Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Miłko, mam nadzieję, że 'Lake Ontario' będzie się dobrze rozmnażać i będzie się czym dzielić. To u mnie nowość i jestem nią zachwycony!
Komunikowałem Cię już po rozpakowaniu paczki, że przysłałaś mi 3 karpy 'Siler Years' :lol: Dla mnie to nie problem, bo i tak dalie namnażam i dubluję ale myślałem, że może miałaś je dla kogoś innego?
Jak widzisz z ostatnich zdjęć, dalie od Ciebie mają się bardzo dobrze i oto kolejna, która na trwałe zamieszkała u mnie:
Obrazek

Grażynko, żywopłot ma już swoje lata i pewnie rósłby jeszcze długo, bo jest zdrowy i starannie podcinany przez Tatę ale dla moich ogrodniczych zapędów jest przeszkodą. Tworzę więc nowy żywopłot, dalej od rabat, mniej formalny z krzewów liściastych i małych drzewek, które wyeksmitowałem z ogrodu (aralia, lilaki, pigwowiec, trzmieliny, tawuła, dereń, tawlina). W większości rośliny już posadzone i teraz tylko czekać, aż podrosną.
Tak, dalie pomponowe mają finezyjny układ płatków i jest to majstersztyk! Kolejna tak misternie zbudowana dalia ale nieco większa (kulista), niestety owady trochę się nią poczęstowały:
Obrazek

Geniu, dalie wymagają pracy ale wszystko można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Wiele dalii jest niskich czy nadających się do donic, skrzynek. Takie znajdą zastosowanie w niewielkich ogrodach czy wręcz na tarasie-balkonie :idea:
'Czarny Charakter' jest dalią wysoką, kaktusowych też nie znam miniaturek ale skoro je lubisz - kolejną Ci zadedykuję:
Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dziękuję Jacku
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie okazało się ,że pomyliłam donice i moja Akita powędrowała do koleżanki zamiast Ferncliff :;230 Bardzo jej się spodobała więc kazałam jej o nią szczególnie dbać ,żebym mogła ja rozdzielić jesienią .Vuurvogel wciąż kwitnie, wiec spoko będzie z czego uszczknąć kawalątek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Geniu, proszę bardzo :)
Ta odmiana w tym roku kwitnie bardzo obficie, co daje piękny efekt:
Obrazek

Kolejna z wielkich dalii Walta Wynne:
Obrazek

Jadziu, cieszę się zarówno, że 'Akita' wróci do Ciebie i że 'Vuurvogel' dobrze rokuje ;:333

Pompon w bardzo konkretnym fiolecie - taki lubię!
Obrazek

Następny mój ulubiony pompon:
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Nieustannie z ogromną przyjemnością oglądam Twoją kolekcję. Podziwiam i jednocześnie zazdroszczę tego zapału. Mnie coś z końcem sezonu coraz gorzej idzie. A tu czytam, że porządkujesz ogród czyniąc go przejrzystszym i wygodniejszym w obsłudze. Ja też już nie sprowadzam trudnych roślin, a nawet pozbywam się tych, które za bardzo nie przypadły mi do gustu. Na szczęście znajduję im zastępcze domy, bo wyrzucanie zdrowych roślin jeszcze mnie boli :lol:
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Małgosiu, kiedyś podobały mi się wszystkie rośliny i chciałem je wszystkie mieć. Teraz liczą się 4 kolekcje i cała reszta to tylko dodatek. No i prostota rabat, bardziej przypominających grządki tyle że poprzedzielane ścieżkami w formie trawnika.
Koniec września - szczyt kwitnienia dalii. Cały ogród tonie w daliach!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
Ależ pięknie :!:
Fioletowy pompon cudny i ta bordowa dalia także :D
Cóż to za czarnulka na jednym z grupowych zdjęć :?: :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Wow, cudne te Twoje dalie. Jednakże chyba bym nie umiała utworzyć takiej rabaty z samych dalii. Pomijając fakt, że nie przepadam za roślinami, które wymagają wykopków na zimę.
Co nie zmienia faktu, że takie łany dalii wyglądają imponująco!!!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Agnieszko tak, teraz jest naprawdę pięknie i tak będzie aż do pierwszego przymrozku. A potem będzie też pięknie, bo astry zapełniają coraz bardziej ogród. I nie tylko astry, bo jestem miłośnikiem jesiennych ogrodów ;:333
Chodzi Ci o dalię o bordowych liściach? To 'Black Jack'
A to dwie następne dalie twórcy Walta Wyn'sa:
Obrazek

