Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu niestety kura dobrała się do doniczek z wysiewami i obawiam się że nic z nasion nie będzie. Rzeczywiście w dzień temperatury coraz wyższe, ale noce zimne a koło 15 marca przymrozki do -4 i to mnie martwi.
Dobrego tygodnia Małgosiu ;:196
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Margo_margo pisze: Kasiu Tobie to już wszystko kojarzy się z pomidorami. Ale po AWN wcale się nie dziwię.
Czy dobrze zrozumiałam, że zamawiasz jeszcze jakieś nasionka? ;:oj
Tak ;:108
Margo_margo pisze: Masz jakiś niedosyt klikania?
Tak ;:108
Margo_margo pisze:Bo na małe urozmaicenie w odmianach raczej nie narzekasz.
Tak, narzekam na zbyt małe urozmaicenie ;:306
Margo_margo pisze:Co to będą za ciekawostki?
jeszcze dokładnie nie wiem. Waham się co wybrać. :;230
Ale jak dotrą, to się pochwalę listą ostateczną. :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witaj Gosiu,oj dzieje się u Was tak dużo,że ja w koziej .....jestem ;:306 ,u mnie dopiero parę sieweczek Klip Daggi wyszło i łubiny,reszta zasiana wczoraj,pomidorki to w marcu ,więc mam jeszcze czas,u mnie żadne drzewa jeszcze nie podcięte ,ale w marcu zdążę.pozdrawiam :wit

Irenko,piszesz,że wysiałaś Werbenę Hastatę ,a ja ją notorycznie wyrzucam z ogrodu,bo uważam ją za chwast ,sieje sie wszędzie i zaśmieca mi rabatki,nie wiem czy w tym roku jeszcze będzie ,bo bardzo ją pilnowałam ,żeby gdzieś nie zakwitła,trochę wysłałam dziewczynkom z forum ,bo chciały ,miałam 3 kolory,szkoda ,bo wszystkie bym Ci dała,ale poszukamy,Twoje siewki są imponujące

Wituś tak mi żal,że Pikuś Ci zaginął,człowiek tak się zżyje ze zwierzątkiem ,trzeba mieć nadzieję ,że się odnajdzie ,myślę ,że w okolicy sąsiedzi znali Twojego pieska,może oni pomogą go odnaleźć lub coś wiedzą ,może gdzieś go widzieli,może rzeczywiście zawieruszył sie u panienki,a teraz o nasionkach ,które wysiałeś perfekcyjnie ,chylę czoła,jak mi się będzie chciało to Cię skopiuję :uszy

Kasiu,czy będą jakieś nowości pomidorowe u Ciebie?,bo ja mam same nowości ;:306

Pozdrawiam wszystkich bywalców tego wątku, ogrodowo oczywiście ;:168
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu moja lista pomidorowa wydłużyła się się jak stara gumka w majtkach ;:306. Z Bloody Bucherem pomyliłam autorów postu ale i tak zostało w rodzinie :D mam nadzieję, że Beatka mi wybaczy. Dobrze że nie załapałam się na AWN, bo jeśli mam dylematy przy niewielkiej ilości nasion, to co by to było gdyby było ich więcej ( strach się bać) :;230.

Rodzynek planuję posadzić w donicy i będzie na balkonie pod opieką głównego pochłaniacza rodzynków ( mojego syna). Czy 5 l doniczka na niskiego rodzynka będzie OK czy za mała ?
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

bastis :wit

Dobrze piszesz, że wszystko zostanie w rodzinie. :D

Ja jestem trochę rozwydrzona jeśli chodzi o smak pomidorów. Bloody Buchter nie jest jakimś niesmacznym pomidorem, smak ma pomidorowy, może trochę mniej słodszy od np. Early Wondera, który jest równie wczesny. Bloody Buchter owocuje do końca sezonu i jest plenny. Rośnie wysoko do nieba. Tak naprawdę warto posadzić sobie jeden krzaczek i sprawdzić jak się będzie sprawował. Mnie łatwo o nim rozmawiać, bo go już poznałam, sama.
Szybko go nie powtórzę, bo wiele innych odmian czeka do wypróbowania. Nie powtrzam 90% odmian wysianych w zeszłym roku, choć 85% z nich bardzo mi smakowało i bezproblemowo spisywało się w uprawie.
Powiem Ci również, że w tej zabawie pomidorowej w dużej mierze chodzi o dylematy wysiewowe. To jeden z najważniejszych jej punktów. ;:306
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko Bloody Buchter zainteresował mnie tym, że jest wczesny, a że kocham pomidory w każdym gatunku, kolorze i postaci to zapytałam o niego. Mam jednak, jak większość z nas ograniczoną ilość miejsca i szkoda marnować je na mało smaczne pomidory.
Oczywiście smak to rzecz względna, jeden lubi banany, drugi musztardę a trzeci śledzie ;:306
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Pewnie, że tak, masz rację ;:108

