Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Martusiu :wit

Dobrze, że piszesz o nasionkach pomidorów. :D

Jak czytałaś jeszcze nie spakowałam nasionek dla Małgosi , niespodzianek pomidorowych dla Marysi i obiecanek dla Kasi, więc przy pakowami dla nich, chętnie spakuję nasionka dla Ciebie. ;:108
Poproszę Cię tylko o sprecyzowanie zamówienia. Ile odmian, czy tylko malinowe, czy inne smaczne w innych kolorach też mogą być, czy tylko wielkoowocowe czy mniejsze też. A może jakieś koktailowe ? A może tak jak piszesz zdasz się na mój wybór :wink:
I co najważniejsze na jaki adres wysłać ? Adres poproszę napisać mi na pw. :D

Nasionek nie będę pakować wcześniej niż jutro po południu, więc jest czas na podjęcie decyzji. ;:108
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witam!
Małgosiu kochają Cię te berbecie, mniejszy to wiadomo ale berbeciówna zaplusowała ;:4
Plac Imbramowski w niedziele świętuje i jest nieczynny. Rafa wczoraj już napoczęłam, bo strasznie mi się chciało ;:306 Kolor już uzyskał, ale twardawy jeszcze to muszę pojechać do Kaufa bo więcej to może dotrwam do ideału ;:306 Cieszę się że zdrowie wraca, ale uważaj proszę dalej, szczególnie na głowę bo mróz wraca ;:196

Martusiu nie wątpię że jak wszystko pomidory będziesz miała wspaniałe, ale z tym świdrem to mnie zaskoczyłaś ;:306

Beatko ;:168 ciekawa jestem jak mnie ocenisz ;:196
Mamy czas na sianie więc nie rób tego kosztem ważnych spraw :D

Dobrego dnia wszystkim :wit
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Margo/Ogrodnicy :D

Właśnie jem Rafa na kanapce i nie mogę doszukać się smaku.
Zalał mi bułkę i talerzyk, kwaśny jest a swoje przecież odleżał, kroiłam go miękkawego.
Mam nadzieję, że ten z własnej uprawy będzie lepszy, bo jak synuś zapytał mnie, jakie pomidorki mi sprawić w ramach prezentu, ( wie, jak się przypochlebić mamusi :;230 )wskazałam na Rafa, było o nim głośno i chciałam wypróbować z oryginalnych nasion, znalazł je na jakiejś niemieckiej stronce.

Martuś, świder pod pomidorowe dołki to całkiem nowatorski pomysł. :;230

Beatko, jestem ciekawa, jakie odmiany wybierzesz dla Marcii, ponieważ mam zrobić dla niej trochę sadzonek, to temat mnie żywo interesuje.

Marysiu, pomidorki, to u nas kategoria ważnych spraw, a wybór odmiany to dopiero.... ;:306
Czy już coś wysiewasz?

Małgoś, dbaj o siebie i kumuluj siły, czy już wybrałaś odmiany na Mamusi balkon?


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Irenko i w Polsce w paru miejscach jest osiągalny http://www.worldsementi.pl/pl/p/POMIDOR-RAF-1g/762 ale wydaje mi się, ze przy tylu odmianach co mam znajde podobny wygląd i smak.
Maska pisze:Małgosiu wybrałam pomidory Citrina i Maglia rosa, ale nie pytaj dlaczego :oops: Spośród 43 odmian padło na te, bo to próba nasion ;:306

A jakim pomidorem częstowała nas Kasia w lecie? to chyba był zielony, ale w środku był czerwony :D
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Nie pamiętam, ale z Twojego opisu Marysiu może to ten?

Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu, wiem, że dostępny jest w polskiej wysyłce, ale czytałam trochę opinii, często zdarzały się pomyłki, widzę, źe cena jest tu wyjątkowo atrakcyjna, na tej niemieckiej stronce jest 5 nasionek za dwa i pół euro + oczywiście koszty wysyłki.
Na razie kazałam mu się wstrzymać, nie wiem, czy mnie posłucha, bo w "słoik" dostał w niedzielę kilka Rafów , wczoraj mówił, że bardzo mu smakowały.
Jak widzisz, nawet w obrębie najbliższej rodziny zdania są odrębne i jak tu wszystkim dogodzić? No jak? ;:306

