zielonych Progach, ilość odmian powala - co prawda jeszcze nie wszystko z mojej listy było dostępne np. niektóre odmiany jeżówek i rutewek. Ale przynajmniej będzie powód, żeby jeszcze raz się tam wybrać.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Jola, przez chwilę martwiłam się tym Calsapem, bo faktycznie był silny. Dopiero w miarę rozkwitania bielał. Chociaż nadal ma różowawą nutę. Moje niezapominajki przekwitną, a Twój przywrotnik dopiero zacznie kwitnienie. Może wymieszaj je ze sobą?
Mój jeszcze jakoś przędzie, ale też już powoli przekwita. Teraz trzeba trzymac kciuki, żeby przetrwał do następnej wiosny.

Aniu, nie lubisz białego? Ja kiedys też tak miałam, a raczej tego koloru nie zauważałam. Do czasu. Teraz bardzo go lubię, ale nie sadzę go zbyt dużo. Wolę róż, fiolet.

Ewelinko, nie niestety to była katorżnicza praca. Cały trawnik zrobiłam sama, przekopując i wytrzepując każdą piędź ziemi. Ale nie żałuję. Cieszę się, że się zdecydowałam. Gdyby nie to miałabym straszny trawnik, a tak ogród nabrał zupełnie innego wyrazu. Teraz trawa zdobi. Chociaz nie ukrywam, że nadal wymaga dużo pracy. Niezapominajki są przepiękne. Aż szkoda, że zaraz trzeba będzie je wyrzucić.

Geniu, zakwitną niektóre irysy po raz pierwszy. Jestem bardzo ciekawa co mam. Ale mam też niespodziankę. Nie zakwitnie mi irys, który w zeszłym roku kwitł.
Jest mi bardzo miło, że będe mogła Ci coś podarować ;:196
Jeśli mogę mieć prośbę, to przywieź mi tylko tego niebieskiego. Ja już naprawdę nie mam gdzie ich sadzić.

Wandziu, on uwielbia podglądac sąsiadów ;:224
W ogóle kiedyś uciekał przed obiektywem. Teraz wie, że jak biorę aparat oznacza to spacer po działce, Chętnie pozuje :D
Nigdy nie przypuszczałam, że polubię irysy. Swego czasu wręcz się ich pozbywałam.
U mnie też dzisiaj padało, ale ja jestem bardzo zadowolona. Już było bardzo sucho. Od piątku podlewałam

Aniu, jakos mi się udało to zestawienie ;:173
Poidełka zażyczyłam sobie na gwiazdkę od teściowej i szwagierki.
Warto skorzystać z takiej okazji. A może imieniny? Te masz szybciej ;:224

Asiu, ja będe w ZP w sobotę. Wiedziałam, że szkółka zrobi na Tobie wrażenie. A masz niezapominajki? Może je wsadzić. Jeszcze będą kwitły jakiś tydzień. Potem trzeba je niestety wyrzucić. Niebieski, ten ciemniejszy nazywa się Ajax the Less.
Iryski to też fajny pomysł. Powoli pumilki przekwitają zaczynają IB. ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogródek Gosi cz. 16

Post »

Gosiu, jak zwykle "lukam" na różaneczniki - jedne z moich ulubienic ;:167 Tegoroczny nabytek cudownie oszałamiający ;:215
Jako to nie posiadasz pumilków? Przecież to sa najwdzięczniejsze z irysów. Musisz to koniecznie nadrobić.
Ano, tak jakoś wyszło... Może dlatego, ze ogólnie nie przepadam za małymi roślinami (i zwierzakami też :wink: ) Podglądam jednak pumilki w różnych wątkach i zaczynam się łamać ;:224
Koło ścieżki cudownie gęsto ;:oj Przecież dopiero w zeszłym roku ją tworzyłaś? Dajesz roślinom jakieś dopalacze? :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”