Śledzie też lubię, w każdej postaci, nawet surowe posolone, skropione sokiem z cytryny i posypane cienko poszatkowaną cebulką. :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko jeśli tak lubisz śledzie, to proponuję tatar ze śledzia, mniam mniam :D
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Dzięki dziewczyny za miłe słowa otuchy, :D bo naprawdę żal mi straty wiernej psiny.Zapewne już nie wróci. ;:185
Aniu zwabić komuś zapewne by się dał bo lubił ludzi nawet obcych. ;:173
Ula jakieś dwa miesiące temu taką panienkę poznał,ale każdego dnia wracał do domu na jedzenie. ;:108
Martuś właśnie w okolicy jest dwie osoby które nie cierpią obcych zwierzaków,ale to tylko domysły co się mogło wydarzyć.Niech Ci się w więc zachce i siej albo przynajmniej myśl już poważnie o wysiewach symetrycznych, bo czas leci nieubłaganie. ;:108
Małgosiu ja też sądzę że Pikusia ktoś przytulił,tylko podejrzewam że za mocno. ;:14
Tak masz rację ostra jazda się zaczęła i przez najbliższe dwa tygodnie ciężko będzie mi pracować na pół gwizdka bo pewne prace muszę wykonać,ale postaram się je jakoś dawkować w miarę. ;:108 Marcowy grafik w pracy na dodatek jest bardzo przepełniony. ;:222 Ten tydzień ma być ciepły,trzeba to wykorzystać,więc od dziś zacząłem coś robić na świeżym powietrzu.Rozsypałem nawóz wapniowo-magnezowy w jednym tunelu i przywiozłem w rzędy kurzęciego obornika. ;:215 Jutro go rozrzucę i przemieszam wszystko glebogryzarką.Wbrew pozorom ziemia w tunelu a dziś sprawdzałem wcale tak głęboko jeszcze nie rozmarzła.Szpadel udało mi się wbić zaledwie do połowy.Jutro też,sieję cebulę Exhibition i zajmie mi to tym razem sporo czasu bo podobnie jak paprykę i pomidory będę siał punktowo.W środę do pracy a na czwartek mam zamiar przygotować mnożarkę do sezonu,czyli poprawienie drzwi,opiankowanie i spinanie doniczek.Piątek o ile nie będą zapowiadać nocnych przymrozków zrobię pierwszy oprysk sadu Miedzianem i jak dotrze nawóz podsypię drzewka pierwszą dawką a że mówią o przelotnych deszczach ładnie by się rozpuścił.Takie plany mam na najbliższe cztery dni.Sobota pewnie zastanie mnie w lesie bo dostaliśmy działkę drzewa opałowego i trzeba powoli robić porządek.W następnym tygodniu złapię odrobinę luzu. ;:306
To tymczasem, :wit jak by mnie nie było chwilę to wiecie gdzie będę. ;:4
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku, mam nadzieję, że Pikuś się znajdzie, komu by przeszkadzał taki przymilny piesek?
Jakim nawozem podsypujesz drzewka?
Ja mogę mieć nawóz gołębi i kurzeniec, mam też duży wór azofoski, czy można je użyć pod drzewka owocowe?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja dawałem obornik tylko na samym początku przy sadzeniu drzewek Irenko. Był problem dlatego że warstwa orna u mnie jest bardzo płytka a dalej żółty piasek.Teraz przy sporej ilości owocujących starszych drzewek ilość jaką bym potrzebował jest zbyt duża.Jakbym miał wybierać z Twoich to wybrałbym nawóz naturalny.Ja trzeci sezon pod śliwy będę dawał Polifoskę "szóstkę."
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jak tam bywalcy tymczasowego, fajna atmosfera u Was, nawet się nie obejrzałam jak wciągnął mnie ten wątek do reszty :)
U mnie niestety dziś taka deszczowa pogoda, i nie ma widoków na osuszenie gleby :/

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
I dobrze że Cię Dorotko zaciekawił wątek,wiele własnych doświadczeń i dokonań bywalcy tymczasowego tu opisują. ;:333 Za oknem masz nie ciekawe widoki,ale na parapecie wiosna w pełni. ;:173 Czyżby Twoje truskawki były jeszcze w wodzie.Ostatnie plusowe temperatury i wiatr sprawiły że u mnie woda zarówno z truskawek jak i części tunelu wsiąkła.

Precyzyjnej pracy u mnie ciąg dalszy.Dziś stwierdziłem że sianie papryki czy pomidorów jest niczym w porównaniu z punktowym siewem cebuli Exhibition.
Parę godzin z życia ogrodnika. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Prosty sprzęt do podlewania przedsiewnego. ;:108

Obrazek
Jedna skrzynka w granicach 2000 nasion. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”