Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko, fantastycznie skomponowałaś rabaty przydomowe. ;:63 ;:63
Lawenda szybciutko się rozrośnie i będzie pachnieć tak, że trudno Ci będzie odejść od niej w dalsze rejony ogrodu. ;:215
Wykonałaś naprawdę kawał dobrej roboty. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

O dzięki za nazwę chryzantemki Walii.
Mam taką sama i do tej pory była NN.
The Fairy piękna, nie doceniałam jej.Elmshorm to twardzielka. Piękna i bardzo ją lubię. ;:167
Jeżówki piękne :)
To też moja słabość ogrodowa ;:173
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelina zmiany zmiany, coraz piękniej tam u Ciebie ;:108 Dużo masz kwitnących jesienią kwiatów, teraz mocno zdobią ogrody jak inne już poprzekwitały.
Lawenda pod balkonem będzie latem działała jak aromatoterapia :D
Chyba pomyślę w przyszłym sezonie nad zakupem lilii z przeceny, fajnie mieć takie opóźnione kwitnienia ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelina i ja postuluję nad pozostawieniem tam migdałka. ;:215 Radzę Ci poza The Fairy już nic tam nie dosadzać, bo busz to i tak tam będzie niezły. Nie wiem czy wiesz ale Fairy potrafią naprawdę spore rozmiary osiągnąć. Widzę to po swojej. Jedynie co, to może jeszcze jakieś tulipany, by migdałkowi nie było smutno samotnie kwitnąć wiosną?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ja bym usunęła migdałka ;:131 . Jeśli już ma być coś wyższego, to wolałabym dać jakąś strzyżoną formę - kulę lub stożek z cisów lub bukszpanu, jeśli jest to rabata frontowa i widoczna cały sezon dla przechodzących obok domu.
Reszta założeń - tzn. róże okrywowe, trawy i rozchodniki będą wyglądały świetnie.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko a jeżeli migdałek znajdzie inne lokum to może hortensje bukietowe które przez całą zimę potrafią zdobić ogrod. Śnieg spadnie bedą piękne poduszeczki, szron pokryje tez urokliwe.

:wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Hortensja drzewiasta to suuper pomysł i kulki bukszpanowe .A na dole jeszcze kilka żurawek:)
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

A czemu lilia miałaby nie przetrwać? Przecież one nie są takie delikatniusie!
Dalie fajne, lubię jak tak obficie kwitną! ;:173 To jakaś Playa Blanca?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witajcie w przerwie na małą kawkę :wit .




Od wczoraj staram się wykorzystywać maksymalnie czas jaki mam będąc sama w domu i od rana coś tam dłubię w ogródku. Przygotowuję miejsce pod nowe róże bo po turnusie nie będę miała na to czasu. Przesadziłam więc część roślin i poszerzam też rabatkę w jednym miejscu. Ogólnie rzecz ujmując ręce mam pełne roboty ;:108 . Wczoraj pogoda była całkiem ok ale dzisiaj jest cudnie. Słoneczko mocno grzeje i jest przyjemnie. Dzisiaj posadziłam też większość cebulowych głównie tulipany i czosnki a część zostawiłam sobie na jutro ;:108 . Przydałoby mi się jeszcze dużo, dużo cebul no ale niestety wszystkiego na raz nie jestem w stanie obsadzić . Wczoraj późnym popołudniem miałam niespodziewanych gości więc dzień ogólnie zleciał bardzo szybko. Dzisiaj od rana byłam w ogrodzie i dopiero wróciłam coś rzucić na ząb i wypić gorącą kawę. Przy okazji postanowiłam wypić ją przed komputerem i trochę poczytać nasze forum ;:4 .




Olu masz rację, jest jeszcze trochę koloru i oby to trwało jak najdłużej. Mam nadzieję, że przymrozki nie prędko do nas przyjdą bo żal by było . Fajnie, że pogoda Ci się udała i że mogłaś wykorzystać ją na ogród .Gracillimus to piękna trawa ,warto ją mieć. Kiedyś gdzieś czytałam, że on w naszym klimacie rzadko zakwita ale to musiała być jakaś pomyłka bo póki co mój kwitł i w pierwszym i teraz , w drugim roku uprawy . Dziękujemy ;:196 .