Obrazek

Dzięki Kropelko! Tak, wykopywanie dalii to ciężka praca ale wykopki ziemniaków czy inne prace rolne są jeszcze cięższe. Wiesz o tym najlepiej ;:136 Byle by nie było zbyt mokro; wtedy wykopki pójdą gładko. No i mam wielką przyjemność, widząc przyrosty karp!
Łan dalii nie stanowi jednej rabaty. To złudzenie optyczne. Rabaty mam długie i wąskie. Pomiędzy daliami są rabaty z innymi roślinami więc cały czas coś kwitnie na tej przestrzeni, którą widać na zdjęciach :idea:
Po ogromniastych daliach Wyn'sa coś minimalistycznego. Uwielbiam takie kontrasty w daliach!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj Florianie :wit . Jak tak napatrzę się na te wszystkie rośliny, to wcale nie dziwię Ci się, że jesteś miłośnikiem jesiennych ogrodów. Jesień ma w sobie mnóstwo uroku i może temperatura już nie ta ,to i tak jest co podziwiać ;:333 . Poza tym nie dokuczają uporczywe upały ;:224 . Kolekcja dalii imponująca ale jak sobie pomyślę ile pracy będziesz miał przy wykopkach ;:oj . Fajnie, że są ludzie tak zakręceni i mimo tego wykopywania i przechowywania karp chcą uprawiać te rośliny ;:215 . Ogólne zdjęcia dalii powalające ;:180 . Pozdrawiam i pogodnego nieba na dzisiaj życzę :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie super wyglądają te daliowe rabaty w takiej masie. Na ostatniej fotce ta żółta igiełkowa co to za jedna chyba nie jest wysoka .czy Ferncliff też zakwitła
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Piękne dalie , u mnie też zdobią ogród aby tylko przymrozek długo nie przychodził .Podobają mi się te karłowe dalie ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Ewelinko, jesień ma niesamowicie dużo uroku i warto podkreślać jego walory zamiast narzekać, że pada, że zimno, że ciemno... Właśnie temperatury są bardziej znośne niż latem, a słońce jest rzadziej więc tym bardziej sprawia radość. Motyli zatrzęsienie na astrach, różne zbiory więc głodu nie będzie (czasem zapominamy, że jedzenie bierze się z pola - nie ze sklepu), no i ta zmienność, nieprzewidywalność aury! A póki przymrozków nie ma - są dalie!!!
Ta dalia jest zgodnie z nazwą orange ale na zdjęciu wyszła tak:
Obrazek

Jadziu, a no tak, kilkaset kwitnących krzaków dalii ma swój urok ;:173
Ta igiełkowa to 'Grysons Yellow Spider' i ma 100cm. 'Fernclif Illusion' pięknie kwitnie ;:196 :
Obrazek

Janko, karłowe dalie kwitną niezmordowanie od czerwca. W długości kwitnienia nie mają sobie równych! I są najmniej kłopotliwe (nie wymagają podpór, nie łamią się). Od jutra październik więc jestem przygotowany, że ten piękny daliowy spektakl skończy się jednej nocy 8-)
Dalia, na którą chucham i dmucham, bo nie udało mi się jej rozmnożyć ani wegetatywnie ani przez podział, a karpa coraz starsza :(
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”