Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj Florian pierwszy raz w tym wątku , widzę że wiosna też już zawitała do Ciebie , moje przylaszczki tylko w słoneczny dzień otwierają kwiatki a że więcej jest chmur i deszczu niż słońca to nie kwitną pięknie .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Śliczne masz oznaki wiosny ;:oj Coraz więcej kolorków wychodzi z ziemi. U mnie na razie tylko przebiśniegi kwitną, na pozostałe ciągle czekam. Maluszki daliowe dobrze sobie radzą, będą nowe dalijki ;:63
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Grażynko, niektóre tulipany botaniczne kwitną wcześnie no i nie zanikają tak łatwo. Moje dodatkowo są wykopywane co roku i to też im służy. Tak, stare odmiany są niezniszczalne i mam już tysiące cebul mieszańców Darwina. Dużo pracy przy ich sadzeniu ale na czas ich kwitnienia już nie mogę się doczekać ;:65 A póki co królują szafrany:
Obrazek

Małgosiu, może węgiel, który wydobywany jest pode mną ogrzewa ogród? :;230 A tak na poważnie - na stanowiskach nasłonecznionych szybciej zakwitają rośliny i ogólnie mieszkam w dość ciepłym rejonie kraju ;:173
Obrazek

Witaj Geniu! U mnie też pogoda w kratkę to i kwiatki raz się otwierają, a innym razem nie. Choć szafrany to i w pąku wyglądają ładnie 8-) :
Obrazek

Iwonka, pędy dalii już częściowo posadzonkowane i nie spuszczam ich z oka. A za 2 tygodnie rozpocznie się sadzenie dalii.
U mnie przebiśniegi już przekwitają i obecnie szafrany mają swoje 5 minut:
Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie, portrety szafranów ;:215 .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Vanguard cudowny! Ale pewnie trzeba się położyć, żeby to zobaczyć! :wink:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
Cudne iryski, Kathrina , u nas dopiero czubki wystawia.
Myślałam, że to odmiana iris reticulata a piszesz, że histroides.
Wawrzynek zjawiskowy.
W ogóle masz już mnóstwo kwiatków, jak na chłodne przedwiośnie.
Serio kopalnię macie pod spodem :?:
Krokusy przecudne, tyle czekaliśmy ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dziękuję Lodziu! Z wiosennych cebulowych z szafranów najłatwiej tworzyć kolekcję, dlatego tak mnie kręcą ;:173
Pąki piwonii drzewiastej wyglądają zjawiskowo! Mam tylko nadzieję, że są to pąki kwiatowe, bo po raz pierwszy nie okryłem na zimę swojej piwonii:
Obrazek

Miłko, wystarczy przykucnąć :D A z aparatem w ręku jeszcze łatwiej - wystarczy zzoomować. Teraz jest goła ziemia więc kwiaty choć niewielkie są dobrze widoczne :idea:
Na te pąki czekałem z niepokojem, czy się pojawią po przesadzeniu. Ale są! Nomen-omen Twoje imienniczki 8-)
Obrazek

Agnieszko, reticulaty są mało trwałe i zniechęciłem się do nich już dawno. Iris 'Katharine Hodgkin' wręcz odwrotnie - plenny i niezniszczalny!
To chyba nie jest dziwne, że na Górnym Śląsku mamy pod domami wyrobiska górnicze? :lol:
I jeszcze popolemizuję z tym chłodnym przedwiośniem - raczej normalne czyli raz cieplej raz chłodniej z tendencją do "coraz cieplej" ;:3
Kolejne wyczekiwane kwiaty tuż przed otwarciem:
Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

... Z tendencją do "coraz cieplej" - no pięknie ujęte! ;:215 ;:303 ;:215
Pogody życzę ;:3
Wygląda na to, że chyba źle przykucam ;:306 , bo tak pięknych zdjęć robić nie potrafię :oops:
Piwonia zapowiada się cudnie. ;:215
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
U nas za Bytowem na Kaszubach jest bardzo ostry klimat, jak jadę do S. przeważnie kilka stopni cieplej jest.
U Was na Śląsku na pewno też mniej srogo. ;:108 Więc przedwiośnie wygląda inaczej i tu i tu. Ciepło odczuję wtedy, gdy pozbędę się części grubej okrywy tekstylnej :lol:
Miłki bardzo sympatyczne :)
To ja się cieszę, że kopalni pod ogrodem nie mamy, chyba, że jakieś tajne bunkry poniemieckie :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Beatko, lubię robić zdjęcia makro więc często przykucam lub przyklękam nad kwiatkami. Czasem kilka prób, zanim wyjdzie dobre zdjęcie.
Tak, pomimo zmiennej pogody jest coraz cieplej, na co wskazuje progres w wegetacji roślin. Dziś w mojej przechowalni znalazłem ten śliczny wiosenny kwiatek, o którym zapomniałem:
Obrazek

Agnieszko, mieszkamy wiele setek km od siebie to i klimat troszkę inny. Stąd nie dziwne, że wegetacja jest zróżnicowana. A kopalnie pod nami? Nawet o tym nie myślę na co dzień. Nie ma czym się przejmować :lol:
Szafirki w pełnym rozkwicie:
Obrazek

Szafrany powoli kończą kwitnienie:
Obrazek

i ustępują miejsca kolejnym kwitnieniom:
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku u Ciebie już wiosna w pełni. Tutaj dopiero zaczynają sie kwitnienia. Piękne te szafirki - moje takie pewnie dopiero za 2 tygodnie będą.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

No niezłe okazy! ;:173 Kolekcjonerskie! Właśnie chciałam napisać, ze nie kolekcjonuję jak Ty, ale bym strasznie skłamała ;:306 Dalii mam ponad setkę, a kanny , hosty i róże też mam w wielu odmianach, więc takie trochę kolekcje :wink: Ale taki drobiazg! Cudowności!
No tak! Ja nie mam zooma, tylko stały i muszę patrzeć w wizjer więc i tak muszę się kłaść ;-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Kasiu, jeśli masz szafirka błękitnego, to też powinien być zaawansowany. Ale może masz inne gatunki, które podobnie jak i u mnie kwitną później.
Kokorycze kwitną przez cały sezon. Chyba żaden inny gatunek w tym im nie dorówna! Kokoryczowy spektakl rozpoczyna corydalis solida:
Obrazek

Miłko, zdecydowałem się kolekcjonować wybrane rośliny, gdy zdałem sobie sprawę, że nie mogę mieć wszystkiego w ogrodzie natomiast mam dobre warunki do uprawy konkretnych gatunków. Inna sprawa, że kolekcjonowanie - co by to nie było - po prostu wciąga :idea:
Tak po prawdzie - też zoomu rzadko używam, bo funkcja makro na to nie pozwala. Ale mimo to na ziemi nie muszę się kłaść, by robić fotki maluchom :lol:
Maluszek dziś uchwycony to kolejna kokorycz:
Obrazek

Inne kokorycze zakwitną później ale już teraz zdobią liśćmi:
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”