Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Irenko :wit

Pewnie chodzi Ci o to zdjęcie.

Obrazek

Nasz rację, rozsada ładnie się prezentuje. Ma niecałe osiem tygodni.
Taki dobry wygląd zawdzięcza w dużej mierze temu, że stała w szklarni. Nocami opatulałam ją ogrowłókniną, w dzień ładnie oświetlało ją słońce.

Obrazek

Ta mniejsza jest dwa tygodnie młodsza, poszła do gruntu.

Obrazek

:D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko, właśnie o to zdjęcie mi chodziło. ;:333

Marysiu dwa???? ;:oj ;:306

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko rozsada marzenie, oczywiście w domowych warunkach. Profesjonaliści takie miewają :wink:
Chociaż Ty już też stałaś się profesjonalistką ;:168
Życzę równie wspaniałej rozsady w 2017 r ;:215

Irenko tak!
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

To żeby nie było, że ja nic ani be, ani me, ani kukuryku w sprawie pomidorowych 3P. ;:218 Irenko ja też oddaję głos ma Auriję.
Z pozostałymi się podadję, bo o ile z kokatjlówkami, zielonymi, pomarańczowymi, czy czarnymi nie miałbym problemu, by wytypować liderów, to w czerwonych/malinowych nie mogę się zdecydować. Obrazek

Dużo zdrówka dla wszystkich rozłożonych choróbskami bywalców wątku. Z tego co słyszę cosik się tu wirus rozpanoszył. :roll:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Wszystkim.
Mnie powinno się wprowadzić ZOMZ Małgosiu,czyli zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania :;230 i słuchania forumowiczki z mojej okolicy. ;:306 Dziś po pracy udałem się za podszeptem do marketu i nabyłem cuś takiego.Kolor malinowy,od szypułki żebrowany przypominający sakiewkę a jednocześnie nie typowa okrągła malinówka.Owoc sześcio-komorowy,smak lekko kwaskowy-pomidorowy,jak na tą porę roku i owoce które dojrzewały nie naturalnie do końca pozwala pokładać w niej duże nadzieje.Kupiłem trzy owoce i to nie te największe a najbardziej kształtne.Ważyły 930 gram.
Tak więc kolejna odmiana mimo silnej wydawałoby się mojej woli będzie u mnie w tym roku.Takiego połączenia kształtu i koloru jeszcze nie miałem.
A tak to ono wygląda.
Monterosa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu Ja też bardzo często nie czuję się na siłach w rozmowie o pomidorach ;:306
Leżakowanie uskuteczniam od wczoraj ale dziś jest już znacznie lepiej. Jakiś wirus się do mnie przyczepił ;:124
A co do ziemi wrzuciłaś? Pochwal się! Nawet, jak to tylko dwa, to trochę radości dadzą.
Moje begonie milczą jak zaklęte, za wyjątkiem tej jednej- wyrywnej. Jeśli nic z tego nie będzie, to trudno Obrazek
Maska pisze: Irenka wczoraj u mnie napisała...co ja mam parę kwiatków i trochę jarzynek ;:306 ;:306
;:306

Irenko Wituś miał u siebie 687 a Ty miałaś ponad 400 ;:oj Toż to chyba dla całego Sosnowca zaopatrzenie ;:138
Ja też bardzo o ile nie najbardziej lubię etap od nasionka do wyrośniętej, pięknej rośliny. Pewnie gdyby nie moje ograniczenie w parapetach, to puściłabym wodze szaleństwa podobnie jak Ty. Można stwierdzić, że posiadanie jednego okna ma swoje plusy ;:306

Beatko Miód na moje wymęczone bielą śniegu oczy ;:138 Teraz sobie przypomniałam, że w Tymczasowym też pokazałaś nam te śliczności. Ciekawa jestem, jak będzie wyglądała Twoja szklarnia w tym roku, biorąc pod uwagę spore zmiany organizacujno- wyposażeniowe ;:65
Te pałąki dla włókniny bardzo sprytne. Co to?
Piękny las- pomidoras ;:138

Kasiu Masz ten sam problem z czerwonymi/ malinowymi co ja, mimo, że skosztowałaś ich zapewne sporo więcej niż ja. A może im więcej odmian sprawdzimy, tym trudniej będzie wybrać ;:173
Wirusy szaleję Kasiu, jak co roku, ale tym razem jakieś bardziej dokuczliwe bo gorączka rozkłada na łopatki na dwa dni a potem już luuuuuzik. No chyba, że wraca gorączka po kilku dniach ;:131 Tak w Krakowie to wygląda ;:223

Wituś Piękny ten pomidor! Od razu zachciała mi się kanapki z białym serem i plasterkiem takiego soczystego, karbowanego pomidora ;:173
Ja jeszcze w tą zimę kupnego nie jadłam.
Jeśli wprowadzimy Ci ZOMZ, to skąd będziemy miały takie nowości i smakowite fotki? ;:306
Ciekawa jestem jaki miałyby smak, gdybyś pozwolił im trochę dojrzeć w domu.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Tylko Małgosiu jak tak dalej będę puszczał wodzę fantazji to się skończy jak w tamtym roku na ponad 40 odmianach do sadzenia. ;:306 To mój drugi konsumowany tej zimy,wcześniej był to RAF i smak jego był jak najbardziej w porządku. ;:108 Tego wczorajszego rozkroiłem tylko jednego a dwóm pozostałym właśnie tak jak mówisz pozwolę dojrzeć do końca i wtedy porównam smak. :)
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

