Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

hmmm, zobaczyć Twój ogród na żywo, w całości- to dopiero byłaby uczta dla oczu i serca! Wspaniałe te różyczki ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

:wit byłam ,podziwiałam ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wiesz Wandziu z jednym pędem miałabym problem - nie wiem co bym zrobiła. Ja ich mam całkiem sporo...jest w czym wybierać :;230
Wandziu, a propos hortensji - ja dopiero raczkuje w tym temacie i potrzebuję rady. Chciałabym posadzić szpaler hortensji na długości ok. 5metrów - i mam dwa kryteria: muszą być niezbyt wysokie ale też i nie niskie - takie na ok 1-1,5 i będą rosły w słońcu przez prawie cały dzień...
Myślałam o Cadlelight - o niej piszą, że rośnie do ok.1,3 i kilka osób pisało, ze ma ją w pełnym słońcu....
A Ty co myślisz? Masz już spore doświadczenie i sporo hortensji.... Masz może jakąś inną kandydatkę?
Serdeczności ;:196
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Lichfield Angel jest anielska ;:170 muszę ją mieć, co samo się tyczy Sophia Renaissance- piękny kształt i kolor.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Miłeczko, teraz z pewnością ogród wygląda kolorowo i radośnie, ja jednak najbardziej lubię go jesienną porą, gdy nie jest już tak gorąco, a róże kwitną drugi raz, tak na spokojnie, no i troszkę sennie. A wtedy u Ciebie pysznią się dalie we wszystkich barwach tęczy. Tak, to dla mnie najlepsze miesiące roku. No niestety lipca wręcz nie znoszę.
Sweetdaysy, a wyobraź sobie, że ta moja słoneczna rabata jest właśnie tegoroczna. Róże zostały kupione jesienią, zadołowane i wysadzone wiosną na swoje miejsca. Tylko trochę kupiłam na wiosnę.Mimo tak wczesnego wieku różyczki kwitną pięknie. No ale one prawie wszystkie są z ADR. W końcu za coś otrzymały ten certyfikat. :D A Lichfield Angel raczej nie przypomina Pastelli, bo jest delikatniejsza i kwiaty ma większe. Zupełnie inne róże.
Kropelka, w ogrodzie na żywo jest bardzo wesoło i barwnie, bo jeszcze różne bzyczki latają wokół. I ptaki świergolą na drzewach.
Lora, pozdrowionka!
Daffo, właściwie wszystkie hortensje mogą rosnąć na słońcu, a nawet to lubią i świetnie kwitną. Muszą mieć tylko zapewnioną stosowną wilgotność, a o to w czasie upałów trudno. Wysokość zależy w gruncie rzeczy od Ciebie, tzn, od wysokości cięcia. Ja tnę co roku nisko, z każdym rokiem nieco wyżej. Problemem bywa tzw. pokładanie się. Niektóre bukietówki trzeba sprytnie podwiązywać do tyczek, w niewidoczny dla oka sposób. U mnie tak pokładają się Vanille Fraise. Rosną na pełnym słońcu i mają tak wielkie kwiaty, że ich nie mogą same utrzymać. Ja osobiście mam szpalerek z Polar Bear, ale na razie testuję tę odmianę i nie mogę do końca stwierdzić nic poza tym, że ma przepiękne kwiatostany. W zeszłym roku pędy były jednak nieco wiotkie. Hortensję Candlelight mam posadzoną w półcieniu, ale dopiero od zeszłej jesieni. Natomiast gdybym miała Ci doradzić, to wybrałabym Silver Dollar. Pędy ma sztywne, długo zachowuje biały kolor i cała jest cudna. Posadziłam 3 koło siebie i byłam b. zadowolona. Obejrzyj w necie, a z pewnością się zakochasz. ;:167 Może też być klasyka, czyli Limelight.
DTJ, obie róże godne polecenia!

