Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Ja też miałam Rafa, niestety pogubiłam zdjęcia krzaczków. On u mnie okazał się dość wczesny, smaczny wiadomo. Miałam go w szklarni i radził sobie naprawdę dobrze. Wiązał na każdym gronie,najwięcej było na pierwszym i drugim, potem po 2 - 3 owoce. Nie grymasił, nie miał braków i najważniejsze, był dość wczesny.
Jeden krzak w tym roku posadzę na pewno. :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Pobuszuj Dominika po innych marketach bo warto. ;:333 Ostatni raz w zimie tak smacznego pomidorka jadłem rok temu jak Beatka przysłała mi oryginalne owoce Tommimaru Muchoo. ;:108 Na bóla póki co łyknij połówkę mojego wirtualnego. :)
Aniumieszanie w nasionach ewentualnie upiecz dobry placek a do tego dobra kawka i deprecha minie jak ręką odjął.Możesz wierzyć. ;:173 Jak miałaś Raf-a tamtego roku to powiedz mi po ile miał kwiatów na powiedzmy pierwszych gronach i czy wszystkie zawiązał?Jeśli nie wszystkie to czy zapylałaś czy owoce wiązały się samoistnie.Zapylanie Betoksonem od pierwszego kwiatu może Ci tą plenność zwiększyć bo warunki pogodowe też mogą mieć wpływ na wiązanie bądź nie wiązanie i wtedy trzeba roślinom pomóc. ;:108
A zapylałaś Beatko?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Chociaż sobie popatrzę :D
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

O jak miło się Was czyta. ;:173 Dyskusje nasienno-wysiewowe należą do moich ulubionych. ;:167

Dominiko szkoda, że dopiero teraz rozgorzałam dyskusja o RAF-ie. Był dostępny na AWN, to bym Ci go dorzuciła.

Anula, nie martw się. Już nie długo nie będziesz miała nawet czasu pomyśleć o jakiejkolwiek chandrze. ;:183 Wir pracy przy AWN wyciągnie Cię z najgłębszego nawet dołka. :wink:

Witek a te patyki hortensji to lepiej w cieple trzymać, czy w chłodniejszym miejscu. Nigdy tak jej nie rozmnażałam, a może też bym spróbowała.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Zawsze jak tak rozmnażam siedzą na parapecie północnego okna gdzie temperatura jest w granicach 18-19.*Od teraz do pojawienia się korzonków dłuuuga droga.Jak jesteś cierpliwa Kasiu pobaw się. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kasiu, nie - ja nie szukam nasion :D Ja chciałam tylko spróbować sklepowego, zjeść teraz :D
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku miałam Betoksol przygotowany w pogotowiu ale nie używałam. Wiązał, w zasadzie nie mogę narzekać, na pierwszych gronach miał po 4 owoce, chyba ze wszystkich kwiatków, na kolejnych mniej więcej tyle samo, ale jak przyszły te tropikalne upały i wiatry to jedno grono upaliło im zupełnie. Pierwsze kwiaty miał mocno staśmione, ale zostawiłam je na krzaku. W zasadzie im szedł w górę tym drobniejszy miał kwiat i owoc. Może źle że te staśmione zostawiłam, chociaż były największe
i pyszne. A, jeszcze ważna informacja, one wszystkie były doniczkowe, w tym roku posadzę go do gruntu, ciekawa jestem jaka będzie różnica.
Obrazek

kawka i placek mówisz...brzmi bajecznie.

Dominiczko u mnie są tak drogie że rety. Ale faktycznie smak muszą mieć ekstra bo mimo tej ceny znikają bardzo szybko

Kasiu no bo kto to widział świstaka z chandrą :roll: A tak przy okazji zapytam, słałaś cosik do mnie? Bo nie wiem czy już szykować kija na listonosza i zaczaić się w krzakach ;:306
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witek, każdy ogrodnik MUSI być cierpliwy. Inaczej te nasze ogrodowe zajęcia nie byłyby przyjemnością, tylko wiecznym stresem. :wink:
Muszę zrobić przegląd krzaczków hortensjowych i zobaczę, którego można by ciachnąć. :) Spróbować nie zaszkodzi.

No to nie poratuje Cię Dominiko. :wink:

Aniu nie słałam jeszcze. Twoje nasionka już oczywiście dawno spakowane, ale jakoś nie zebrałam się jeszcze do spakowania nasion tykwy na Akcję. Do końca tygodnia powinnam się z tym wyrobić, to wyślę lada dzień.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Z zasady powinnaś taki staśmiony usunąć Aniu.Z Twojego opisu już mogę wyciągnąć wniosek że o wiele lepiej będzie rósł w gruncie niż w donicy.Jak kwiat jest marniejszy to i z wiązaniem będą kłopoty a co za tym idzie i wielkością owoców,szczególnie jak są upały,już to przerabiałem.Widzę że to odmiana żarłoczna i jak podczas wiązania wyższych gron latem nie dostanie odpowiednio jeść tak będzie jak piszesz.
Ja przeglądu nie musiałem robić Kasiu.Mam tylko jedną pełnowymiarową hortensję,reszta to młodzież. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja mam samą młodzież. ;:198 Ale patyczek lub dwa ciachnę, nie powinno to zrobić wielkiej różnicy. :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jeden czy dwa nie zrobi różnicy jeśli jest dobrze już rozrośnięta,mój najmłodszy młodzieżowiec ma tylko dwa więc jeszcze długo będzie nie do ruszenia.Jak z siedmiu które wyciąłem te trzy,cztery się ukorzenią to i tak byłby sukces. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jako że do sezonu wysiewowego jeszcze mamy chwilę kilka wspominkowych obrazów z kilku lat ostatnich.
Oaza spokoju czyli stawy łabędziowe w mojej okolicy.Innego ptactwa wodnego też nie brakuje.
Tu akurat pusto - wszyscy na lotach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zjawiska niecodzienne i wybryki natury.

Obrazek

Obrazek
Nietypowy gość na pomidorowym krzaku. ;:oj

Obrazek
Pole ziemniaczane jako dobra kryjówka. ;:306

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Panu Pikusiowi kamuflaż prawie się udał. ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”