Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Jak pomidor sieję znaczy że sezon oficjalnie uważam za otwarty. ;:215
Dziś 640 nasion powędrowało tam gdzie ich miejsce. :D

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witaj Małgosiu, w końcu trafiłam do Twojego ogrodu, co prawda jeszcze w zimowej szacie ale wiosna już blisko ;:3

Faworyt piękną nasionkową defiladę zrobiłeś Obrazek
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku, jak zwykle, odległości centymetrem mierzone. :;230 ;:333

Beatko, fajnie wyglądają te Twoje papryczki, czy Ty od razu siejesz do pojemników docelowych?

Małgoś, mam nadzieję, że użyłaś czynnego rilaksu w tymczasowym, sieweczki wyglądają obiecująco, kiedy będzie można poziomki zrywać?

U mnie dzień kwiatowy, szałwia błyszcząca i heliotropki przepikowane, do tych ostatnich to trzeba świętą cierpliwość mieć, tak wolno rosną, wysiewałam z własnych nasion i nie wiedziałam, ile w tych plewach nasion jest, ale trochę było, część przepikowałam, spory zapas został, jak się uchowają to może dla naszej Kukuczki się przydadzą? ;:306
Obrazek


Obrazek

Jutro nów, to przy roślinach nie będę robić, zajmę się logistyką, miejsc będę szukać, bo kolejne roślinki łebki pokazują.
Jeszcze jedna szklarenka balkonowa by mi się przydała, mam dwie, ale one w domu stoją, to nie są już balkonowe, czyż nie??? ;:306
Takim to argumentem będę Mżonka przekonowywač o konieczności zakupu ;:224

Pozdrawiam Irena

Witaj Ula, wspaniale trafiłaś z tą defiladą pomidorowych żołnierzyków. ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Witam Cię Ula w ogrodzie Małgosi,której chwilowo nie ma bo zmaga się z huraganem na swoich włościach. ;:306 Armia zdyscyplinowanych nasion ukryła się chwilowo pod ziemią,ale już za parę dni powinna zacząć wychodzić z okopów. :;230 ;:215
Takiej ilości heliotropów Irenko zazdroszczę Ci.Ja muszę się w tym roku zadowolić trzema. Jakbyś wysiała begonię to dopiero powiedziałabyś że trzeba anielskiej wręcz cierpliwości. :;230
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Irenko heliotropki wyglądają wspaniale, do pozazdroszczenia :wink:

Witku armia Twoich nasionek zmieni kolor mundurka, ale dalej będzie wesołą armią ;:306
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Najpierw zmieni na zielony Ulu a potem już tylko na ten nasz ulubiony,czyli w różnych kolorkach. ;:215
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witam :wit dopisuję się do wątku ;:108 ależ równiutko nasionka ułożone, jak od linijki ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Irenko piękne masz te heliotropki. ;:167 Widać rękę fachowca. ;:215 ;:333 I to jeszcze z własnych nasion. ;:224
Jak tylko będzie Ci jakaś sadzoneczka zbywać, to oczywiście jestem jak najbardziej chętna. ;:173 Chętnie bym wysiała sama, tak jak w zeszłym roku, ale z wiadomych względów wiesz, że muszę zrezygnować z wcześniejszych siewów, a potem to już na heliotropy za późno. ;:131
U mnie na razie tylko jeden rodzynek .... tzn. papryczka jedynaczka. :lol: Wygrzewa się na FunBoxie. :wink:

Obrazek

Porównanie do Kukuczki chyba niezbyt dobrze się kojarzy. Mam nadzieję, że ja wrócę. ;:202 ;:113

Beatko grunt, że papryczki wykiełkowały i pokazały łebki. Niedługo jak będzie więcej słoneczka ruszą z kopyta. :D

Małgoś osobiście zauważyłam, że sadzonki poziomek trudno uśmiercić, więc za bardzo się nimi nie stresuj. :wink: Po tym jak wysadziłam je na miejsce docelowe kilka sztuk zostało, bo już brakło mi miejsca. Odłożyłam kuwetkę w ogrodzie z myślą, że wkrótce poszukam im innego miejsca ... i zapomniałam o nich. Przetrwały niepodlewanie w upały, ścisk, prawie brak ziemi, bo tak się ich korzenie rozrosły. :;230 Jak je znalazłam powsadzałam między kwiatki na rabatki i ruszyły z kopyta. :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Witaj Natalio.Zapraszam Cię do czytania,dzielenia się swoimi doświadczeniami i rozmów z bywalcami Tymczasowego w imieniu Małgosi. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Dzięki za komplementy pod adresem moich heliotropków ;:180 , należy się im za te wiązanki, którymi ich częstowałam. :;230

Jak ta jedynaczka ma u Ciebie tak dobrze, to nie wiem, czy na służbie będzie się jej podobało. :D

Po południu posiałam trochę werbeny hastaty i patagońskiej, lwich paszczy, szarłatów, a tak sobie obiecywałam, że kolejne wysiewy w marcu, w tunelu. ;:124
Wysiałam też malinowy łubin od Martusi, myślicie, że zakwitnie w tym roku?