Soniu takie kępy astrów bardzo lubię a nie spodziewałam się, że tak szybko się rozrastają . U mnie te niskie dają popis i w przyszłym roku muszę dokupić inne kolory bo bardzo mi się spodobały ;:108 . Nad migdałkiem jeszcze się zastanawiam ale jeśli już to przesadzę go dopiero za rok jak będę miała na własność tą drugiej działkę , bo aktualnie nie mam go gdzie upchnąć .



Marysiu imię chryzantemy znam od Krysi . To Ona mi podała jej nazwę więc Jej należą się podziękowania ;:108 . Nad rabatą koło balkonu ciągle jeszcze pracuję tzn. wczoraj przesadziłam jeszcze kilka roślin i po całości wyplewiłam ją. Wiosną dosadzę więcej roślin bo póki co budżet wyczerpany ;:218 . Jeśli trzeba będzie to puste miejsca wypełnię jednorocznymi żeby nie było dużo plewienia ;:108 .



Małgosiu- PEPSI lubię tę różę okrywową i mam u siebie kilka krzaczków . Faktycznie ślicznie kwitnie a połączona z lawendą wygląda cudnie . Białej jej odmiany nawet nie znałam ;:oj . Człowiek uczy się całe życie ;:108 .



Lucynko dziękuję za dobre słowa. To jeszcze nie koniec ale ja tak wszystko na raty robię bo tu przesadzę, tam dosadzę i powoli jakoś tworzę całość. Po drodze zmiana koncepcji i z powrotem przesadzanie ;:306 . Sądzę, że nie tylko ja tak mam .



Aniu ja jeszcze nie mam takiej mocno ulubionej grupy roślin no ale może z czasem to się zmieni. Jeżówek mam niewiele ale od czegoś trzeba zacząć. Róże taż są młodziutkie także wszystko jeszcze przed nami :D . Imię chryzantemy znam od Krysi ,także Jej stokrotne dzięki ;:196 .



Zuza powiem Ci , że te lilie to mi się udały. Fajnie tak na nie patrzeć końcem września . Lawenda ślicznie pachnie i bardzo ją lubię chociaż przycinanie takiej ilości to może niekoniecznie ;:306 .



Aneczko na tej rabacie koło migdałka tulipanki są posadzone i dzisiaj dosadziłam trochę nowych . To była praca jak na polu minowym bo oczywiście nie wiem gdzie rosną te z poprzedniego roku ;:306 . Nie znaczyłam takich rzeczy ale chyba czas się tego w końcu nauczyć ;:224 . Ja jeszcze nie wiem jakie docelowe rozmiary potrafi osiągnąć The Fairy bo moje są jeszcze młode ale mam nadzieję, że ogólnie będzie to wyglądało fajnie jak wszystko się rozrośnie.



Moniko to nie jest rabata frontowa i widzi ją tylko dwie sąsiadki z domków obok . Twój pomysł bardzo fajny ale póki co migdałek musi zostać bo nie mam gdzie go upchnąć . Jego losy rozstrzygną się w przyszłym roku. Dziękuję za podpowiedź .



Krysiu- leszczyna wydaje mi się , że w tamtym miejscu hortensje nie dadzą rady :( . To jest południowa strona, patelnia od rana , ziemia dużo słabsza niż w innych miejscach działki bo kiedyś rosły tam świerki . W dodatku to miejsce mocno się przesusza i nie każda roślina daje tam sobie radę . W wyższej partii rabaty bliżej ściany to na prawdę nic mi nie chciało rosnąć a im niżej tym lepiej no ale mimo wszystko szału tam niestety nie ma. Hortensje mam w kilku miejscach działki . Mimo wszystko dziękuję za pomysł.


Aniu - anabuko1 tak jak pisałam wyżej. Wydaje mi się, że nie ma sensu tam pchać hortensji bo sobie nie dadzą rady. Hortensje lubią dużo wody a tam jest jej niewiele. Staram się podlewać tamto miejsce a mimo to ziemia jest tam inna, taka jałowa i szybko się wysusza. Testuję rośliny i póki co najlepiej sprawują się rozchodniki i róże okrywowe. W każdym razie dziękuję za szczere chęci .



