Róże w ogrodzie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju, wysłałam PW z linkiem
Albo można je zobaczyć na stronie ,,wieszakigrille,, tam są posortowanie w zależności od wysokości
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju doceniam podpisanie fot. I bardzo Ci za to dziękuję.
Od razu z grubej rury pytam O Cherlesa Darwina. Mniemam, że jest super różą skoro rośnie u Ciebie. Jednak prosze o kilka słów na jej temat. Może jeszcze jakieś jego fotki pokażesz? W ostatniej chwili wyrzuciłam go z koszyka na rzecz Golden Celebration. Nie mniej żal mi strasznie... i sama nie wiem co robić...
I na Cream Abundance też mam ochotę. Gdybym tylko miejsca miała więcej. Zadowolona jesteś z tej róży?
A kolejna ślicznotka której nie kupiłam choć ogromnie miałam zakusy to St. Richard of Chichester. Może też skrobniesz słówko i o niej?
Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju- masz niezwykle piękne i zdrowe róże, w których szkółkach się najchętniej zaopatrujesz? Pomysł Joli jest znakomity.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Znasz może różę Awakening (Probuzeni)? Poluję na nią od 2 lat, i już zapomniałam dlaczego na nią poluję :;230 A teraz jest dostępna u p Ewy i się waham. Może któraś z dziewczyn ją zna?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
ewazawady ? Ewa staram się jak mogę ;:168

Yollanda ? Jola
taki sposób prowadzenia spisu róż mam od lat. :D
Mi chodziło jak na zdjęciu nanieść nazwę róży. Może gdzieś w necie znajdę na ten temat.

Bejsonki84 ? Werka, dziękuję już tam zaglądałam. Awakening (Probuzeni) nie znam, też mi się bardzo podoba. :D

Aneczka1979 ? Aniu
na dobrą sadzonkę Cherlesa Darwina w kraju nie trafiłam, a miałam ich w sumie 5 krzaczków. Odmiana ta bardzo mi się podoba, a że jestem uparta, to dopięłam swego. ;:333
Rosła u mnie pierwszy sezon, już mam 6 nowych pędów, jest zdrowa i ma kwiaty w bardzo wyszukanym odcieniu, ale nie żółte. Kolor jest lekko przydymiony. Chcę żeby była taka piękna jak na tych zdjęciach http://www.rosebook.ru/roses/gallery/charles-darwin/
Straciłam zdjęcia po zalaniu kompa, więc nie mogę wstawić jak kwitła w pierwszym podejściu.
Cream Abundance jest moją faworytką, mam kilka krzaczków, ale w sumie tylko jeden jest porządny inne są słabe. Myślę, że kiedyś sobie wymienię tą odmianę na porządne krzaczki.
St. Richard of Chichester ? tą różyczką zaraziłam się u Joli zerknij tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=77720
Kupiłam w OBI 3 sadzonki w doniczkach, od razu przesadziłam do nowych doniczek, wypłukałam mocno podcięte korzenie i dałam dobrą ziemię. Pędy były całe zalane zielonym woskiem, ledwo mi ruszyły, zakwitły po jednym kwiatku, a na jesieni powędrowały do gruntu. Czy z nich coś będzie nie wiem. Odmiana ta bardzo mi się podoba. Nie ma to jak dobra sadzonka, takich zalanych woskiem już nie kupię.

Ewka36jj ? Ewa w jakich szkółkach kupuję ? Przede wszystkim tam gdzie jestem pewna dobrych sadzonek, bo zabawa w kotka i myszkę czyli kupowanie, sadzenie, dbanie i na koniec wielkie rozczarowanie czyli nie mieć tego na czym mi tak bardzo zależy już mi się znudziło. :;230
Kupuję tam gdzie znajdę to czego szukam np. nowe odmiany nowych hodowców mogę kupić tylko u Kamili, tam również mogę kupić to czego bardzo szukam, a w kraju nie kupię.
Bardzo sobie cenię jak wiem na jakiej podkładce kupuję róże.
Trudno jest mi wymienić szkółki, bo to są zagraniczne firmy i nie zawsze robią wysyłki.
Korzystam ze szkółek angielskich, niemieckich i francuskich. W kraju bardzo ładne sadzonki kupuję już kolejny raz u Pana Grzegorza Hyżego. Moje pienne Jasminy są właśnie od niego. Mam zamówione kolejne pienne ale dostawa dopiero na wiosnę, bo bałam się, że nie dadzą rady zimą. :D

Wiosna za pasem, póki co! wklejam kolejne zdjęcia z września.

