Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Najciekawsze w tym jest to że ja sam z własnej i nie przymuszonej woli skazałem się na pracę jaką w pewnej bajce wykonuje pewna dziewczyna. :;230 Ja jak miałem takich dwóch gości kiedyś w zimie Ula to na końcu truskawek została po nich goła ziemia. ;:14 Także obserwuj gdzie Twój gość chodzi bo jeszcze - jak masz drzewka owocowe,mogą go zainteresować. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku ten gość głównie przechadza się po lesie, ale jak wychynie na ogród to delektuje się borówka amerykańską. Drzewka brzoskwiniowe i agrest mu nie smakują. Kiedyś miałam takich bardziej czarnych gości :wink: , to w przeciągu nocy nie miałam ogrodu, rabatek i trawnika ( 3000m kw obrócone w perzynę). Teraz mam głównie krzewy i grządki podwyższone.
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

bastis Super gość. U nas goszczą się jeże i wiewiórka, chociaż tej drugiej już dawno nie widziałam.

Woda z truskawek w końcu wsiąknęła ;:138 Ale teraz widać moje lenistwo, na jesień wypieliłam tylko połowę 8-)

Obrazek

Troszkę sobie popracowałam w szklarni i koło domu, drzewka po wapnowane, obornik przekopany, wiosnę coraz bardziej czuć :)


Obrazek

Obrazek

A to mój towarzysz prac, we krwi ma szczypanie po kostkach.

Obrazek

A jak tam u Was sobota minęła ? Może wszyscy jeszcze w ogrodach i ani myślą wracać :) Tylko ja taka leniwa i na skoki już się zwlokłam z powrotem do fotela :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Witaj Małgosiu. :wit Witajcie ogrodnicy. :wit
Nareszcie tydzień dobiegł końca. ;:304 Pracowity u mnie od poniedziałku aż do dziś.Dobrze że jutro niedziela to odpocznę. :D Narzuciłem sobie trochę duże tempo w tym tygodniu a Małgosiu przestrzegałaś mnie przed moim przyjacielem kręgosłupem. :oops: Ale jest do wytrzymania. Jutro pokażę wam co zdziałałem bo dziś marzy mi się tylko ;:19 Byłaś Małgoś na swoich włościach?Wszystko u Ciebie w porządku? ;:108 Martwię się o Ciebie. ;:108 Albo jesteś zapracowana,albo zbyt zmęczona żeby pisać.Zastępuję Cię tu odrobinę.Po niedzieli mnie będzie mniej bo zaczynam maraton w pracy. ;:222
Ula dwa lata temu prawie kwitnące ziemniaki na wyrywki odwiedziły dziki pokonując niewielki kanałek wpław i szkody poczyniły spore. ;:223 W ubiegłym roku po granicy rozsypałem środek zapachowy ;:134 i pomogło na tyle że gości na darmowej stołówce nie było. ;:173 Współczuję Ci i wiem jak się czułaś oglądając po zaledwie jednej nocy ogrom szkód. ;:174
Dorotko cieszę się że w końcu pozbyłaś się wody z truskawek, ;:108 teraz już powinno być dobrze. Jeszcze tylko stwierdzisz czy miałaś jakieś straty po mrozach.Oby nie.A z plewieniem jeszcze zdążysz,to nie powód do zmartwień. :) U mnie chyba wypady mrozowe jednak będą, ;:174 ale w pełni stwierdzę to jak ruszy wegetacja.Sporo pracy podgoniłaś a twój przyjaciel bardzo mi się podoba, ;:108 "wierność" patrzy mu z oczu,pomimo że ma słabość do kostek. ;:306 Przypomina mi bardzo z wyglądu moją Lunę. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Przez chwilkę mnie nie było ale widzę, że nie nudziliście się ;:4
Już nadrobiłam zaległości ;:108

Marysiu Na wysiew cebuli jeszcze jest czas więc jeśli tylko masz nasiona, to siej. Ja moją będę siała 11-12 marca.
Wytrzepałam dziś moją złamaną werbenę w ogrodzie ale ani jednego nasionka nie było. Te, co posiałam w domu nadal siedzą w lodówce. Może coś z nich wykiełkuje.
Pogoda jest fantastyczna i o żadnych przymrozkach nie chce już słyszeć. No, może 0 ale nie -5.

Kasiu Czekam na relację a niedosyt związany z AWN doskonale rozumiem. Ja klikałam tylko w dyniowej tym razem i emocje były ogromne. To oczekiwanie na kopertę ;:173

Martuś Każdy pracuje w swoim tempie i nic nie należy przyspieszać. Zdążysz jeszcze zrobić porządki przed wiosną, bo teoretycznie nadal mamy zimę Obrazek
U mnie na razie niewiele wysianych ale jak widzę, co Wituś wyczynia, to też mnie ręce swędzą. Ale trzymam się "założeń" bo wiosna może być w tym roku baaaaardzo długa.

Ula Po pierwszej AWN będziesz miała zawroty głowy przy wyborze odmian a po drugiej totalny mętlik połączony z paniką Obrazek Ale nie przejmuj się. Wszyscy to mamy :;230
Bardzo pozytywnie zazdroszczę Ci tych cytryn. Bardzo ładne i całkiem spore owoce jak na uprawę domową. Ja kiedyś wetknęłam pestkę do ziemi i miałam maleńką roślinkę w domu. Niestety przędziorek doszczętnie ją zniszczył. Drugą kupiłam w ogrodniczym al zimą znów przędziorek zaszalał. Awokado z pestki też skończyło podobnie. Widać, nie mam ręki do egzotyków.
Jak masz Ula róże, to już teraz chroń przed sarnami. Martusia (koziorożec) miała strzyżone regularnie chyba do jesieni, tuż pod oknami w domu ;:oj

Beatko Twoje oceny i opinie są bezcenne i wcale nie nazwałabym tego rozwydrzeniem tylko dobrym smakiem ;:168

Wituś Twoje wysiewy to mistrzostwo ;:138 Pięknie wyglądają takie skrzynie z równiutko ułożonymi nasionami. Ciekawa jestem, jakby to wyglądało przy kiełkowaniu "na wacik" ;:oj
U mnie jeszcze Miedzian nie rozmieszany. Czekam... i pewnie skończy się jak w zeszłym roku, że nie zdążę ;:306
Pomidory widzę pięknie wystartowały. Oj będzie Las Pomidoras ;:138

Dorotka Cieszę się, że wątek wciąga. To z pewnością zasługa wszystkich bywalców.
Koleżanki ze spaceru kapitalne. Bardzo lubię wiewiórki i mam szczęście, że w Tymczasowym kilka mieszka. Nie są tak odważne, jak Twoje ale są. Przy odrobinie szczęścia można poobserwować ich zabawy na drzewie a jeśli szczęście opuści, to trzeba wyrywać młode dęby z poziomek i wybierać tonę orzechów z kompostownika :;230
Masz bardzo ładny i dojrzały ogród. Takie lubię najbardziej ;:108
Psiaka wygłaskaj ode mnie, piękne oczy ma ;:173

Marku Twoja lista odmian jest naprawdę piękna ;:138 I nawet znam kilka odmian, nie to, co u dziewczyn i Witka Obrazek
Plany na sezon widzę, że i u Ciebie ambitne. Ciekawa jestem, co nam się uda zrealizować. Sezon zapowiada się bardzo intensywny ;:108


Niniejszym ogłaszam, że otwarłam nowy sezon ogrodowy ;:138

Zapraszam do nowej części http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=99868
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”