Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Gosiu ja też w słońcu mogę przenosić góry,a jak są takie mroki to ja też mroczna ;:306 a o słońcu możemy chyba pomarzyć ,roboty mam tyle ,a wszystko leży i dzień za dniem ucieka ,jaka ja jestem nieszczęśliwa :uszy ,gdzie mi tam do kota Marysi jak pisze Irenka :;230

Irenko ja mam nasiona papryki słodkiej ,ale tej pomidorowej ,bo bardzo dużo ją przerabiałam na przetwory,była taka gruba ,mięsista ,pyszniutka,że ususzyłam nasionka ,bo było mi żal wszystko wyrzucić ,jeżeli taka Cię interesuje to mogę posłać ,nasiona I klasa :uszy ,pozdrawiam wszystkich ;:196
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Martusia, mnie chodziło o paprykę typu block, pomidorową to dziś wysiałam, ale przy okazji się uśmiechnę, dobrej papryki nigdy za dużo, mam taką małą wielbicielkę papryczek, a pomidorowe są jej ulubionymi. :)

Od jutra ma być u nas słonecznie, to możesz się już szykować do tego przenoszenia gór. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Co tu taka cisza?
Siejecie czy chorujecie?? :D
Ja właśnie skończyłam wysiewać trochę odmian do tunelu, teraz na ciepły parapecik i czekam ;:65


Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu wszystkie moje młode róże mają jedynie dół gałązek zielone. Ważne, że zielone jest a jak zetniemy (w odpowiednim czasie) to się zagęszczą :D Rany Julek jakie ja mam błoto za ścieżce, bo pod błotem ziemia twarda jak kamień :wink:

Irenko melduję że siewki rosną, a kobea wzeszła dzięki metodzie kaloryferowej :D Jestem szczęśliwa jak kot, bo dzisiaj popracowałam w ogrodzie :;230

Pozdrawiam Bywalców Tymczasowego~!
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Martuś takie ilość papryki to nic gdyby była tylko ona pielęgnacja byłaby łatwiejsza ale dochodzą w jeszcze większej ilości pomidory,cebula,ogórki,truskawki,sad i kwiaty do opieki,więc gospodarzem to ja jestem takim średnio dobrym bo w sierpniu wojnę z chwastami przegrywam. :oops:
Irenko jak już kupiłaś paprykę typu "block" a pewnie tak to takie wydłubane świeże nasionka są najlepsze i nie sprawiają najmniejszych kłopotów jeśli chodzi o wschody.
Ani nie sieję,ani (odpukać) nie choruję.Cierpliwie czekam na terminy które sobie wyznaczyłem,chociaż to już nie długo. ;:108
Kot był szczęśliwy ;:108 a jak tak to pora na zdjęcie szczęśliwego wiernego przyjaciela ogrodnika. ;:306


Obrazek
Małgoś w długoterminowe prognozy to za bardzo nie wierzę i zimnego kwietnia a szczególnie maja nie przyjmuję do wiadomości.Wszystko musi pójść u nas zgodnie z planem ;:3 i żadnych hamulców nam nie życzę.U Ciebie nędza i rozpacz w mieście po tym jak stopniał śnieg a u mnie po ostatnich opadach deszczu pływa mi podwórko bo ziemia długo jeszcze będzie głęboko zamarznięta,ale co się dziwić jak non-stop mróz większy bądź mniejszy trzymał ponad półtora miesiąca.Geranium wystarczająco długo trzymałem w wodzie żeby korzenie miało ładne,więc z przyjęciem nie będzie żadnych problemów a lubię mieć na parapecie takiego odmieńca jednego.

3 lutego siałem testowe pomidory po jednym nasionku z wybranych odmian.Wzeszły w 100% bez kłopotu pomimo że cały czas stały na chłodnym parapecie,ale celowo w takich warunkach zawsze sieję testówki,czy sobie poradzą i radę dają.
Po siedmiu dniach jako pierwsze wzeszły Monterosa,RAF i Malinowy Prezes.Następnego dnia Pink Wonder,Corazon i Tommimaru Muchoo a kolejnego ostatnie trzy V404,K/100 i Malinowe serce Rumianki.
Zdjęcie przodowników:

Obrazek

i całości dziś:

Obrazek

Wnioski jak na razie wyciągnąłem takie że od początku do dziś najmocniejszą siewką jest Monterosa a najmniejszą wzrostem RAF,pozostałe są mniej więcej jednakowej wielkości.
Ociepliło się,więc cas najwyższy wyjść z domu,wejść na obroty i brać się za robotę na powietrzu.W tygodniu zaczynam ciąć sad a później cały dalszy ciąg i tak zleci do listopada. :;230 ;:4
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja sieję ;:108 głównie w koperty :;230 ale do ziemi trochę też. Bakłażany i papryki już pokazały łebki. Teraz zastanawiam się które kolejne, słodkie papryki, pory, cebula, pomidorki karłowe ;:219 sama nie wiem.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu, cieszę się, że kiełkowanie kaloryferowe się udało, z większością trudno kiełkujących roślin tak robię.
Aż takiego uczucia błogości i zadowolenia jak Maciek, to nie mam, ale cieszę się, że już posiałam, teraz będę miała spokój do dziesiątego marca, wtedy sieję gruntowe pomidorki.
Witku, w końcu kupiłam odmiany Robertina, Ożarowska i Paradise F1, nie byłam pewna, czy tych dłubanych nie trzeba suszyć.
Widać, że piesio ogrodnika szczęśliwy. :D
Aniu, ja papryki słodkie wczoraj posiałam, została mi do posiania pietruszka naciowa, rukola, sałata, myślę wysiewać na początku marca, część kwiatków też jeszcze czeka na wysianie.
Przyjemnego siania w koperty i w podłoże. :;230


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Aniu ja pierwsze warzywo jakie będę siał w tym sezonie to papryka(słodkie odmiany) z przeznaczeniem do gruntu i będzie to jak pisałem wcześniej 22 luty,zresztą każdy siew kolejny będę tu opisywał. ;:108 Ale Ty Aniu jak i dziewczyny weźcie poprawkę z terminami na to że po pikowaniu wszelkie moje siewki z domu wędrują do szklarni gdzie mają bardziej sprzyjające warunki do dalszego wzrostu.Popikowane rośliny rosnące dalej w domu takich warunków mieć nie będą.
Małgoś przypomniało mi się coś jeszcze.Muszę Cię tu przywołać do porządku. O jakim peselu Ty tu mówisz? :;230 :;230 ;:304 Głupstwa gadasz jak nic.Wiele wody Wisłą jeszcze musi przepłynąć przez Kraków zanim cośkolwiek na ten temat będziesz mogła napomknąć... co najwyżej napomknąć. ;:108
I co Irenko nie będziesz "blocka" siać?Siej bo potem będziesz może żałować. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku, posiałam te co wymieniłam i trochę pomidorowej, limit wyczerpałam, paprykę wysadzam w niewielkiej ilości, kilkanaście krzaków, blocka posieję następnym razem.
Czy przy sianiu zwracasz uwagę na kalendarz biodynamiczny ?
Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Limit,limitem a te kilka roślin "block" Ci nie zajmie znowu kto wie ile miejsca Irenko a jak nie sprawdzisz wiedzieć nie będziesz. ;:185 Jak owoc był dobrze wybarwiony,duży i o grubej ściance to tym bardziej bym wysiał kilka nasion. Ożarowską miałem i byłem z niej w gruncie zadowolony jeśli chodzi o plon,Robertinę także,ale ta trochę słabiej owocowała jeśli chodzi o moje wymagania co do ilości owoców a Paradise F1 nie siałem więc nic ci na jej temat nie powiem.Zwykle nie przywiązuję wagi do kalendarza biodynamicznego,chociaż kiedyś zdarzyło mi się siać w/g niego,ale nie zauważyłem różnicy.Jeśli już to patrzę kiedy wypada pełnia księżyca w maju bo ona jest dla mnie wykładnikiem przymrozków a nie "zimni ogrodnicy" i do tej daty szykuję sadzonki wysadzane w grunt.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit 'Tymczasowi'

Witku, to ciekawe, co piszesz o pełni. To znaczy, że po pełni już nie ma przymrozków? Nigdy na to nie zwróciłam uwagi.


Miłego dnia dla Was :wit
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Nie ma aż takiej może sztywnej reguły Dominiko i wiele też zależy od regionu,ale np. u mnie w ostatnich latach po pełni już nie było.Parę lat temu pełnia wypadła 30 kwietnia( pamiętna to data dla mnie bo miałem wysadzone już pomidory w tunelu nieogrzewanym) i wtedy nad ranem było -8 stopni.Tej zimy bodajże przez dwie pełnie mróz był większy.Także na pełnię księżyca lepiej zwracajmy uwagę.W tym roku w maju praktycznie pokrywać się będzie z "zimną Zośką" bo wypada 10 maja.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Jeśli chodzi o fazy księżyca i ich wpływ na pogodę moje obserwacje są podobne do obserwacji Witka.
U mnie zdarzyło się, że pierwszy jesienny przymrozek przyszedł z pełnią trzeciego września. Było to wiele lat temu, pamiętam bo straty były spore.

U mnie śnieg jeszcze jest, topnieje, ale las dookoła działa jak termos i wolno to idzie. Na okolicznych polach śniegu już nie ma. Może to i dobrze, bo zachęca do siewów. Jutro posiejemy paprykę i bakłażany. W sobotę wysieję cebulę, w przyszłym tygodniu wysieję troszkę sałaty.
Pomidory dopiero w marcu. :D

Pozdrawiam Was serdecznie.
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”