A, to jest Voyage i właśnie wyczekiwany kwiat St. Richard of Chichester
Obrazek

Obrazek

Jesienna Capri
Obrazek

Słodka Amelia Nothomb zdobyta dzięki Kamili
Obrazek

Fragonard i Munstead Wood
Obrazek

A. Nothomb
Obrazek

Schone Maid i w głębi Lacre
Obrazek

Bilett de Loux
Obrazek

Amiela Nothomb
Obrazek

Obrazek

Fragoard
Obrazek

Spirit of Freedom i Odile Masquelier
Obrazek

Jalitah
Obrazek

Capri i Lavender Ice
Obrazek

Herzogin Crostine
Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Ja też potwierdzam dobre zdanie o panu Hyżym
Jak do tej pory się nie zawiodłam.
Zastanawiam się, dlaczego porducenci zalewają woskiem te marketowe róże?
Przecież robią im tym krzywdę.
Wosk topiąc się w słońcu uszkadza skórkę. Ja staram się zazwyczaj zerwać cały wosk przed posadzeniem, ale nie zawsze się udaje
Czy masz jakąś ubiegłoroczną faworytkę, która wyjątkowo Cie urzekła, chyba, że masz kilka takich róż
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Gosiu, jakość sadzonek róż od Pana G. H. jest wyjątkowa.
Pytasz dlaczego zalewają woskiem patyczki :;230 po tym co widziałam pod woskiem, sądzę że po to abyś nie widziała co kupujesz ;:oj
Jeżeli chodzi o faworytkę z ubiegłego sezonu :D prawda jest taka, że miło byłam zaskoczona prawie każdą różą, którą posadziłam u siebie.
Jak którąś wymienię, to innej zrobię krzywdę.
Pisałam już wcześniej, że jestem bardzo zadowolona z wyboru róż nowych hodowców Rosy Eskelund i Koniga.
Domawiając róże na jesieni postawiłam na odmiany, które mam już sprawdzone i zamówiłam tam skąd mam piękne sadzonki.
Kolejny sezon przyniesie więcej danych do oceny. Popiszemy zatem na ich temat w porze letniej.

Zanim przyjdzie wiosna wstawiam zdjęcia z końca sezonu. Widać na ich te odmiany, które ochoczo wtedy kwitły.

Herzogin Cristine i Capri
Obrazek

Obrazek

tu z Roserai du Chatelet
Obrazek

St. Richard of Chichester
Obrazek

Nareszcie Voyage zakwitły, tu są dwa krzaczki, każdy z nich wygenerował po jednym wysokim badylku.
Obrazek

Obrazek

Mamma Mia
Obrazek

Clara Choice
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju dziękuję za opisanie każdej z wymienionych przeze mnie róż.
No to teraz zabiłaś mi ćwieka. Pokombinuję jakby tu posadzić Charlesa Darwina. Tak myślałam, że kolor jego kwiatów jest wyjątkowy. Dziękuję. ;:196
A Amelia jest przecudna. Tak się cieszę, ze i ja ją będę mieć dzięki Tobie właśnie. ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Ania o Amekę na pewno trzeba zadbać, bo troszkę kaprysi, ale jak widać to jest róża o niebywałych kolorystycznie kwiatach.
Będziesz z niej zadowolona. Za Charlesem Darwinem uganiałam się 3 sezony :;230 i nie żałuję.

Ponownie Voyage :D Capri i Lavender Ice :D
Obrazek

St. Richard of Chichester
Obrazek

Voyage
Obrazek

Sesja Amelki ..... można się w niej ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

majka411 pisze:Ania Za Charlesem Darwinem uganiałam się 3 sezony :;230 i nie żałuję.
Ha ha ha! Zabrzmiało jakbyśmy były nastolatkami jakimiś. :;230 No ale nie ważne jaki wiek i tak nie przystoi za facetami ganiać. :;230

Przepiękna Amelia Nothomb. Na te zdjęcia mogłabym patrzeć i patrzeć. (ino pączki bym popaliła, bo piekę właśnie) Aj jakże się cieszę, że ta róża będzie i u mnie! :tan
A możesz określić z czym ona taka kapryśna? I jak o nią dbałaś? Będą to dla mnie niezastąpione rady. Jakby nie patrzeć aj nadal uczę się róż.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Szkoda pączków :;230 mam nadzieję, że da się je zjeść.
Aj, tam z tym uganianiem :;230 żyjemy w innych czasach ;:oj
Co do Amelki, nie spiesz się z odkryciem jej kopczyka, bo może w chłodne noce przemarznąć.
Jak się zadomowi, to sama ruszy nowymi przyrostami. Wtedy dopiero ją odsłoń.
Jak każda róża lubi słono, papu i wodę. W pierwszym sezonie nie zasilałam nawozami mineralnymi,
dostała tylko ściółkę z przekompostowanego obornika końskiego. Musi mieć przewiew.
To tyle ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju jeszcze raz podkreślę, jak jestem wdzięczna za podpisywanie zdjęć. Z tego co czytałam wcześniej, to nie tylko ja. Zrobiłaś nam wielką radość. ;:180
Z tym kopczykiem będę pamiętać. Resztę da się załatwić. Miejsce dostanie na pełnym słońcu. Postaram się też zbytnio nie przydusić jej bylinowymi amatorami jej niewątpliwej urody. ;:333
Dziękuję Ci za rady. ;:196
Jedna tura pączków dość przypieczona. Nad resztą dałam radę zapanować, bo nie siedziałam już z nosem w Twoich krzaczkach. ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Amelka rzeczywiście piękna, na rzie mogę oglądać jątylko w innych ogrodach, bo sama jej nie mam. Nie udaje mi się też kupować w szkółkach zagranicznych, bo samodzielne zamówienie jest drogie, a wspólne zakupy jakoś mi umykają. Ale gdyby zebrała się grupkapamiętaj o mnie ;:3 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”