Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

ja również jestem zachwycona tą firletków. Ma takie delikatne kwiatuszki
Chociaz w zeszłym roku była sporo wyższa, ale to mi nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Znowu muszę przepraszać za długie milczenie. Spadło sporo deszczu :tan i mój ogród urósł w oczach i wypiękniał ale rzuciły się chwasty, przybierające w mgnieniu oka coraz większe rozmiary. Musiałam więc i ja rzucić się na nie ;:oj :D Do tego doszło obcinanie przekwitłych owocostanów lilaków ( czego nie cierpię, bo wsypuje się we włosy i za dekolt cała masa suchych drobin ) i pędów irysów. Dzielnie więc pracuję w ogrodzie a uzupełnianie wątku leżało odłogiem.

Aniu - te "zaschnięte" pąki piwonii, to nie jest czasami szara pleśń? U nowo posadzonych sadzonek zdarza się zasychanie pąków, bo nie mają siły wykarmić kwiatów ale u starszych powinno budzić niepokój.

Dorotko - masz rację- kwiaty irysów urzekają ;:167 Bez zraszaczy nie wyobrażam sobie podlewania ogrodu. I tak zajmuje mi to 2-3 godziny. Na szczęście ostatnio sporo popadało.

Pawełku - nie znasz dnia ani godziny ;:198

Madziu - bardzo dziękuję za radę. Z pewnością zaopatrzę się w ten środek szczególnie, że polecasz go na podstawie swojego doświadczenia ;:196 W dobrym sklepie ogrodniczym, gdzie pracują osoby znające się na chemikaliach, polecono mi Amistar i moje piwonijki są już po pierwszym oprysku ;:108 Ale z pewnością kupię wypróbowane przez Was fungicydy.

Madziu - moja firletka rośnie na wilgotnej rabacie i nawet po silnej burzy pędy się trochę położyły ale i tak wygląda pięknie.

Kwitną ostatnie już irysy TB

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na skalniaku królują goździki ale kwitną też inne maluchy :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Piwonie chińskie sprawują się w tym roku o niebo lepiej niż hybrydy, których kwitnienie przypadło na upały i trwało bardzo krótko ;:145

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Piękne piwonie i irysy ;:138
Mam podobną piwonię od Ingrid tylko w tym roku po zimie trochę zawiodła jak zresztą większość moich piwonii.
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Mnogość, kolory, kształty piwonii i irysów u Ciebie powalają. Twoja kolekcja odmian naprawdę imponująca. Ja(tzn. tata) niestety podlewamy, coś znowu nas deszczyk omija ;:223 .
Mimo wcześniejszych przejść, dużych strat i słabych cebulowych wiosennych jestem bardzo zadowolona z irysów i piwonii ( oprócz oczywiście mojej starej odmiany, która w tym roku znowu bunt odstawiła ).;:150 Dość jej mam, postanowiłam, że część jesienią rozsadzę w inne miejsce, może po prostu jej nie służy. ;:196
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Witam w sezonie 2017 i mam nadzieję, że tym razem uda mi się prowadzić wątek przez cały sezon wegetacyjny :roll:
W końcu i do mojego ogrodu dotarła wiosna, choć dni pogodnych i w miarę ciepłych, było dotąd tyle, co przysłowiowy kot napłakał ;:108 . Na szczęście wczoraj było na tyle ciepło, że ranniki i miłki amurskie otworzyły w końcu kwiaty ( a już myślałam, że tak, jak w ubiegłym roku, przekwitną w pąkach ). Zakwitły też bulbokodia i pierwsze krokusy botaniczne.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Aniu - o jak ja się ucieszyłam, gdy zobaczyłam nowy wpis w Twoim wątku :D Fajnie że jesteś a wraz z Tobą wczesowiosenne kwiaty.
Trzymam kciuki za to - żeby Ci się udało to co napisałaś - ".....i mam nadzieję, że tym razem uda mi się prowadzić wątek przez cały sezon wegetacyjny :roll: "
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Ale piękne fotki ;:215 pokazuj częściej i więcej w tym sezonie :wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Witaj Aniu w nowy sezonie. Myślę ,że nas nie zawiedziesz i pooglądamy w nowym sezonie Twoje cuda. Czekam na kolejne fotki. A z pokazywanych pochwalę bulbocodium vernum. ;:138
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Mario, Dorciu, Alu - witam Was serdecznie w nowym sezonie ;:31 Tak się cieszę, że to już wiosna :heja .
Dziękuję za bardzo miłe słowa i obiecuję robić i wklejać dużo zdjęć.
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Witaj Aniu :wit , pięknie kwitną Ci zwiastuny wiosny.
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Witaj Anno długo nie było mnie u Ciebie z przyjemnością podziwiałam Twoje miłki ,irysa Gipsy Lord no i piwonię Green Hallo
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Jak zwykle podziwiam oryginalne rośliny
Trzymam Cię za słowo z tym prowadzeniem wątku
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny część 4

Post »

Beatko - pierwsze wiosenne kwiaty są zawsze urocze, bo bardzo wyczekiwane :D Zimno i brak słońca hamuje przed rozwinięciem kwiaty przylaszczek. Biała transylwańska od Ciebie wytworzyła kilka pąków :heja

Geniu - miło, że zajrzałaś. Nie sposób zwiedzać często wątki; sama wiem po sobie, że po prostu jest ich tak dużo, że na gros brakuje czasu. Irys TB Gipsy Lord chyba zdobi także Twój ogród - zdaje mi się, że go prezentowałaś dwa lata temu na oazie :wit

Margo :wit Mam nadzieję, że nie zawiodę :wink:

Wiosna jakoś nie rozpieszcza Mazowsza. Mało ciepłych i pogodnych dni ale zmobilizowałam się i już prawie posprzątałam ogród po zimie. Panowie , którzy zabierają odpady "zielone" chyba dostaną szoku, gdy zobaczą te czternaście worków z suchościami ;:173 tym bardziej, że dwa tygodnie temu zabrali dziesięć.
Myślałam, że dzisiaj dokończę sprzątanie ale mimo przebłysków słońca i dziesięciu stopni ciepła, wiał tak przenikliwy północny wiatr, że odczuwalna temperatura była dużo niższa i pobiegłam tylko zrobić zdjęcia nowo rozkwitłym roślinkom.

Rozwinęły pąki kolejne krokusy..

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakwitł jedynym kwiatem mój zeszłoroczny nabytek - wymarzona odmiana miłka amurskiego BENINADESHIKO, jaskier Kocha i pierwsza w tym sezonie kokorycz. W bagienku pojawiły się oryginalne kwiaty kapusty cuchnącej.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”