Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 971 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 70  
Autor Wiadomość
besia
 Tytuł: Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV
PostNapisane: 10 sty 2017, o 14:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit

Ja też miałam Rafa, niestety pogubiłam zdjęcia krzaczków. On u mnie okazał się dość wczesny, smaczny wiadomo. Miałam go w szklarni i radził sobie naprawdę dobrze. Wiązał na każdym gronie,najwięcej było na pierwszym i drugim, potem po 2 - 3 owoce. Nie grymasił, nie miał braków i najważniejsze, był dość wczesny.
Jeden krzak w tym roku posadzę na pewno. :D

Faworyt
PostNapisane: 10 sty 2017, o 14:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pobuszuj Dominika po innych marketach bo warto. ;:333 Ostatni raz w zimie tak smacznego pomidorka jadłem rok temu jak Beatka przysłała mi oryginalne owoce Tommimaru Muchoo. ;:108 Na bóla póki co łyknij połówkę mojego wirtualnego. :)
Aniumieszanie w nasionach ewentualnie upiecz dobry placek a do tego dobra kawka i deprecha minie jak ręką odjął.Możesz wierzyć. ;:173 Jak miałaś Raf-a tamtego roku to powiedz mi po ile miał kwiatów na powiedzmy pierwszych gronach i czy wszystkie zawiązał?Jeśli nie wszystkie to czy zapylałaś czy owoce wiązały się samoistnie.Zapylanie Betoksonem od pierwszego kwiatu może Ci tą plenność zwiększyć bo warunki pogodowe też mogą mieć wpływ na wiązanie bądź nie wiązanie i wtedy trzeba roślinom pomóc. ;:108
A zapylałaś Beatko?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Amanita
PostNapisane: 10 sty 2017, o 14:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Chociaż sobie popatrzę :D

mymysteryy
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
O jak miło się Was czyta. ;:173 Dyskusje nasienno-wysiewowe należą do moich ulubionych. ;:167

Dominiko szkoda, że dopiero teraz rozgorzałam dyskusja o RAF-ie. Był dostępny na AWN, to bym Ci go dorzuciła.

Anula, nie martw się. Już nie długo nie będziesz miała nawet czasu pomyśleć o jakiejkolwiek chandrze. ;:183 Wir pracy przy AWN wyciągnie Cię z najgłębszego nawet dołka. :wink:

Witek a te patyki hortensji to lepiej w cieple trzymać, czy w chłodniejszym miejscu. Nigdy tak jej nie rozmnażałam, a może też bym spróbowała.

Faworyt
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zawsze jak tak rozmnażam siedzą na parapecie północnego okna gdzie temperatura jest w granicach 18-19.*Od teraz do pojawienia się korzonków dłuuuga droga.Jak jesteś cierpliwa Kasiu pobaw się. ;:173

Amanita
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Kasiu, nie - ja nie szukam nasion :D Ja chciałam tylko spróbować sklepowego, zjeść teraz :D

Skoanna
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:48 
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran

1 szt.
Witku miałam Betoksol przygotowany w pogotowiu ale nie używałam. Wiązał, w zasadzie nie mogę narzekać, na pierwszych gronach miał po 4 owoce, chyba ze wszystkich kwiatków, na kolejnych mniej więcej tyle samo, ale jak przyszły te tropikalne upały i wiatry to jedno grono upaliło im zupełnie. Pierwsze kwiaty miał mocno staśmione, ale zostawiłam je na krzaku. W zasadzie im szedł w górę tym drobniejszy miał kwiat i owoc. Może źle że te staśmione zostawiłam, chociaż były największe
i pyszne. A, jeszcze ważna informacja, one wszystkie były doniczkowe, w tym roku posadzę go do gruntu, ciekawa jestem jaka będzie różnica.
Obrazek

kawka i placek mówisz...brzmi bajecznie.

Dominiczko u mnie są tak drogie że rety. Ale faktycznie smak muszą mieć ekstra bo mimo tej ceny znikają bardzo szybko

Kasiu no bo kto to widział świstaka z chandrą :roll: A tak przy okazji zapytam, słałaś cosik do mnie? Bo nie wiem czy już szykować kija na listonosza i zaczaić się w krzakach ;:306

mymysteryy
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witek, każdy ogrodnik MUSI być cierpliwy. Inaczej te nasze ogrodowe zajęcia nie byłyby przyjemnością, tylko wiecznym stresem. :wink:
Muszę zrobić przegląd krzaczków hortensjowych i zobaczę, którego można by ciachnąć. :) Spróbować nie zaszkodzi.

No to nie poratuje Cię Dominiko. :wink:

Aniu nie słałam jeszcze. Twoje nasionka już oczywiście dawno spakowane, ale jakoś nie zebrałam się jeszcze do spakowania nasion tykwy na Akcję. Do końca tygodnia powinnam się z tym wyrobić, to wyślę lada dzień.