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Witam Wszystkich ogrodników.
Małgosiu córa ma wyczucie tematu i widzę że rośnie Ci następczyni,chociaż znając życie pewnie ma inne zainteresowania.
Zarówno Raf jak i Monterosa dotarły do nas nie naturalni dojrzewając,więc smaku nie ma co porównywać z tym jakie okażą się w praktyce u nas.Jednakże Raf już teraz po odleżeniu swojego i jak na ta porę roku mogę powiedzieć że mi osobiście smakuje.Ostatnio takiego jadłem w tamtym roku i był to Tommimaru Muchoo. ;:333 Co do Monterosy to jego smak nie jest jak dla mnie z górnej półki,ale postaram się go wyprowadzić na zjadliwego.Raf-a będę siał oryginał a Monterosę z f2.
Koleusy ruszyły,wczoraj był jeden a dziś pojawiły się kolejne.Powoli będzie się zielenić na parapetach,chociaż w/g moich obserwacji z wiosną w tym roku może nie być za różowo,dlatego ostatecznej daty siewu pomidorów jeszcze nie podjąłem.Oby tylko Campi Flegrei nam nie zaszkodził.
Obrazek
Obrazek
Dawno nie pokazywana Pusia cośkolwiek podrosła.Strasznie z niej żarłoczne stworzenie. ;:306
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Beatko Monte Rosa wygląda pięknie i jest "karbowany", pewnie dlatego wybrałam go z Twoich nasionek a zdjęcie Witka doprowadziło mnie do ślinotoku. Ale skoro mówisz, że nie jest wart wysiewu, to nie będę go siała. Właśnie o to chodzi w naszych dywagacjach. Czasem wybiera się oczami ale opinie kogoś, kto już go miał są bardzo istotne. Rafa i MR mam, bo chce mi się teraz jakiegoś "przyzwoitego" pomidora a większość zachwala.
Z nasionkami pośpiechu nie ma :wink:

Martusia Jak zaczynamy rozważania pomidorowe to niejednokrotnie nie możemy skończyć i trudno znaleźć inny, równie zajmujący temat. Taka przypadłość ;:306
Już widzę Twoje pomidory, rosnące równiutko w cylindrach ;:138 To dobry pomysł, zamiast przekopywać cały trawnik.
Zrobimy sadzonki- będzie Pani zadowolona ;:215

Marysiu Berbeciówna wie, czym mamine serce zmiękczyć ;:306
Tak przypuszczałam, że na plac w niedzielę nie ma się co wybierać, pewnie tam w innym terminie nie dotrę. Zostawię więc te smakołyki innym :wink:
Pomidory sklepowe codziennie macam ale jeszcze nie skosztowałam. Czekam Obrazek

Irenko Ciężko będzie nam znaleźć smakowitego pomidora, który choćby zbliżył się do tego, co jadaliśmy w sezonie. Ale żeby cały talerzyk zapaprał? ;:306
Będę czekała jak najdłużej, żeby wydobyć z Rafa smaczek ;:215
Twój synuś taki przebiegły jak moja córcia ;:215

Kasiu Miałam Ananas Noir ale nie był taki ładny, jak Twój Obrazek

Wituś Córa na razie ma zupełnie inne zainteresowania, co prawda lubi pomagać w Tymczasowym (raz, dwa razy w roku) ale czy będę miała następcę? Może za parę, paręnaście lat się okaże ;:306
Koleusów gratuluję ;:138 Dostałam lekkiej palpitacji, że zapomniałam wysiać ale na szczęście sobie przypomniałam, że to Ty się pośpieszyłeś ;:306
A co z tym Campi Flegrei? Nic nie słyszałam bo na kanale bajkowym ciężko jest z informacjami ;:306
Fajna kuleczka z Pusi ;:108
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kasiu nie pamiętam dokładnie wiem żeby chyba! bardziej eliptyczny i duży. Miał chyba na celu przekonac mnie do zielonych pomidorów :D

Irenko to musisz posiać Rafa :D ze smakami się nie dyskutuje ;:306

Małgosiu ja swojego już zjadłam...nie wytrzymałam. Dobry, ale skórka jak podeszwa ;:oj Jak trafię to jeszcze kupię i niech leżą :D

Śliczna psinka!
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu :wit

Dobrze, że masz Monte Rosę i sama ją ocenisz, podobnie Rafa. :D
Zawsze możesz spróbować je wysiać i porównać smak wyhodowanego u siebie z tym sklepowym. Tylko musisz zapamiętać jak smakują, bo latem nigdy ich w sprzedaży nie widziałam.

Witek mówi, że popracuje nad nią i bardzo dobrze, bo smaczny pomidor. I dość trwały, więc dobry do transportu i przechowania.

Ja lubię poznawać nowe dla mnie odmiany, kształty, smaki. Już jest wiele odmian pomidorów, które znam, bardzo mi odpowiadają i na dobro sprawy mogłabym przy nich pozostać. Jednak ciągnie mnie do poznawania nowych.
Każdy z nas ma swoje racje i to jest dobre. Dzięki temu uczymy się nowych rzeczy i innego spojrzenia na niektóre sprawy.

