Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Iwonko no takie czasy nastały...dzisiaj też zimnica , co chwilę prószy śnieg,przenikliwy ziąb!
Tawuła szara to najbardziej ulubiona dla mnie tawuła. ;:108
Olu bywają większe straty ,które musimy przeboleć niż przymrozki. Mówi się trudno i aby do lata!
Basiu ja na nie nadal liczę! :) Jeszcze ich nie skreśliłam ...
Lemonka-Izko warzywa to domena mojego małżonka ...ja się nie wtrącam! Uprawia ich niewiele już raczej w ilościach symbolicznych po 2-3 rządki na grządce ale do weekendowego pitraszenia na działce wystarczy i zieleniny do zupki całe lato nie brakuje. Głównie uprawia pomidory , ogórki i czosnek oraz dużo kopru ..Ma chłopina zajęcie!
Trawniki mam w kilku miejscach...no bez nich się nie da...Nie tylko same baryły... ;:306
Sałatę i rzodkiewkę już mamy, kupiłam kilka flanców sałat na ryneczku i dlatego jest szybciej,reszta na późniejszy zbiór posiana...Dorwały się na początku oczywiście ślimaki i trzeba im było zrobić zapory z niebieskich granulek bo przecież bezpośrednio koło sałaty nie będziemy sypać ;:173
Aniu dzisiaj wszędzie chyba zimnica ...trudno doczekać się odrobiny ciepła a przecież już pora! ;:oj
Hostom nic nie będzie one świetnie sobie radzą!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
żółte epimedium oparło się na razie przymrozkom
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hitem tej co prawda niewydarzonej wiosny są pierwiosnki
Obrazek

Obrazek

szachownicę na balkonie poddaję licznym sesjom :oops:
Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu, żal magnolii i każdej zmrożonej roślinki, ;:174 ale na szczęście - jak widać na Twoich pięknych fotografiach - masz mnóstwo innych ślicznych kwiatków, ;:63 które zdobią działkę i cieszą oczy. :tan
U mnie jeszcze nie mroziło, wszystko przede mną, nawet już dzisiejszej nocy. ;:108 ;:145 Ma być -1*, a odczuwalna -4.

Niech Ci wreszcie słonko ;:3 ;:3 zaświeci i pozwoli nacieszyć się działeczką. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu, pięknie kwitnie Ci tawuła, pierwiosnki masz rozkoszne i tylko u Ciebie co roku napawam się jagodowcem. ;:138 ;:138
U mnie nadal zimnica, śnieg z deszczem naprzemiennie z odrobiną słonka, to codzienność. ;:222
Szkoda Twoich omrożonych roślinek. Ja na razie żyję w nieświadomości, może dzisiaj zajrzę i wybadam co w trawie piszczy. ;:oj
Weekend majowy też nie zapowiada się rewelacyjnie, podobno, ma się tak kisić do połowy maja. ;:110
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu a jaka to szachownica Ci kwitnie na balkonie?Magnolia taka sama i u mnie. Hostom nic się stało. Miłego tygodnia i dużo ;:3 :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Mario pięknie :) hosty poszybowały do góry ;:138 szkoda tylko magnolii :(
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu, moja magnolia zamarzła zanim zdążyła zakwitnąć. Twoja kwitła pięknie, żal straconych kwiatów ;:108 U mnie co prawda bez śniegu, ale ogólnie jest chyba zimniej i na działce bardzo niewiele kwitnie. Słońca nawet jest dużo, ale na tym się kończy. W tym roku ono nie grzeje, a chłodzi ;:222 Zdjęcia jak zwykle artystyczne ;:63
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu, co to za roślinki na drugim i trzecim zdjęciu?
Warzywa to dla mnie coś niesamowitego. Fajnie, że małżonek je uprawia. Dla mnie ogród jest pełny właśnie wtedy gdy są warzywa, owoce i zioła. Chciałabym kiedyś mieć tyle miejsca i czasu żeby uprawiać tyle warzyw żeby starczało dla naszej rodziny a i żeby rozdać trochę znajomym byłoby już idealnie. Ale teraz cieszę się swoim niewielkim metrażem jakbym w totka wygrała :) W tym roku jeszcze tak warzywnie nie będzie, ale w przyszłym mam nadzieję na więcej :)
Ze ślimakami też walczyć będę musiała :|
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Lucynko mam nadzieję, że dzisiaj uda mi się pobyć trochę na działce, pogoda i owszem ale halny...urywa głowę! ;:oj
Stasiu tę tawułę uwielbiam... jagodowiec mój jeszcze w powijakach ,to ub.roczna niewielka sadzonka była ale potencjał ma...Na FO widuję go w wielu ogrodach jest coraz bardziej popularny. ;:108
Czekam i ja na poprawę pogody !
Alu na balkonie kwitnie mi szachownica perska ;:108 Cebule kupiłam w marcu na targu więc starym moim zwyczajem posadziłam w donicę i mam ją na oku.. :) Kilka lilii kupionych m-c temu też już wystartowało...
maniolek ;:180 mam zamiar dzisiaj doglądnąć moje rośliny co z nich zostało...
Iwonka1 bardzo dziękuję za pochwałę zdjęć ;:180 Ciekawość mnie zżera co tam dzisiaj zobaczę...
Dzisiaj dla odmiany wieje halny , na balkonie przewracają si e doniczki...szachownicę zabrałam na okno bo okrutnie nią miotało...dobrze,że zauważyłam bo by ją połamało...
lemonka na działce dobrze jest mieć wszystkiego po troszku my na początku obsadzaliśmy warzywami całą działkę wąziutki pasek był przeznaczony na rabatę kwiatową...Z czasem stopniowo rezygnowaliśmy z nich aż do ilości minimalnych...W naszym ROD jest tendencja do rekreacji a nie do warzywnictwa ;:173 ...Dzisiaj więcej basenów niż grządek warzywnych widać...
Jakieś zdjęcia Ciebie zainteresowały...na 2-pierwiosnek ząbkowany,a na 3 - bergenia ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu ale masz zdrowego i obficie zapączkowanego rh. ;:7 Będzie piękny jak zakwitnie. U mnie dziś pochmurno i tylko patrzeć a zacznie padać... ;:219
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