No to jestem bardzo ciekawa Wituś, jak go ocenisz. "Na oko" jest piękny ;:138
A mnie dziś spotkało nie lada zaskoczenie u mamy. Oznajmiła mi, że chce pomidora na balkon ;:oj A najchętniej dwa ;:138
Dzięki temu będę mogła wysiać o dwie odmiany więcej, niż zakładałam :heja Bo przecież, te dwa na balkonie mamy nie będą moje ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu wybrałam pomidory Citrina i Maglia rosa, ale nie pytaj dlaczego :oops: Spośród 43 odmian padło na te, bo to próba nasion ;:306 Pomidor, którego pokazuje Witek kupiłam jako pierwszy kupny od lat i zapomniałam pełnej nazwy (pisałam o nim parę stron wcześniej). Jest całkiem smaczny :D
To może i papryczkę mamie na balkon polecisz :D
Ściskam życząc nieustająco zdrowia ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu Widzę, że wysiałaś bardzo ciekawe pomidory i od razu masz kolorystykę dobraną doskonale do letnich sałatek ;:138
A gdzie kupowałaś tego ślicznego pomidora? Nawet moja mama wpadła w zachwyt, jak go zobaczyła :wink:
Pomidoroza jest bardzo zaraźliwa ;:306

Papryka chyba nie wyjdzie u mamy, bo to południowy, zabudowany balkon i obawiam się, że się ugotuje. Krzaczek niski i musiałby stać całkowicie w słońcu a pomidor nóżki będzie miał w cieniu a owocki wystawione do słońca. Ale kto wie? Podpytam ;:108
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu pomyślałam, że jak pomidory okażą się mocnymi sadzonkami to w donicach ozdobią taras już od kwietnia. W razie chłodu wciągnę do domu, a na dzień zażyją świeżego powietrza. Na zakupy owocowo-jarzynowe jeździmy od zawsze na Plac Imbramowski, kiedyś był koło pracy i domu, teraz pozostał sentyment. Mamy też swojego stałego sprzedawcę, nawet nie wiesz ilu znanych ludzi u niego kupuje a i ja wdrożyłam moje dzieci w klientelę :;230 Bierze z jakiejś hurtowni owoce i parę warzyw, mocno dojrzałe i sprzedaje taniej ...takie do natychmiastowego zjedzenia, ale można u niego zdobyć wiele ciekawych i dojrzałych egzotów oczywiście okazjonalnie. Po tym przydługim wstępie dodam, że pomidory były u niego (po 4 zł kg) :uszy
Małgosiu jak balkon zabudowany to papryczka też może nóżki ukryć, a zapytałam bo mówiłaś że mama polubiła papryki to może i przystanie na krzaczek? :D
Miłej niedzieli i posiedź jeszcze w domu, pamiętaj o swoich zatokach ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu Papryczkę będę rodzicom dostarczała z Tymczasowego a pomidory muszę wybrać najlepsze. Mama zawsze miała kwiatki na balkonie a skoro zdecydowała się na pomidory, nie mogę zawieźć :wink:
Plac Imbramowski zawsze mi nie po drodze. W tygodniu nie ma kiedy a w niedzielę pewnie większość stoisk nieczynna.
Dziś przyszłam po pracy do rodziców i taka niespodzianka na mnie czekała :tan

Obrazek

Raf kupiła córcia w Kauf...dzie a Monte Rosa mama w Li..lu :heja
Mimo, że chętnie już bym je zjadła, poczekam, aż porządnie dojrzeją ;:173

W niedzielę wybrałam się jedynie do rodziców a poza tym grzecznie siedziałam w domu. Dziś jest już zdecydowanie dobrze ;:215
Słonecznego tygodnia ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu :wit

Widzę, że Monte Rosę masz już w domu. :)
To o tym pomidorze rozmawiałyśmy. Miałam go w zeszłym roku, właśnie z nasionek wybranych z owocu kupionego w sklepie. Tak jak Ci mówiłam, powtórzył cechy. Owoce były malinowe, o takim samym kształcie jak ten ze sklepu. Co do smaku, gdy obok rosną doskonałe malinówki niczym szczególnym się nie wyróżnił. Może dłużej poleżeć, ale mnie akurat na tym szczególnie nie zależy. Ja go więcej sadzić nie będę.
Ze ,,sklepowych" pomidorów bardziej smakuje mi Tomimaru Moocho, którgo latem też nie będę wysadzać.
Rafa polecam, bo przynajmniej jest wczesny, ale wierz mi, że latem są smaczniejsze pomidory od niego. On smakuje najlepiej teraz, gdy nie ma dobrych pomidorów tylko ich twarde, kwaśne atrapki.

Małgosiu, jeszcze nie zapakowałam nasionek dla Ciebie. Nie mam kiedy, weekend minął mi w rozjazdach. Dzisiejsze popołudnie i wieczór też spędziłam poza domem.
Mam bardzo silne postanowienie, że zrobię to jutro. Mam nadzieję. :D

Bardzo się cieszę, że wracasz do zdrowia. ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”