Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witajcie w nowej części ?Tymczasowego? :wit

Jest lato- kolejna moja ulubiona pora roku.
Ogród tętni życiem i kipi kolorami. Zapachy dojrzewających owoców porzeczek i agrestu mieszają się z upajającym zapachem róż. Warzywnik zamienił się w busz a walka z chwastami nie ma końca.
Jak ja to lubię ;:138


Zapraszam Was do pogaduszek ogrodowych i nie tylko, wstawiania zdjęć i dzielenia się spostrzeżeniami.

A teraz parę zaległych fotografii

Ogród ozdobny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogród warzywny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnie owoce truskawek i pierwsze maliny. Udało mi się zebrać już pierwsze ogórki. Dziękuję Irenko ;:180

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

To ja się szybciutko wpisuję w nowej części.
Małgosiu papryka taka jak moja-jeśli o wielkość chodzi, kwiaty jak zwykle piękne. ;:oj
Przed chwilką zeżarłam trzy wielkie maliniaki:
Stary Malinowy Jode 22
Amish Rose
Malinowy NN
Wszystkie jak na pierwszy zbiór miały bardzo mocno wyczuwalny smak i były naprawdę dobre, ale 1 miejsce zajęła
Stara Malinówka od Jode22 ;:180
Tego szukałam: delikatny miąższ, mała szypułka, cienka skórka i smak :heja
Dziękuje Małgosiu za życzenia urlopowe.
Pozdrawiam . :wit
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

;:168

Papryki faktycznie pięknie rosną ale największa niespodzianka to Urzej. W zeszłym sezonie malutka i raczej bez smaku a w tym roku całkiem spore owoce. Mam nadzieję, że i smak będzie bardziej konkretny.
Gratuluję konsumpcji maliniaków ;:138 Moje jeszcze chwilkę powiszą ;:131

Do zobaczenia po wypoczynku ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Wpisuję sie i ja, żeby Was po podglądać ;:196 Śliczne zdjęcia mimo upału :D
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Hej Małgoś :D

Wreszcie udało się nam przestać "zaklinać wiosnę" i pełnoprawnie móc cieszyć się latem. ;:113

Plony u Ciebie na całego. ;:136 U mnie też wczoraj był ostatni zbiór truskawek ;:145 A najgorsze, że przez ostatnie dni, to truskawkami najbardziej pożywiała się Szara. :evil:
Najbardziej to jednak rozczuliłam się na widok Twojej papryki. Jak dziś pamiętam jeszcze, jak nam je pokazywałaś w 'inkubatorze" ;:306 , a tu już tak pięknie wyrosły. :D

Margo_margo pisze:Takie zastosowanie ostrych nie przyszło mi do głowy ale jest to chyba rewelacyjne rozwiązanie. Nawet wiem, komu zapodam "żółtego szatana" ;:224

Wyłożona 06.02. na wacik ;:oj

Obrazek


Czerwony szatan chyba też nie będzie zwlekał
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu jestem i ja dziękując, że czytasz przydługie posty ;:168 Życzę wspaniałego sezonu!
No i szybkiego piątunia, a jutro owocnego pobytu na wsi...czy będzie kolejne nocowanie w przyczepie?

Elu miłego wypoczynku na rodzinnych wczasach i koniecznie zbierz nasiona z odnalezionej malinówki ;:180
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu :wit

Mnie też u Ciebie zabraknąć nie może , już się melduję . ;:196

Piękne rzeczy pokazałaś na zdjęciach . ;:224

Tak trzymać . ;:215
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu, dotarłam i ja. :D
Pewnie teraz robisz jutrzejsze plany działkowe, bo dziś piątek, piąteczek, piątunio.
Cieszę się, że masz już plony z ogóreczków, tym bardziej, że chyba niezbyt chętnie je wsadzałaś, ale to siła i moc naszej grupy, nie masz zamiaru czegoś sadzić i ani się obejrzysz, a to już rośnie na działce. ;:306
Ogród masz piękny, no i skoro tam nocujecie, to nie może byč już " tymczasowy." :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Dziś jest piątek, piąteczek, piątunio a jutro? Sio, do pola ;:306

Prymulka :wit
Zachęcam nie tylko do podglądania ale także do włączenia się w nasze dywagacje ogrodowe. Każdy znajdzie tu jakiś temat dla siebie- pod warunkiem, że to pomidory :;230

Kasiu Obrazek
Ty masz zdolności do wyszukiwania "archiwalnych" wpisów. Faktycznie, to nie tak dawno temu było ale trochę nawozu jednak już upłynęło ;:306
Czerwony szatan wygląda zupełnie inaczej niż mamusia ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Żółty podał się do tatusia ;:215
Szara pleśń i u mnie pojawiła się na truskawkach, choć jest jej zdecydowanie mniej, niż w zeszłym roku. Za kilka dni będzie koszenie liści i mam nadzieję, że na tym poprzestanę. Niestety widziałam już na pomidorze jedno gronko porażone więc Topsin pójdzie w ruch ;:223
Tak, mnie też już to zaklinanie się nieco znudziło ;:131

Marysiu Obrazek
Czytam każdy post, który zostaje zapisany w Tymczasowym, część nawet kilka razy :lol: Gorzej, jak wybiorę się do Ciebie. Zawsze zaczynam od wczytywania się w każdy wpis ale jak czasem mija dwie godziny a do końca mam kilka stron, to jakoś tak bardziej pobieżnie :oops:
Ja mam już kiepskie oczy, cały dzień w pracy przy kompie i czasem wieczorem literki mi się rozjeżdżają ;:131
Jutro jadę nadrobić zaległości ogrodowe a w niedzielę domowe więc z nocowania nici. Ale za tydzień jest już plan ;:108

