Róże w ogrodzie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majeczko też ciekawa jestem , jak przezimują Twoje pienne.
Moja nie zabezpieczona..., ale wiesz dlaczego, już kilka sezonów, a ona nic... ;:306
Niedawno była dyskusja o woskowaniu róż. To jest mniejsze zło, markietówki by powysychały, przecież oni nie mogą zapewnić im odpowiedniego magazynowania.
Fotki jak zwykle ;:215
;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majeczko, dzięki za linka do róż hultemia. Przypomniałam sobie ten odcinek. A ty masz jakieś róże tego rodzaju? Bo nie mogę sobie przypomnieć.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
ewazawady - Ewa dobrze zrobisz, róże Ci podziękują :D

Alexia jestem lekko zaniepokojona czy Jasminy mi przetrwają zimę. Ponieważ bardzo mi zależy na zacienieniu rabaty różnej,
to domyśl się co już zrobiłam ;:306
Masz rację z woskiem na patyczkach róż w doniczkach kupowanych w OBI, ale mam takie dziwne odczucie, że pod tym woskiem
pomimo, że było dużo patyczków, to żywotność ich była bliska zeru, one pod woskiem były czarne :wink:
Za "fajne" ;:196

Arilku nie mam u siebie mieszańców hultemii. Te odmiany wymagają odpowiednich warunków, suchego podłoża, a u mnie
jest mokro. Idealnym miejscem dla nich jest takie jak możesz widzieć w tym odcinku.
Pomyślałam, że w Twoich donicach pięknie będą się prezentować. ;:170
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

A przyjdę, przyjdę i to nawet bez zaproszenia. ;:306 Maja, jak Ty to robisz, że róże są takie dorodne, kształtne, jakby rosły pod linijkę?. Mnie w oko wpadła Laycra, cudna jest ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 A jak u niej ze zdrówkiem ?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Weszłam w tego linka z algami, a tu napisane, że produkt niedostępny :( Też bym sobie kupiła, a tutaj taka niespodzianka :roll: Chyba u Ciebie czytałam na temat tych alg, że warto je stosować? Nie mylę się? Cóż, mam nadzieję, że jeszcze się pojawi w tym sklepie...
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Cześć Maju, ja też jestem bardzo ciekawa Twoich różyczek piennych. Od kilku lat na nie choruję, ale boję się, że u mnie nie przetrwają zim. Kilka ostatnich, było ciepłych, ale ta już do takich nie należy. U mnie często tworzą się zastoiska mrozowe i tego właśnie boję się najbardziej.
O urodzie Twojego ogrodu nie będę już pisała, bo wiesz, że dla mnie to bajka ;:108 :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Witaj Majeczko. Jak oceniasz Ventilo,Dolce Vita,I Lacre.Mnie tez kusi pienna ,mam jednak obawy gdyż, u mnie jest podmokły teren.Zabezpieczenie poprzez wygięcie odpada a pozostaje okrycie.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Pashmina ? Ewa, Lacre ma ładne kwiaty, ale musisz wiedzieć, że słabo zimuje i rzeczywiście jest trochę podatna na czarną plamistość. Mam je przede wszystkim ze względu na porę kwitnienia. Mija się ona z większością innych róż. :D

Dorotka350 ? Dorotko nie mylisz się, poczytaj o tym środku na stronie, którą podałam. ;:108
Nie ma go teraz, sądzę, że na wiosne będzie dostępny. Warto go stosować.

Daysy wolę nie zapeszać, a może mi nie zmarzły ;:173 Zastoiska mrozowe czają się przy powierzchni gruntu, tak sądzę.
Też je mam w swoim ogrodzie. Zobaczymy już niebawem nie mogę doczekać się wiosny. Byłam wczoraj na działce, tam jest zima ;:oj .
Biały śnieg zalega w dużej ilości, wiosny nie mogłam dojrzeć.

Jonatanka ? Asiu z piennymi warto spróbować.
Ventilo ma piękne kwiaty, ale w drugim sezonie urósł na jakieś 15 ? 20 cm. Nic dobrego poza kwiatami o nim nie mogę napisać.
Dolce Vita, w pierwszy sezonie szła jak burza, ale po zimie mocno mi podmarzła. Czyli odmiana nie pokocha mojego zimnego ogrodu.
Lacre opisałam Pashmince. :D


Czekam na wiosnę. ;:3

W międzyczasie już zrobiłam zakupy internetowe niezbędnych rzeczy na nadchodzący sezon.
Teraz robię projekt prostych podpór dla wyższych róż, tych które wypuszczają długie pędy. :;230

Pozdrawiam serdecznie wszystkich tu zaglądających. ;:196
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majka, chyba już wszyscy czekają niecierpliwie na wiosnę. U mnie śniegu po łydki, a dzisiaj byłam oglądać pączki na Alexandrze McKenzie :;230 Terminatorka zaróżowiła swoje pączki i również czeka w bloku startowym. Już niedługo ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Niestety pienne będę oglądać u innych, zupełnie nie umiem sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Zgadzam się z Tobą, że pod tym woskiem róże w sklepie marnieją. A jeszcze chyba gorzej potem chyba na rabacie kiedy słoneczko rozgrzeje ten wosk
Staram się jak najwięcej go usunąc przed posadzeniem, ale nie zawsze się udaje.
Kupiłam tak 4 róże na próbe. Zobaczymy jak przezimują i jak sobie będa dawały radę w sezonie
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Róża w słonecznym kolorze z poprzedniej strony jest zachwycająca :shock: Szkoda tylko, ze opatrzona znakiem zapytania... Może ta tajemniczość też dodaje jej uroku :wink:
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

No cóż, szukam dalej zamienników dla tej trójcy ,Lacre też nie polubi klimatu w moim rejonie.Szkoda bo ładna różyczka.Ciekawa jestem podpór ,też jestem na etapie ich wyboru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”