Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miło było rozgrzać się fotkami z twoich wojaży.
Wertykalne ogrody są w modzie nie tylko tam, u nas też coraz częściej się je pokazuje.
To bardzo fajne rozwiązanie dla tych co mają balkon, tak można wykorzystać ścianę.
Zamierzam taką ściankę zrobić na płocie z truskawkami, o ile znajdę odpowiednie materiały. :wink:
Twoje dalie pewno już też zaczynają budzić się do życia.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj. Bardzo ciekawe zdjęcia i fajnie, że udało się je odzyskać ;:108 . Roślinność całkiem inna niż u nas i jest na co patrzeć ;:224 . A my czekamy na wiosnę ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
Uprawiacie ogród wspólnie z Rodziną :D Tak myślałam.
To gratuluję takich krewnych bo ja tyram sama. :roll:
Super, że udało się trochę pamiątek w postaci zdjęć odzyskać.
Ta palma w kamykach to na moje oko Cycas revolta, relikt trzeciorzędu, stary okaz bardzo musiał być.
Kiedyś Z. przywiózł z Chin kilka sztuk, jeden się uchował, ma ze 20 - 25 lat i taki byczy nie jest.
Ale bym sobie pojechała do Afryki, a tu straszne mrozy w lutym zapowiadają :roll:
Nie mów , że pół tony karp nie masz ;:224 :;230 W tym roku ze dwie moje ważyły powyżej 5 kg, widły się gięły przy wykopywaniu. Wszystkie się zresztą wypasły niemiłosiernie przez obfitość wody.
Czy w domu już coś siejecie :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Kilkaset karp dalii? To znaczy, że pokazałeś nam tylko ułamek swojej kolekcji? Zaopiekować się taką ilością na pewno nie jest łatwo, ale ponieważ to pasja, to robisz to z radością. Bardzo wcześnie wysadzasz je do doniczek. Dzięki temu możesz się dłużej cieszyć ich pięknymi kwiatami :heja
Fajnie, że udaje Ci się odzyskać zdjęcia z podróży. Nasza pamięć ulotna, a tak masz pamiątkę ;:138
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jadziu, banany jedzone w miejscu, gdzie rosną, są zrywane dojrzałe więc na pewno smaczniejsze. Choć jestem kiepski w takich porównaniach i mało się nad tym zastanawiam sensorycznie :oops:
Tak, troszkę zdjęć udało się odzyskać ale to już ostatnia seria. Żółw smacznie kimał w środku miasta:
Obrazek

Grażynko, ja też myślę, że wertykalne ogrody to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza tam gdzie jest mało miejsca! Ta sama zasada obowiązuje przecież w budownictwie - tam gdzie mało miejsca buduje się wzwyż a nie w szerz :idea: U nas widziałem tylko ogrody wertykalne z elementów betonowych, a za granicą to rozwiązanie wydaje się być lżejsze, tańsze i łatwiejsze w montażu.
Dalie na szczęście nie budzą się (nie puszczają kiełków) ale ja już się nimi zajmuję ;:65
W ogrodach tropikalnych nie zabrakło róż. Choć dopiero na zdjęciu widzę, że wybrałem jakąś przekwitającą:
Obrazek

Ewelinko, ja też się cieszę :heja
Roślinność może nie tak całkiem inna, bo jednak róże czy pelargonie a nawet lantany znamy i uprawiamy u nas ale egzotyki i roślin, które nie zniosłyby naszej zimy było całe mnóstwo:
Obrazek

Agnieszko tak, to mógł być cykas. Powiem szczerze, że nie przyglądałem się uważnie. Znam cykasy u nas uprawiane w doniczkach i są niewielkie w porównaniu z tamtymi więc może to mnie zmyliło.
Takich karp dalii kilkukilogramowych nie mam dużo, bo często je dzielę i odmładzam. Z doświadczenia wiem, że kwiaty drobnieją, gdy karpa jest duża bądź stara.
Na wysiew czekają nasiona liliowców i dalie zacznę sadzić do rozmnożenia wegetatywnego :idea:
Sosny bardzo swojsko wyglądały ale już w tle - mniej swojskie palmy:
Obrazek

