Róże w ogrodzie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Mam wieści że na działce nie mam już śniegu ;:oj jestem naprawdę zaskoczona.
Szybko się wszystko roztopiło i podobno nie ma zalegającej wody. :D
Bardzo się cieszę, chyba w weekend wybiorę się na przegląd jak to wszystko wygląda.

Ewa zgadzam się ceny podpór są wysokie, a ponieważ potrzeba jest ich w ogrodzie spora ilość w różnych formach i wielkościach, to musimy szukać tańszych rozwiązań. ;:333

Sabinko :;230 hahaha? ja znając zapał naszych e-musiów do tego typu prac, działam i mam to co sobie wymyśliłam.

Ania, podpory są bardzo proste, o takie mi chodziło. Zdjęcia dopiero w maju. ;:108

Jola wow jestem pod wrażeniem ?. :D spawać bym nie potrafiła. Giętarki nie musisz mieć, poszukaj tyko samej usługi wygięcia.
Zrób projekt motywu na podporach. Pomysłu poszukaj w necie, można coś wybrać.
Temat ogrodzenia przerabiałam. Dziś internet daje dużo możliwości również tych edukacyjnych.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Witaj Maju :wit
U mnie, już też nie ma śniegu. Szukałam jakichkolwiek oznak wiosny, ale nic nie widać :( . Na razie chyba żadna róża nie przemarzła, chyba że później coś wyjdzie w praniu.
Dzisiaj na pocieszenie domówiłam sobie kolejną Teasing Georgię i Munsted Wood ( Munsted dla mamy , chyba... ;:183 ). Tę kolejną Georgię mam zamiar posadzić obok Laguny - jak myślisz, będzie to pasowało?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Witaj Werka
kolorystycznie jak najbardziej Teasing Georgia pasuje do Laguny. Jeżeli lubisz takie połączenia ;:108
Tylko musisz wiedzieć, że TG, nie rośnie zbyt wysoko i kwitnie raczej na końcówkach pędów i słabo powtarza kwitnienie.
Poza tym jeżeli posadzisz TG w bliskim sąsiedztwie L, to Laguna swoim pokrojem przykryje TG.
Zdecyduj sama, ja raczej obu róż nie sadziłabym obok siebie. ;:185
TG posadziłabym w towarzystwie innych angielek, tych troszkę niższych, które dobrze powtarzają kwitnienie. Zestaw fajnie się
prezentujący to, Teasing Georgia, Lady of Shalott, Lady Emma Hamilton i Princess Alexandra of Kent i mocniejszy akcent
koło nich To właśnie Munstead Wood. ;:170
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Spokojnie dziewczyny, sama jestem jeszcze raczkująca w tym temacie. Ale na moje potrzeby wystarczy. U mnie tata spawał ogrodzenie, mąż się próbował nauczyć ale to nie jego bajka, syn szybciej chwycił bakcyla. A ja, no cóż, lubię być samowystarczalna i lubię majsterkowanie :wink:
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

No to Maju zabiłaś mi ćwieka ;:14 . Muszę teraz trochę pomyśleć, żeby później przesadzania nie było. Na zrobienie takiej rabatki, którą doradziłaś niestety nie mam miejsca ;:185. Chociaż bardzo mi się podoba takie połączenie ;:108. Może kiedyś, jak coś wymarznie ;:170
Wczoraj widziałam czubek hiacynta, wychodzącego z ziemi :tan. Róże u mnie mocno rozbudzone, wszystkie mają duże czerwone nosy, oby tak dalej - będzie pięknie (jak nie nadejdą żadne mroziska :evil: )
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Widzę Maju, że wybudziłaś się głębokiego, zimowego snu ;:306 . U mnie niestety nie jest tak fajnie, woda stoi na trawniku a na rabaty nie da się wejść. Dla mnie to nic nowego, jak kiedyś weszłam za wcześnie na rabaty, to mi zassało kalosze i musiałam wracać do domu w skarpetkach ;:173 , kalosze wyciągał mąż. Teraz już grzecznie czekam na sprzyjające warunki ;:108 .
Jestem ciekawa Twoich piennych, daj znać jak będzie już coś wiadomo. Tak mnie korci, żeby je kupić ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju ja też czekam już na ciepełko ;:3 Na razie codziennie pada ;:47
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Dziewczyny - ciepło nadchodzi!
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Niech nadchodzi jak najszybciej, bo już wszystkie przebieramy nóżkami za wiosną i pierwszymi pracami w ogrodzie ;:65 :D

Majeczko, byłaś dzisiaj na działeczce? ;:196
Co tam słychać ciekawego? Różyczki jeszcze śpią, czy zaczynają się powoli wybudzać z zimowego snu?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Aprilku samowystarczalna to tak, jak ja :D ale majsterkowanie, to nie moja bajka. ;:131

Werka ciekawa jestem co posadzisz obok Laguny ;:218
Prognozy pogody na kolejne 25 dni nie przewidują już zimy. Jakiś tylko tam mały minusik nad ranem w połowie marca.
Moje róże jeszcze nie wystartowały.

Daysy już po zimie, a teraz masa pracy czeka nas w ogrodach. :heja
Rozbawiłaś mnie opowieścią o zgubionych w błocie kaloszkach? hihihi. :;230
Dziś zdjęłam włókninę z Jsmin na pniu. Zostawiłam tylko zielony stroisz. Obejrzałam ich gałązki i nie wiem czy one mają mieć taki kolor.
Czarne nie są, ale mają zimowe przebarwienie.
Noski gdzieś tam ledwo co może są widoczne. Nie cięłam jeszcze róż, bo czasu mi zabrakło.
Na ocenę takiego okrycia musimy jeszcze poczekać.
Ma być ciepło i ma spaść sporo deszczu jeżeli róże przeżyły, to powinny pokazać się czerwone noski.

Aniu i u mnie padło w sobotę i w niedzielę aż nie chciało mi się wychodzić z domu. ;:185
Dziś było bardzo ciepło, cieszę się bardzo.

Ewa ciepło nadeszło ;:215 i tylko patrzeć jak przyroda się zazieleni.

Dorotka pierwsze prace w ogrodzie mam dziś za sobą. Oj jak mnie łapki bolą hihihi a, tak nie wiele zrobiłam. :;230
Pojechałam dziś z samego rana. Pogoda wymarzona. Ściągnęłam maty, wszystko pod nimi jest w bardzo dobrym stanie.
Musiałam zdjąć te ciepłe okrycia, bo róże by się zaparzyły.
Róże jeszcze nie ruszyły, mają ledwo co widoczne czerwone noski. Sprawdzałam ziemię, jest już luźna na głębokość ok 10 ? 15 cm.
Jest dobrze, przynajmniej na razie. Nie miałam czasu przyjrzeć się każdej panience z osobna ale nie zauważyłam żadnej czarnej.
Sprawdziłam czy dobrze zaplanowałam miejscówkę dla pewnej panny. ;:168

Miłego grzebania na rabatkach. :tan :tan :tan
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Niestety kilka czarnych pędów i pędzików wypatrzyłam, nawet nie kilka a kilkanaście :oops: Niestety czernieją dalej, a boję się je ciąć, bo to jeszcze zbyt wcześnie. A do roboty aż się rwę i ten weekend przeznaczam na ogródek.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju pewnie jutro do ogrodu wyruszysz ;:108 ja już doczekać się nie mogę ;:65
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju jak tam czy wiosna już się pokazała u Ciebie na całego ? czy tylko początki :) z okazji dnia Kobiet zostawiam serdeczne życzenia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”