Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu

Trudno nam będzie, bo koleżanka Irenka już zaczęła. Wyobrażasz sobie, że już za chwilę zacznie nam pokazywać swoje pomidorowe sadzonki.
Będziemy wspierać się wzajemnie, Kasia chyba też w tym roku będzie wysiewała później pomidorki.

Poza tym już za chwilę zaczniemy zabawę z papryczkami. :)

? propos nasionek paprykowych, czy takie lekko pikantne, które spokojnie można dać na kanapkę też chcesz?
Dostałam w zeszłym roku od Wojtka, krzaczek nie duży ( do 40cm ) owoce 4-5 cm . Idealny na balkon. Miałam go w tunelu foliowym, a w tym roku posadzę do doniczki.
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Zgadza się, ;:108 koleżanka Kasia też ma zamiar wziąć w tym roku na wstrzymanie. ;:170 No chyba, że jakiś wypadek przy pracy się zdarzy i coś nieopatrznie wyląduje na wacikach przed planowanym czasem. :;230 Ale wicie, rozumicie. To się dzieje niekiedy poza naszą wolą. ;:204
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko, Tolsty Bostman przeznaczyłam do gruntu, Malinowe Eldorado miałam w ubiegłym sezonie, nie był zbyt wczesny, dojrzewał razem ze wszystkimi samokończącymi, a Rozowają Zagadkę muszę sprawdzić, wiem, że część nasionek mi nie skiełkowało, ale może jeszcze coś mam w dilerce.
Jaka u Ciebie była Rozovaja Zagadka?

Pozdrawiam Irena


Ależ pędzicie ;:oj
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja pędzę już do łóżka. ;:65 ;:19 A czemu Ty Irenko jeszcze nie śpisz? :wink:

Czy Wam też ten tłusty bosman jakoś tak mało apetycznie brzmi? :;230
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Mam trochę wolnego, to godzinę spartańską przesunęłam. :D

Tolsty Bostman to zajefajny :;230 pomidorek, już w tamtym roku wysiewałam, ale nie wykiełkował, w tym roku Beatka mi wysłała drugą porcję ze swojej bazy.

pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko Nikt nie mówił, że będzie lekko ale w zeszłym sezonie byłaś najbardziej konsekwentna z nas wszystkich. Ja się nieco złamałam ale w tym roku mam jeszcze ozdobne i to nieco rekompensuje tęsknotę za wysiewaniem :wink:
Nasionka takiej papryki, którą można bez rękawiczek obsługiwać, chętnie ;:168
Czy opierasz się w tym roku na kalendarzu księżycowym albo czymś podobnym?

Kasiu Drobne wypadki będą wybaczone ;:215 Ważne, żeby nie przyśpieszać zbytnio.
Silną wolę trzeba trenować ale wiem jak to jest. Przecież jestem regularnym ;:209 i gadanie o silnej woli przy rzucaniu, na nic się zdaje ;:306

Irenko Widzę, że Ty rozkręciłaś się na całego :D O większości odmian nawet nie czytałam i zaczynam się zastanawiać, gdzie ja byłam przez ostatnie dwa sezony ;:306

Kasiu Tłusty bosman to bardziej bym do golonki przypasowała ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Mam nadzieję, że będzie mi równie smakował jak golonka. :D
Papryczki posiałam i leżakują na kaloryferze, teraz główkuję jakie odmiany pomidorów wybrać do foliaka i do gruntu.
Ja nie zobowiązywałam się, co do terminów siania, postanowiłam zmniejszyć ilość krzaków ze 152 szt na 80 szt, może mi się uda, wybór jest trudny, chciałabym jak najwięcej odmian popróbować, ale na sprawdzone też musi być miejsce. :wink:

Zdjątek nie będę pokazywać, coby Was nie kusić. ;:306


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu

Będę opierała się na zaleceniach z opracowania Dni Siewu 2017. W zeszłym roku właśnie z tego korzystałam, tylko oczywiście opracowanie na 2016.
Pomimo mojej pierwszej wpadki, drugi termin sprawdził się dobrze. Nie będę sobie mieszała w głowie innymi kalendarzami i zostanę przy tym co się u mnie sprawdza.
Papryki i cebula też wyszły dobrze.
Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale opracowanie już mam i wiem, że paprykę wysiewać będę 10 lutego - bardzo ostre, a 21 lutego słodkie i kilka bakłażanów.
Teraz nie mam jak sprawdzidzić, ale w zeszłym roku terminy były chyba podobne.
Może jeszcze posieję paletkę cebuli Alaisa Craig, inne cebule będę wysiewała na początku marca.
Wtedy też wysieję w pierścieniach troszkę szpinaku na jak najwcześniejszy zbiór.

Takie są plany, a co wyjdzie zobaczymy. :D

Irenko

Pomidory będą rosły w szklarni, gruncie i skrzynkach. W szklarni będzie max 50 sztuk, w gruncie i skrzynkach jeszcze nie wiem ile. Jak zaczęłam liczyć ile chcę powtórzyć z zeszłego roku to sama się zdziwiłam ;:oj , że aż tyle.
O tym, które posadzę przestałam myśleć, skupię się teraz na paprykach i bakłażanach. ;:108
Pozdrawiam, Beata.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Rzepka ,posadzisz 80 szt po jednej odmianie, to aż przetestujesz 80 odmian :;230
A tak na poważnie ,ja z braku miejsca obiecałam sobie ,że muszę ,żelazne muszę ograniczyć ilość odmian i z każdej odmiany chcę posadzić chociaż po 3 st krzaki .
Co do ilości krzaków to pod folię wchodzi mi 21 szt (tu już chcę po jednym krzaku z każdej odmiany) na a gruncie maximum 40 szt razem z koktajlowymi ...no i jak tu dotrzymać sobie słowa , no jak ;:oj
jak co chwilę czyta się o tak zajefajnych odmianach i chciało by się wszystkich spróbować ;:224
Na prawdę przed nami trudne zadanie ......
Asia
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Irenko Ja będę ćwiczyła silną wolę, więc spokojnie możesz pokazywać zdjęcia ;:215
"jak ja się tak napatrzę to nienawiść w sobie potęguję" ;:306

Beatko Ja też chciałam z tymi terminami siewu się zgrać ale wyszło, że w lutym 18/02 a potem w marcu 18/03 koniec siania.
Może to i dobre terminy, bo i tak o kilka dni późniejsze, niż moje siewy do tej pory ;:306

Asia W zasadzie wszyscy w tym roku zamierzamy ograniczyć swoje zapędy pomidorowe i na wsparcie w tym zakresie możesz liczyć ;:215
Ja miałam 36 odmian w zeszłym roku, w tym redukcja do max 24 ale na rzecz papryk, których do tej pory miałam niewiele.
Boję się jedynie o Kasię bo to obcowanie z taką ilością nasion i ogromem odmian mogło nieco zaburzyć jej świadomość, ile może pomieścić ;:306

Zadanie co roku jest trudne ale odnoszę wrażenie, że co kolejny sezon, tym trudniej ;:131
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Powiem tak. Po tym jak w sezonie 2016 uprawiałam ponad 90 odmian pomidorów i tak mam w porównaniu z Wami o wiele łatwiej. Mam wysoki pułap, z którego się liczy ograniczanie. ;:306
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgoś, pamiętasz, jak to " napatrzenie" się skończyło? ;:306

Asiu, nie mogę sadzić po jednym krzaku z odmiany, kontynyuuję parę kozulek, tych na pewno lepiej wysadzić więcej.

Kasik, masz wysoki pułap, ale i nasionek więcej. :;230


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Tylko troszkę więcej. ;:218
Zresztą to nie jest tak 100% pewne, która z nas ma ich najwięcej. Pytałam dziś Beatkę ile ma, ale albo rzeczywiście nie wie, albo nie chce się przyznać. ;:170 ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”