Faworyt
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Z zasady powinnaś taki staśmiony usunąć Aniu.Z Twojego opisu już mogę wyciągnąć wniosek że o wiele lepiej będzie rósł w gruncie niż w donicy.Jak kwiat jest marniejszy to i z wiązaniem będą kłopoty a co za tym idzie i wielkością owoców,szczególnie jak są upały,już to przerabiałem.Widzę że to odmiana żarłoczna i jak podczas wiązania wyższych gron latem nie dostanie odpowiednio jeść tak będzie jak piszesz.
Ja przeglądu nie musiałem robić Kasiu.Mam tylko jedną pełnowymiarową hortensję,reszta to młodzież. ;:306

mymysteryy
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja mam samą młodzież. ;:198 Ale patyczek lub dwa ciachnę, nie powinno to zrobić wielkiej różnicy. :wink:

Faworyt
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jeden czy dwa nie zrobi różnicy jeśli jest dobrze już rozrośnięta,mój najmłodszy młodzieżowiec ma tylko dwa więc jeszcze długo będzie nie do ruszenia.Jak z siedmiu które wyciąłem te trzy,cztery się ukorzenią to i tak byłby sukces. ;:108

Faworyt
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jako że do sezonu wysiewowego jeszcze mamy chwilę kilka wspominkowych obrazów z kilku lat ostatnich.
Oaza spokoju czyli stawy łabędziowe w mojej okolicy.Innego ptactwa wodnego też nie brakuje.
Tu akurat pusto - wszyscy na lotach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zjawiska niecodzienne i wybryki natury.

Obrazek

Obrazek
Nietypowy gość na pomidorowym krzaku. ;:oj

Obrazek
Pole ziemniaczane jako dobra kryjówka. ;:306

Obrazek

mymysteryy
PostNapisane: 11 sty 2017, o 22:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Panu Pikusiowi kamuflaż prawie się udał. ;:306

Margo_margo
PostNapisane: 11 sty 2017, o 22:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
:wit Jestem na łączach choć mocno zmarznięta Obrazek Zimuszka nie odpuszcza. Rano było -11, teraz -8,5 i temperatura spada, do tego masakryczny smog. Ja chcę wiosnę Obrazek

Beatko Costoluto Fiorentino wygląda fantastycznie ale jeśli jest posiadaczem twardej skóry, to może szkoda dla niego miejsca? A może jednak trzeba spróbować? Obrazek jak ja nie cierpię tych dylematów ;:306
Ale wygląda nieziemsko- pięknie ;:167

Irenko Dopakuj proszę jedno nasionko Bernera. Trzeba mu dać szansą, bo wiele dobrego o nim czytam i się już wkurzyłam, że mi nie wyszedł ;:223

Marysiu Dlaczego dzięki mnie? Natchnęłam Cię szczególnie pomidorowo? No to się cieszę Obrazek Co prawda do sezonu jeszcze trochę czasu ale ja powoli zaczynam się przyglądać pudełkom z nasionami. Teraz wysyłam gołębie, więc i nasionka co raz częściej są macane. Powoli zaczyna budzić się we mnie nałóg pomidorowy więc muszę się mieć na baczności :;230 Oczywiście DELIZIY nie odmówię, bo widzę, że to wczesna odmiana, no i są karbowania delikatne :wink:
Kwiatowo nigdy Ci nie dorównam ale w tym roku ozdobne będą równie dobrze traktowane jak pomidory w poprzednim sezonie.
Martwi mnie tylko, czy nie stracę zbyt wiele roślin. Przecież mam patyczki różane od Marty ledwo ukorzenione, budleje, i sporo "młodych nasadzeń i nie wiem czy dobrze się przyjęły. Oby nie było spustoszenia po tych mrozach ;:131

Alutka Wiara w ludzi, to jedyna rzecz, której nie może zabraknąć ;:215 Ja na tym forum znalazłam bliskie i dobre duszyczki, zawiązały się przyjaźnie i z częścią widujemy się w realu.
Co do pomidorów, dla mnie to będzie dopiero czwarty sezon ale już po pierwszym wpadłam po uszy ;:306 Teraz walczę o zmniejszenie ilości odmian na kolejny rok i obawiam się, że może być to walka przegrana Obrazek
Każdy z nas chętnie Ci podpowie co nieco jeśli tylko będziesz miała jakiekolwiek pytania czy wątpliwości. Od razu uprzedzam, tu można nabawić się pomiroriozy i innych tomto- obsesji Obrazek

Wituś To może dla urozmaicenia krajobrazu jakąś górkę dyniową zorganizujesz? Na wzór naszej koleżanki Marty viewtopic.php?f=2&t=97272&p=5670461&hilit=dyniowisko#p5670461 Zawsze oko będzie miało gdzie się zatrzymać na moment Obrazek
Mówisz, że truskawki za mrozem nie bardzo? A ja zadołowałm trzy doniczki z truskawkami, bo czasu mi brakło na wysadzenie Obrazek Może w dole, pod kołderką z liści, w towarzystwie innych roślin nie zmarzną?
Z sezonu jestem zadowolona, niebawem pokaże kolejne podsumowania, tym razem z innych roślin ;:304
O Ty! Koleusy już posiałeś? Ja jeszcze czekam, bo światła mało a one szybciej się zbierają niż begonie.

Aniu Sadzenie 2/1 to jedyna, słuszna droga ;:108 Dzięki temu można znacznie więcej niż normalnie Obrazek
Ale selekcja, to trudny czas. Ja pewnie znów rozłożę wszystkie torebeczki na podłodze i będę godzinami patrzyła na nie, przekładała z kupki na kupkę, składała, czytała w necie, notowała i znów rozkładała. To już chyba wiosenny rytuał u mnie :;230 Ale jak postanowiłam, że będzie mniej, to będzie ;:172

Obietnica/ deklaracja zapisana!

Dominika Ja polowałam na Rafa w innych ale nic z tego. W Ka...dzie też nie znalazłam, nawet etykiety :roll: Zjadłabym też takiego soczystego pomidorka ale cóż, muszę się pocieszyć moimi ostatnimi, lekko już podsuszonymi.

Obrazek

Wituś Brązowy lotnik ;:215

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 971 ]  Idź do strony nr...        1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 70  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: bejka1970 i 43 gości