Beatko Obrazek
Oczywiście, że nie może Cię zabraknąć w Tymczasowym. Po sobocie będzie sporo zdjęć pomidorowo- paprykowych bo będę robiła inwentaryzację. Chcę porobić sobie trochę notatek odnośnie poszczególnych odmian (plenność, wiązanie, "wilczenie"), dokumentację fotograficzną bo za chwilę nie będzie na to czasu. Czuję, że czas zbiorów jest już niedaleko ;:65

Irenko Obrazek
Tymczasowy już zawsze będzie tymczasowy bo i noclegownia na razie jest tymczasowa ;:306
Ogórki wysadzałam raczej z obawami- wcześniej nie udawały mi się i nie do końca miałam wizję, gdzie je wsadzić, żeby nie chorowały. Twoje, ofiarowane od ;:167 nie chorują i rosną fantastycznie. Jeszcze nie skosztowałam tego długaśnego ale zapowiada się bardzo dobrze :uszy
Masz rację, że moc jest w grupie i zawsze dajemy się na coś nowego skusić. Już boję się kolejnego sezonu :;230

Czas zapuścić się w krainę snów bo jutro upalny dzień a po wczorajszym meczu jestem nieco mało wyspana ;:131

Życzę wszystkim miłego i rilaksującego weekendu
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Weekend zakończony :roll:
Sobota była upalna i ciężko było cokolwiek zrobić jednak zawzięłam się i zrobiłam "generalne porządki" w pomidorach. Wszystko zostało podwiązane, grona wyregulowane, usunięty nadmiar liści- w tym liście i pędy rosnące z gron,dokumentacja foto wykonana. Było ciężko ale udało mi się. Może do jutra uporam się z opisem zdjęć to pokażę te, najładniejsze :lol:
W ramach prac w cieniu dokończyłam moją żwiróweczkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na cienistej rabacie pojawiają się nowe kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś, co samo wyrosło na granicy mojej działki okazała się słodką jeżyną ;:138

Obrazek

A to

Obrazek

Pierwszy zawiązany melon "Pticze moloko" :tan

Dziś w nocy pojawiły się bardzo obfite opady i bardzo mnie to cieszy, w ogrodzie susza okrutna i wszystko więdnie. Na szczęście nieco ochłodziło się i jest szansa, że wilgoć utrzyma się dłużej, niż pół dnia.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Ładna ta żwiróweczka i chociaż nie lubię kamyków na grządce to te ciemne ładnie wyglądają i to że różnej wielkości kamyki ;:215 to miejscowe czy importowane? Podziwiam pracowitość w sobotę bo ja nie dałam rady przed burzami i deszczem. Burze oczywiście przeszły bokiem, ale podlało i na jakiś czas powinno wystarczyć :D Te owocki wyglądają mi troszkę na malinę czarną albo malinojeżynę, bo na jeżyny to chyba za wcześnie :D Roślinki Cię kochają i wyglądają na zadowolone z miejsca w którym rosną!
Dobrego dnia i tygodnia Małgosiu ;:196
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Hej Małgoś :wit

pracowita z Ciebie mróweczka. ;:333 Co do kamcorków, to ja jak najbardziej je lubię ;:173 (duże , małe i w przeróżnych kolorach :;230), więc żwiróweczka mi się bardzo podoba. ;:215

Co do pomidorów (no bo przecież my zawsze o pomidorach :;230 ), to w piątek u mnie pokazała się na nich ZZ. :evil:
Ale całe szczęście sytuacja została opanowana i jak do tej pory nie ma więcej zmian na nich. Obyło się bez ciężkiej chemii, a zastosowałam jedynie opryski nowymi specyfikami. Wygląda więc na to, że nawet z Królową sobie radzą. :D
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Wreszcie doczekałam się pierwszych zapalonych pomidorów :heja
Balkonowy Winogronek

Obrazek

Marysiu Kamyki to tzw "siuter" przywieziony do produkcji fundamentów i innych elementów betonowych, większe to resztki żwiru do odwodnienia a największe, to biały wapień ze ścian starego domu. Starsza berbeciówa ma manię zbierania "ładnych kamieni" i zwoziła tego ogromne ilości. Mam nadzieję, że wszystkie znajdą swoje miejsce w ogrodzie. Na rabaty generalnie nie daję bo zatapiają się w glinie ale ta wyłożona jest agrotkaniną więc tak łatwo nie przepadną.
Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak czarna malina ale sprawdziłam w sieci i opis pasuje ;:108 Niech jej będzie czarna malina- jest pyszna, słodka i bardzo łatwo schodzi z szypułki.
W sobotę nie miałam już wyjścia. Ostatnio wciąż było upalnie i wykonywałam tylko niezbędne zabiegi. Tym razem musiałam już zrobić prządki. Z gron często mam wybijające pędy- wilki a na na końcu znów kwitną i wiążą. W ten sposób miałabym półmetrowe grona ale one nie utrzymałyby owoców. Komunikat ZZ nie aktywny dlatego pozwoliłam sobie na takie "ostre cięcie".

Kasiu Ja żwiróweczki także lubię i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zrobić nieco większą i w ciekawszym kształcie. Ta musiała się zmieścić między starą ścianą domu a granicą, gdzie leci woda z dachu. Jest tam cień niemal cały czas ale z rozproszonym światłem i sporo wilgoci. Mam nadzieję, że wietlice będą tam pięknie rosły.
Współczuję ZZ i gratuluję wygranej bitwy ;:138 Dobrze, że udaje się bez chemii a wysokie temperatury także Ci pomogły. Oby Królowa już nie wróciła do Twoich podopiecznych.

Lecę opisywać pomidorowe archiwum ;:101
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”