Pozdrawiam Irena

Ciekawe, co tam Małgoś zdziałała w tymczasowym?????
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Ależ był dzień. Udało mi się przyciąć nieco jabłonie ale po trzeciej śnieżycy poddałam się. Czosnku nie posadziłam bo ziemia zamarzła :(
Wróciłam do Krakowa a tu piękne słońce, ciepło i miło. To się nazywa mieć szczęście Obrazek

Beatko Twoje doświadczenia z kiełkowaniem dają do myślenia ;:131 Ale ja chyba nie odmówię sobie zaglądania na wacik i gdybym miała czekać na wschody np dzwonka w ziemi to nerwowo bym nie wytrzymała. Mam tendencje do rozgrzebywania ziemi, żeby sprawdzić czy kiełkuje :oops:

Witek Chyba nigdy nie przestanę się zachwycać Twoimi wysiewami. Czy masz jakiś szablon, że tak równo Ci wychodzi? Po prostu mniodzo! 640 nasion, 640 siewek, 640 pomidorów do wysadzenia, 640 krzaków do ogarnięcia, zebranie choćby po pięć owoców z 640.... 3200... MASAKRA! Ileż to pracy!
Ale jest co podziwiać ;:138
Dziękuję, że jako głowa rodziny i jedyny rodzynek czynisz honory powitania ;:168

Ula Witamy i zapraszamy ;:168 Wspominałam już, że każdy kto ma ochotę tworzy ten wątek więc jeśli tylko masz ochotę, to do dzieła ;:215
Szata zimowa niebawem zostanie ściągnięta Obrazek

Irenko To był faktycznie rilax ;:131 Włażę na drzewo, wiszę niemal żeby dostać do gałęzi, którą trzeba ciachnąć a tu zawieja i zamiecia. No to złażę z drzewa, bo przez wiatr i śnieg nic nie widzę i chowam się w "chlewiku" na ciepłą kawę. Słońce wychodzi, ptaszki ćwierkają, no to lezę z narzędziami z powrotem na drzewo. Ścinam trzy, cztery gałęzie a tu zawieja i zamiecia. Po trzeciej takiej akcji zrelaksowana zapakowałam się do samochodu i wróciłam do słonecznego Krakowa Obrazek
Za pochwałę siewek bardzo ;:180 Oby tylko z tej pochwały nie poprzewracało się w zielonych łebkach Obrazek
Skoro zapełniłaś dwie szklarenki i nadal potrzebujesz, to musi być u Ciebie ogród botaniczny już ;:138 Poproszę o zdjęcie poglądowe ;:180
Czy patagońską stratyfikowałaś? Moja siedzi od dwóch tygodni na ziemi i nic. Wpakowałam ją do lodówki i może to ją ruszy :roll:
Łubin ma szanse ;:108

Natalia Witaj w tymczasowym, jeśli tylko masz ochotę, dziel się z nami swoimi zielonymi nałogami ;:215
Widzę, że Śląsk górą Obrazek

Kasiu To przymusowe późniejsze sianie , wyjdzie Ci na dobre ;:108
Powiększyłam sobie zdjęcie ale ni jak nie mogę wypatrzeć nasionka. Bardzo ;:180 taką fotkę z wypuszczonym korzonkiem.
Kiełkowanie na tego rodzaju odbiornikach jest bardzo wygodne ale mało się mieści. Dobrze, że masz na razie tylko jedno. Jak przyjdzie Twój czas, to w piekarniku pewnie wszystkie blachy będą zajęte a i tak na kilka razy powykładasz Obrazek

Po Twoim ostatnim wpisie o poziomkach, już się nic nie stresuję ;:209 Najbardziej lubię takie rośliny, co przeżyją jak o nich zapominam Obrazek
Mam taką delikwentkę w ogrodzie. Już dwa lata firletka siedzi w pudełku po margarynie pod ogrodzeniem. Zawsze o niej zapominam. Na wiosnę odbija ale nie kwitnie ;:131 Ciekawe dlaczego Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu musisz mi uwierzyć na słowo, nasionko jest ;:108 , ale zlało się z tłem (ręcznikiem papierowym) i nie widać. ;:204
Pierwszy raz kiełkuję na takim sprzęcie. Tak jak zauważyłaś, przy normalnym trybie wysiewów i ilościach liczonych w setkach
FunBox mógłby tego nie wytrzymać. ;:306 ;:306 I tak już teraz mam obawy, czy zasłonięcie pudełkiem z nasionkiem otworów wentylacyjnych nie uszkodzi go, co oznaczałoby odcięcie mnie od internetu. ;:oj ;:oj

Niby tak blisko mieszkamy, a takie różnice w pogodzie. :shock: U nas śnieg tylko w nocy popadał. W ciągu dnia pięknie cały czas świeciło słońce.
Co do firletki, to daj jej szansę w tym pudełku i zostaw i w tym roku .... w myśl powiedzenia, do trzech razy sztuka. ;:306
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kasiu Firletce dam szansę ale może jednak wysadzę ją na rabatę ;:306
O boxa się nie martw. Ja miałam takie obawy w zeszłym roku ale nic się złego nie stało. Był cały zastawiony i zupełnie nic mu nie przeszkadzało. Nawet sprawdzałam temperaturę bez pudełek i z pudełkami ale różnicy nie było.
Pogoda jest nieprzewidywalna i potrafi płatać niespodzianki. W Krakowie nie spadł ani jeden płatek śniegu a słońce świeciło cały dzień. Tymczasowy jest dwadzieścia minut dalej i takie cuda się działy ;:218
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”