Miłko ja wiem, że lilie nie są takie delikatne ale te były sadzone z przeceny w połowie lipca z 15 cm pędem. Dlatego mam wątpliwości jak to będzie z zimowaniem ale okaże się już niebawem ;:108 . Nie wiem co to za dalie bo mam karpy od swojej Babci tak więc sama odmiana na pewno wiekowa .




Kawa wypita i mogę wracać do pracy chociaż nie na długo bo dzisiaj mam umówioną wizytę u okulisty ;:222 . Niby nic strasznego się nie dzieje ale nie chcę tego bagatelizować. Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego dnia .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko, gdybyś wiedziała, ile razy ja niektóre rośliny przesadzałam, a ile jeszcze przesadzę... ;:306 ;:306
Dobrych wieści u okulisty życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witajcie :wit .



Dzisiaj przed 7 na termometrze widniał tylko 1 stopień :shock: . Tylko patrzeć jak zaczną pojawiać się przymrozki ;:222 . Niestety ale prędzej czy później to nastąpi, oby to było później ;:224 . Dzisiaj w planach mam dalsze sadzenie cebulek no i jeszcze się okaże co będę mogła zrobić i na ile czasu wystarczy . Wczoraj byłam u okulisty i niestety albo stety potrzebuję okularów ;:145 . Jakoś nie mogę sobie tego jeszcze wyobrazić ale jak trzeba to trzeba. Okazało się, że mam astygmatyzm :shock: . Rzeczywiście od długiego czasu nie widzę idealnie i litery albo cyfry mi się po prostu rozmazują. Problem największy był przed komputerem i telewizorem ale nie sądziłam, że to może być na tyle poważne by nosić okulary na stałe ;:124 . Byłam pewna, że dostanę takie przed komputer albo do auta ;:173 . No cóż, może i lepiej, że w końcu wybrałam się do tego lekarza. Wydaje mi się, że i tak o kilka lat za późno bo problemy zaczęły pojawiać się po moich ciążach. Czytałam wtedy , że bardzo często wzrok się pogarsza no i myślałam, że to takie przejściowe ale jak widać pomogą mi tylko okulary. Wczoraj byłam załamana tym faktem i nawet chciało mi się płakać ;:306 . Na pocieszenie kupiłam sobie w L 20 cebulek białych hiacyntów. Czosnków nie było :( . Małżonek pocieszył mnie, że teraz są takie piękne okulary i na pewno wybiorę sobie jakieś z charakterem pasujące do mojej twarzy . Eh no może i racja, teraz wybór oprawek jest ogromny i jest w czym wybierać. A więc wyszło na to, że razem z Emilką będziemy okularnicami ;:224 . Małżonek dodał też, że będzie na pewno raźniej dziecku , że nie będzie z tym sama. Jest w tym sporo racji więc dzisiaj podchodzę do tego już inaczej ;:333 .




Lucynko dobrze, że nie jestem sama ;:306 . Co do wieści od okulisty to wyżej wszystko opisałam ;:196 .




A na koniec trochę rozmazany ( tak jak mój wzrok ;:306 ) obraz astra obsiadanego przez motyle ;:108 .




Obrazek



Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego dnia :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Wszelakie owady marcnki bardzo lubią.
A i ten obrazek jest bardzo ładny.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ej Ewelinko! taka duża dziewczynka i się maże z powodu okularków. Ja noszę całe dorosłe życie, a powinnam od 14 roku życia. Tak jak Tobie po urodzeniu pierwszego dziecka wzrok się pogorszył i jak zaczęłam wybierać same drogie produkty w sklepie M wysłał mnie do okulisty ;:306 Zawsze wybieram atrakcyjne oprawki i okulary są ozdobą ;:333 Dobrze Twój M mówi zrób wesołą minę bo to pomoże Emilce, będzie dumna że razem z mamusią będzie nosić okularki ;:215
Dobrego dnia i dobrego wyboru nowego części garderoby :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”