Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Agnieszko, na pokaz astrów to jeszcze trzeba trochę poczekać. Wiele dalii czeka w kolejce do pokazania ;:173
Wózka nigdy wcześniej nie miałem ale kręgosłup wysiada więc zacząłem o nim intensywnie myśleć na początku lata i okazało się, że jest takowy w naszym gospodarstwie! Więc już przygotowany i to nie tylko pod dalie ale do wożenia różnych ciężarów w ogrodzie.
Tak, biały podkręcony różem bądź fioletem w daliach to prawdziwy cymes! 'Eveline', 'Wittem', 'Ferncliff Illusion'... i jeszcze taka:
Obrazek

Takie pudrowe róże to dalie rodem z babcinego ogródka - klasyka dalii!
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Ta pudrowa Inka po prostu bajeczna ;:333 Chyba mało spotykany kolor wśród dali?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

A Silver Years jeszcze mi nie zakwitła, choć w pięknym słonecznym miejscu i w dobrej ziemi! ;:223
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Małgosiu, 'Inca Glamour' ma śliczny kolor ale dość często spotykany, zwłaszcza w babcinych ogrodach. To taka klasyczna dalia w kolorze i kształcie ;:333
A to już wielkoludy amerykańskie. Głowę w górę trzeba zadzierać, a i kwiaty napakowane:
Obrazek

Miłko, a ja mam od Ciebie aż 3 karpy 'Silver Years' więc i kwiatów dostatek ;:196 Czasem dalie robią sobie przerwę (p. Stanisław twierdzi, że co 3 lata) i nie kwitną. Mam tak co roku z niektórymi.
Podobał Ci się pompon, to kolejny dla Ciebie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dziś mały przerywnik od dalii 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale nie da się uniknąć dalii - chociażby w tle:
Obrazek

w szerszym ujęciu:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6351
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dalie przepiękne, ale przerywnik również niczego sobie. Ciekawa chryzantema i śliczny krwawnik, który u mnie już całkowicie przepadł. Zimowity już takie duże, moje dopiero z ziemi się gramolą i tylko 'Album' w kwitnieniu trochę bardziej zaawansowany.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj :wit . Mały przerywnik od dalii bardzo ładny ;:138 . Prawdę mówiąc masz tyle cudnych dalii, że można je oglądać na okrągło ;:333 . Także nie krępuj się ;:224 . Pozdrawiam :wit .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian, wszystko piękne i dalie i przerywniki- jak je nazywasz. Chyba coś jest na rzeczy z tą przerwą w kwitnieniu dalii co któryś rok. Mam tę białą rozczochraną, T.Yoko coś tam :;230 i skubana dopiero zakwitła jednym kwiatkiem i pąków ma bardzo mało. Zawsze rosła wysoki krzak, w tym roku mizernie, niziutka jakieś 40 cm... Prefernece też rosła wysoko, kwitła bardzo obficie a teraz tak jakoś przeciętnie. Może też przez suszę, bo długo było u nas bardzo sucho, praktycznie od maja do sierpnia...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miło jest nacieszyć oczy takimi widokami.
Wyobrażam sobie jak to wygląda na żywo, dopiero musi być cudnie. :roll:
W tle widzę chyba jakiś lasek, zatem chociaż z jednej strony jest osłona dla dalii, co nie jest bez znaczenia.
Pogoda się poprawiła , tylko ten porywisty wiatr......no i dobrze ze jest cieplej, daliom to teraz bardzo potrzebne.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Lidziu, to bardzo stara chryzantema. Rosła tu od zawsze, czyli odkąd sięga moja pamięć 8-) A krwawnik to już moje "zdobycze" i pierwsze fascynacje ogrodnicze. Jest chyba nie do zdarcia.
Musisz mieć jakieś późne zimowity albo może troszkę inne warunki, bo moje już przekwitają i odwrotnie niż u Ciebie - na samym końcu teraz zakwita zimowit 'Album'.
Po przerywniku - ciąg dalszy dalii. Pierwszy kwiat tej odmiany ściąłem dość nisko na wystawę. Musiałem czekać ponad miesiąc, by ujrzeć kolejne kwiaty tej pięknej odmiany:
Obrazek

Ewelinko, cieszy mnie Twój entuzjazm i na pewno skorzystam z Twojej zachęty do pokazywania kolejnych dalii. Warte są tego! ;:108
Ta odmiana szczególnie dla mnie cenna, bo ma bordowe liście! Takich odmian mam tylko kilka:
Obrazek

Kropelko więc i Ty potwierdzasz, że dalie swoje "humory" mają 8-) Może czasem przyczynę nie wyrośnięcia da się sensownie wytłumaczyć ale nie zawsze. U mnie też kilkanaście dalii karzełkowatych w tym roku. Jedne zakwitły inne nie. Z kolei karzełki z ub. roku w tym roku piękne. Ciekawa sprawa. Grunt że żyją! Oto jedna z takich niewyrośniętych dalii. Na szczęście zakwitła:
Obrazek

Grażynko, widoki teraz piękne i aż się nie chce wychodzić z ogrodu! Dlatego tak bardzo lubię ogrody jesienne, zwłaszcza wrzesień-październik i wcale nie tęsknię za latem!
Drzewka w tle to nie lasek tylko mój żywopłot z żywotników :lol: Osłania nas od ulicy i od wiatrów ale rabaty bliżej niego słabo się nagrzewają, co dla moich roślin jest niekorzystne. W następnych latach będę się go sukcesywnie pozbywał, bo tuż za nim, czyli jeszcze bliżej ulicy wymyśliłem niższy i bardziej ażurowy żywopłot z krzewów liściastych :idea:
Jedna z najbardziej niezwykłych odmian tzw. dalii chryzantemowych:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Akitę miałam tylko raz zakwitła i nie przeżyła .Jeśli ją spotkam znów dokupię, bo pozostał tylko znacznik .Mój Black Jack też ma bordowe liście są bardzo ładne szkoda ,ze jeszcze mi nie kwitnie .Jest obiektem zainteresowania ślimaków i chyba jednak pozostanie w donicy zamiast wkopywać ją do gruntu .To samo druga w donicy Ferncliff też jest obiektem ślimaków pożarły mi wszystkie łodygi z kwiatami.Chyba juz wyciągnę ją z tej donicy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Piękne astry na bardzo ciekawych ujęciach ;:138
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :wit ;:3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie
Dalia ''babcina'' pudrowo - różowa piękna, przypomina mi tę moją straconą.
Będę Cię męczyć w swoim czasie o odsprzedanie kawałka :oops: :)
Nokturnowa z ciemnymi liśćmi też cudna :!:
Bardzo fajne ujęcia ogrodu pokazałeś, widać prawdziwy klimat założenia roślinnego ;:333
Na astry będę czekać cierpliwie, masz chyba największą ich kolekcję na F.O. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”