Kwitnie w donicy na tarasie hortensja Diamantino. ;:167
Obrazek

Piwoniowe Ascot.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tęczowe Concerto.
Obrazek

Obrazek

Wcześnie kwitnąca hortensja Dolprim.
Obrazek

W przyjaznej bliskości.
Obrazek

Degenhardt - drobniutka i koronkowa.
Obrazek

Okropnie brzydka Novalis. Tylko na zdjęciach wygląda dobrze, bo w rzeczywistości nie można patrzeć na tą cmentarną barwę wypłowiałego plastiku. Nawet w cieniu kwiaty się przypalają. Fuj!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale już Mainzer Fastnacht o identycznym kolorze jest wręcz przepiękna. Tyle że wielkokwiatowa.
Obrazek

Baronesse i Tea Clipper
Obrazek

Flammentanz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Piękna ta słoneczna rabata, tak jak napisałaś - wesoła i radosna. ;:167
Faktycznie szybko w tym roku hortensje. U mnie podobnie, widzę że mają już paczki, chociaż to mój pierwszy rok z bukietowymi... Ogrodowe już kwitną!.
A Unique, którą mam od kilku lat i która w ogóle nie kwitła, a dzięki Twoim radom została ścięta i przesadzona do pełnego słonka, ma pączki! :tan
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, patrząc tak na twoje nasadzenia róż, doszłam do wniosku, że powinnam sporo przesadzić... ;:306 ... ale niech tam.. nie można mieć tak samo..
U Ciebie cudnie... a powiedz mi jak sprawuje się Twoja niesforna hortensja Hayes starburst ?... leży ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu zaglądam stale, ale z pisaniem jak zwykle słabo. :oops: Natasha Richardson zjawiskowo piękna. ;:oj Nie planuję zakupów, ale jest pierwsza na liście. Mam podobnie słabe warunki, może by się zadomowiła. ;:218 W kompaktowej szałwii jesteśmy obie zakochane. :) Mojej ślimaki jeszcze nie podgryzały. Młodziutka słoneczna już imponująco wygląda. ;:63 Trawnik jak dywan, szmaragdowy kolor. ;:215 Ja mam taką liczbę roślin do cięcia, że nauczyłam się elektrycznymi nożycami do żywopłotów i tnę dużo jednorazowo. Wysiłek niewielki, trochę poprawiam ręcznie. Dobrych dni. ;:168
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Piękne to zdjęcie z trawnikiem. ;:167
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Bengali są cudne. I pięknie masz w ogrodzie, zresztą o każdej porze podoba mi się u Ciebie. Przy trawniczku w donicy masz minioczko?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Słoneczna rabatka, z 'Bengali' w roli głównej, doskonała na poprawę humoru. Na jej widok, cisną się na usta słowa starej piosenki "bo ja mam słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu ja mam". ;:138
Wyobrażam sobie jak piękna musi być w rzeczywistości 'Sophia Renaissance'. Mam u siebie 'Ninę Renaissance' - ciągle mnie zachwyca i widokiem i zapachem.
Lubię ciemne, błyszczące listki jak u 'Solero'. Listki są bardzo ważne, czasem mimo ładnego kwiatu brzydkie listki degradują różę.

Twoje rabatki jak zawsze perfekcyjne. Uwagę zwróciła koronkowa 'Degenhardt'- pięknie się wkomponowała między sąsiednie krzewy. Nie mam róż tego typu, a szkoda.
'Sommersonne' obficie zakwitła, to bezproblemowa radosna różyczka ;:215
Zaczynają hortensje ;:138 , będzie jeszcze "pikniej", o ile to możliwe.
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

:wit
Wandziu fotki róż zachwycajace, a słoneczna rabata bardzo udana. Czy Twoje Pastelle już kwitną? Moje skończyły.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu piękna wyszła Ci żółta rabata. Jakbym widziała tam wesołe chochliki skaczące z kwiatka na kwiatek.
Chortensje zaczynają swój pokaz. Cóż będziemy podziwiać jesienią? Strasznie szybko gna ta matka natura w tym roku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”