Iwonka, pokazałem wszystkie dalie, które zakwitły. Niektóre nie zdążyły zakwitnąć ale wiele też mam po kilka karp jednej odmiany. Stąd ta różnica :idea:
Wysadzam nie po to, by wcześniej kwitły. Tak jak już mówiłem - rozmnażam dalie wegetatywnie i trzeba uzyskać pędy do ukorzenienia jak najwcześniej, by zdążyły wytworzyć bulwki.
I to już koniec egzotycznej opowieści :wit
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Takiemu żółwiowi to dobrze ,nie zważa na nic i smacznie sobie śpi :wink: .Jadłam pomarańcze z drzewa są bez porównania z tymi sklepowymi szczególnie marokańskie pyszności
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

A może coś więcej napiszesz o tych wertykalnych ogrodach ?
Widziałeś z czego były zrobione ?
Na razie szukam weny. :D
Na pewno nie chcę betonu, za drogie i za ciężkie.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj :wit . Fajna fotka żółwia ;:108 . Widać, że mu dobrze ;:224 . No jasne, że były rośliny, które znamy ale obstawiam, że większość była takich u nas niezimujących ;:224 . Koniec egzotycznych opowieści no i teraz czas poczekać na wiosną a tu zima powróciła ;:oj . Czy masz biało ?
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miło popatrzeć się na wylegającego żółwia bo u nas nadal mroźnie i śnieżnie . Dla moich wnuków to dobrze bo zaczynają ferie i dzieciaki wreszcie będą miały frajdę ze śniegu . Ja tam czekam na wiosnę i gimnastykę ogrodową bo strasznie przez zimę zgnuśniałam ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jadziu, w krajach tropikalnych odkrywam wiele smaków owoców. Papaja, marakuja, owoce baobabu czy orzech kokosowy prosto z drzewa - to moje odkrycia z ostatnich wyjazdów. Ale też dzikie pomarańcze bardzo mi smakowały i nimi gasiło się pragnienie.
A żółw faktycznie smacznie sobie spał i nic go nie obchodziło ;:19
W ogrodzie dziś było czuć wiosnę. Kępa goździków nic nie ucierpiała podczas mrozów:
Obrazek

Grażynko, płot był zrobiony z drewnianych desek i co jakiś czas były dziury i w tych dziurach były skrzynki plastikowe tak jakby przechylone, a może po prostu tak wyprofilowane. Wszystko to było pewnie na jakimś metalowym stelażu, rusztowaniu. Nie przypatrywałem się dokładnie.
Ciemierniki mają obiecujące pąki ;:65
Obrazek

Ewelinko, w kraju, w którym byłem, też panowała chłodna pora roku (trudno to nazwać zimą w naszym rozumieniu, bo nie ma tam minusowych temperatur) więc wiele egzotycznych roślin nie kwitło ale masz rację - rosło tam takich zdecydowanie więcej niż tych, które i u nas rosną.
Co do białego, to z każdym dniem jest go coraz mniej. Ale miałem bardzo dużo śniegu. Teraz to już resztki. Wokół siewek ciemiernika cuchnącego jeszcze nie stopniał:
Obrazek

Janko, pewnie podobnie jak i u mnie to i u Ciebie jakieś oznaki wiosny już są? Mrozu coraz mniej, a cebulowe wystawiły w wielu miejscach łepki:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Moje goździki też nie naruszone przez mróz, lecz na reszcie ogródka dalej śnieg więc nie widać co jak przeżyło. Jednak pod hortensją widać noski przebiśniegów.Niech tylko staje śnieg to wszystko ruszy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

A ja tak lubię goździki! To rośliny wieloletnie, ale mam wrażenie, że u mnie zanikają za szybko :( Musze zerknąć na moje, czy żyją!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Piękne nowalijki, dobrze że przetrwały bez szwanku.
U mnie wszystko jeszcze oblodzone, bo śnieg w lód się zamienił a w dzień roztopy.
Pewnie jakiś stelaż metalowy tam był, znalazłam kilka kilka wzorów na takie wykonanie.
Niby proste, ale w sumie dość praco i materiałochłonne .
Zobaczymy co uda mi się wymyślić, póki co pewno balkonik przejmie rolę dodatkowego miejsca do produkcji warzyw. :D
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”