Rafa w zeszłym roku też miałam, miałam go wysiewać w tym, ale rezygnuję z niego. Szkoda mi miejsca. :)

Wiem, że są zimą w sprzedaży pomidory, które są w miarę zjadliwe. Jak będzie mi się chciało zimą świeżego pomidora, to te nadają się do jedzenia i mogę sobie kupić.
Jeśli jednak wysiewa się około 70 - 80 odmian do przetestowania, to na dostępne zimą pomidory sklepowe szkoda miejsca.

Zastanawiałam się ile odmian powtórzę z tego roku, wyszło mi, że sporo. I już teraz im bliżej wysiewógw wiem, że ich ilość ograniczę do minimum. W tym roku powtórzę dwie koktailówki (Sundolda i Winogronka) . Winogronki będą dwa, bo posadzę też tego rozszczepionego od Irenki, a z wielkoowocowych Annę Rusian, Berner Rosen , Momotaro, NN Mymysteryy i Malachitową Szkatułkę.
Reszta to będą ,,cuda niewidy", już jestem ich ciekawa. :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgoś, już ja Ci dam za ten telefoniczny żart.Obrazek
Źeby tak starszą, poważną babcię wkręcić? :;230
Wielkiej listy też jeszcze nie mam, wiem natomiast, że w większości to będą serca we wszystkich kolorach, zastanawiam się nad bicolorem, ale to chyba będzie Berkeley T.D. Heart.
Na pewno będzie trochę krzyżówek, wiele sobie obiecuję po rozszczepienie K/ 122, nasionka dostałam od Pomidoro, porównam ze swoimi K/122, mogą być ciekawostki, bo to jeszcze nie jest ustalona krzyżówka..
No i Burrakers Faworite, tą odmianę spróbuję wysiać po raz trzeci, za każdym razem były nasionka nie te, tym razem mam jednak z pewnego źródła. ;:333

Beatko, czy miałaś jednocześnie wysadzone wszyskie odmiany Berkeley, mam zamiar w tym roku porównać, ale chętnie bym skorzystała z Twojego doświadczenia, no i miejsce by się zwolniło, by coś nowego dosadzić.;230


Marysiu, ja jestem równie przebiegła jak mój synuś, w końcu po kimś to ma. ;:306
Rafa oczywiście będzie miał, nawet cały krzaczek dostanie ;:306 .... ale niech on rośnie na szwajcarskiej ziemi, może nawet tamtejszy mikroklimat sprawi, że skórkę będzie miał cieniutką?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Tak jak mówiłem wcześniej o tej porze roku praktycznie żadne pomidory pojawiające się w marketach nie są smaczne. ;:222 Może tylko te dwa które wymieniłem i jakieś koktajlowe,względnie drobnoowocowe.Monterosa też niczego szczególnego w sobie nie ma,ale czego się spodziewać po pomidorze zerwanym praktycznie w fazie zielonej.Po jej wyglądzie już teraz mogę stwierdzić że na tak duże owoce będzie potrzebowała dobrego odżywiania.Druga sprawa to regularne podlewanie bo jak poczuje braki wody będzie tworzyć puste przestrzenie w komorach.A sprawa trzecia właściwe dobranie dawek potasu jak przyjdzie pora aby wydobyć z niej smak.I tak będę z nią postępował.Wracając do echa plenności to dla mnie pierwsza rzecz to smak - druga równie ważna to ilość owoców na roślinie.Dopiero to połączenie może sprawić że decyduję się daną odmianę posadzić.Ja pomidora uważam za plennego jeśli potrafi zawiązać i wyżywić minimum 20 owoców!Wszystkie smaczne poniżej normy będę uprawiał na emeryturze jak doczekam.
Małgosiu teraz młode pokolenie myśli już zupełnie innymi kategoriami,znam to z autopsji.Najważniejsze żeby Twoja berbeciówna wybrała dobry kierunek studiów co w przyszłości da jej pracę która da jej satysfakcję i godziwe wynagrodzenie.Bo tak to powinno w cywilizowanym kraju wyglądać.A nie żeby zdolni ludzie za chlebem musieli wyjeżdżać za granicę,ale obserwując wydarzenia nie tylko ostatnie a od lat kilkunastu mam wyrobiony pogląd jak to w przyszłości i to niedalekiej będzie wyglądać.Ci co wyjechali też zaczną wracać.Burze i ujadania też w końcu miną bo nie biorę nawet pod uwagę zatoczenia koła historii i czasu liberum weto.Wszyscy wiemy jak się to kiedyś skończyło.A Campi Flegrei to Małgosiu mruczący wulkan niedaleko Neapolu.Jak się ostatnio obudził a było to dawno temu popiół dotarł do Rosji niszcząc m.inn. roślinność.Więc się lepiej niech ze swego snu teraz nie budzi. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kolejne pomidorki zdegustowane z Auch.. godne polecenia! Wybór padł na nie, bo są różnej wielkości. Smak podobny do rosnących na krzaku słodko kwaśny!


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”