A ja chciałabym zapytać co to za roślinka kwitnąca tak bujnie na różowo, rosnąca przy sasance?
Ta ostatnia Primula piękna :)
A to zapączkowane to chyba jakaś azalia?
Pozdrawiam serdecznie ;:3
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Wróciłam z działki .. ciepło ale halny dawał popalić...jeszcze mam miszung w głowie ;:oj ...Chwasty ...chwasty..i w pewnym miejscu podagrycznik...Masakra!Miejsce nie takie znowu duże ale podagrycznik się rozpanoszył, że hej! Dużo jednak strat będę miała... hortensja kosmata Aspera bez śladu życia,Blue Bird, " niebieska"ogrodówka ,barbula,choisia,skimmia, niektóre azalie z przemrożonymi pąkami również różaneczniki młode... i pewno jeszcze coś...Hosty - większość wodnista... Niby szkoda ale już się nimi nacieszyłam a mam zamiar ograniczyć moje nasadzenia co jest dla mnie trudne więc naturalna selekcja wskazana! ;:131

Olu ten różanecznik drobny jest niezawodny , złamany od lat co roku zapączkowany aż miło! :) u mnie dzisiaj było 20*ale halny do południa przewracał mi rośliny na balkonie..Pranie trudno było powiesić na balkonie...Jutro też ma być ;:333 :tan Biorę się za podagrycznik bo fajnie wychodzą w tej chwili te chwasry trwałe..przy granicy z sąsiadem miałam z kolei trochę perzu i pięknie dałam sobie z nim dzisiaj radę! ;:oj

Moniczko Przy sasance pierwiosnek ;:108 prymulek-pierwiosnków trochę mi się zebrało bo to od zawsze moje ulubione rośliny choć przez lata sporo zginęło...Ale na szczęście są coraz to nowe odmiany i robi się dla nowych miejsce... ;:oj Choć żal...
To zapączkowane to różanecznik drobny...
Pozdrówka odwzajemniam i dziękuję! ;:180

Obrazek
na szczęście kloniki przetrwały
Obrazek
na "majówkę" można będzie upiec szarlotkę z rabarbaraem :) i magi do zupy dorzucić
Obrazek
jagodowiec odżył
Obrazek
hosta schowała się przypadkowo pod przewróconą donicą i ładnie przetrwała ale dobrały sie do niej mrówki i trzeba było posypać proszkiem..
Obrazek
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Bardzo ładnie i wiosennie - słoneczko z pierwszego zdjęcia jak najbardziej się przyda ;:108 ;:3
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Piękne jak zawsze zdjęcia. ;:63
Ależ masz duże epimedium.A czemu moje ciągle tak skabo6 przyrasta.
Klony na wiosnę w tych swoich pazurkach są cudne.;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”